تولید انواع آینه کریستال در صنایع شیشه و آینه کولیوند                         ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ – ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

آینه کریستال

آینه کریستال

آینه کاری در تاریخ کهن کشور عزیزمان ایران از دوره ساسانیان رواج داشته است و از دیرباز آینه و آب در فرهنگ اصیل ما نماد روشنایی و پاکی و صداقت می باشد و به همین دلیل هم است که آینه در سفره هفت سین همه ما در عید باشکوه نوروز دیده می شود ،جالب است که بدانید که این روش در ابتدا توسط هنرمندان عزیز کشورمان ابداع شد و خوشبختانه این سنت زیبا و کهن امروزه هم در منازل اکثر ما رواج دارد.

قیمت آینه کریستال به نوع آن آینه ، ضخامت آینه و ابعاد آن بستگی دارد منظور از نوع آینه کشور سازنده ی آینه ی کریستال است به طور مثال آینه ی کریستال بلژیک و چینی حدود ۴۰ دردصد با آینه ی کریستال ایرانی تفاوت قیمت دارد .

آینه کریستال در ضخامت های ۴ میل ، ۵ میل و ۶ میل در صنایع شیشه و آینه کولیوند وجود دارد ، برای اجرای آینه کاری ها از آینه ۴ میل و ۵ میل و برای نصب آینه های قدی و بزرگ از آینه ۶ میل کریستال استفاده می شود .

 

دلایل تولید آینه کریستال و تزئین دکوراسیون منازل

در این مقاله هدف ما به طور خاص آینه کریستال است و می خواهیم جزئیات مربوط به این تکنیک پرکابرد را برای شما عزیزان توضیح بدهیم و در نهایت هم توانایی صنایع شیشه و آینه کولیوند را در این فرایند بازگو می کنیم ، این تکنیک و طرح چند سالی است که در کشور ما در بین مردم رواج پیدا کرده است به طوری که امروزه شاهد این موضوع هستیم که تمایل مردم برای استفاده از کاغذ دیواری کم رنگ تر شده است و به عقیده مردم و طراحان دکوراسیون آینه کاری روی دیوار (آینه جورچین) که یکی از انواع آینه دکوراتیو می باشد جایگزین بسیار مناسبی برای کاغذ های دیواری هستند ، دلایل زیادی پیرامون این موضوع وجود دارد که آینه کاری روی دیوار تا این حد مورد توجه عموم قرار گرفته است یکی از دلایل اساسی و مهم در این رابطه شفافیت شیشه و آینه است و اگر تا به حال توجه کرده باشید محیط هایی که از روش آینه کاری برای تزئین دکوراسیون استفاده می کنند به اصطلاح بسیار دل بازتر از محیط هایی هستند که از این طرح در دکوراسیون خود بی بهره اند.

 

 آینه کریستال مدرن

آینه های با شفافیت بسیار بالا به دلیل وجود ذرات کریستالی موجود در آن که از کشورهای اروپایی وارد ایران می شوند ،  توچه داشته باشید که آینه های کریستال با آینه های کلیر تفاوت دارد آینه های کلیر در کارخانه های تولید شیشه کشور خودمان تولید می شود اما آینه های کریستالی وارداتی می باشد .

 

آینه کریستال از نظر ساختاری عناصر آهن ، روی و منگنز را ندارد و به همبن دلیل شفافیت بالایی را دارد و از نظر مخاطبان بسیار چشمگیر به نظر می رسد ، البته که آینه کریستال هزینه بالاتری نسبت به آینه های معمولی دارد و این موضوع با توجه به ویژگی آینه کریستال امری طبیعی است لذا این نوع آینه ها بیشتر در ساختمان های لوکس و مدرن استفاده می شود .

 

تفاوت آینه کریستال و آینه های فلوت

آینه های کریستال به دلیل وجود ذرات کریستالی موجود در آن شفافیت بیشتری نسبت به آینه های فلوت ساده دارند از نظر ظاهری هم لبه آینه کریستال سفید رنگ دیده می شود اما لبه آینه های فلوت سبز رنگ است تفاوت دیگر این دو نوع آینه در قیمت آن هاست به طوری که آینه های کریستال قیمت بالاتری نسبت به آینه های فلوت و کلیر دارند .

برای پروزه هایی که کیفیت و حرفه ای شدن کار در اولویت قرار دارد بهتر است که از آینه کریستال استفاده شود لذا نمای متفاوتی را در فضای داخلی ایجاد خواهد کرد اما برای پروژه هایی که هزینه در اولویت قرار دارد گزینه ی مناسب آینه فلوت خواهد بود به طور کلی آینه کریستال به اصطلاح یک پرده شفافیت بیشتر نسبت به آینه های فلوت دارد و در پروژه های تزیینی کاربرد بسیار زیادی خواهد داشت .

نوع دیگری از آینه های با شفافیت بالا آینه کلیر یا سوپر کلیر نام دارد که از نظر شفافیت در واقع بهتر از آینه فلوت اما با کیفیت پایین تری نسبت به آینه کریستال تولید می شود ، این نوع آینه ها در کشومان تولید می شود .

 

ترکیبات آینه کریستال صنایع شیشه و آینه کولیوند

۱- کلرید قلع

۲- نقره

۳- اکتیواتور

۴- مس

۵- رنگ

۶- ذرات پلیمری کریستال که معایب شیشه را از بین می برد و باعث درخشندگی شیشه می شود(عنصر اصلی آینه های کریستال)

 

تشخیص آینه کریستال و مقایسه با آینه فلوت

به طور کلی آینه های کریستال شفافیت بیشتری نسبت به اینه های فلوت دارند اما سوالی که به کرات از کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند پرسیده می شود مبتنی بر چگونگی تشخیص آینه کریستال است در پاسخ باید گفت لبه های آینه های کریستال کاملا شفاف و سفید است اما لبه آینه های فلوت سبزرنگ می باشد در ضمن شفافیت آینه کریستال به شکلیست که براحتی می توان آن را از آینه فلوت تفکیک کرد البته توجه داشته باشید که آینه های کریستال هم دارای درجه بندی مختلفی هستند .

 

آینه کریستال قدی

آینه قدی صرفا یک آینه کاربردی محسوب می شود که شفافیت آن در انعکاس تصاویر بسیار تاثیرگذار خواهد بود و در طول روز بارها توسط افراد خانه مورد استفاده قرار می گیرد لذا بهتر است که از آینه های کریستال جهت تولید آینه قدی بکار رود .

 

آینه کریستال با نور مخفی

برای تولید آینه های نورپردازی شده ابتدا آینه ی کریستال در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس با استفاده از ورق های PVC و LED های رنگی پشت آینه نورپردازی خواهد شد ، این نوع آینه ها اغلب در سرویس بهداشتی کاربرد دارد .

 

آینه کریستال سه بعدی

تولید آینه های سه بعدی با استفاده از آینه های کریستال موجب نمای زیباتر آینه خواهد شد به طوری که آینه اصلی کریستال در نظر گرفته شده و قاب های آینه ای آنتیک خواهد بود ، برای تولید آینه کریستال سه بعدی ابتدا یک آینه با ابعاد استاندارد برش داده شده سپس تعدادی آینه با طول آینه اصلی و عرض ۱۰ سانتی متر به صورت مورب به آینه اصلی چسبیده می شود .

 

آینه کریستال ونیزی

آینه های ونیزی برای اولین بار در کشور ایتالیا تولید شد و خیلی زود مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرقت ، به این نوع آینه های دکوراتیو آینه منبت کاری شده نیز گفته می شود .

 

آینه کریستال لمسی

طرح جدیدی از آینه های با نور مخفی که با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه نور مخفی روشن شده سپس با لمس مجدد همان قسمت نورپردازی مخفی خاموش می شود ، نحوه ی عملکرد لمسی این نوع آینه ها دقیقا مشابه گوشی های هوشمند است .

 

آینه کریستال ریموتی 

طرح دیگری از آینه های کریستال که با استفاده از ریموت نورپردازی مخفی روشن و خاموش می شود به طوری که حتی می توان رنگ نورپردازی و افکت های نمایش نور را توسط ریموت تغییر داد به طور مثال با فشردن دکمه ی fade روی ریموت رنگ های مختلف led به صورت اسلایدشو نمایش داده خواهد شد .

 

آینه کریستال حسگر حرکتی 

در این طرح از آینه های کریستال با حرکت دست از قسمت تعیین شده روی آینه نور مخفی روشن و خاموش می شود ، فرآیند تولید آینه های حسگر حرکتی بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، آینه کریستال حسگر حرکتی در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

آینه کریستال صفحه نمایش دار

جدیدترین طرح آینه های کریستال که یک صفحه نمایش جلوی آینه و یک اسپیکر پشت آینه قرار گرفته است به طوری که از طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل می شود بدین شکل براحتی می توانید ویدئو و موزیک مورد علاقه ی خود را پخش نمایید .

 

 

نحوه سفارش آینه کریستال به صنایع شیشه و آینه کولیوند

شما می توانید در صورت تمایل آینه کریستال را در ابعاد مختلف و به  همراه حکاکی روی آینه از طریق تماس با شماره های    ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲  –  ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲  –  ۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸  به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش داده و در کمترین زمان سفارش خود را تحویل بگیرید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند آینه کریستال مورد نظر خود را به تیم طراحی و تولید صنایع شیشه و آینه کولیوند تحویل دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب آینه کریستال را صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم با تجربه و خبره در این زمینه انجام می دهد و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد نکته قابل توجه دیگر اینکه ارسال به تمامی شهرستان ها انجام می شود .

جهت مشاهده نمونه کارهای آینه کریستال صنایع شیشه و آینه کولیوند روی لینک روبرو کلیک نمایید :   نمونه کارها

صفحات مجازی صنایع شیشه و آینه کولیوند

کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

آیدی صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

تصاویر آینه کریستال صنایع شیشه و آینه کولیوند

 

آینه کریستال

آینه کریستال

آینه کریستال

آینه کریستال

آینه کریستال

آینه کریستال

آینه کریستال

آینه کریستال

آینه کریستال

آینه کریستال

آینه کریستال

آینه کریستال

آینه کریستال

آینه کریستال

آینه کریستال

آینه کریستال

آینه کریستال

آینه کریستال طلایی

 

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آینه کریستال در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.wayfair.com