تولید شیشه ضد حریق(high quality) در صنایع شیشه و آینه کولیوند               ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ – ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه ضد حریق

 

شیشه ضد حریق

هنگامی که بحث سیستم حفاظت ساختمان در برابر آتش می شود فکر و ذهن شما یه چه موضوعی مشغول می شود ؟ سیستم آب آتش ؟ سیستم تشخیص آتش براحتی می توان حدس زد که شیشه ضد حریق شاخص ترین بحث در آتش سوزی در ساختمان  است اما متاسفانه حتی متخصصین ساختمان سازی هم اطلاعات دقیقی از شیشه ضد حریق ندارند و معمولا شیشه های دیگری را در ساختمان ها مورد استفاده قرار می دهند .

شیشه ضد حریق به شیشه هایی اطلاق می شود که تا یک درجه مشخصی در برابر آتش مقاومت می کند و از ورود آتش و دود ناشی از آن از یک اتاق به اتاق دیگر جلوگیری می کند و در برابر آتش دچار شکستگی نمی شود ، بدین سیستم ضد حریق Compartmentation ‘گفته می شود . اما شیشه ضد حریق به طور مثال سیستم هشدار ندارد که در زمان آتش سوزی ساکنین را آگاه کند .

 

ویژگی های شیشه ضد حریق صنایع شیشه کولیوند

اگر خیلی سطحی به موضوع نگاه کنیم مانند بسیاری از افراد در کشور ما خواهیم گفت که همه شیشه ها چنین ویژگی را دارا هستند اما در جواب باید گفت که شیشه های معمولی و استاندارد تا دمای ۲۵۰ درجه فارنهایت در برابر آتش مقاومت می کنند ، شیشه های سکوریت نیز تا دمای ۵۰۰ درجه فارنهایت چنین مقاومتی را از خود نشان می دهند اما شیشه ضد حریق قادر است تا دمای ۱۶۰۰  در جه فارنهایت از خود در برابر آتش مقاومت نشان دهد .

آزمایش های مختلفی روی شیشه ضد حریق تا کنون توسط دانشمندان صنعت شیشه صورت گرفته است به طور مثال در در آزمایشگاه UL آزمایش دو مرحله ای جالبی روی شیشه ها انجام می دهند به این صورت که در ابتدا شعله آتش را بر روی دیواری نصب می کنند که آن دیوار دارای یک پنجره مجهز به شیشه ضد حریق است و تست می کنند که شیشه چه مدت زمانی در برابر آتش مقاومت می کند زیرا مدت زمان مقاومت در برابر شیشه بسیار حائز اهمیت است .

در مرحله دوم که به آن Hose Stream گفته می شود شعله آتش توسط شیلنگ فشار قوی ۳۰psi به شیشه وارد می شود و تست تحمل فشار آتش از شیشه گرفته می شود زیرا آتش سوزی در ساختمان ها معمولا با شعله های همرا با فشار  زیاد انجام می شود .

 

انواع شیشه های ضد حریق صنایع شیشه و آینه کولیوند

  ۱- شیشه های سیمی

شیشه های سیمی قدیمی ترین شیشه ضد حریق محسوب می شود که توانسته امتیاز ۴۵ دقیقه مقاومت را در برابر آتش سوزی از خود نشان دهد لذا مقاوم ترین شیشه در برابر آتش سوزی محسوب می شود .

  ۲- شیشه های سرامیکی

شیشه های سرامیکی از حدود ۱۰ سال پیش وارد بازار شیشه ضد حریق شده است که توانسته امتیاز ۳ ساعت مقاومت در برابر آتش را از خود نشان دهد ، شیشه های سرامیکی تحمل شوک حرارتی بالا را دارا هستند .

 ۳- شیشه های سکوریت مخصوص

شیشه های سکوریت مخصوص که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد امتیاز ۲۰ دقیقه را از خود در برابر آتش سوزی نشان می دهد ، این نوع شیشه را در برابر ضربه هم مقاومت خوبی از خود نشان می دهند .

 ۴- دیوارهای شفاف

این نوع شیشه ها از نظر ساختاری بسیار پیچیده و متفاوت هستند که از نظر طبقه بندی هم زیر شاخه شیشه ضد حریق قرار می گیرند .

توجه داشته باشید که که هیچ یک از شیشه ضد حریق اشاره شده در بالا را نمی توان به عنوان شیشه اجاق گاز استفاده کرد لذا شیشه های مخصوصی با درجه حرارت بسیار بالا به نشکن تبدیل کرده و برای اجاق گار بکار برده می شود .

 

کاربردهای شیشه ضد حریق

  • استفاده در بیمارستان ها و اورژانس
  • استفاده در مهد کودک
  • استفاده در مراکز تجاری پر تردد
  • استفاده در درب های پارکینگ خصوصی و عمومی
  • استفاده در آشپزخانه رستوران ها
  • استفاده در آزمایشگاه ها
  • استفاده در کلیه مراکز پر تردد شهری

 

نحوه سفارش شیشه ضد حریق به صنایع شیشه و آینه کولیوند

شما می توانید در صورت تمایل انواع شیشه ضد حریق را از طریق تماس با شماره های  ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲  –  ۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸  –  ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲  به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش دهید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش خود را به تیم طراحی ما تحویل دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه ضد حریق در صنایع شیشه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

در ادامه برخی از تصاویر شیشه ضد حریق را مشاهده خواهید کرد :

شیشه ضد حریق سیمی

شیشه ضد حریق

شیشه ضد حریق سرامیکی

 

 

دیگر محصولات صنایع شیشه و آینه کولیوند 
آینه پتینه آینه رنگی آینه دکوراتیو آینه کاری شیشه رومیزی شیشه رنگی
شیشه سکوریت شیشه دوجداره شیشه رفلکس شیشه ۱۰ میل پنجره دوجداره طلق شفاف
آینه کریستال آینه طلایی شیشه سندبلاست شیشه حکاکی شیشه کریستال شیشه خم

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه ضد حریق در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pilkington.com