تولید انواع شیشه حکاکی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                             ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ – ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه حکاکی-

 

شیشه حکاکی

صنعت شیشه امروزه دستخوش تغییر و تحولات عظیمی شده است به طوری که با تولید شیشه های دکوراتیو و تزیینی از شیشه های ساده به ندرت در اجرای نمای شیشه ای استفاده می شود ، در این مقاله به بررسی انواع شیشه های طرح دار به ویژه شیشه حکاکی شده می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های دکوراتیو در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۸۶ آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از ۱۰۰ طرح مختلف شیشه های دکوراتیو از جمله شیشه حکاکی شده را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

فرآیند تولید شیشه های حکاکی شده به گونه ای است که ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس طرح به دستگاه مستر ( MASTER ) داده می شود در مرحله بعدی دستگاه به صورت اتوماتیک طرح را روی شیشه مورد نظر حکاکی خواهد کرد به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) می شود .

 

شیشه حکاکی سکوریت

شیشه های سکوریت در واقع به شیشه هایی گفته می شود که در اثر حرارت بسیار بالا مقاومت آن بسیار بیشتر خواهد شد ، شیشه های نشکن طرح دار برای اجرای پروژه هایی نظیر درب شیشه ای و پارتیشن شیشه ای استفاده می شود .

 

شیشه حکاکی لمینت

در پروژه هایی که به دلیل ابعاد بزرگ شیشه و فریم لس بودن آن احتمال شکستن آن بالاست باید از شیشه های سکوریت طرح دار استفاده کرد ، برای تولید شیشه لمینت طرح دار ابتدا دو عدد شیشه ی حکاکی شده با ابعاد یکسان ایجاد شده سپس توسط لایه PVB شیشه های با یکدیگر چسبیده می شوند .

 

شیشه حکاکی رنگی

همانطور که در مقاله های دیگری نیز به کرات شرح داده شد رنگ ها تاثیر بسزایی در اجرای طراجی دکوراسیون داخلی دارند لذا بهتر است که از شیشه های رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی ساختمان استفاده کرد .

 

شیشه حکاکی خم

برای تولید شیشه های خم طرح دار ابتدا طرح مورد نظر روی شیشه حکاکی شده سپس قابل فلزی با شعاع خم مد نظر ساخته می شود در مرحله بعدی شیشه به هماره قالب داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد شد تا اینکه شیشه به طور کامل به شکل قالب درآید .

 

شیشه حکاکی استیند گلاس

جدیدترین نوع شیشه های دکوراتیو که از ترکیب فرآیند های سندبلاست ، اسیدکاری ، حکاکی و رنگ آمیزی شیشه تشکیل شده است ، شیشه استیند گلاس اغلب به صورت دوجداره تولید می شود و در اجرای پروژه هایی نظیر شیشه پنجره دوجداره UPVC ، سقف شیشه ای و پارتیشن شیشه ای کاربرد دارد .

 

شیشه حکاکی کریستال

شیشه های شفاف به سه دسته ی فلوت ، سوپرکلیر و کریستال یا اکسترا کلیر تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر دارای بیشترین میزان شفافیت است ، این نوع شیشه ها در ضخامت های ۶ میا الی ۲۰ میل وجود دارد و بهترین انتخاب جهت تولید شیشه های حکاکی شد محسوب می شود .

 

شیشه حکاکی رومیزی

برای تولید شیشه های رومیزی مدرن نیز طرح های مختلفی را روی شیشه مورد نظر حکاکی می شود به طور مثال می توان طرح لوزی را روی شیشه میز ناهارخوری ایجاد کرد و نمای زیبایی را در فضای داخلی به وجود آورد .

 

شیشه حکاکی درب شیشه ای

درب های شیشه ای در طرح های بسیار متنوعی تولید می شود که یکی از محبوب ترین آن ها درب های شیشه ای حکاکی شده است به طور مثال در برخی از طرح ها لوگو روی درب شیشه ای حکاکی خواهد شد .

 

شیشه حکاکی دوجداره

اکر در پروزه های هدف جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش میزان آلودگی صورتی باشد باید از شیشه های دوجداره حکاکی شده استفاده کرد برای تولید این نوع شیشه ها اسپیسرهای فلزی بین دو عدد شیشه با ابعاد یکسان قرار می گیرد .

 

شیشه حکاکی هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های حکاکی شده با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد .

 

 

جهت سفارش شیشه حکاکی به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه حکاکی و سفارش آن می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه حکاکی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه حکاکی در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از مدرن ترین دستگاه مستر صورت می گیرد لذا شیشه ها با دقت بسیار بالایی توسط دستگاه مستر تراشیده خواهند شد .

 

شیشه حکاکی

شیشه حکاکی

شیشه حکاکی

شیشه حکاکی

شیشه حکاکی

شیشه حکاکی

شیشه حکاکی

شیشه حکاکی

شیشه حکاکی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه حکاکی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com