تولید و اجرای انواع شیشه اسپایدر در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                   ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ – ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه اسپایدر

شیشه اسپایدر

برای اجرای نمای ساختمانی می توان روش های مختلفی را بکار برد که هر یک از آن ها دارای ویژگی های متفاوتی هستند به عنوان مثال نمای کرتین وال از ترکیب فریم های آلومینیومی و upvc با شیشه های دوجداره تشکیل شده است اما در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از جدیدترین نماهای ساختمانی مدرن یعنی نمای شیشه اسپایدر بیشتر آشنا کنیم ، شیشه سکوریت اسپایدر نسبت به سار نماهای ساختمانی از محبوبیت بیشتری بین مهندسان ساختمانی و طراحان دکوراسیون برخوردار است .

روش قدیمی تر نمای شیشه اسپایدر همان نمای فریم لس نام دارد که از فریم های آلومینیومی پشت کار و شیشه های سکوریت دوجداره شده تشکیل شده است اما در نمای اسپایدری هیچ گونه فریمی چه در روی کار و چه در پشت کار استفاده نمی شود و به عبارتی نمای شیشه اسپایدر از تعدادی شیشه سکوریت که کنار هم قرار گرفته است ایجاد خواهد شد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی رسمی شیشه اسپایدر در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۹۳ آغاز کرد و به یاری خدا تا کنون بیش از ۱۰۰ پروژه مختلف با نمای اسپایدری مختلف را در سراسر ایران اجرا کرده است .

 

نحوه تولید و اجرای نمای شیشه اسپایدر 

در گام نخست باید اندازه گیری دقیق پروژه توسط تیم فنی صنایع شیشه و آینه کولیوند صورت گیرد زیرا اندازه گیری در اجرای پروژه اسپایدری مهم ترین بخش محسوب می شود پس از اندازه گیری دقیق شیشه های سکوریت تولید می شوند در این مرحله با توجه به اندازه گیری و طرح مورد شیشه ها توسط دستگاه CNC برش داده شده سپس وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می شوند .

در مرحله سوم فرآیند تولید و اجرای شیشه اسپایدر شیشه های سکوریت شده توسط لایه PVB به شیشه لمینت تبدیل می شوند به طوری که دو عدد شیشه سکوریت با ابعاد یکسان روی هم قرار گرفته و لایه PVB بین آن ها قرار می گیرد ، علت استفاده از شیشه های لمینت فریم لس بودن شیشه می باشد چرا که در این صورت احتمال شکستن شیشه وجود داشته اما با لمینت کدرن شیشه ها حتی اگر شیشه شکسته شود خطری را در پی نخواهد داشت .

در نهایت هم با استفاده از یراق های مخصوص شیشه اسپایدر فرآیند نصب پیچیده این نوع نمای شیشه ای انجام می شود توجه داشته باشید کوچکترین اشتباهی در هنگان نصب موجب شکستن شیشه ها خواهد شد لذا با محسایت دقیق و نصب گام به گام می توان از بروز خطاهای متداول در اجرای چنین پروژه ای جلوگیری کرد .

 

شیشه اسپایدر رنگی   

در طرح های جدید نمای ششه ای اسپایدری از شیشه های سکوریت رنگی جهت اجرای نما استفاده می شود چرا که در اجرای نمای شیشه ای مدرن ترکیب صحبح رنگ ها از شاخص های مهم به شمار می رود در صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های سکوریت رنگی دودی ، برنز ، مسی ، آبی ، بنفش و سبز تولید می شود .

 

شیشه اسپایدر طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه چاپ و سندبلاست انواع شیشه های سکوریت طرح دار تولید می شود به عنوان مثال می توان روی نرده های شیشه ای لوگوی مجموعه را حکاکی کرد .

 

شیشه اسپایدر پارتیشن

امروزه حتی پارتیشن های شیشه ای نیز به روش اسپایدری نصب می شود بدین شکل دیگر نیازی به استفاده از فریم های مختلف آلومینیومی ، UPVC  و استیل رنگی نیز وجود ندارد .

 

ضخامت شیشه اسپایدر

برای اجرای نمای شیشه ای اسپایدر معمولا از دو شیشه ۵ میل لمینت شده ( شیشه ۱۰ میل ) استفاده می شود اما با توجه با ابعاد شیشه ها می توان ضخامت شیشه را تغییر داد به عنوان مثال برای اجرای نمای شیشه اسپایدر که ابعاد شیشه ها بیش از ۲ مرت مربع در نظر گرفته شده است باید از شیشه های ۸ میل لمینت شده ( شیشه ۱۶ میل ) بکار برد .

 

یراق شیشه اسپایدر

اینکه چه نوع یراقی برای اجرای نمای شیشه ای اسپایدری بکار برده شود بسیار مهم خواهد بود چرا که در صورت استفاده از یراق های متفرقه که عمدتا در کشور چین تولید می شود پس از مدت کوتاهی باید تعمیر شوند و اینکه امکان شکستن شیشه ها به دلیل برخورد به یکدیگر وجود دارد .

 

شیشه اسپایدر نرده شیشه ای

در طراحی دکوراسیون داخلی امروزه از تکنیک اسپایدر برای نصب نرده های شیشه ای استفاده می شود چرا که در صورت استفاده از نرده های استیل و آهنی زیبایی نمای شیشه تا حدودی از بین خواهد رفت .

 

 

جهت ارتباط با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند و سفارش شیشه اسپایدر از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه اسپایدر و سفارش آن می توایند با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه اسپایدر مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند اجرای نمای شیشه اسپایدر را با استفاده از یراق های اسپایدری با درجه کیفیت +A و شیشه های سکوریت و لمینت بدون موج و خال جوش انجام می دهد .

 

شیشه اسپایدر

شیشه اسپایدر 

شیشه اسپایدر

شیشه اسپایدر

شیشه اسپایدر

شیشه اسپایدر

شیشه اسپایدر

شیشه اسپایدر

شیشه اسپایدر

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه اسپایدر در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com