تولید شیشه استین گلاس (شیشه استند گلاس ) در صنایع شیشه و آینه کولیوند                    ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه استین گلاس

شیشه استین گلاس (شیشه استند گلاس)

زیبایی و تحت تاثیر قرار دادن هر بیننده ای هنگام مشاهده شیشه های دکوراتیو رنگی موجب شد تولید کنندگان و کارخانجات صنعت شیشه تمایل بیشتری به تولید طرح های گوناگون شیشه دکوراتیو کنند و از همین رو بیش از ۵۰ نوع شیشه دکوراتیو رنگی تاکنون تولید شده و در بازار کشورهای مختلف خرید و فروش می شود .

شیشه استین گلاس ( استند گلاس ) به طور کلی دارای چهار بخش می باشد که ترکیب این بخش ها شیشه های استین گلاس را تشکیل می دهد :

 • اسیدکاری روی شیشه به شکل متقارن
 • سندبلاست کردن شیشه طبق طرح و الگو
 • تراشیدن شیشه طبق طرح
 • رنگ آمیزی تراشه های ایجاد شده

شیشه استین گلاس (استند گلاس ) در اوایل سال ۲۰۱۳ توسط فعالان در حوزه هنر کشور ایتالیا ساخته شد جالب است که بدانید این هنرمندان در ابتدا فقط قصد داشتند که شیشه را با رنگ ها گوناگون رنگ آمیزی کنند (ویترای) اما رفته رفته با استقبال مردم تبدیل به یکی از پرفروش ترین شیشه های دکوراتیو در جهان شد .

 

نحوه ساخت شیشه استین گلاس ( شیشه استند گلاس ) در صنایع شیشه و آینه کولیوند

صنایع شیشه و آینه کولیوند از سال ۱۳۹۶ فعالیت جدی خود را در زمینه این نوع شیشه های دکوراتیو رنگی شروع کرد و به یاری خدا اکنون و زحمت فراوان پرسنل فنی و همکاران توانایی تولید هر طرحی را روی شیشه دارد و طبق اندازه مورد نظر شما شیشه تولید خواهد شد .

روند کاری بدین شکل است که ابتدا شیشه در ابعاد مورد برش داده می شود چرا که نمی توان طراحی را انجام داد و  شیشه را در ابعاد دلخواه برش داد در صورت انجام این کار طرح ناقص خواهد شد لذا ابتدا شیشه برش داده می شود سپس شیشه استین گلاس (شیشه استند گلاس) با ابزارهای مخصوصی توسط هنرمندان صنایع شیشه و آینه کولیوند طبق طرح و الگو تراش داده می شود .

منظور از تراش شیشه استین گلاس (شیشه استند گلاس) اینست که روی شیشه طرح را با قلم ترسیم می شود سپس توسط ابزارهای تراشیدن شیشه روی خط های ترسیم شده تراش داده می شود تا اینکه طرح به طور کامل روی شیشه حکاکی شود و در نهایت هم شیشه حکاکی شده توسط دیگر هنرمندان صنایع شیشه و آینه کولیوند با رنگ های مخصوص شیشه رنگ آمیزی می شود .

 

نام های دیگر شیشه استین گلاس

توجه داشته باشید که  شیشه های دکوراتیو رنگی شیشه استین گلاس ، شیشه استند گلاس ، شیشه تیفانی ، شیشه استون گلاس و شیشه استیند گلاس نیزگفته می شود اما نام صحیح آن شیشه استین گلاس (stein glass) می باشد و در همه کشورها با این نام رواج دارد .

طرح های آماده ی شیشه استین گلاس ( شیشه استند گلاس ) شیشه های دکوراتیو رنگی در صنایع شیشه و آینه کولیوند وجود دارد که البته با توجه به ابعاد استاندارد درب ها و پنجره ها از قبل ساخته شده و آماده تحویل می باشد لذا قیمت طرح های آماده به نسبت تولید طرح جدید پایین تر نیز است .

 

انواع شیشه استین گلاس 

 • شیشه های استین گلاس دوجداره
 • شیشه های طرح استین گلاس
 • شیشه های استین گلاس چینی
 • شیشه های استین گلاس سکوریت
 • شیشه های استین گلاس سه بعدی
 • شیشه های استین گلاس حکاکی شده (Engraving)
 • شیشه های استین گلاس مات
 • شیشه های استین گلاس رنگی

قیمت شیشه استین گلاس به مواردی چون نوع شیشه از نظر فلوت یا کریستال بودن ، ابعاد شیشه ، ضخامت شیشه و طراحی روی شیشه دارد ، طراحی روی شیشه شامل بخش های مختلفیست که بیشتریت تاثیرگذاری را روی قیمت این نوع شیشه ها دارد .

 

کاربردهای شیشه استین گلاس ( شیشه استند گلاس) صنایع شیشه و آینه کولیوند

 • شیشه درب ورودی ساختمان
 • شیشه پنجره های تک جداره
 • شیشه پنجره دوجداره آلومینیومی
 • شیشه پنجره های دوجداره upvc
 • شیشه سقف کاذب (شیشه استین گلاس ، شیشه استند گلاس)
 • شیشه دکوراتیو روی دیوار
 • شیشه درب های ورودی رستوران ها ، موزه ها ، کافه ها و فروشگاه ها
 • شیشه تزئینی فروشگاه ها
 • سقف های شیشه ای

 

در ساختمان های لوکس و مدرن شیشه های درب ورودی ساختمان از شیشه استین گلاس استفاده می شود که در این صورت هم نمای درب ورودی بسیار زیباتر به نظر خواهد رسید و هم اینکه شیشه های استین گلاس به صورت دوجداره بوده و از آلودگی صوتی جلوگیری خواهد کرد ، شیشه استین گلاس را می توان در انواع فریم های چوبی ، استیل ، آلومینیومی و UPVC بکار برد که هر یک در قسمتی از ساختمان استفاده می شوند .

 

شیشه طرح استین گلاس

توجه داشته باشید که علاوه بر شیشه استین گلاس که اغلب به صورت دوجداره نیز هستند شیشه های طرح استین گلاس هم اخیرا در ایران تولید می شود به شکلی که از نظر ظاهری شبهت زیادی به شیشه  استین گلاس دارد اما فقط عملیات چاپ و اسید کاری شیشه انجام می شود .

در پروژه هایی که هدف استفاده از شیشه استین گلاس فقط زیبایی آن است بهتر است که از شیشه طرح استین گلاس استفاده کنید در این صورت هزینه های شما هم به میزان قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد اما این نوع شیشه ها مانند استین گلاس واقعی از اتلاف انرژی و آلودگی صوتی جلوگیری نخواهد کرد .

پروسه ی زمان بر تولید شیشه استین گلاس و اینکه برای تولید این نوع شیشه ها سه فرآیند مختلف اسید کاری ، سندبلاست کردن و حکاکی انجام خواهد شد موجب قیمت بالای آن نسبت به شیشه های ساده است  .

 

شیشه رنگی استین گلاس

همانطور که شرح داده شد بخشی از ساخت شیشه های استین گلاس مربوطه به رنگ کردن شیشه می باشد اما می توان از شیشه های رنگی آمده نیز جهت تولید این نوع شیشه ها استفاده کرد در این صورت شیشه کاملا رنگی خواهد بود به طور مثال برای یک درب ورودی چوبی قهوه ای رنگ بهتر است که از شیشه استین گلاس برنز استفاده کرد اما برای یک درب ورودی چوبی سفید باید از شیشه های شفاف بکار برد .

 

شیشه استین گلاس سقف

برخی از طراحان دکوراسیون داخلی از تکنیک شیشه کاری روی سقف استفاده می کنند و اغلب از شیشه های استین گلاس جهت اجرای این تکنیک بکار برده می شود ، شیشه کاری روی سقف بسیار زمانبر و طاقت فرساست .

 

شیشه استین گلاس درب چوبی

امروزه شیشه های دکوراتیو استیند گلاس اغلب به عنوان شیشه درب های ورودی چوبی استفاده می شود ، این نوع شیشه ها به صورت گرد و بیضی وسط درب چوبی قرار می گیرد .

 

 

نحوه سفارش شیشه استین گلاس ( شیشه استند گلاس ) به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما میتوانید جهت سفارش شیشه استین گلاس (شیشه استند گلاس ) از طریق تماس با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش خود را به صورت حضوری به تیم طراحی ما تحویل دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه استین گلاس ( شیشه استند گلاس ) در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبنی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

آیدی صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده تمامی نمونه کارها ی انجام شده : koolivandcom@

 

 

شیشه استین گلاس (شیشه استند گلاس)

 

شیشه استین گلاس

شیشه استین گلاس

شیشه استین گلاس

شیشه استین گلاس

شیشه استین گلاس

شیشه استین گلاس

شیشه استین گلاس

شيشه-استين-گلاس1

شیشه استین گلاس

شیشه استین گلاس

شیشه استین گلاس

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه استین گلاس (شیشه استند گلاس) به وب سایت زیر مراجعه نمایید:

www.steinglasscompany.com