انجام خدمات حکاکی روی شیشه در صنایع شیشه و آینه کولیوند                   ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ – ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

حکاکی لوگو روی شیشه

 

حکاکی روی شیشه

 به طور حتم هر کسی از دیدن شیشه های حکاکی شده لذت می برد و از دیدن طراحی مدرن در صنعت شیشه هیجان زده خواهد شد ، حکاکی روی شیشه ابتدا در کشور ایتالیا انجام شد که نمای یک ساختمان در شهر ونیز توسط مهندسان ساختمانی از شیشه های حکاکی شده تشکیل شده بود پس از آن به مرور در کشورهای دیگر هم شیشه های حکاکی شده تولید شدند .

 

در این مقاله قصد داریم آموزش حکاکی روی شیشه را در صنایع شیشه و آینه کولیوند شرح دهیم :

ابتدا برای حکاکی  به قلم مخصوص حکاکی روی شیشه نیاز دارید که قیمت زیادی هم ندارد و مطمئن باشید از خریدن آن لذت خواهید برد و دیگر سراغ ظروف شیشه ای گران قیمت نخواهید رفت ، البته روش حکاکی روی شیشه در شیشه های با ابعاد بزرگ با دستگاه انجام خواهد شد .

قبل از توضیح کامل مراحل حکاکی روی شیشه این مطلب را باید گفت که منظور حکاکی ، تراشیدن شیشه طبق الگوی مورد نظر با استفاده از دستگاه Engraving است اما حکاکی به صورت دستی هم امکان پذیر می باشد البته برای کارهای کوچک و زیر یک متر .

 

مرحله اول : توصیه ایمنی قبل از شروع به کار

در فرایند حکاکی روی شیشه با ابزار خطرناکی سر و کار ندارید اما همیشه باید جانب احتیاط را در محیط های کاری حفظ کرد ، ترجیحا یک دستکش مخصوص کار را از ابزار فروشی ها تهیه کنید که خوده های شیشه هنگام حکاکی بر روی دستتان نیفتد.

مرحله دوم : میز کارتان را آماده کنید 

یک میز معمولی چوبی یا فلزی را در فضای باز یا فضایی که تا شعاع ۲ متری آن کسی قرارا نداشته باشد را  به همراه چراغ مطالعه آماده کنید و هنگامی که قصد شروع کار داشتید عینک فراموش نشود .

مرحله سوم : شیشه مورد نظر خو را انتخاب کنید 

یکی از ویژگی های حکاکی روی شیشه اینجاست که شما هر شیشه ای را برای حکاکی می توانید انتخاب کنید البته حکاکی روی شیشه انحناحدار به مراتب سخت از شیشه مسطح است اما شما می توانید هر شیشه های را انتخاب کنید .

مرحله چهارم : طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید 

شما می توانید هر طرحی را برای حکاکی روی شیشه انتخاب کنید اما بهترین روش برای انتخاب طرح مورد نظر استفاده از تصاویر سیاه سفید مجو در موتور جستجوگر گوگل می باشد  .

مرحله پنجم : طرح مورد نظر  را به شیشه بچسبانید

طرح مورد نظر خورد را که پرینت کرده اید  پشت شیشه قرارا داده و با چسب شفاف آن را به پشت شیشه چسبانده البته توجه داشته باشید که دور طرحتان را به شعاع ۲ ساتیمتری برش داده و سپس یا ماژیک طرح را روی شیشه نقاشی کنید .

مرحله ششم : طرح را روی شیشه حکاکی کنید 

ابتدا دور طرح را با نوک نازک ۲ میلیمتری شروع به حکاکی کنید و سپس داخل طرح را با نوک قلم بزرگتر پر کنید توجه داشته باشید که هرچقدر قلم را بیشتر فشار دهید حکاکی روی شیشه عمیق تر می شود .

مرحله هفتم : طرح مورد نظر را از شیشه جدا کنید

در این مرحله می توانید طرح را از شیشه جدا کنید و کنار دستتان بگذارید که طرح حکاکی شده را با الگوی خود مقایسه کنید و دقت کنید که کدام قسمت خوب حکاکی نشده است .

مرحله هشتم : طرح مورد نظر را کامل کنید

در مرحله اخر باید هر قستی را که به خوبی حکاکی نشده را دوباره با توجه به الگو شروه به پر کردن کنید تا اینکه طرح مورد نظر به صورت کامل  حکاکی روی شیشه شود . به این طریق می توانید حکاکی روی شیشه را خودتان انجام دهید و از هنر خود لذت ببرید.

توجه   : صنایع شیشه و آینه کولیوند با استعانت از خدای بزرگ و بلند مرتبه خدمات حکاکی روی آینه را هم انجام می دهد و همچنین انواع طرح های مدرن وکلاسیک را روی شیشه و آینه حکاکی خواهیم کرد البته توجه داشته باشید که حکاکی روی شیشه با فرآیند سندبلاست کردن شیشه متفاوت است .

 

کاربردهای حکاکی روی شیشه

  • شیشه حکاکی شده درب های ورودی ساختمان
  • شیشه حکاکی شده باجه های بانکی
  • شیشه حکاکی پارتیشن های شیشه ای
  • شیشه حکاکی شده رومیزی
  • شیشه حکاکی شده درب های شیشه ای سکوریت
  • شیشه حکاکی شده کف شیشه ای
  • شیشه حکاکی شده سقف شیشه ای
  • شیشه حکاکی شده آکواریوم

 

شیشه حکاکی شده

 

نحوه سفارش حکاکی روی شیشه به صنایع شیشه و آینه کولیوند

شما می توانید در صورت تمایل خدمات حکاکی روی شیشه را در هر طرحی و  بر روی انواع شیشه ها مانند شیشه سکوریت و  شیشه رنگی از طریق تماس با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲  –  ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲  ۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ سفارش خود را به صنایع شیشه و آینه کولیوند بدهید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند خدمات حکاکی روی شیشه را به ما واگذار کنید.

جهت مشاهده همه نمونه کارهای حکاکی روی شیشه صنایع شیشه و آینه کولیوند روی لینک روبرو کلیک نمایید :  نمونه کارها ➡ 

صنایع شیشه و آینه کولیوند با توجه به درخواست های مشتریان گرامی زین پس سفارشات حکاکی روی شیشه شهرستان ها را نیز می پذیرد و در کمترین زمان ممکن سفارش مورد نظر را ارسال می کند ، در پایان امیدوارم از خواندن مقاله حکاکی روی شیشه لذت برده باشید .

 

صفحات مجازی صنایع شیشه و آینه کولیوند

کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

ایدی صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

 

حکاکی روی شیشه

حکاکی روی شیشه مدرن

حکاکی روی شیشه

حکاکی روی شیشه

 

 

دیگر محصولات صنایع شیشه و آینه کولیوند

آینه پتینه آینه کاری آینه رنگی آینه دکوراتیو شیشه رومیزی شیشه سکوریت
شیشه رنگی شیشه دوجداره شیشه رفلکس شیشه ۱۰ میل پنجره دوجداره طلق شفاف
آینه کریستال آینه طلایی شیشه کریستال شیشه سندبلاست آینه حکاکی شیشه خم

 

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون حکاکی روی شیشه ( اینگروینگ) به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.instructables.com