تولید انواع شیشه دوجداره (high quality) در صنایع شیشه کولیوند                 ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ – ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه دوجداره

  

شیشه  دوجداره

به طور کلی شیشه دوجداره از دو شیشه با ابعاد یکسان تشکیل شده است که بین دو شیشه یک فریم فلزی به نام اسپیسر وجود دارد در داخل اسپسرها را از موارد ضد رطوبت و همچنین گاز آرگون پر می کنیم البته %۸۰ اسپیسر را طبق استاندارد جهانی مواد می ریزیم و در نهایت هم با چسب های مخصوص شیشه های دوجداره شیشه ها را به یکدیگر می چسبانیم .

کاربرد های شیشه دوجداره

 ۱- جلوگیری از ورود و خروج سرما و گرما
۲- جلوگیری از آلودگی صوتی 

۳- حلوگیری از ورود رطوبت به فضای داخلی

۴- جلوگیری از خطرات احتمالی هنگام شکستن شیشه

 

 

 نقش شیشه دوجداره در ذخیره انرژی

طبق آمار سازمان تعیین استانداردهای جهانی ذخیره انرژی ، شیشه دوجداره تا %۷۰ در ذخیره انرژی نسبت به شیشه های تک جداره بهتر عمل می کند در کشور ایران هم شهرداری تمامی ساختمان هایی را که در حال ساخت هستند را موظف به استفاده از شیشه دوجداره و همچنین پنجره های دوجداره کرده است از همین رو صنایع شیشه و آینه کولیوند انواع شیشه های دوجداره را در ابعاد گوناگون تولید می کند .

 

شیشه دوجداره را می توان از شیشه های مختلفی ایجاد کرد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم :

۱- شیشه ساده 
۲- شیشه رفلکس
۳- شیشه رنگی
۴- شیشه سندبلاست و  شیشه ساتینا

۵- شیشه طرح دار

۶- شیشه مشجر

۷- شیشه استین گلاس

۸- شیشه سکوریت

۹- شیشه چاپی

 

نحوه ساخت شیشه دوجداره در صنایع شیشه کولیوند  

در مرحله اول دو شیشه را به صورت هم اندازه و مورد نیاز برش می دهیم سپس  اسپیسر (یک لایه فلزی که بین شیشه ها قرار می گیرد) را با توجه به ابعاد شیشه برش می دهیم و گاز آرگون را در آن به مقدار لازم قرار می دهیم و در مرحله بعدی شیشه ها را بر روی هم که بین آنها اسپنسر قرار می گیرد را جفت می کنیم و در آخرین مرحله  بین شیشه ها را با چسب مخصوص پر می کنیم .

 

شیشه دوجداره سکوریت و لمینت 

در برخی از ساختمان ها به دلیل خطرات ناشی از شکستن شیشه از شیشه های سکوریت دوجداره و لمینت استفاده می کنند که در حالت اول مانند شیشه های دوجداره معمولی دو شیشه سکوریت توسط اسپیسر به هم متصل می شوند اما در حالت دوم دو شیشه سکوریت شده توسط لایه PVB به هم متصل می شوند که از نظر ایمنی هم حالت دوم امنیت بالاتری را خواهد داشت .

 

شیشه دوجداره استین گلاس

این نوع از شیشه های دوجداره که به تازگی هم در ایران رواج پیدا کرده از یک شیشه ساده و یک شیشه طرح دار تشکیل شده است به گونه ای که شیشه طرح دار طبق الگوی تعیین شده مراحل سندبلاست شیشه ، اسید کاری شیشه ، تراشیدن شیشه و رنگ کاری اکرولیک انجام می شود در انتها هم مانند شیشه های ساده به  شیشه دوجداره تبدیل می شود .

 

شیشه دوجداره طرح دار

علاوه بر شیشه های دوجداره استیند گلاس نوعی از شیشه های دوجداره هم در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط دستگاه چاپ روی شیشه تولید می شوند که با نام شیشه طرح دار دوجداره شناخته شده هستند .

 

شیشه دوجداره کرکره دار

خاص ترین نوع شیشه دوجداره که به دو صورت تولید می شود در روش اول شیشه به صوربت راه راه سندبلاست خواهد شد اما در روش دوم  که در پارتیشن های دوجداره کاربرد دارد یک پرده ی کرکره ای داخل شیشه ی دوجداره قرار می گیرد و بدین شکل هر زمانی که مایل بودید می توانید شیشه را مات کرنید و برعکس .

 

شیشه دوجداره دکوراتیو

نوع دیگری از شیشه های دوجداره که با نام شیشه استین گلاس و طرح دار هم شناخته شده است ، این نوع شیشه در درب و پنجره های دوجداره آلومینیومی و UPVC کاربرد دارد و در رنگ های مختلفی هم تولید می شود .

 

شیشه دوجداره رفلکس

در بین ساختمان هایی که امروزه ساخته می شوند در بیشتر موارد از شیشه رفلکس دوجداره به عنوان شیشه های نمای ساختمان استفاده می شود ، ویژگی این نوع شیشه ها موجب جلوگیری از نور مستقیم خورشید به داخل ساختمان خواهد شد .

شیشه دوجداره رفلکس را می توان به صورت های مختلفی تولید کرد به عنوان مثال می توان برای ساخت شیشه ی دوجداره از یک شیشه رفلکس رنگی و یک شیشه فلوت ساده استفاده کرد که با اینکار قیمت کلی هم مناسب تر خواهد شد .

 

شیشه دوجداره رنگی

نوع دیگری از شیشه های دوجداره که از شیشه های سکوریت رنگی تشکیل شده است ، شیشه رنگی دوجداره معمولا با استفاده از دو شیشه ۶ میل رنگی سکوریت تولید می شود و در اجرای پارتیشن های دوجداره کاربرد دارد .

 

شیشه دوجداره کریستال

شیشه های دوجداره از نظر شفافیت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است و بهتری انتخاب جهت تولید شیشه های دوجداره محسوب می شود .

 

شیشه دوجداره خم

تولید شیشه های خم دوجداره نسبت شیشه های ساده دوجداره بسیار زمانبر است چرا که ابتدا باید دو شیشه را توسط کوره های با درجه حرارت بسیار بالا به حالت خم تبدیل کرد سپس فرآیند دوجداره کردن انجام شود به طوری که اسپیسرهای فلزی پر شده از مواد ظد رطوبتی بین شیشه ها قرار گرفته و دور شیشه دوجداره چسب زده خواهد شد .

 

شیشه دوجداره مات

برای تولید شیشه های دوجداره مات معمولا از دو شیشه سندبلاست یا ساتینا با ابعاد یکسان استفاده می شود ، این نوع شیشه ها اغلب در پروژه هایی که نیاز به جلوگیری از دیده شدن فضای داخلی ساختمان است کاربرد دارد .

 

شیشه دوجداره اسید کاری

نوع خاصی از شیشه های دوجداره که از شیشه های اسید کاری شده تشکیل شده و در واقع روی شیشه اسید پاشیده می شود ، این نوع شیشه ها با نام های شیشه پتینه کاری شده و اسید شور نیز شناخته شده است ، برای تولید شیشه دوجداره اسیدکاری از اسیدهای مخصوص شیشه ، دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو و پمپ فشار قوی استفاده می شود .

 

شیشه دوجداره حکاکی شده

با استفاده از دستگاه مستر می توان طرح های مختلفی را روی شیشه های دوجداره حکاکی کرد یا اینگریوینگ به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه دوجداره هوشمند 

طرح جدیدی از شیشه های دوجداره که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد .

 

 

نحوه سفارش شیشه دوجداره به صنایع شیشه و آینه کولیوند :

شما عزیزان می توانید سفارش شیشه دوجداره را با هر ابعادی و در هر نوعی که در بالا به آن ها اشاره شد به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲  –  ۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸  –  ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲  بدهید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش شیشه های دوجداره را به ما واگذار نمائید.

به منظور مشاهده همه نمونه کارهای صنایع شیشه و آینه کولیوند روی لینک روبرو کلیک نمایید :   نمونه کارها

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه های مدرن  شیشه دوجداره را با ابعاد و متراژ بالا هم را در کمترین زمان ممکن ساخته و به شما تحویل می دهد .

 

صفحات مجازی صنایع شیشه و آینه کولیوند در زمینه شیشه دوجداره

کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

آیدی صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

 

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره

شیشه  دوجداره

شیشه دوجداره

شیشه  دوجداره

شیشه  دوجداره

شیشه  دوجداره

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره

شیشه دوجداره

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه دوجداره در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.build.com.au