تولید انواع شیشه خم در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                       ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ – ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه خم

شیشه خم

صنعت شیشه و آینه محصولات گوناگونی را در چند سال اخیر تولید کرده است و هر کدام به نحوی نیاز مردم را برطرف کرده است ، یکی از محصولات جالب و متفاوت که دارای محبوبیت زیادی است و در طراحی دکوراسیون بسیار مورد استفاده قرار می گیرد شیشه های خمیده می باشد .

شیشه خم برای اولین بار در کشور آلمان تولید شده و جال است بدانید که این نوع شیشه ها ابتدا در شرکت بنز استفاده شد ، طراحان دکوراسیون نمای خارجی ساختمان را با استفاده از شیشه ها خم فریم لس اجرا کردند پس از آن در بسیاری از شرکت های معتبر دنیا از شیشه های خم در قسمت های مختلف ساختمان استفاده شد .

جالب است بدانید که شیشه خم با نام های دیگری چون شیشه خمیده ، شیشه قوس دار و شیشه منحنی نیز شناخته شده است در کشورهای اروپایی هم این نوع شیشه ها با نامهای Curved glass ، Bending glass و Bent glass شناخته شده است .

 

تاثیر شیشه خم در طراحی دکوراسیون

طبق بررسی های متعددی که توسط برجسته ترین طراحان دکوراسیون داخلی و خارجی دنیا صورت گرفت شیشه های خم در بین تمامی شیشه های تولید شده در صنعت شیشه فروش بیشتری داشته و با استقبال بسیار بیشتری از طرف مردم مواجه شده است ، امروزه بزرگترین شرکت های دنیا نیز با نمای شیشه خم ساخته می شوند که به دو صورت فریم لس و با فریم های آلومینیومی و استیل اجرا خواهد شد .

 

نحوه تولید شیشه خم در صنایع شیشه و آینه کولیوند

جهت تولید شیشه های خم (شیشه قوس دار ) ابتدا باید نوع شیشه ای که قصد خم کردن آن را داریم تعیین کنیم سپس شیشه را در ابعاد مورد نظر به وسیله دستگاه CNC برش داده در مرحله بعدی باید قالب مورد نظر ساخته شود و شیشه را به همراه قالب وارد کوره مخصوص شیشه خم کنیم لازم به ذکر است که کوره را باید در دمای مشخصی تنظیم کنیم در نهایت هم پس از اینکه شیشه ها را از کوره خارج کردیم عملیات سردسازی شیشه ها را انجام دهیم .

قیمت شیشه خم در نمایندگی صنایع شیشه و آینه کولیوند با توجه به ابعاد شیشه ، ضخامت شیشه ، رنگ شیشه و میزان شعاع خم شیشه مشخص خواهد شد به طوری که هر چه شیشه شعاع خم بیشتری داشته باشد به طبع قیمت بیشتری هم خواهد داشت ضمنا صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین کارخانه تولید شیشه خم در تهران تا کنون بش از ۵۰۰ پروژه ساختمانی را اجرا کرده است .

کارخانه شیشه خم صنایع شیشه و آینه کولیوند دارای ۵ کوره مجهز جهت تولید شیشه های خم در ابعاد مختلف حتی شیشه های بیش از ۲ متر و ورق های فلزی انعطاف پذیر جهت ساخت قالب فلزی شیشه می باشد ، شیشه های با اشکال U ، S ، L با ضخامت های مختلفی در کوره های صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود البته توجه داشته باشید که ساخت قالب فلزی طرح های اشاره شده بسیار زمانبر می باشد .

 

انواع شیشه خم صنایع شیشه و آینه کولیوند

  • شیشه های خم سکوریت
  • شیشه های خم رنگی
  • شیشه های خم چاپی
  • شیشه های خم سندبلاست
  • شیشه خم لمینت
  • میز شیشه ای خم

 

ضخامت های شیشه خم

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیزی از مدرن ترین کوره های صنعتی و اتوماتیک شیشه های خم در ضخامت های ۴ میل الی ۲۰ میل تولید می شود البته هرچه ضخامت شیشه بیشتر باشد به طبع زمان بیشتری باید داخل کوره قرار بگبرد .

شیشه خم دوجداره

تولید شیشه های خم دوجداره بسیار زمانبر تر  و پیچیده تر از شیشه های دوجداره ساده می باشد زیرا ابتدا دو شیشه باید توسط کوره به حالت خم تبدیل شوند سپس فرآیند دوجداره کردن شیشه ها توسط اسپیسر های فلزی انجام خواهد شد حتی در برخی از پروژه ها مانند سقف شیشه ای از شیشه خم سه جداره هم استفاده می شود که به دلیل زمانبر بودن تولید این نوع شیشه ها قیمت بسیار بالایی دارند .

 

شیشه خم لمینت 

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های خم را به صورت لمینت تولید می کنند این نوع شیشه ها بیشتر در ساخت گنبدهای شیشه  ای و نرده های شیشه ای استفاده می شود البته لمینت کردن شیشه های خم بسیار پیچیده تر از شیشه های معمولی است زیرا پس از ریختن مایع PVB باید به صورت کامل درزهای بین شیشه ها پوشانده شود .

به طور مثال برای اجرای نرده شیشه ای خم بالکن ساختمان باید از شیشه خم لمینت شده استفاده کرد بدین شکل حتی اگر یکی از شیشه ها شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد و خطری افراد پیرامون آن را تهدید نخواهد کرد .

 

شیشه خم ساختمانی

صنایع شیشه و آینه کولیوند نمای ساختمانی با شیشه ی خم را اجرا می کند برای این منظور ابتدا تیم فنی جهت اندازه گیری دقیق به ساختمان مورد نظر مراجعه خواهد کرد پس از اندازه گیری دقیق و انتخاب رنگ و نوع شیشه خم مراحل تولید شیشه های خم در کارگاه انجام خواهد شد در نهایت هم تیم فنی با تجهیزات کامل نمای خم شیشه ای پیاده سازی می کند .

اگر در تولید شیشه خم نما کوچکترین اشتباهی صورت گیرد حتی ۱ میلیمتر در هنگام نصب تمامی محاسبات به هم خورده و باید دوباره فریم های آلومینیومی یا آهنی را طبق اندازه های جدید تولید کرد ، نصب شیشه خم نما به طور کلی به دو صورت انجام می شود در حالت اول شیشه های خم در فریم های فلزی قرار داده می شوند اما در حالت دوم شیشه توسط یراق های اسپایدری نصب خواهد شد .

 

شیشه خم سکوریت

توجه داشته باشید که شیشه های خم به دلیل اینکه در داخل کوره های با دمای بالا قرار می گیرند به صورت نیمه سکوریت خواهند شد اما برای اینکه به صورت کامل به سکوریت تبدیل شوند باید پس از فرآیند خم کردن ،  شیشه را وارد کوره مخصوص سکوریت می کنیم .

شیشه خم نشکن در پروژه هایی نظیر اجرای نرده های شیشه ای خم ، شیشه پنجره دوجداره و ساخت آکواریوم های با ابعاد بزرگ کاربرد دارد ، این نوع شیشه ها در رنگ های دودی ، برنز ، مسی و آبی تولید می شود .

 

شیشه خم آکواریوم

یکی دیگر از کاربردهای شیشه های خم در ساخت آکواریوم های خانگیست ، تولید یک آکواریوم با نمای خم کاملا متفاوت از تولید آکواریوم با شیشه های ساده است لذا هنگام برش شیشه ها و چسباندن آن ها به یکدیگر نیاز به دقت بسیار بالاییست ، صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مدرنترین کوره های مخصوص شیشه خم قادر به تولید این نوع شیشه ها در هر ابعادی و هر الگویی می باشد .

برای تولید شیشه خم آکواریوم بهتر است که از شیشه کریستال یا extra clear استفاده شود لذا در این صورت شفافیت بسیار بالای این نوع شیشه ها نمای شیشه را زیباتر خواهد کرد و یک طراحی لوکس را مشاهده می کنید .

 

شیشه خم بوفه

بوفه های چوبی امروزه در اغلب خانه ها وجود دارد و وسایل تزیینی در داخل آن قرار داده می شود جالب است بدانید که بیش از ۷۰ درصد بوفه ها دارای شیشه های خم می باشند البته ابعاد این نوع شیشه های خم بزرگ تر از سایر شیشه های خم است ، شیشه های طرح دار سندبلاست و چاپی هم برای تولید شیشه خم بوفه کاربرد دارد به عنوان مثال در طرح های جدید و مدرن دور شیشه دارای حاشیه های سندبلاست شده وجود دارد .

 

شیشه خم یخچال

بخچال های بزرگ در قنادی ها و فروشگاه ها اغلب دارای شیشه های خم سکوریت شده می باشد ، صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های خم یخچال را به صورت سکوریت و لمینت در ابعاد مختلف تولید می کند ، برای تولید شیشه خم بخچال معمولا از شیشه های ۱۰ میل استفاده می شود زیرا این نوع شیشه ها علاوه بر مقاومت بالا از وزن مناسبی جهت جابجایی برخوردار است .

 

شیشه خم میز ( میز شیشه ای خم )

یکی از جدیترین دستاوردهای شیشه های خم مربوط به تولید میزهای شیشه ای خم و شیشه ی خم میزهای اداری می باشد به طوری که در طرح های مدرن میزهای اداری از شیشه ی خم برای حفاظ جلوی میز استفاده می شود ، برای تولید میزهای شیشه ای طرح دار نیز می توان ابتدا با استفاده از دستگاه چاپ یا سندبلاست شیشه طرح دار تولید کرد سپس شیشه طرح دار را وارد کوره کرده و به شیشه خم میز طرح دار تبدیل کرد .

شیشه خم میز برای ساخت های میزهای شیشه ای مختلف بکار برده می شود به طوری که برای میزهای جلو مبلی از شیشه خم با ضخامت ۱۶ میل و برای میزهای عسلی از شیشه خم ۱۲ میل استفاده می شود .

 

شیشه خم رنگی

صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های رنگی دو رو نما ( ساده ) و یک رو نما ( شیشه لاکوبل رنگی ) انواع شیشه های خم رنگی را در ابعاد مختلف تولید کرده و با قیمت بسیار مناسبی به فروش می رساند ، امروزه با توجه اهمیت رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از نماهای شیشه ای مطابق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی ساختمان استفاده شود .

 

شیشه خم رنگی طرح دار

در اجرای پروژه های تزیینی نیز می توان از شیشه های خم طرح دار استفاده کرد ، جهت تولید این نوع شیشه ها از دستگاه سندبلاست برای ایجاد طرح به صورت مات و از دستگاه چاپ برای ایجاد طرح رنگی روی شیشه بکار می رود ، به طور مثال در سازمان ها و شرکت های بزرگ روی شیشه های خم نما لوگوی مجموعه به صورت سندبلاست ایجاد می شود بدشن شکل تبلیغات حرفه ای نیز صورت می گیرد .

 

شیشه خم کابینت

طراحان دکوراسیون داخلی از شیشه های خم شفاف و رنگی به عنوان درب شیشه ای کابینت نیز استفاده می کنند بدین شکل طراحی داخلی آشپزخانه نیز به میزان قابل توجهی ارتقا خواهد یافت ، با توجه به اینکه امروزه کابینت های تمام شیشه ای نیز اجرا می شود می توان از شیشه خم برای اجرای این نوع کابینت ها استفاده کرد در واقع کابینت شیشه ای خم مدرن ترین نوع کابینت شیشه ای محسوب می شود .

 

شیشه خم ویترین

تولید انواع ویترین های شیشه ای با توجه به اینکه بهترین نوع ویترین جهت تبلیغ اجناس محسوب می شود در صنایع شیشه و آینه کولیوند به کرات صورت می گیرد به ویژه ویترین شیشه ای خم که نمای بسیار زیبایی هم دارد ، امروزه در اغلب فروشگاه های بزرگ از ویترین های شیشه ای استفاده می شود چرا که اجناس به شکل بهتری در داخل این نوع ویترین ها نمایش داده می شود به ویژه اگر از شیشه خم در تولید آن بکار برده شود .

امروزه بسیاری از فروشگاه های بزرگ و کوچک دارای شیشه خم ویترین هستند به ویژه جواهر فروشی ها که برای نمایش هرچه بهتر جواهرات از ویترین های تمام شیشه ای خم استفاده می کنند معمولا زاویه خم ویترین های شیشه ای نود درجه می باشد .

 

شیشه خم اسپایدری

برای اجرای نمای شیشه ای از روش های مختلفی مانند کرتین وال و لامل می توان استفاده کرد اما جدیدترین روش نصب شیشه های خم روش اسپایدری نام دارد که در این روش نمای شیشه ای فریم لس خواهد بود و هریک از شیشه ها توسط یراق آلات چنگکی نصب می شوند فاصله بین شیشه ها باید به گونه ای در نظر گرفته شود که شیشه ها به هم برخورد نکنند و از طرفی هم فاصله شیشه خم با یراق مناسب باشد .

 

شیشه خم استوانه ای

خاص ترین حالت شیشه های خم که زمان بسیار زیادی جهت تولید آن صرف خواهد شد ، شیشه استوانه ای در اجرای پروژه های خاص ساختمانی کاربرد دارد و اغلب به صورت لمینت تولید می شود ، در طرح های جدید شیشه خم تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند آکواریوم های استوانه ای شکل تولید می شود به طبع نمای این نوع آکواریوم ها بسیار جذاب و زیبا خواهد بود طراحان دکوراسیون داخلی از این آکواریوم ها برای تزیین فضای داخلی استفاده می کنند .

 

شیشه خم هود

امروزه در همه ساختمان ها به ویژه آپارتمان ها از هود جهت تهویه هوای آشپزخانه استفاده می شود که در طرح های جدید آن از شیشه های خم هود شفاف و رنگی به عنوان فریم هود بکار برده می شود ، شیشه خم هود در ابعاد مختلفی تولید می شود و ضخامت شیشه نیز با توجه به ابعاد آن تعیین می گردد به طور مثال برای تولید هود شیشه ای خم با ابعاد ۷۰ * ۱۲۰ سانتی متر از شیشه ۸ میل استفاده می شود .

 

شیشه خم نرده

برای اجرای نرده های شیشه ای نیز می توان از شیشه های خم استفاده کرد و سطح طراحی دکوراسیون داخلی را به میزان قابل توجهی ارتقا داد ، نرده های شیشه ای معمولا به صورت سکوریت و لمینت تولید می شوند ضمنا جهت نصب نرده شیشه ای خم از دو روش می توان استفاده کرد در روش اول از پروفیل های استیل جهت نگه داشتن شیشه ها بکار برده می شود اما در روش دوم از یراق های پایه ای استفاده خواهد شد .

 

شیشه خم سقف

برای اجرای سقف های شیشه ای نیز می توان از شیشه های خم استفاده کرد البته توجه داشته باشید که تولید و پیاده سازی سقف شیشه ای خم بسیار پیچیده تر از سقف شیشه ای ساده می باشد ، برای تولید شیشه خم سقف نیز باید از دو یا چند شیشه خم را به صورت لمینت تولید کرد بدین شکل مقاومت شیشه بسیار بالاتر شده و در صورت شکستن یکی از شیشه ها آسیبی به اشخاص وارد نخواهد شد .

 

شیشه خم کابین آسانسور

کابین های جدید شیشه ای آسانسور نیز با استفاده از شیشه های خم پیاده سازی می شود ، برای تولید این نوع کابین ها از شیشه های خم استونه ای شکل و سکوریت شده ی ساده و طرح دار بکار می رود در سازمان ها و شرکت ها معمولا لوگوی مجموعه روی شیشه خم کابین سندبلاست می شود و به نوعی تبلیغات حرفه ای نیز صورت خواهد گرفت .

 

شیشه خم اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های خم دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه خم اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و پمپ های فشار قوی استفاده می شود ، لازم به ذکر است فرآیند تولید شیشه خم اسیدکاری شده طرح مورد نظر توسط دستگاه کاتر پلاتر ایجاد می شود به طوری که به صورت اتوماتیک روزرنگ برش داده شده سپس روی شیشه چسبیده خواهد شد .

 

شیشه خم استیند گلاس 

جدیدترین شیشه های خم دکوراتیو که از ترکیب فرآیند های اسیدکاری ، سندبلاست ، رنگ آمیزی اکلیلی و حکاکی تشکیل شده است ، شیشه های استیند گلاس اغلب به صورت دوجداره تولید می شود به طور مثال برای اجرای گنبد شیشه ای دکوراتیو از شیشه خم استین گلاس استفاده می شود این نوع شیشه ها محبوب ترین نوع شیشه های خم طرح دار نیز به شمار می رود که در پروژه های خاص مورد استفاده قرار می گیرد .

 

شیشه خم حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر می توان طرح های مختلفی را روی شیشه های خم حکاکی یا اینگریوینگ کرد به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، به طور مثال می توان لوگوی مجموعه یا نام تجاری را روی شیشه خم حکاکی کرد در این صورت تبلیغات حرفه ای نیز صورت خواهد گرفت .

 

شیشه خم اکریلیک

نوع دیگری از شیشه های خم طرح دار که با استفاده از رنگ اکریلیک حروف الفبا به صورت سنتی روی شیشه شیشه طراحی می شود ، این نوع شیشه ها اغلب به عنوان پارتیشن شیشه ای کاربرد دارد .

 

پنجره دوجداره با شیشه خم

نوعی از پنجره های دوجداره دکوراتیو که از پروفیل های upvc خم شده استفاده شده و از شیشه خم دوجداره در آن بکار برده می شود ، ساخت شیشه دوجداره خم باید توجه به ابعاد دقیق پنجره صورت گیرد ، امروزه نمای ساختمان های لوکس با پنجره های دوجداره که دارای شیشه ی خم است اجرا می شود لازم به ذکر است که این نوع پنجره ها از قیمت بیشتری نسبت به پنجره های ساده برخوردار است .

 

شیشه خم گرد

برای تولید شیشه های خم گرد ابتدا شیشه گرد به صورت دستی ( الماس شیشه بری ) توسط دستگاه CNC و MASTER با قطر مورد نظر برش داده شده سپس فرآیند خم شدن شیشه صورت می گیرد ، شیشه خم گرد اغلب برای ساخت آکواریوم های با ابعاد بزرگ به ویژه آکواریوم استوانه ای و اجرای کابین های شیشه ای حمام و آسانسور استفاده می شود .

 

شیشه خم کریستال

به طور کلی شیشه های شفاف خم به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال خم یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بیشتری برخوردار است ، به طور مثال برای تولید میز شیشه ای خم جلو مبلی و میز شیشه ای کنسول معمولا از شیشه خم کریستال ۱۶ میل و ۲۰ میل استفاده می شود .

 

شیشه خم فریم لس

یکی از روش های نصب شیشه ی خم که هیچ گونه فریمی دور شیشه قرار نمی گیرد ، نمای شیشه ای خم فریم لس اغلب برای ساختمان های با تعداد طبقات بالا و برج های مدرن استفاده می شود .

 

شیشه خم ۹۰ درجه

متداول ترین زاویه شیشه های خم که در واقع به صورت L انگلیسی می باشد به طور مثال برای تولید میزهای شیشه ای جلو مبلی ، تلویزیون و عسلی از شیشه های خم ۹۰ درجه استفاده می شود .

 

شیشه خم گنبد شیشه ای

برای اجرای گنبدهای شیشه ای معمولا از شیشه های خم سکوریت و دوجداره استفاده می شود در واقع این نوع نما جدیدترین نمای شیشه ای خم به شمار می رود که در کشورهای اروپایی نیز اجرا شده است .

 

شیشه خم هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های خم که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان یرق ار کار خواهد افتاد ، لازم به ذکر است در کشورهای اروپایی نیز از شیشه خم هوشمند در پروژه هایی نظیر پارتیشن شیشه ای و میزهای تمام شیشه ای استفاده می شود .

 

شیشه خم مات

به طور کلی شیشه های خم مات به دو دسته ی شیشه سندبلاست و شیشه ساتینا تقسیم می شود این دو نوع شیشه شباهت بسیار زیادی با هم دارند اما تفاوت آن ها در قابلیت طرح دار شدن شیشه سندبلاست است به طور مثال برای اجرای پارتیشن شیشه ای یک مرکز پزشکی مانند دندانپزشکی و دامپزشکی ها از شیشه های خم مات استفاده می شود .

 

شیشه خم ضد گلوله

طرح خاص دیگری از شیشه های خم که چند لایه شیشه ی خم سکوریت شده توسط لایه های PVB و SGP یه یکدیگر چسبیده می شود ، شیشه های خم ضدگلوله اغلب به عنوان شیشه طلا فروشی استفاده خواهد شد .

 

شیشه خم

 

نحوه سفارش شیشه خم به صنایع شیشه و آینه کولیوند

شما می توانید در صورت تمایل انواع شیشه خم را در رنگ های گوناگون از طریق تماس با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲ ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲  –  ۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش دهید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه خم مورد نظر خود را به تیم طراحی و تولید ما سفارش دهید .

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند خدمات نصب شیشه خم را توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می دهد و چنانچه پس از نصب مشکلی به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند به سریعا اقدام به رفع نقایص خواهد کرد در ضمن صنایع شیشه و آینه کولیوند با توجه به درخواست های مشتریان گرامی سفارشات شیشه خم شهرستان ها را می پذیرد .

آیدی اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

در ادامه برخی از تصاویر شیشه خم تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند را مشاهده خواهید کرد :

 

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

 

شیشه خم

شیشه خم

شیشه خم

 

شما می توانید در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خم در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه فرمایید:

www.bentglassdesign.com