تولید انواع آینه پتینه در صنایع شیشه و آینه کولیوند                       ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ – ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

 

آینه پتینه

نوعی از آینه های دکوراتیو که به صورت نامنظم رنگ آمیزی شده را آینه پتینه یا آینه آنتیک می گویند قیل از اینکه شیشه توسط فرآیندی به آینه تبدیل شود پتینه کاری روی شیشه انجام شده لذا با کمی دقت متوجه خواهید شد که روی آینه رنگ آمیزی نشده در واقع پشت شیشه این طرح پیاده سازی شده است ، آینه پتینه برای اولین بار در کشور ایتالیا توسط هنرمندان آن کشور طراحی شد و خیلی زود در همه کشورها فراگیر شد .

 

کاربردهای آینه پتینه صنایع شیشه و آینه کولیوند

 

انواع آینه پتینه در صنایع شیشه و آینه کولیوند 

هر یک از آینه های پتینه کاری شده دارای یک کد منحصر بفردی است که برای اطلاع از این کدها می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و کدها را در اختیار بگیرید اما به طور کلی آینه های پتینه دارای دو نوع طلایی و نقره ای هستند .

 

جایگاه آینه پتینه در فرهنگ کهن ایران زمین

آینه های پتینه با الهام از نقش و نگار های سنتی در تاریخ کهن کشور عزیزمان ایران گرفته شده است زیرا امروزه خوشبختانه تعدادی از مردم و طراحان دکوراسیون طراحی دکوراسیون منازل را دوباره به سمت معماری سنتی سوق داده اند و شاهد این هستیم که در بسیاری از خانه ها از وسایل سنتی و حتی نقاشی های متعلق به چندین سال قبل برای تزئین و آرایش منازل خود استفاده می کنند .

امروزه در صنعت شیشه هم شاهد این هستیم که کارشناسان و سازندگان آینه ها از یک نقش و نگار سنتی  در آینه ها استفاده می کنند که به آینه پتینه شهرت دارد ، استفاده از آینه های پتینه در طراحی دکوراسیون منازل باعث ایجاد شور و شوق زیادی در مردم شده است و تا حدودی آینه پتینه گذشته های شیرین این تاریخ کهن را در دل های مردم زنده کرده است .

 

روش تولید آینه پتینه در صنایع شیشه و آینه کولیوند

مراحل ساخت آینه های پتینه بدین صورت خواهد بود که ابتدا آینه با ابعاد مورد نظر مشتری برش داده می شود و سپس طرح مورد نظر مشتری توسط کارشناسان و طراحان نقش و نگار سنتی صنعت شیشه طرح را به صورت گام به گام و ظرافت بسیار خاصی روی آینه پیاده سازی می کنند.

به همین دلیل است که تولید آینه پتینه نسبت به دیگر انواع آینه ها زمان بیشتری را خواهد برد و به دفعات مکرر شاهد این قضیه بوده ایم که مشتری از این زمان طولانی تولید آینه پتینه به نوعی دلخور شده اما به محض اینکه کارشناسان تولید آینه پتینه با آن ها پیرامون مراحل تولید و ساخت این نوع آینه صحبت می کنند قانع شده و با شور و شوق خاصی منتظر مشاهده آینه پتینه تولید شده می باشند ، لازم به ذکر است که آینه های پتینه شامل پتینه کاری روی قاب آینه ها هم می شود .

توجه : آینه  پتینه در رنگ های خاص نقره ای و طلایی در صنایع شیشه و آینه کولیوند عرضه می شود بدین ترتیب طراحی مدرن و کلاسیک را در منزل خود خواهید داشت چرا که این دو رنگ از نظر مشتریان هم محبوب و کارآمدتر به نظر می رسند و به همین دلیل تولید بیشتری هم به خود اختصاص داده اند .

هر یک از آینه های پتینه دارای شکل خاصی است و به عبارتی هنگام تولید این نوع آینه ها مواد ترکیبی به شکل خاصی روی آینه ریخته می شود با مراجعه به قسمت نمونه کارها می توانید انواع آینه پتینه را مشاهده نمایید ، برای تولید آینه پتینه از اسید های با غلظت بالا استفاده می شود و در هنگام ریختن اسید روی آینه باید مراقب بود که به اسید به پشت آینه نفوذ نکند .

 

دلایل تولید آینه پتینه

با توجه به اینکه امروزه خوشبختانه فرهنگ سازی گسترده ای  در زمینه معماری سنتی ایرانی در کشورمان آغاز شده است و مردم هم استقبال زیادی از خودشان نشان داده اند طراحان و تولید کنندگان آینه تصمیم به الهام گیری از نقش و نگار سنتی ایرانی در طراحی آینه ها گرفته و در نتیجه آینه های پتینه را تولید کردند که از زمان تولید آینه پتینه مردم و طراحان دکوراسیون داخلی استقبال بسیار زیادی را از این محصول کرده اند بنابراین استفاده مکرر از این نوع آینه های دکوراتیو کاملا طبیعی به نظر می رسد .

اغلب آینه پتینه به عنوان آینه کاری روی دیوار پذیرایی خانه ها بکار گرفته می شود لذا نمای لوکس و مدرنی را در فضای داخلی ایجاد خواهد کرد اما این نوع آینه را می توان در سایر آینه کاری ها بکار برد و زمینه طراحی دکوراسیون مدرن را فراهم کرد .

تولید آینه پتینه کاری شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت کاملا بومی و توسط جوانان عزیز کشورمان تولید می شود به همین دلیل قیمت آینه های آنتیک در صنایع شیشه و آینه کولیوند کمتر از سایر مراکز فروش این نوع آینه هاست در بررسی های انجام شده قیمت آینه پتینه در صنایع شیشه و آینه کولیوند نسبت به مراکز دیگر حدود ۳۰ درصد کمتر می باشد که به دلیل حذف واسطه ها جنین امری محقق شده است .

 

جایگاه دکوپاژ در آینه پتینه

دکوپاژ در اصطلاح به روش و تکنیکی اطلاق می شود که طرح های گوناگون را بروی اجسامی مانند شیشه ، آینه ، سفال و … پیاده سازی شود ، در تولید آینه پتینه هم طراحان سنتی آینه ها از دکوپاژ استفاده کرده اند و شاهد این موضوع هستیم در کشور خودمان هم طراحان متبهری در تکنیک دکوپاژ داریم  که طراحی سنتی ایرانی را به بهترین شکل ممکن در آینه پتینه اجرا می کنند .

 

آینه پتینه سه بعدی

با استفاده از روش ساخت آینه های سه بعدی می توان با ترکیب آینه های رنگی و پتینه کاری شده یک آینه آنتیک سه بعدی را تولید کرد ، نمای بسیار زیبا و خاص این نوع آینه ها افراد با سلیقه های مختلف را تحت تاثیر قرار می دهد .

 

آینه پتینه رنگی

آینه های پتینه کاری شده ی تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند در رنگ های طلایی ، نقره ای و برنز می باشد که با توجه به رنگ های بکار رفته در طراحی دکوراسیون داخلی می توان یکی از آن ها را انتخاب کرد ، به عنوان مثال برای ساختمانی که رنگ اصلی فضای داخلی کرم در نظر گرفته شده است بهتر است که از آینه کاری رو دیوار با استفاده از آینه پتینه برنز صورت گیرد .

آینه پتینه گرد

بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی تمایل به استفاده از آینه های گرد پتینه کاری شده جهت تزیین فضای داخلی ساختمان دارند از همین رو صنایع شیشه و آینه کولیوند این نوع آینه ها را در ابعاد مختلفی تولید می کند .

 

آینه پتینه طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه CNC و MASTER آینه های پتینه در طرح های مختلفی تولید می شود به طور مثال در ساختمان های لوکس از آینه طرح دار نامتقارن بکار می رود .

 

آینه پتینه با نورپردازی مخفی

اجرای آینه کاری روی دیوار با استفاده از آینه های پتینه و نورپردازی مخفی نمای بسیار زیبایی را در فضای داخلی ساختمان ایجاد خواهد کرد به طوری که ابتدا ورق های PVC را پشت آینه چسبانده سپس LED روی ورق PVC قرار می گیرد .

 

تولید میز آینه ای با استفاده از آینه پتینه

برای تولید میزهای آینه ای ابتدا با استفاده از ورق های pvc و mdf میز ساخته شده سپس با آینه های پتینه کاری شده روی میز آینه کاری خواهد شد ، به روش های مختلفی نظیر لوزی و مربعی روی میز آینه کاری می شود .

 

آینه پتینه تراش

متداول ترین نوع آینه های پتینه که دور آینه ابزار تراش یا پخ زده خواهد شد برای ایجاد این نوع آینه ها از دستگاه تراش استفاده می شود ضمنا فاصله بین لبه آینه تا ابزار را می توان روی ۱٫۵ سانتی متر ، ۲ سانتی متر و ۳ سانتی متر تنظیم کرد .

 

آینه پتینه میز آینه ای

برای ساخت میزهای آینه ای نیز می توان از آینه های پتینه کاری شده استفاده کرد به طوری که ابتدا با استفاده از ورق های pvc میز مورد نظر ساخته شده سپس تایل های آینه آنتیک روی میز چسبانده می شود .

 

آینه کاری پتینه 

یکی از جدیدترین روش های آینه کاری روی دیوار در واقع آینه کاری با استفاده از آینه پتینه کاری شده محسوب می شود ، در اغلب موارد از آینه کاری با تایل های مربعی و مستطیلی شکل استفاده می شود .

 

آینه آنتیک

نحوه سفارش آینه پتینه به صنایع شیشه و آینه کولیوند :

شما مشتریان عزیز می توانید در صورت تمایل سفارش آینه های پتینه خود را از طریق تماس با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ به ما دهید و یا از طریق مراجعه حضوری به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش خود را به تیم تولید ما دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب آینه پتینه در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه پس از نصب مشکلی به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند در کمترین زمان اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند با استعانت از خدای بزرگ و بلند مرتبه زین پس سفارشات انواع آینه پتینه شهرستان ها را می پذیرد و در کمترین زمان ممکن سفارش مورد نظر را به شهرستان شما عزیران ارسال خواهد کرد .

جهت مشاهده تمامی نمونه کارهای آینه پتینه صنایع شیشه و آینه کولیوند روی لینک روبرو کلیک نمایید : نمونه کارها ➡  

 

آدرس صفحات مجازی و اجتماعی صنایع شیشه و آینه کولیوند

کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

آیدی صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

 

در ادامه برخی از تصاویر مربوط به آینه های پتینه را مشاهده خواهید کرد:

 

آینه پتینه

آینه پتینه

آینه پتینه

آینه پتینه

آینه پتینه

آینه پتینه

آینه پتینه

آینه پتینه

آینه پتینه

آینه پتینه

آینه پتینه

آینه پتینه

آینه پتینه

آینه پتینه

آینه پتینه

آینه پتینه

آینه پتینه

آینه پتینه

آینه آنتیک گرد

دیگر محصولات صنایع شیشه و آینه کولیوند

آینه کاری آینه رنگی آینه دکوراتیو آینه کاری روی دیوار آینه آنتیک آینه لوزی

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آینه پتینه در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.chairish.com