فهرست این مقاله

آینه پازلی

اجرای انواع آینه پازلی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                          0912823524202188621912

 

آینه پازلی

آینه پازلی

امروزه استفاده از انواع  آینه های دکوراتیو در طراحی دکوراسیون داخلی منازل امری بدیهی محسوب می شود به عبارت دیگر همه ما جهت طراحی شکیل فضای داخلی از انواع آینه های رنگی دکوراتیو استفاده خواهیم کرد در واقع به هر نوع آینه کاری روی دیوار که تعدادی آینه رنگی یا طرح دار طبق الگوی خاصی کنار هم قرار داده می شوند آینه کاری گفته می شود .

در این مقاله قصد داریم یکی ار محبوبترین روش های آینه کاری به نام آینه کاری را مورد برسی قرار دهیم :

دلیل نامگذاری این تکنیک در آینه های دکوراتیو اینست که قطعات آینه های برش داده شده در اشکال مختلف هندسی طبق الگوی از قبل تعیین شده کنار هم قرار می گیرند و نکته دیگر اینکه قطعات آینه ها دقیقا مانند پازل باید در جای خود قرار داده شوند در غیر این صورت الگو مورد نظر ایجاد نخواهد شد بنابراین زمان چسبادن قظعات آینه روی دیوار باید دقت لازم را داشته باشید .

قیمت آینه کاری با توجه به نوع آینه کاری ، ابعاد آینه کاری و همچنین رنگ آینه ها تعیین می گردد به طور مثال آینه کاری طرح شکسته که از آینه طلایی استفاده شده قیمت به مراتب بیشتری نسبت به آینه لوزی با رنگ طلایی دارد .

 

انواع روش های آینه پازلی در صنایع شیشه و آینه کولیوند

  • آینه کاری لوزی
  • آینه کاری مستطیلی
  • آینه کاری مربعی
  • آینه کاری نامتقارن
  • آینه کاری طرح شکسته
  • آینه کاری شش ضلعی

جدیدترین روش آینه کاری روی دیوار که در کشورهای اروپایی هم به کرات اجرا می شود آینه کاری نامتقارن نام دارد در این روش تعدادی آینه با اشکال هندسی مختلف طبق الگویی خاص کنار هم قرار داده می شوند .

 

قیمت آینه پازلی

لازم به ذکر است قیمت آینه پازلی بستگی به نوع آینه کاری و همچنین متراژ کار خواهد داشت به عبارت دیگر قیمت آینه کاری لوزی به مراتب کمتر از آینه کاری طرح شکسته و آینه کاری نامتقارن است پارامتر بعدی که در قیمت آینه کاری تاثیرگذار خواهد بود رنگ آینه می باشد به طبع رنگ های خاص مانند طلایی و آبی از آینه سفید یا نقره ای قیمت بالاتری را دارد ، جهت اطلاع از قیمت دقیق آینه های پازلی با کارشناسان ما ازتباط برقرار نمایید .

 

انواع آینه هایی که می توان در روش آینه پازلی استفاده کرد

1- آینه طلایی

2- آینه مسی 

3- آینه برنز 

4- آینه رنگی (بنفش ، آبی ، سبز ، نقره ای)

5- آینه پتینه 

6- آینه آنتیک

7- آینه شامپاینی

8- آینه دودی

 

مراحل انجام آینه کاری روی دیوار(آینه پازلی) در صنایع شیشه و آینه کولیوند

فرایند انجام آینه پازلی در صنایع شیشه و آینه کولیوند بدین صورت است که ابتدا تیم طراحی صنایع شیشه و آینه کولیوند به منزل یا محیط کاری شما عزیزان جهت اندازه گیری دقیق و انتخاب طرح مورد دلخواه شما  می آید و پس از اینکه تیم طراحی ما طرح های ما را به شما پیشنهاد دادند و طرح مورد دلخواه شما از طرح های آینه پازلی پیشنهاد شده انتخاب شد در مرحله بعدی تیم تولید و برشکاری آینه ما شروع به ساخت و تولید طرح انتخاب شده  می کنند و در مرحله آخر هم طرح آینه کاری انتخاب شده توسط تیم نصب و پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند در منزل یا محیط کاری شما اجرا می شود .

مدل آینه کاری باید با توجه به طراحی دکوراسیون داخلی و ابعاد دیوار مورد نظر انتخاب شود به طور مثال دیواری که ارتفاع کم اما پهنای زیادی دارد بهترین گزینه آینه کاری مستطیلی به صورت قدی است لذا در این صورت ارتفاع دیوار بیشتر به نظر خواهد رسید .

 

آینه پازلی بین کابینت

برخی از طراحان دکوراسیون داخلی از روش های آینه کاری جهت پوشاندن و تزیین فضای بین کابینت ها استفاده می کنند که با توجه به تولید آینه های رنگی براحتی می توان رنگ آینه را با رنگ غالب بر فضای داخلی آشپزخانه ست کرد ، معمولا برای اجرای آینه کاری بین کابینت از طرح آینه کاری مستطیلی اما با ابعاد کوچک هر تایل استفاده می شود و در واقع تعداد تایل ها باید متناسب با نوع آینه کاری باید .

 

آینه پازلی نامتقارن

یک طرح خاص از آینه کاری روی دیوار که با استفاده از تعدادی آینه با اشکال مختلف هندسی اجرا می شود به طوری که آینه ها با وجود اشکال متفاوت کنار یکدیگر قرار گیرند ، آینه کاری نا منظم را می توان با آینه های رنگی و آنتیک اجرا کرد  ، طراحان دکوراسیون داخلی حتی در کشورهای اروپایی تمایل زیادی به اجرا آینه کاری نامتقارن دارند در واقع اشکال مختلف آینه ها روی دیوار نمای زیبایی را ایجاد خواهد کرد .

 

آینه پازلی مربعی و مستطیلی 

در این روش تعدادی تایل مربعی یا مستطیلی شکل به صورت جورچین کنار هم قرار می گیرند رنگ آینه باید با توجه به رنگ های بکار رفته در طراحی دکوراسیون داخلی تعیین گرد به عنوان مثال برای دیوار قهوه ای رنگ آینه بزنر و مسی مناسب خواهد بود ، لازم به ذکر است که روش آینه کاری مربعی و مستطیلی اغلب با استفاده از آینه های آنتیک یا پتینه کاری شده اجرا می شود زیرا اسیدکاری آینه با تایل های مربعی خروجی بهتری خواهد داشت .

 

آینه پازلی سقف

در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن به ویژه در ساختمان های با مساحت بزرگ آینه کاری روی سقف به صورت پازلی اجرا می شود ، آینه کاری سقف از نظر روش نصب و اجرا سخت ترین نوع آینه کاری محسوب می شود .

 

آینه پازلی ستون

یکی دیگر از قسمت های ساختمان که می توان با اجرای آینه کاری روی آن نمای مدرنی را در فضای داخلی ساختمان ایجاد کرد ستون های داخل ساختمان است ، آینه کاری نامتقارن و طرح شکسته برای ستون ها مناسب می باشد .

آینه پازلی سه بعدی

نوعی از آینه های پازلی که ورق های pvc زیرا هر یک از آینه ها قرار داده شده سپس طبق الگو روی دیوار کنار یکدیگر قرار می گیرند آینه کاری سه بعدی نام دارد در این روش آینه ها با ارتفاع مختلفی از روی دیوار قرار دارند به طوری که ابتدا آینه های برش داده شده روی قطعات ورق های PVC چسبیده شده سپس هر یک از آن ها طبق الگو روی دیوار قرار داده می شوند ، آینه کاری سه بعدی در کشور ایتالیا به کرات اجرا شده است .

 

آینه پازلی طرح شکسته

در این طرح تعدادی آینه با اشکال هندسی مثلثی و با ابعاد مختلف کنار هم قرار داده می شوند به طوری که در فاصله چند متری به صورت شکسته به نظر می رسند ، آینه کاری طرح شکسته با نام آینه کاری مدرن نیز شناخته شده است تولید آینه کاری طرح شکسته به گونه ای است که ابتدا ابعاد دقیق دیوار به دستگاه CNC داده شده سپس دستگاه حالت های مختلف آینه ها را در خروجی خواهد داد تا اینکه یکی از حالت ها به عنوان طرح آینه کاری انتخاب گردد .

 

آینه پازلی آنتیک

در این روش از آینه های آنتیک یا پتینه کاری شده به صورت تایل های مربعی و مستطیلی شکل برای اجرای آینه کاری روی دیوار استفاده می شود ، این نوع آینه ها در رنگ های طلایی ، نقره ای و برنز تولید می شود ، نمای آینه آنتیک با سایر آینه های تولید شده متفاوت است و به همین دلیل نیز برای اجرای آینه پازلی در ساختمان لوکس از این نوع آینه ها بکار برده می شود .

 

آینه پازلی رنگی

امروزه رنگ ها نقش بسیار مهمی را در طراحی دکوراسیون داخلی ایفا می کنند از همین رو می توان با استفاده از آینه های رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی طراحی مدرن را ایجاد کرد ، به طور مثال در ساختمانی که فضای داخلی آن با رنگ کرم تزیین شده است باید از آینه کاری برنز و شامپاینی استفاده کرد در این صورت قواعد طراحی دکوراسیون داخلی نیز رعایت خواهد شد .

 

آینه پازلی دودی

در بین آینه های رنگی تولید شده آینه دودی و طلایی از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است ، به طور مثال برای ساختمانی که رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته شده است باید از آینه دودی استفاده کرد .

 

آینه پازلی با نور مخفی

در برخی از پروژه ها پس از اجرای آینه کاری روی دیوار یک فریم استیل طلایی و نقره ای دور آینه ها قرار خواهد گرفت و با استفاده از LED های رنگی مطابق با رنگ آینه ، نورپردازی مخفی انجام می شود توجه داشته باشید که برای اجرای آینه کاری با نورپردازی مخفی باید رنگ آینه با رنگ LED تطابق داشته باشد .

آینه پازلی لمسی

طرح جدیدی از آینه کاری نورپردازی شده که با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه ( علامت پاور ) نورپردازی مخفی روشن شدن سپس با لمس مجدد همان قسمت نورپردازی خاموش خواهد شد .

 

آینه پازلی ریموتی 

طرح دیگری از آینه کاریی مدرن که با استفاده از ریموت نورپردازی مخفی روشن و خاموش می شود به طوری که حتی می توان رنگ نورپردازی و افکت های نمایش نور را توسط ریموت تغییر داد .

 

آینه پازلی تراش

در اغلب موارد برای اجرای آینه کاری پازلی روی دیوار ، از آینه های تراش خورده استفاده می شود لازم به ذکر است فاصله بین لبه آینه تا ابزار تراش را می توان روی 1.5 ، 2 و 3 سانتی متر تنظیم کرد .

 

آینه پازلی حسگری

در این طرح از آینه های پازلی با حرکت دست از قسمت تعیین شده روی آینه نورپردازی مخفی روشن و خاموش می شود ، فرآیند تولید آینه حسگر حرکتی بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، آینه کاری حسگری در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

آینه پازلی با قاب استیل 

در این طرح از آینه های پازلی جدید یک قاب استیل طلایی یا نقره ای به عنوان فریم دور آینه قرار می گیرد به طور مثال برای دیوارهای مشکی و وسی باید از قاب های طلایی و مسی مدرن بکار برد .

 

آینه پازلی کودک 

برای اتاق کودکان نوعی از آینه های پازلی طراحی شده است که شخصیت های برجسته ی انیمیشنی مانند بتمن ، باب اسفنجی و پینیکیو روی آینه حکاکی شده است بدین شکل کودکان براحتی سرگرم خواهند شد .

 

آینه پازلی دخترانه 

برای اتاق های دخترانه نوعی از آینه کاری پازلی طراحی شده است که شخصیت های برجسته ی سینمایی و هنری روی آینه حکاکی می شود ، این نوع آینه ها در پروژه های خاصی استفاده خواهد شد .

 

آینه پازلی دو طرفه 

برای سالن های بزرگ بهتر است که از آینه های دو طرفه استفاده کرد بدین شکل از هر دو طرفه آینه می توان بکار برد ، این نوع آینه ها اغلب در سالن های زیبایی و مزون های لاکچری بکار می رود ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از آینه کاری دو طرفه بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

آینه پازلی آرایشگاه 

در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها نوعی از آینه های پازلی اجرا شده که اغلب لوگوی مجموعه روی آینه حکاکی می شود بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

آینه پازلی اتاق خواب 

در اتاق خواب ها همیشه یک آینه قدی و یک آینه دکوراتیو لازم است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از آینه های پارلی جهت تزیین فضای داخلی اتاق خواب ها استفاده می کنند .

 

آینه پازلی بی نهایت

طرح خاص دیگری از آینه کاری که با نام آینه بی نهایت شناخته شده است ساختار این نوع آینه ها به گونه ای است که یک عمق نورپردازی با طیف وسیع رنگی قابل مشاهده می باشد .

 

آینه پازلی متحرک 

با توجه به تولید آینه کاری متحرک جای هیچ گونه نگرانی برای جابجایی آینه ها نیست بدین شکل براحتی می توانید تنها با کمی هول دادن ، آینه را می توان از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل نمایید ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از آینه های متحرک بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

آینه پازلی قاب چوبی 

به طور کلی آینه ها با قاب چوبی به سه دسته ی ام دی اف ، پی وی سی و چوبی راش تقسیم می شود که در این بین آینه با قاب چوبی راش بسیار جذاب تر و زیباتر به نظر می رسد .

 

آینه پازلی پایه دار 

در این طرح یک پایه فلزی یا چوبی پشت آینه قرار می گیرد به طوری که آینه را می توان وسط سالن نیز قرار داد این نوع آینه ها در پروژه های خاص و لاکچری مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

 

تعهدات صنایع شیشه و آینه کولیوند پس از نصب آینه پازلی

لازم به ذکر است تمامی این مراحل در کمترین زمان ممکن انجام می شود و چنانچه پس از نصب و اجرای آینه جورچین کوچکترین مشکلی پیش آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند خود را موظف به تعهد کاری می داند و  در اسرع وقت اقدام به رفع نقص خواهد کرد ، در ضمن صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارشات شهرستان ها را می پذیرد .

اگر طرح خاصی را  برای اجرای آینه کاری در نظر داشتید می توانید طرح خود را برای کارشناسان ما ارسال کرده و کمتر از 24 ساعت امکان اجرای طرح توسط کارشناسان صنایع کولیوند به شما مشتریان گرامی گفته خواهد شد در صورت امکان اجرای طرح از دستگاه CNC برای برش آینه ها استفاده می شود .

 

آینه پازلی - اینستاگرام

 

آینه پازلی - واتساپ

 

 

نحوه سفارش انواع آینه پازلی به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت سفارش آینه کاری به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره های 02188621912  –  09128235242  –  09214195178  اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند آینه کاری مورد نظر خود را به تیم طراحی و تولید ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب آینه کاری در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

جهت مشاهده تمامی نمونه کارهای انجام شده آینه پازلی در صنایع شیشه و آینه کولیوند روی لینک زیر کلیک نمایید :        نمونه کارها ➡ 

 

آدرس صفحات مجازی و اجتماعی صنایع شیشه و آینه کولیوند در زمینه 

کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

آیدی صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

 

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

آینه پازلی

 

 

دیگر محصولات صنایع شیشه و آینه کولیوند

آینه پتینه آینه کاری آینه دکوراتیو آینه رنگی آینه آنتیک آینه کریستال

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آینه کاری در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند