فهرست این مقاله

آینه آنتیک

تولید و اجرای انواع آینه آنتیک در صنایع شیشه و آینه کولیوند                              ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه های آنتیک به چند دسته تقسیم بندی می شوند که پرکاربردترین نوع آن همان آینه پتینه است ، آینه پتینه به دلیل ساختار منحصر بفرد خود خیلی زود در کشور ما جا افتاد تا جایی که طبق بررسی های انجام شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند آینه پتینه پر تقاضاترین نوع آینه دکوراتیو محسوب می شود از همین رو صنایع شیشه و آینه کولیوند بخش عمده ای از فعالیت خود را در زمینه آینه های دکوراتیو به این نوع آینه اختصاص داده است .

طبق بررسی درخواست های مشتریان گرامی اکثر ساختمان های لوکس که دارای طراحی دکوراسیون داخلی مدرنی هستند آینه پتینه را برای آینه کاری روی دیوار  انتخاب می کنند و در واقع  نمای بسیار متفاوتی را با وچود این نوع آینه ها  تجربه خواهید کرد لازم به ذکر است که انواع آینه پتینه در صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت کاملا بومی توسط جوانان عزیز کشورمان تولید می شود و به دلیل فروش مستقیم هیچ گونه واسطه ای وجود نخواهد داشت .

قیمت آینه پتینه به عواملی چون ابعاد آینه ، رنگ آینه و نوع پتینه کاری بستگی دارد به عنوان مثال قیمت آینه پتینه طلایی که تراکم پتینه کاری روی آینه بسیار بالاست با آینه پتینه نقره ای با تراکم پتینه کاری کم بیشتر است .

 

نحوه تولید آینه آنتیک

آینه های آنتیک نسل جدید صنعت آینه و از محصولات مدرن صنایع شیشه و آینه کولیوند است ، این نوع از آینه ها دارای ۸ رنگ گوناگون هستند و این قابلیت را دارد که تا ۱۵ رنگ هم تولید شود ، آینه پتینه تست های مختلفی را گذرانده است یکی از تست های انجام شده بر روی این نوع آینه ها آب جوش به مدت یک ساعت است و تست بعدی استون می باشد که این نوع آینه بدون هیچ مشکلی از تست های مختلف عبور کرده است و با کیفیت و شفافیت بالا ارائه می شود .

تولید آینه پتینه در صنایع شیشه و آینه کولیوند به گونه ای است که حتی طرح های پتینه کاری روی آینه هم توسط تیم فنی ایجاد می شود به عبارت دیگر هیچ گونه تقلیدی از نمونه های خارجی صورت نمی گیرد ضمنا تراکم پتینه کاری روی آینه پتینه متفاوت است به عبارتی برخی از آینه های آنتیک دارای تراکم بسیار بالایی از پیتنه کاری هستند و برخی از آن ها تراکم کمتری داشته که بیشتر جنبه کاربردی خواهد داشت .

 

آینه آنتیک صرفا تزئینی است یا کاربردی ؟

بسیاری از مشتریان گرامی هنگام سفارش آینه دچار تردید درباره آینه آنتیک هستند ، توجه داشته باشید که آینه های پتینه کاری شده تزئینی هستند اما براحتی می توانید تصویر خود را در آینه مشاهده کنید لذا از طرفی می توان گفت این نوع آینه ها آینه تزئینی کاربردی محسوب می شوند .

 

تفاوت آینه آنتیک با آینه پتینه

طراحان دکوراسیون می توانند با استفاده از آینه پتینه در تزئین دکوراسیون نمای مدرن و جذابی را برای بیننده ایجاد کنند بدین ترتیب که هر بیننده ای هنگام مشاهده این نوع آینه حس خاصی درونش القا می شود ، البته قابل ذکر است که  نام دیگر این نوع آینه (آینه پتینه) نام دارد و برخی افراد با این نام آشنا هستند در واقع این دو نام به یک نوع آینه اشاره دارند .

 

انواع آینه آنتیک صنایع شیشه و آینه کولیوند

 

قیمت آینه آنتیک با توجه به تراکم پتینه کاری روی آینه تعیین خواهد شد البته به معیارهای دیگری مانند تراشدار بودن آینه و ابعاد آن نیز بستگی دارد ، هر چه تراکم پتینه کاری بیشتر باشد در واقع مواد بیو شیمی مصرفی بیشتر خواهد شد ، تولید آینه پتینه در صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت کاملا بومی توسط جوانان عزیز کشورمان انجام می شود و فروش این نوع آینه ها هم به صورت مستقیم انجام می شود لذا حذف واسطه ها موجب تعیین قیمت بسیار مناسب آینه های آنتیک در صنایع شیشه و آینه کولیوند خواهد شد .

انتخاب رنگ آینه پتینه بهتر است که با توجه به رنگ های بکار رفته در طراحی دکوراسیون داخلی صورت گیرد لذا پیشنهاد می کنیم که هنگام سفارش آینه یک تصویر از فضای داخلی ساختمان برای کارشناسان ما ارسال نمایید تا انتخاب مناسب تری انجام شود به عنوان مثال برای ساختمانی که رنگ مشکی به عنوان رنگ اصلی در فضای داخلی استفاده شده است آینه آنتیک طلایی گزینه مناسبی محسوب می شود .

 

آینه آنتیک تراش

در اغلب موراد استفاده از آینه های آنتیک در طرح های مختلف دور آینه ابزار تراش زده می شود که برای اینکار ابتدا آینه ها را در ابعاد مورد نظر برش داده سپس به طور جداگانه وارد دستگاه تراش خواهند شد ، برای تراش دور آینه پتینه می توان از دستگاه را به صورت تراش ۱٫۵ سانیت متر ، ۲ سانتی متر و ۳ سانتی متر تنظیم کرد این اعداد در واقع فاصله ی لبه ی آیته تا خط تراش خواهد بود .

 

ویژگی های آینه آنتیک صنایع شیشه و آینه کولیوند

۱- مدرن و خاص بودن 

۲- زیبایی 

۳- طراحی ایتالیایی

۴- استفاده از ترکیبات شیمی در تولید این نوع آینه 

۵- کیفیت بالا به دلیل گذر از تست های گوناگون

 

آینه کاری آنتیک

با استفاده از آینه پتینه می توان به روش های مختلفی آینه کاری روی دیوار را اجرا کرد مانند آینه کاری لوزی و آینه کاری مستطیلی و مربعی ، با توجه به طرح آینه های پتینه بهتر است که به صورت تایل های مربعی و مستطیلی روی دیوار نصب شوند برای تولید این نوع آینه ها ابتدا ابعاد دیوار به دستگاه CNC داده شده سپس دستگاه به صورت اتوماتیک آینه آنتیک را در ابعاد یکسان برش خواهد داد .

 

آینه آنتیک گرد

آینه های آنتیک بیشتر به صورت تایل های مربعی و مستطیلی شکل تولید می شود اما طرحی جدید از این نوع آینه ها به صورت آینه گرد تراش خورده می باشد که معمولا بالای میزهای کنسول قرار خواهد گرفت ضمنا در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه CNC و MASTER آینه های بیضی در ابعاد مختلفی تولید می شود برای اعمال ابزار تراش ( پخ ) به آینه بیضی از دستگاه فرم زن استفاده می شود .

 

آینه آنتیک کنسول

در جدیدترین طرح های میز کنسول با استفاده از آینه های آنتیک تراش خورده روی میز کنسول آینه کاری می شود ، برای اجرای آینه کاری می توان از روش های لوزی و تایل های مربعی و مستطیلی بکار برد .

 

آینه آنتیک سه بعدی

برای تولید آینه های سه بعدی آنتیک معمولا یک آینه با ابعاد استاندارد به عنوان آینه اصلی در نظر گرفته شده سپس تعدادی آینه با طول آینه اصلی و عرض ۱۰ سانتی متر به صورت مورب به آینه اصلی چسبیده می شود ، لازم به ذکر است هر یک از قطعات آینه پتینه روی ورق های pvc چسبیده خواهد شد در غیر این صورت آینه با کوچکترین ضربه ای براحتی شکسته می شود .

 

آینه آنتیک رنگی

به طور کلی امروزه طراحان دکوراسیون داخلی از آینه های رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی استفاده می کنند به طور مثال برای ساختمان که رنگ کرم به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته شده آینه برنز بکار می رود و برای ساختمانی که رنگی مشکی به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته شده است باید از آینه آنتیک طلایی ( Gold mirror ) استفاده کرد .

در صنایع شیشه و آینه کولیند آینه پتینه در رنگ های طلایی ، برنز ، نقره ای و دودی تولید می شود که در این بین آینه دودی آنتیک جدیدترین نوع آینه های دکوراتیو پتینه کاری شده محسوب می شود به طور مثال در ساختمانی که فضای داخلی آن با رنگ سفید تزیین شده است باید از آینه پتینه دودی بکار برد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد و افراد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .

 

آینه آنتیک نامتقارن

در روش آینه کاری نامنتقارن تعدادی آینه با اشکال هندسی مختلف کنار هم قرار می گیرند ، محاسبات دقیق ابعاد هر یک از آینه ها توسط دستگاه CNC صورت می گیرد فقط کافیست که ابعاد دیوار مورد نظر به دستگاه داده شود به عبارتی آینه آنتیک نامتقارن تشکیل شده از تعدادی تایل آینه پتینه مربعی و مستطیلی شکل که به صورت نامنظم کنار هم قرار داده می شوند این روش به آینه کاری مدرن نیز شهرت دارد .

 

آینه آنتیک با نورپردازی مخفی

برای تولید آینه های با نورپردازی مخفی از دو روش می توان استفاده کرد در روش اول از آینه های های مربعی و گرد ساده استفاده می شود اما در روش دوم ابتدا آینه سه بعدی ساخته شده سپس دور آینه نورپردازی می شود ، برای تولید آینه پتینه سرویس بهداشتی ابتدا یک آینه با ابعاد استاندارد برش داده شده سپس با استفاده از ورق های pvc و led های رنگی پشت آینه نورپردازی خواهد شد .

آینه آنتیک میز آینه ای

برای ساخت میزهای آینه ای نیز می توان از آینه های آنتیک یا پتینه کاری شده استفاده کرد به طوری که ابتدا با استفاده از ورق های PVC میز مورد نظر ساخته شده سپس توسط آینه های آنتیک روی میز آینه کاری خواهد شد ، به روش های مختلفی می توان آینه کاری روی میز را با استفاده از آینه آنتیک انجام داد به عنوان مثال در برخی از طرح ها تایل های مربعی شکل و در برخی دیگر از تایل های لوزی شکل استفاده می شود .

 

تراکم پتینه کاری روی آینه آنتیک

ساخت آینه های آنتیک به روش های مختلفی صورت می گیرد به طوری که در برخی از طرح ها تراکم پتینه کاری کم و در برخی دیگر تراکم پتینه کاری بسیار زیاد است ، میزان تراکم پتینه کاری در قیمت آینه تاثیرگذار نیست ضمنا رنگ پتینه کاری روی آینه نیز متفاوت است به طور مثال در برخی از طرح ها آینه انتیک با رگه های بنفش تولید شده و در طرحی دیگر رنگ رگه های پتینه کاری قهوه ای است .

 

آینه آنتیک سرویس بهداشتی

در طرح های جدید آینه های سرویس بهداشتی از ترکیب آینه های نقره ای و آنتیک به صورت سه بعدی و با نورپردازی مخفی استفاده شده است ، این نوع آینه ها در ساختمان های لوکس اجرا می شود به عبارتی آینه های دکوراتیوی که از یک آینه نقره ای و یک قاب آینه پتینه تشکیل شده است در قسمت های مختلفی مانند سرویس بهداشتی و سالن های زیبایی کاربرد دارد .

 

آینه آنتیک طرح دار

تولید آینه های آنتیک طرح دار با استفاده از دستگاه CNC و MASTER صورت می گیرد تفاوت این دو نوع دستگاه در ابزار زدن دور آینه است زیرا دستگاه MASTER همزمان با برش دور آینه را ابزار خواهد زد اما در صورت استفاده از دستگاه CNC برای تولید آینه پتینه طرح دار باید پس از برش آینه توسط دستگاه تراش دور آینه را ابزار زد .

 

آینه آنتیک پشت تلویزیون

برخی دیگر از طراحان دکوراسیون داخلی از روش آینه کاری پشت تلویزیون استفاده می کنند به طوری که یک قسمتی از دیوار پشت تلویزیون با آینه های پتینه کاری شده ی مطابق با رنگ دیوار تزیین خواهد شد ، با استفاده از آینه پتینه و بکار بردن روش تایل های مربعی می توان آینه کاری پشت تلویزیون را بهترین شکل ممکن اجرا کرد طراحان دکوراسیون کشورهای اروپایی از این روش به کرات استفاده می کنند .

 

آینه آنتیک لابی 

امروزه طراحی دکوراسیون لابی ساختمان از مهم ترین بخش های طراحی یک ساختمان محسوب می شود لذا با استفاده از آینه های آنتیک رنگی می توان جلوه ی خاصی را فضای داخلی لابی ایجادا کرد البته توجه داشته باشید که تعیین نوع آینه پتینه به طراحی داخلی لابی بستگی دارد به طور مثال برای ساختمانی که دارای لابی با متراژ بالاست باید از تایل های مربعی ۴۰ * ۴۰ سانتی متر استفاده کرد .

 

آینه آنتیک با اشکال خاص

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه های CNC و MASTER آینه های آنتیک در اشکال خاص مانند خورشید ، قلب ، ماه و … تولید می شود با کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در انتهای صفحه تماس حاصل نمایید به طوری که ابتدا طرح مورد نظر با استفاده از نرم افراهای نقشه کشی ترسیم شده سپس دستگاه به طور اتوماتیک آینه آنتیک را برش خواهد داد .

 

آینه آنتیک با قاب

در برخی از طرح های آینه کاری با استفاده از آینه های آنتیک از قاب های استیل ، آلومینیومی و پی وی سی استفاده می شود که در این بین قاب های استیل طلایی و نقره ای تاثیر بسزایی در نمای آینه کاری دارد ، لازم به ذکر است با توجه به اینکه آینه پتینه یک آینه خاص و گران قیمت محسوب می شود بهتر است که از قاب های چوبی به عنوان فریم دور آینه استفاده شود .

به طور مثال برای یک ساختمان با فضای داخلی مشکی باید از آینه آنتیک با قاب استیل طلایی استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد شده و موجب ارتقای سطح طراحی خواهد شد .

 

آینه آنتیک لوزی

متداول ترین روش آینه کاری روی دیوار که تعدادی آینه لوزی آنتیک طبق الگو کنار هم قرار داده می شود به طوری که کوچکترین فاصله ای بین آینه ها وجود نداشته باشد ، این روش از قیمت مناسبی نیز برخوردار است البته در طراحی دکوراسیون مدرن آینه آنتیک لوزی جایگاهی ندارد و در واقع این نوع آینه کاری ، یک طراحی منسوخ شده محسوب می شود .

 

آینه آنتیک لمسی

طرح جدیدی از آینه های با نورپردازی مخفی که با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه ، نورپردازی مخفی روشن شده سپس با لمس کردن همان قسمت نورپردازی مخفی خاموش خواهد شد ، آینه پتینه لمسی در طرح های مختلف هندسی تولید می شود به طور مثال برخی از طرح ها به صورت چهارگوش تولید شده و برخی دیگر نیز به صورت گرد و بیضی در ابعاد گوناگونی تولید می شود .

 

ضخامت آینه آنتیک

آینه های آنتیک در ضخامت های ۴ میل و ۶ میل تولید می شود که معمولا برای اجرای آینه کاری روی دیوار از آینه های ۴ میل و برای تولید آینه های با ابعاد بزرگ از آینه های ۶ میل استفاده می شود به طور مثال برای نصب آینه های دیواری بزرگ باید از آینه آنتیک ۶ میل استفاده کرد در غیر این صورت احتمال شکسته شدن آینه بسیار زیاد است .

 

آینه آنتیک چراغ دار

نوعی دیگری از آینه های دکوراتیو که دور آینه به فاصله ی هر ۱۰ سانتی متر سوراخ شده سپس لامپ های کم مصرف با ظاهر لامپ های قدیمی داخل سوراخ ها قرار داده می شود ، این نوع آینه ها با نام آینه آرایشی و چراغ دار شناخته شده است ضمنا آینه پتینه چراغ دار مانند آینه های بک لایت نیز به صورت لمسی ، ریموتی و سنسور حرکتی تولید می شود .

 

آینه آنتیک ۶ میل

در پروژه هایی که ابعاد آینه بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده است باید از آینه های آنتیک ۶ میل استفاده کرد ، به طور مثال برای تولید آینه گرد با قطر بیش از ۱۰۰ سانتی متر باید از آینه ۶ میل بکار برد البته توجه داشته باشید که آینه آنتیک ۶ میل جهت آینه کاری روی دیوار کاربردی ندارد و به طور کلی برای چنین کاری از آینه ۴ میل بکار برده خواهد شد .

 

آینه آنتیک دو طرفه

در برخی از پروژه ها از آینه های آنتیک دو طرفه استفاده می شود به طور مثال برای اجرای پارتیشن های وسط فضای داخلی از این نوع آینه ها می توان بکار برد ، برای چسباندن آینه ها از چسب مخصوص آینه استفاده می شود ضمنا آینه آنتیک دو طرفه در ساختمان هایی که آینه به صورت آویز با زنجیزهای تزیینی رنگی نصب می شود کاربرد دارد .

 

آینه آنتیک ریموت دار

طرح جدید دیگری از آینه های آنتیک که نورپردازی مخفی پشت آینه با استفاده از ریموت های با ابعاد کوچک روشن و خاموش می شود ، این نوع آینه ها اغلب در سالن های پذیرایی ساختمان نصب می شود افکت های مختلفی برای این نوع آینه ها تعبیه شده به طور مثال با فشردن دکمه ی fade روی ریموت رنگ های مختلف led به صورت اسلایدشو نمایش داده می شوند .

آینه آنتیک با تصاویر خاص

یکی دیگر از آینه های آنتیک که علاوه یر پتینه کاری روی آینه تصاویر مختلفی روی آینه وجود دارد ، این نوع آینه ها در ساختمان های با طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال در برخی از طرح های آینه پتینه تصاویر تاریخی روی آینه ها به صورت رنگی ایجاد می شود و نمای زیبایی در فضای داخلی به وجود خواهد آمد .

 

آینه آنتیک روی ستون

طراحان دکوراسیون داخلی از آینه های آنتیک یا پتینه کاری شده برای تزیین و پوشش روی ستون های ساختمان نیز استفاده می کنند معمولا از تایل های مستطیلی شکل با ابعاد کوچک بکار می رود برای اجرای آینه پتینه روی ستون معمولا از تایل های مستطیلی ۱۰ * ۲۰ سانتی متر استفاده می شود چرا که در این طرح فضای زیادی جهت اجرای آینه کاری وجود ندارد .

 

آینه آنتیک  روی سقف

در ساختمان های لوکس اغلب تایل های مربعی و مستطیلی آینه آنتیک یا پتینه کاری شده به صورت جورچین روی سقف چسبیده می شوند البته نصب این نوع آینه کاری بسیار زمانبر و پیچیده است ، قیمت آینه پتینه روی سقف بیشتر از سایر آینه کاری های روی سقف است زیرا فرآیند نصب بسیار زمانبر و پیچیده ای دارد .

 

آینه آنتیک حسگری

در این طرح نورپردازی مخفی پشت آینه با حرکت دست روشن شده سپس با حرکت مجدد دست نورپردازی خاموش می شود ، سنسور این نوع آینه ها به گونه ای طراحی شده که تا فاصله ی ۱۵ سانتی متری نیز عمل خواهد کرد لازم به ذکر است تولید آینه پتینه حسگری بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ضمنا در کشورهای اروپایی نیز به کرات مورد استفاده قرار می گیرد .

چشمی آینه پتینه حسگری را می توان در قسمت جلو آینه و کنار آن قرار داد البته اگر حسگر در جلوی آینه قرار گیرد باید ابتدا قسمتی که چشمی تعبیه می شود اسیدکاری شود بدین شکل جیوه برداشته خواهد شد .

 

آینه آنتیک ضد بخار 

با توجه به ایجاد بخار روی آینه به دلیل گرمای ناشی از آب گرم می توان از آینه های آنتیک ضد بخار در سرویس بهداشتی استفاده کرد بدین شکل براحتی می توان با لمس کردن قسمت تعیین شده بخار روی آینه را محو کرد ، آینه پتینه ضد بخار اغلب در حمام نصب شده و یکی از دغدغه های بسیار مهم افراد برای آراستگی خود هنگام حمام رفتن را از بین برده است .

آینه آنتیک ضد بخار محبوب ترین نوع آینه های دکوراتیو مدرن محسوب می شود و در اغلب کشورهای اروپایی و آسیایی به کرات استفاده می شود ، میزان فروش این نوع آینه ها بسیار زیاد می باشد .

 

آینه آنتیک اکریلیک

در این طرح از آینه های آنتیک با استفاده از قلم های نقاشی و رنگ اکریلیک حروف الفبا در قالب خاصی روی آینه ایجاد می شود ، این نوع آینه ها در واقع یک اثر هنری و کلاسیک به شمار می رود ضمنا آینه پتینه اکریلیک در کشورهایی مانند آلمان ، فرانسه ، هلند ، ایتالیا در اجرای پروژه های ساختمانی لوکس استفاده می شود بدین شکل نمای بسیار زیبایی در فصای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

آینه آنتیک با بندهای چرمی

در این طرح از آینه های آنتیک گرد داخل یک قاب چوبی گرد قرار گرفته است به طوری که با استفاده از بندهای چرمی رنگی روی دیوار آویز شده ، این نوع آینه ها در طراحی دکوراسیون کلاسیک به کرات استفاده می شود به طور مثال می توان یک آینه پتینه طلایی رنگ با قطر ۷۰ سانتی متر را با استفاده از بندهای چرمی قهوه ای با و قاب استیل طلایی روی دیوار نصب کرد بدین شکل نمای زیبایی ایجاد خواهد شد .

 

آینه آنتیک خم

در برخی از پروژه ها از آینه های آنتیک خم برای تزیین فضای داخلی استفاده می شود البته توجه داشته باشید که فرآیند تولید این نوع آینه ها بسیار پیچیده و زمانبر است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد برای تولید آینه پتینه خم ابتدا آینه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در مرحله ی بعدی شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

آینه آنتیک اکلیلی 

طرح دیگری از آینه های آنتیک رنگی که رنگ به صورت اکلیلی روی آینه ایجاد می شود ، این نوع آینه ها با نام آینه لاکچری نیز شناخته شده است و در پروژه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال برای ساختمانی که با رنگ سفید تزیین شده است باید از آینه پتینه مشکی اکلیلی جهت اجرای آینه کاری روی دیوار استفاده کرد بدین شکل نمای خاصی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

آینه پتینه اکلیلی در کشورهای آمریکای چنوبی به ویژه در مکزیک ، اروگوئه و پاراگوئه به کرات استفاده می شود ، در کشورهای اشاره شده تمایل زیادی به طراحی دکوراسیون کلاسیک وجود دارد ، آینه پتینه اکلیلی در پروژه های با طراحی داخلی مدرن بکار می رود به همین دلیل بیش از ۷۰ درصد سفارشات آینه های آنتیک به این نوع آینه ها تعلق دارد .

 

آینه آنتیک بین کابینتی 

در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن از آینه های آنتیک یا پتینه کاری شده نقره ای و دودی برای پوشش فضای بین کابینت ها استفاده می شود ، این طرح جدیدترین مدل بین کابینتی به شمار می رود به طور مثال برای آشپزخانه ای که فضای داخلی آن با رنگ سفید تزیین شده است باید از آینه های آنتیک دودی استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

پوشش فضای بین کابینت ها همیشه یکی از دغدغه های بسیار مهم طراحان دکوراسیون بوده است که با رویکار آمدن آینه آنتیک به طور کامل برطرف شده و در واقع خیال طظراحان دکوراسیون آسوده شد .

 

آینه آنتیک بی نهایت

طرح خاصی دیگری از آینه های آنتیک که در آینه یک نمای بی نهایت از نورپردازی رنگی مشاهده می شود ، برای تولید این نوع آینه ها از شیشه های رفلکس و قاب های فلزی استفاده خواهد شد ، آینه پتینه بی نهایت اغلب جنبه ی دکوراتیو دارد به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع آینه ها برای تزیین فضای داخلی ساختمان استفاده می کنند .

آینه پتینه بی نهایت در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن و خاص از جایگاه ویژه ای برخوردار است و در کشورهایی نظیر آمریکا و آلمان به کرات در پروژه های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد ، آینه آنتیک بی نهایت در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن و کره جنوبی به کرات استفاده می شود و از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشد .

آینه پتینه بی نهایت محبوب ترین طرح آینه های آنتیک محسوب می شود به طوری که یش از ۴۰ درصد سفارشات آینه های آنتیک به این طرح جدید و متعلق دارد این نوع آینه ها در ابعاد مختلفی تولید می شود .

 

آینه آنتیک پایه دار

یکی دیگر از طرح های آینه پتینه کاری شده مدرن که توسط یک پایه به صورت ایستاده بدون تکیه به دیوار قرار می گیرد ، این نوع آینه ها اغلب در سالن های زیبایی و هتل های بزرگ استفاده می شود به طور مثال می توان یک آینه پتینه دودی با نورپردازی مخفی آبی و با باکس مشکی را در سالن زیبایی با دیواره های طوسی را اجرا کرد این نوع آینه ها با نام آینه لاکچری نیز شناخته شده است .

 

آینه آنتیک با قاب استیل

در این طرح از آینه های آنتیک یک قاب استیل طلایی و نقره ای به عنوان فریم دور آینه استفاده می شود ، به طور مثال برای دیوارهای مشکی و طوسی رنگ باید از قاب های طلایی و مسی بکار برد ، آینه پتینه با قاب استیل به دو دسته ی آینه های با قاب آبکاری شده و آینه های با قاب استیل تقسیم می شود تقاوت این دو نوع آینه در شفاف فلز می باشد به طوری که آینه با قاب استیل بسیار شفاف و درخشنده است .

 

آینه آنتیک دخترانه 

برای اتاق های دخترانه لوکس نوعی از آینه های آنتیک طراحی شده است که فریم های صورتی و سفید دور آینه قرار گرفته و شخصیت های برجسته ی سینمایی و هنری روی آینه حکاکی خواهد شد .

 

آینه آنتیک لاچری 

طرح جدیدی از آینه های آنتیک که از ترکیب آینه های آنتیک یا پتینه کاری شده و قاب های استیل طلایی یا نقره ای تشکیل شده است ، این نوع آینه ها با نام آینه لاکچری شناخته شده است .

 

آینه آنتیک رینگ لایت

امروزه در آرایشگاه ها از آینه های آنتیک رینگ لایت به عنوان مهم ترین ابزار آرایشی استفاده می شود ساختار این نوع آینه ها به گونه ای است که با تابش نور بسیار زیادی به صورت افراد براحتی معایب صورت آشار خواهد شد .

 

آینه آنتیک شامپاینی 

به طور کلی آینه های آنتیک قهوه ای رنگ به دو دسته ی آینه های برنز و آینه های شامپاینی تقسیم می شود که در این بین آینه شامپاینی به صورت قهوه ای کم رنگ است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

 

آینه آنتیک آرایشگاه

برای سالن های زیبایی و آرایشگاه ها مدرن نوعی از آینه های آنتیک استفاده می شود که از ترکیب آینه های پتینه کاری شده و آینه های بک لایت تشکیل شده است ، این نوع آینه ها در ابعاد مختلفی وجود دارد .

 

آینه آنتیک دخترانه 

برای اتاق های دخترانه نوعی از آینه های آنتیک طراحی شده است که شخصیت های برجسته ی سینمایی و هنری روی آینه حکاکی می شود ، این نوع آینه ها در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد .

 

آینه آنتیک دو طرفه 

در سالن های کوچک به منظور استفاده بهینه از فضای داخلی بهتر است که از آینه های دو طرفه بکار برد ، این نوع آینه ها اغلب دارای قاب های استیل و هایگلاس رنگی می باشد ، بدین شکل دیگر هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد به عبارتی دیگر با استفاده از آینه پتینه دو طرفه دغدغه ی کمبود فضای داخلی را تجریه نخواهید کرد .

 

آینه آنتیک کشودار 

نوعی از آینه های قدی مدرن که اغلب در سالن های زیبایی استفاده شده و تعدادی کشو کنار آینه قرار گرفته است ، بدین شکل براحتی می توانید تجهیزات مختلف را روی آینه قرار داد .

 

آینه آنتیک بلوتوث دار 

جدیدترین طرح آینه های آنتیک که یک صفحه نمایش جلوی آینه و یک اسپیکر پشت آینه قرار گرفته است به طوری که از طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل می شود بدین شکل براحتی می توانید ویدئو و موزیک مورد علاقه ی خود را پخش نمایید .

 

آینه آنتیک بی نهایت 

طرح خاص دیگری از آینه های آنتیک که با نام آینه بی نهایت شناخته شده است ساختار این نوع آینه ها به گونه ای است که یک عمق نورپردازی با طیف وسیع رنگ داخل آینه مشاهده خواهد شد .

 

آینه آنتیک متحرک 

با توجه به تولید آینه های انتیک متحرک جای هیچ گونه نگرانی برای جابجایی آینه نخواهید داشت بدین شکل براحتی می توانید تنها با کمی هول دادن آینه از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل خواهد شد ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از آینه پتینه متحرک بکار برد بدین شکل فضای اضافی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به صورت بهینه استفاده می شود .

 

آینه آنتیک دیواری

آینه های آنتیک به طور کلی به دو روش دیواری و ایستاده نصب می شود که در این بین آینه دیواری از جذابیت بیشتری برخوردار می باشد و در اغلب ساختمان ها استفاده خواهد شد .

آینه آنتیک تراش خورده 

ساختار آینه های تراش خورده به گونه ای است که چهار طرف آینه تا حدود ۳ سانتی متر به صورت مورب تراش خواهد خورد این نوع آینه ها با نام آینه ابزار خورده نیز شناخته شده می باشد .

 

آینه آنتیک - اینستاگرام

 

آینه آنتیک - واتساپ

 

 

نحوه سفارش آینه آنتیک به صنایع شیشه و آینه کولیوند

شما می توانید در صورت تمایل آینه های آنتیک را در ۸ رنگ مختلف و در ابعاد گوناگون از طریق تماس با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲ –  ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲  –  ۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸  به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش دهید و در کمترین زمان سفارش خود را تحویل بگیرید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند آینه آنتیک را به تیم طراحی و تولید ما سفارش دهید .

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه خدمات نصب آینه های آنتیک را توسط تیم با تجربه و خبره در این زمینه انجام می دهد ، و چنانچه پس از نصب آینه مورد نظر مشکلی به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند به سرعت اقدام به رفع نقایص خواهد کرد .

به منظور مشاهده همه نمونه کارهای آینه آنتیک صنایع شیشه و آینه کولیوند روی لینک روبرو کلیک نمایید : نمونه کارها

 

صفحات مجازی صنایع شیشه و آینه کولیوند

کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها :  koolivandcom@ 

ایدی صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

در ادامه برخی از تصاویر مربوط به آینه پتینه را مشاهده خواهید کرد :

 

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه-آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک

آینه آنتیک مدرن

آینه آنتیک دکوراتیو

آینه آنتیک گرد

 

دیگر محصولات صنایع شیشه و آینه کولیوند

آینه پتینه آینه دکوراتیو آینه رنگی آینه کاری شیشه رومیزی شیشه کریستال

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آینه پتینه در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.chairish.com

تیم تحریریه کولیوند