تولید انواع شیشه رومیزی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                         ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ – ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

از دغدغه های اغلب کسانی که میزهای چوبی ناهارخوری ، جلو مبلی و اداری را تهیه کرده اند صدمه وارد شدن به میز است برای جلوگیری از هرگونه آسیبی که ممکن است به میزهای گران قیمت چوبی وارد شود بهترین راه استفاده از شیشه رومیزی برای پوشش میز می باشد بدین شکل حتی اگر ضربه ای وارد شود به شیشه اصابت خواهد کرد و خسارتی که متحمل خواهید شد بسیار کمتر از اینست که ضربه به طور مستقیم به میز وارد شود .

حتما همه شما عزیزانی که در حال خواندن این مقاله هستید با ما هم نظر هستید که شیشه رومیزی علاوه بر جلوگیری از خط و خش بر روی میر ، موجب زیباتر شدن میز هم خواهد شد به ویژه زمانی که از شیشه های کریستال و شیشه های رنگی استفاده کنیم .

در هنگام خرید شیشه رومیزی توجه داشته باشید که شیشه موج نداشته و خال جوش های ریز روی شیشه مشاهده نشود لذا برخی همکاران ما متاسفانه با سیاست قیمت کم شیشه های شیت موج دار را به مشتری تحویل می دهند ، تمامی شیشه هایی که در صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت تولید شیشه رومیزی استفاده می شود دارای درجه کیفیت +A می باشند و به سه دسته ی فلوت ، کلیر و کریستال تقسیم بندی می شود .

برخی افراد شیشه رومیزی را با نام های شیشه روی میز ، شیشه میز ،  رومیزی شیشه ای و میز شیشه ای  هم می شناسند که البته میز شیشه ای به میزهایی اطلاق می شود که حتی پایه های میز هم از شیشه تشکیل شده است برای تولید شیشه رومیزی از دستگاه های مختلفی مانند دستگاه CNC ، MASTER ، لول زنی و دیاموند استفاده می شود که در ادامه به جزئیات آن خواهیم پرداخت .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه رومیزی در ایران تا کنون بیش از ۵۰۰ طرح مختلف شیشه های رومیزی را تولید کرده است که برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها مراجعه نمایید .

 

عوامل تاثیرگذار در قیمت شیشه رومیزی 

 • ابعاد میز مورد نظر
 • ضخامت شیشه
 • رنگ شیشه
 • ابزار دور شیشه
 • نوع شیشه ( فلوت ، کلیر ، کریستال )
 • طرح شیشه ( چاپی ، سندبلاست ، حکاکی)

 

انتخاب شیشه رومیزی مناسب

برای خرید یک شیشه روی میز مناسب باید  عواملی چون ابعاد میز ، رنگ میز ، نوع میز و طرح میز را در نظر گرفت ، کارشناسان فنی صنایع شیشه و آینه کولیوند به بازدید از میز مورد نظر در خرید شیشه روی میز مناسب به شما مشتریان گرامی کمک شایانی خواهند کرد به طور مثال برای یک میز قهوه ای ناهار خوری با ابعاد ۱۰۰ * ۲۰۰ سانتی متر باید از شیشه رومیزی برنز ۸ میل استفاده کرد .

 

شیشه رومیزی در صنایع شیشه و آینه کولیوند به طور کلی در سه حالت تولید می شود

۱- در حالت اول میز مورد نظر دارای صفحه ی چوبی است به عبارتی میز از چند عدد پایه تشکیل شده که صفحه روی پایه قرار گرفته است .

 

شیشه رومیزی

 

در این حالت برای شیشه رومیزی ۰٫۵ تا ۱ متر شیشه ۶ میل ، برای شیشه ۱ تا ۱٫۵ شیشه ۸ میل و برای شیشه های ۱٫۵ تا ۲ متر شیشه ۱۰ میل استفاده می شود .

۲- در حالت دوم میز فاقد صفحه ی چوبسیت به عبارتی میز فقط از چند عدد پایه تشکیل شده است که شیشه رومیزی روی آن قرار خواهد گرفت . 

 

شیشه رومیزی

 

برای هر ابعادی باید ضخامت شیشه ۲ میلی متر بیشتر از حالت اول باشد ، به طور مثال برای شیشه رومیزی ۱ تا ۱٫۵ متر از شیشه ۱۰ میل استفاده می شود .

۳- حالتی که میز به صورت تمام شیشه ای ساخته می شود

در این نوع میزها باید از شیشه های ۱۰ میل و حتی بیشتر استفاده کرد به گونه ای که پس برش شیشه ها با دستگاه CNC به وسلیه چسب UV  شیشه ها را طبق الگو به هم می چسبانیم لازم به ذکر است هنگام کار با چسب UV باید بسیار احتیاط کرد زیرا اشعه دستگاه UV سرطان زا می باشد .

 

شیشه رومیزی با الگوهای خاص

با توجه به اینکه برخی از میزها دارای الگوهای خاص و پیچیده ای هستند باید با استفاده از کارغذهای الگوی مخصوص شیشه این نوع میز ها را اندازه گیری کرد سپس با دستگاه CNC و MASTER شیشه های رومیزی را تولید کرد زیرا برش شیشه رومیزی با الگوی خاص به صورت دستی امکان پذیر نیست و به احتمال فراوان شیشه شکسته خواهد شد .

دستگاه CNC شیشه رومیزی را به صورت معمولی و با الماسی که روی تیغه ی دستگاه است برش می دهد اما دستگاه MASTER شیشه را تراش داده تا اینکه به طور کامل قیمت مورد نظر شیشه درآورده شود .

 

انواع شیشه های قابل استفاده در شیشه رومیزی

 • شیشه فلوت ساده
 • شیشه سکوریت
 • شیشه کریستال
 • شیشه کلیر 
 • شیشه سوپر کلیر
 • شیشه سندبلاست
 • شیشه چاپی
 • شیشه ساتینا
 • شیشه حکاکی شده 
 • شیشه رنگی

 

انواع شیشه رومیزی در صنایع شیشه و آینه کولیوند

۱-  شیشه میز ناهار خوری 

۲-  شیشه میز و عسلی مبلمان

۳-  شیشه میز مدیریت 

۴-  شیشه میز کنفرانس

۵-  شیشه میز های دکوری فروشگاه ها 

۶- میز شیشه ای 

۷- میز لابی ساختمان

۸- میز رایانه

۹ – شیشه میز غذاخوری

۱۰- شیشه میز صبحانه خوری

۱۱- شیشه میز جلو میلی 

۱۲-  شیشه میز اداری

 

در بین انواع شیشه های رومیزی که در بالا شاره شد شیشه میز ناهارخوری بیشترین ثبت سفارش شیشه رومیزی را به خود اختصاص داده است و به طبع طرح های متنوع تری هم از این نوع شیشه روی میز تولید می شود .

 

انواع ابزار لبه شیشه رومیزی در صنایع شیشه و آینه کولیوند

۱- لول ساده مات

۲- لول براق

۳- تراش دوپله

۴- تراش سه پله

۵- دیاموند

۶- تراش(پخ)

۷- لول تخت

۸- تراش انگشتی

 

برای میزهایی که دور آن ها تخت و صاف بوده از ابزار تخت براق ، تراش ساده و دیاموند و برای میزهایی که دور آن به صورت پله ای درآورده شده است از ابزار شیشه رومیزی تراش دو پله و سه پله استفاده می شود اما برای میزهایی که شیشه رومیری نقش صفحه روی میز را دارد و فقط تعدادی پایه زیر شیشه روی میز قرار گرفته است ابزار دیاموند یا ( flat edge ) مناسب ترین گزینه به شمار می رود .

تمامی ابزارهای اشاره شده شیشه رومیزی با استفاده از دستگاه های برقی صورت می گیرد جز تراش انگشتی که توسط یک دستگاه کوچک مکانیکی انجام می شود الیته پس از اینکه دور شیشه تراشیده شد توسط دستگاه لول تیزی شیشه گرفته خواهد شد .

 

ابزار دور شیشه

 

 تراش دو پله و سه پله را روی شیشه های ۸ میل به بالا می توان اجرا کرد اما سایر ابزارهای اشاره شده بر روی تمامی شیشه ها با ضخامت های مخنلف قابل اجرا می باشد ، شیشه رومیزی از محدود شیشه هایی محسوب می شود که باید دور آن را ابزار زد جالب است بدانید که با توجه به بررسی های صورت گرفته بیش از ۶۰ درصد شیشه های روی میز تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند را شیشه رومیزی دو پله تشکیل داده است .

توجه داشته باشید که در طراحی دکوراسیون داخلی تمامی کشورهای پیشرفته اصل سادگی اما مدرنیته بودن وجود دارد لذا اگر قصد طراحی مدرن را دارید از ابزارهای تخت براق و دیاموند استفاده کنید .

 

شیشه میز ناهارخوری ۸ نفره

ابعاد شیشه های میز ناهارخوری ۸ نفره معمولا شامل ۲۰۰ سانتی متر طول و ۱۰۰ سانتی متر عضر می باشد به همین دلیل باید از شیشه های ۸ میل و ۱۰ میل جهت تولید شیشه رومیزی مورد نظر استفاده کرد در حالی که میزهای ناهارخوری ۱۰ نفره دارای طول بیش از ۲۰۰ سانتی متر و عرض ۱۲۰ ساتی متر هستند برای این نوع میزها از شیشه رومیزی ۱۲ میل استفاده خواهد شد .

برای تولید شیشه میز ناهارخوری ۶ نفره نیز از شیشه رومیزی ۸ میل برای برای میزهای ناهارخوری دارای صفحه چوبی و از شیشه ۱۰ میل برای میزهایی شیشه روی پایه قرار خواهد گرفت بکار می رود .

 

شیشه رومیزی جلو مبلی

امروزه در تقریبا همه خانه ها میزهای جلو مبلی وجود دارد و به طبع باید برای جلوگیری از آسیب رسیدن به میز از شیشه های روی میز جلو مبلی استفاده کرد ، این نوع شیشه ها معمولا دارای ضخامت ۸ میل هستند البته همانطور که در شرح داده شد برای تولید شیشه رومیزی که شیشه روی پایه قرار خواهد گرفت باید از شیشه های ۱۰ میل ، ۱۲ میل ، ۱۶ میل و ۲۰ میل استفاده می شود .

 

شیشه رومیزی ۸ میل

برای مبرهایی که ابعاد بزرگی نداشته و دارای صفحه های چوبی هستند اغلب از شیشه ۸ میل به عنوان شیشه روی میز استفاده می شود ، شیشه ۸ میل در رنگ های برنز ، دودی ، مسی و شفاف تولید می شود ، به طور مثال برای تولید شیشه رومیزی یک میز ناهارخوری ۸ نفره با صفحه چوبی قهوه ای که دارای طول ۲۱۰ سانتی متر و عرض ۱۰۵ سانتی متر است باید از شیشه ۸ میل برنز استفاده کرد .

 

شیشه رومیزی ۱۰ میل

بیش از ۶۰ درصد شیشه های رومیزی که توسط مشتریان گرامی سفارش داده می شوند شیشه ۱۰ میل رومیزی است ، شیشه های ۱۰ میل به سه دسته ی شیشه ۱۰ میل فلوت ، شیشه ۱۰ میل کلیر و شیشه ۱۰ میل کریستال تقسیم می شود به طور مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری ۸ نفره با صفحه چوبی قهوه ای و طلایی از شیشه رومیزی ۱۰ میل برنز استفاده می شود .

 

شیشه رومیزی ۲۰ میل

برای ساخت میزهای شیشه ای و میزهایی که از چند عدد پایه تشکیل شده است باید از شیشه ۲۰ میل استفاده کرد ، مقاومت شیشه ۲۰ میل بسیار بالاست و احتمال شکستن شیشه بسیار اندک می باشد ، به طور مثال برای تولید شیشه رومیزی میزی که از دو عدد پایه سنگی تشکیل شده است باید از شیشه ۲۰ میل کریستال یا اکسترا کلیر استفاده کرد .

 

شیشه رومیزی گرد

در چند سال گذشته تولید میزهای گرد و بیضی شکل در صنعت چوبی و مبلمان کشور ما فراگیر شده از همین رو تیم فنی صنایع شیشه کولیوند با استفاده از گردبر های دستی و دستگاه CNC انواع شیشه های رومیزی گرد را تولید می کند ، شیشه رومیزی بیضی بر خلاف گرد نیاز به الگوگیری دارد زیرا میز گرد دارای یک قطر است اما میز بیضی دارای دو قطر بوده و ممکن است یک طرف میز با طرف دیگر از لحاظ مغایر باشد .

 

شیشه رومیزی کریستال و طرح دار

شیشه های کریستال به دلیل شفافیت بالا به طبع نمای شیشه های رومیزی هم زیباتر خواهد کرد که صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های کریستال را در ضخامت های ۶ میل الی ۲۰ میل عرضه می نماید ، شیشه های طرح دار هم به صورت چاپی رنگی و سندبلاست در صنایع شیشه کولیوند تولید می شود بدین شکل می توانید طرح مورد نظر خود را روی شیشه رومیزی داشته باشید ، فقط کافیست که طرح مورد نظر خود را برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

 

میز شیشه ای

میز های تمام شیشه ای کریستال در طراحی دکوراسیون مدرن نقش پررنگی را داشته و از زمانی که برای اولین بار در کشور ایتالیا نمایشگاه بین المللی the best design از این نوع میزها رونمایی کرد با استقبال بسیار زیاد  طراحان دکوراسیون کشورهای مختلف روبرو شد ، صنایع شیشه و آینه کولیوند از سال ۱۳۹۵ علاوه بر تولید شیشه رومیزی ، میزهای تمام شیشه ای هم تولید می کند .

 

شیشه رومیزی سکوریت و دودی

به طور کلی شیشه های رومیزی نیازی به سکوریت شدن ندارد و چرا که لبه ی شیشه سکوریت بسیار حساس بوده و دقیقا شیشه های رومیزی از لبه دچار ضربه های انفاقی می شود به همین دلیل شیشه خام گزینه ی مناسب تری خواهد بود .

 

شیشه رومیزی رنگی

در طراحی دکوراسیون لوکس از شیشه های رنگی استفاده های مختلفی می شود که از مهم ترین آن ها می توان به شیشه های رومیزی رنگی و چاپی اشاره کرد ، صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه چاپ رنگی قادر به تولید شیشه رومیزی در رنگ های مختلف می باشد .

شیشه رومیزی رنگی به طور کلی به دو دسته تقسیم بندی می شود در حالت اول شیشه رنگی دو رو نماست و طرف دیگر شیشه قابل مشاهده خواهد بود اما در حالت دوم شیشه رنگی یک رو نماست که به شیشه لاکوبل شهرت دارد و در واقع روی میز دیگر قابل مشاهده نخواهد بود .

 

شیشه رومیزی شفاف

برخی از طراحان دکوراسیون داخلی تمایلی به استفاده از شیشه های رومیزی رنگی ندارند بلکه شیشه رومیزی شفاف را به آن ترجیح می دهند ، شیشه های شفاف را می توان برای تمامی میزهای رنگی بکار برد به طور مثال برای تولید شیشه رومیزی میز ناهارخوری قهوه ای می توان از شیشه شفاف استفاده کرد در عین حال برای تولید شیشه میز ناهارخوری مشکی نیز می توان از شفاف بکار برد .

 

شیشه رومیزی برنز

به طور کلی برای میزهای چوبی که دارای رنگ قهوه ای هستند شیشه برنز انتخاب مناسبی خواهد بود توجه داشته باشید که هر چه ضخامت شیشه بیشتر باید رنگ قهوه ای آن پررنگ تر دیده خواهد شد در ضمن در صورت استفاده از شیشه رومیزی برنز خط و خش های روی میز به ویژه در میزهای ناهارخوری که به کرات وجود دارد دیده نخواهند شد و به نوعی شیشه موجب نو شدن میز مورد نظر هم خواهد شد .

 

شیشه رومیزی دودی

بیش از ۵۰ درصد از شیشه های رومیزی که در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید شده از شیشه دودی استفاده شده است ، رنگ شیشه دودی برای هر شخصی با هر  نوع سلیقه ای جذاب و زیبا خواهد بود ، برای میزهای سفید و مشکی رنگ بهترین انتخاب استفاده از شیشه رومیزی دودی می باشد به طور مثال برای یک میز ناهارخوری سفید ۸ نفره باید از شیشه رومیزی دودی ۸ میل استفاده کرد .

 

شیشه رومیزی طرح دار

امروزه با توجه به تولید شیشه های طرح دار سندبلاست و چاپی در اغلب پروژه های تزیینی از این نوع شیشه ها استفاده می شود برای مثال می توان یک شیشه روی میز با تصویر فرزندتان به صورت رنگی را تولید کرد به عنوان مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه رومیزی اداری به صورت سندبلاست یا رنگی ایجاد کرد به نوعی تبلیغات هم صورت خواهد گرفت .

 

شیشه رومیزی طرح دار اکریلیک

طرح جدیدی از شیشه های رومیزی دکوراتیو که حروف فارسی به صورت سنتی روی شیشه در الگوهای مختلفی ترسیم می شود ، این نوع از شیشه های رومیزی در ساختمان های لوکس بکار می رود .

 

شیشه رومیزی مات

با استفاده از شیشه سندبلاست و ساتینا می توان یک شیشه روی میز مات را تولید کرد این نوع شیشه ها بیشتر در مراکز اداری استفاده می شود ، به دو صورت طرح دار و ساده شیشه های رومیزی مات وجود دارند البته فقط شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید می شود ، برای تولید شیشه رومیزی مات ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس توسط پودر سیلیس و پمپ های فشار قوی شیشه به حالت مات تبدیل می شود .

 

شیشه رومیزی تلویزیون

تولید شیشه های میز تلویزیون به شکل های مختلفی صورت می گیرد اما متداولترین آن تولید شیشه میز لاکوبل مشکی و تولید میزهای تمام شیشه ای کریستال به صورت خم و UV  می باشد ، برای تولید شیشه رومیزی تلویزیون لاکوبل مشکی از دستگاه چاپ برای رنگ کردن شیشه استفاده می شود .

 

شیشه رومیزی آشپزخانه

میزهای مختلفی در یک آشپرخانه وجود دارد اما کانترهای تعبیه شده در آشپزخانه نقش بسیار مهمی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه خواهد داشت به همین دلیل باید از شیشه های کریستال و طرح دار به عنوان شیشه میز آشپرخانه استفاده کرد ضمنا برخلاف سایر شیشه های رومیزی ، شیشه رومیزی آشپزخانه دارای ضخامت بیش از ۱۰ میل است و معمولا از شیشه کریستال تشکیل شده است .

 

شیشه رومیزی اداری

شیشه های میز اداری معمولا دارای ضخامت بیش از ۱۰ میل است و اغلب از ابزار دیاموند برای تزیین دور شیشه استفاده می شود ، این نوع شیشه های رومیزی در طول روز به کرات مورد اصابت اشیاهای مختلفی قرار می گیرد لازم به ذکر است شیشه رومیزی اداری به سه دسته ی شیشه میز کنفرانس ، شیشه میز مدیریت و شیشه میز رایانه تقسیم می شود که هر یک از ان ها با ضخامت خاصی تولید می شوند .

 

شیشه رومیزی کنفرانس

متداول ترین نوع شیشه های رومیزی اداری که معمولا ابعاد بزرگی داشته به همین دلیل باید از شیشه های با ضخامت بالا جهت تولید آن استفاده کرد ، شیشه میز کنفرانس در رنگ های مختلفی تولید می شود ، به طو مثال برای تولید شیشه رومیزی کنفرانس صفحه دار با ابعاد ۱۰۰ * ۲۵۰ سانتی متر از شیشه ۱۰ میل و برای تولید شیشه میز کنفرانس با همین ابعاد اما بدون صفحه از شیشه ۲۰ میل استفاده می شود .

 

شیشه رومیزی مدیریت

امروزه در تجارت حتی مسائل جزئی هم نقش مهمی را ایفا می کند تزیین اتاق مدیریت هر مجموعه ای باید به بهترین شکل ممکن صورت گیرد ، با استفاده از شیشه میز مدیریت رنگی و طرح دار می توان طراحی دکوراسیون به میزان قابل توجهی ارتقاد داد ، معمولا برای تولید شیشه رومیزی مدیریت از شیشه های ۱۰ میل استفاده می شود البته برای میزهای پایه ای از شیشه ۲۰ میل بکار برده خواهد شد .

 

شیشه رومیزی چوبی

امروزه اغلب میزها از جنس چوبی هستند و به طبع قیمت زیادی هم صرف خرید این نوع میزها می شود با استفاده از شیشه روی میز چوبی می توان از صدمه وارد شدن به میزهای چوبی جلوگیری کرد ، برای تولید شیشه رومیزی که میز دارای صفحه چوبیست معمولا از شیشه ۸ میل استفاده می شود چرا که وزن وسایل روی میز به صفحه چوبی وارد شده و به شیشه آسیبی نخواهد رسید .

 

شیشه رومیزی کنسول

امروزه میزهای کنسول در اغلب خانه ها وجود دارد که عمدتا دارای قیمت بالایی هم هستند به همین دلیل بهتر است که برای جلوگیری از آسیب به میز از انواع شیشه های رومیزی استفاده شود ، معمولا شیشه رومیزی کنسول دارای طول بین ۱۲۰ تا ۲۰۰ سانتی متر عرض ۴۰ تا ۷۰ سانتی متر است به همین دلیل از شیشه ۱۰ میل برای تولید این نوع از شیشه های رومیزی بکار می رود .

 

شیشه رومیزی مطالعه

میزهای مطالعه شخصی و عمومی نیز اغلب به صورت چوبی تولید می شوند و نیاز به شیشه رومیزی دارد اما در طرح های جدید این نوع میزها به صورت شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود ، برای تولید شیشه های رومیزی مطالعه معمولا از شیشه های ۱۰ میل استفاده می شود البته ابعاد میز و طرح آن در تعیین ضخامت شیشه تاثیرگذار خواهد بود .

 

شیشه رومیزی حکاکی شده

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه master می توان طرح های مختلفی را روی شیشه های رومیزی حکاکی کرد ، به طور مثال در سازمان ها معمولا لوگوی مجموعه روی شیشه ایجاد می شود در واقع در این روش طرح مورد نظر توسط دستگاه مستر master روی شیشه رومیزی تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه رومیزی اسید کاری شده

طرح جدیدی از شیشه های رومیزی که طی فرآیندی روی شیشه به روش های مختلفی اسید کاری صورت می گیرد ، این نوع از شیشه ها با نام شیشه آنتیک و شیشه پتینه کاری شده شناخته شده است برای تولید شیشه رومیزی اسید کاری شده از دستگاه کاتر پلاتر جهت برش روزرنگ ، اسیدهای مخصوص شیشه و پمپ فشار قوی جهت پاشیدن پودر سیلیس استفاده می شود .

 

شیشه رومیزی چند تکه

برخی از شیشه های رومیزی نیز به صورت چند تکه تولید می شود به طور مثال در برخی از طرح ها یک شیشه گرد با قطر کوچک روی یک شیشه گرد با قطر بزرگ قرار می گیرد ، این نوع میزها اغلب به عنوان میز ناهارخوری استفاده می شوند .

 

شیشه رومیزی جمع شونده

طرح دیگری از شیشه های رومیزی که میز به صورت جمع شونده است و شیشه ی رومیزی به بخش های مختلفی تقسیم می شود ، این نوع میزها اغلب به عنوان میز ناهارخوری با ابعاد بزرگ تولید می شود .

 

شیشه رومیزی پایه دار

امروزه میزهای مدرن اغلب از تعدادی پایه تشکیل شده است که شیشه ای با ضخامت بالا روی آن قرار می گیرد به طور مثال می توان یک پایه استیل را در نظر بگیرید که شیشه ۱۶ میل کریستال روی آن قرار داده می شود در واقع شیشه رومیزی در این حالت به عنوان صفحه میز نیز نقش آفرینی خواهد کرد و تمام وزن اجسام به شیشه وارد خواهد شد .

 

شیشه رومیزی سه بعدی

یکی دیگر از طرح های شیشه های رومیزی که تصاویر مختلف سه بعدی به صورت رنگی روی شیشه چاپ می شود به طور مثال می توان تصاویر خانوداگی را روی شیشه میز ناهارخوری چاپ کرد ، برای تولید شیشه رومیزی چاپی ابتدا مخازن رنگی دستگاه با رنگ های مورد نیاز پر شده سپس فرآیند چاپ روی شیشه صورت می گیرد .

 

شیشه رومیزی لمینت

طرح خاصی از شیشه های رومیزی که دو عدد شیشه توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده شده است به طور مثال در برخی از طرح ها دو عدد شیشه گرد با قطر های مختلف روی هم به صورت لمینت قرار گرفته اند ، ساختار شیشه رومیزی لمینت به گونه ای است که حتی اگر یکی از شیشه ها شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد و خطری افراد را تهدید نمی کند .

به طور مثال برای تولید شیشه رومیزی یک میز ناهارخوری با طول ۲۵۰ سانتی متر و عرض ۱۲۰ سانیت متر باید از شیشه لمینت ۲۰ میل استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه نیز مناسب خواهد بود .

 

شیشه رومیزی با پایه های استیل

یک دیگر از طرح های خاص شیشه های رومیزی که شیشه روی تعدادی پایه استیل توسط چسب لیزری چسبیده می شود ، به دلیل تابش نور ماورا بنفش اثری از چسب روی شیشه باقی نخواهد ماند معمولا برای تولید شیشه رومیزی با پایه های استیل از شیشه های مات سندبلاست و ساتینا استفاده می شود .

 

شیشه رومیزی با پایه های سنگی

در این طرح نیز یک یا دو عدد پایه سنگی زیر شیشه ای با ضخامت بیش از ۱۲ میل قرار می گیرد ، این نوع از میزهای ناهارخوری جدیدترین طرح میز ناهارخوری در دنیا محسوب می شود و با استقبال بسیار زیادی روبرو شده است به طور مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری ۱۰ نفره میزی که از دو عدد پایه سنگی تشکیل شده است باید از شیشه ۱۶ میل کریستال استفاده کرد .

 

شیشه رومیزی اکریلیک

طرح جدیدی از شیشه های رومیزی دکوراتیو که با استفاده از قلم و رنگ های اکریلیک حروف الفبا به صورت سنتی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع از شیشه های رومیزی تناسب زیادی با معماری ایرانی دارد توجه نمایید که شیشه رومیزی الکریلیک به صورت دستی تولید می شود و در واقع یک اثر هنری به شمار می رود به همین دلیل فرآیند تولید آن بسیار زمانبر است .

 

شیشه رومیزی هوشمند

طرح خاصی از شیشه های رومیزی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق ار کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه رومیزی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه رومیزی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN DECOR که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود از استقبال بسیار زیاد طراحان دکوراسیون داخلی نیز برخوردار می باشد به عنوان برترین طرح شیشه روی میز معرفی شده است ضمنا با توجه به اینکه قیمت شیشه رومیزی هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های رومیزی ساده است طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه روی میز فقط در ساختمان های لوکس استفاده می کنند .

 

شیشه رومیزی کابینت

با توجه به تولید کابینت های طرح دار مختلف که معمولا از قیمت بالایی نیز برخوردار است باید از شیشه های رومیزی کابینتی جهت جلوگیری از آسیب به کابینت ها استفاده شود ، این نوع از شیشه های رومیزی دارای ضخامت بیش از ۸ میل می باشد به طور مثال برای تولید شیشه رومیزی کانتری با طول ۱۸۰ سانتی متر و عرض ۱۰۰ سانتی متر از شیشه های ۱۰ میل استفاده می شود .

 

شیشه رومیزی آینه ای 

در این طرح از آینه های رنگی طلایی ، دودی ، شامپاینی ، برنز ، آبی و بنفش به عنوان شیشه روی میز استفاده می شود ، به طور مثال برای یک پایه استیل نقره ای بهتر است که از آینه دودی بکار برد برای تولید شیشه رومیزی آینه ای معمولا از ابزار تراش ( پخ ) استفاده می شود زیرا در این صورت آینه نمای زیباتری را ایجاد خواهد کرد و قواعد طراحی دکوراسیون داخلی رعایت خواهد شد .

 

شیشه رومیزی رفلکس

شیشه های رفلکس با نام شیشه آینه ای نیز شناخته شده است ، ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که یک طرف آن شیشه رنگی و طرف دیگر آینه می باشد ، شیشه رفلکس در رنگ های مختلفی تولید می شود به طور مثال برای یک میز جلو مبلی مدرن استیل نقره ای بهتر است که از شیشه رومیزی رفلکس ۶ میل نقره ای استفاده کرد بدین شکل قواعد طراحی دکوراسیون داخلی نیز رعایت خواهد شد .

 

شیشه رومیزی اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های رومیزی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه رنگی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری یک میز استیل طلایی باید از شیشه رومیزی مشکی اکلیلی استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد و به طبع افراد را تحت تاثیر قرار می دهد .

شیشه های رومیزی اکلیلی در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، تایلند ، کره جنوبی و ژاپن به کرات استفاده می شود ، این نوع شیشه ها یکی از جذابترین طرح های شیشه رومیزی شناخته شده است به طور مثال شیشه رومیزی رنگی اکلیلی در شهرهای بزرگ چین به وفور در ساختمان های مسکونی به عنوان شیشه میز غذاخوری و دیوارپوش شیشه ای استفاده می شود .

 

 

نحوه سفارش شیشه رومیزی به صنایع شیشه و آینه کولیوند

شما می توانید دز صورت تمایل انواع شیشه های رومیزی را در هر مدلی از طریق تماس با شماره های  ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲  –  ۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸  –  ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش دهید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های رومیزی مورد نظر خود را به تیم طراحی و تولید ما سفارش دهید ، صنایع شیشه و آینه کولیوند در کمترین زمان شیشه رومیزی مورد نظر شما را تحویل خواهد داد.

توجه : صنایع شیشه و آینه کولیوند با توجه به استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های صنعت شیشه قابلیت ساخت هر نوع شیشه رومیزی و یا حتی میز شیشه ای را داراست ، شما می توانید طرح مورد نظر خود را برای ما ارسال کرده و ما هم همان طرح را تولید خواهیم کرد ، در ضمن صنایع شیشه و آینه کولیوند با توجه به درخواست های مکرر مشتریان گرامی زین پس سفارشات شیشه رومیزی شهرستان ها را نیز می پذیرد .

جهت مشاهده نمونه کارهای شیشه رومیزی صنایع شیشه و آینه کولیوند روی لینک روبرو کلیک نمایید:     نمونه کارها

 

صفحات مجازی صنایع شیشه و آینه کولیوند در زمینه شیشه رومیزی

آدرس کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارهاkoolivandcom@

آیدی صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

 

در ادامه برخی از تصاویر شیشه رومیزی تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند را مشاهده خواهید کرد :

 

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه روی میز

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

آینه چراغ دار

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه دودی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی 

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

نمایندگی شیشه 20 میل

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه رومیزی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.tableclothsfactory.com