فهرست این مقاله

شیشه فلوت

عرضه انواع شیشه فلوت درجه یک در صنایع شیشه و آینه کولیوند                 ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه فلوت

 

شیشه فلوت

در صنعت شیشه تمامی شیشه هایی که تولید می شوند طبق کیفیت و شفافیت آن ها درجه بندی می شوند و بدین ترتیب شیشه های تولید شده تقسیم بندی می شوند یکی از شیشه های با کیفیت بالا شیشه فلوت است که نه خال جوش های دستگاه را داراست و هم اینکه از نظر شفافیت جایگاه خوبی را در بین انواع شیشه ها دارد .

شیشه فلوت از نظر شفافیت در واقع بهتر از شیشه شیت و یک پله پایین تر از شیشه های کلیر و کریستال محسوب می شود به عبارتی خال جوش  و موج های شیشه شیت را نداشته اما شفافیت شیشه کلیر و کریستال هم ندارد .

 

ساختار شیشه فلوت صنایع شیشه کولیوند

یه طور کلی شیشه ساختاری پیچیده بر خلاف چیزی که در ظاهر می بینیم دارد و حتی هزینه ای که برای راه اندازی کارخانه شیشه استفاده می شود بسیار بالاست علاوه بر هزینه بالای دستگاه های تولید شیشه ، مواد و ترکیباتی هم که در تولید شیشه و آینه استفاده می شود هم از هزینه بالایی برخوردار است ، اما ساختار و ترکیبات انواع شیشه ها با هم تفاوت دارند که در این مقاله ما قصد داریم ساختار شیشه فلوت را بررسی کنیم :

۱– پودر سیلیس :

پودر سیلیس ترکیب اصلی در ساخت و تولید شیشه را دارد ، پودر سیلیس معمولا به صورت دانه های طبیعی از زمین خارج می شود و یا به صورت دانه های رسوبی که در اثر تغییرات جوی به صورت شن یافت می شود ،.

۲– فلدسپار :

فلدسپار قلیایی از ذوب مخلوط فلدسپاک پتاسیک به دست می آید ، فلدسپار قلیایی در تولیی شیشه فلوت نقش پررنگی را دارد که برای شیشه مفید می باشد.

۳– دولومیت :

دولومیت معمولا به صورت سفید مایل به طوسی است که از نظر ظاهری بسیار شبیه آهک می باشد ، دولومیت را در صنعت تولید شیشه فلوت در دمای بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ درجه ساتیگراد حرارت می دهند.

۴– آهک :

آهک یکی از مواد اولیه پوسته زمین را تشکیل می دهد ، ترکیب شیمیایی آهک به صورت خالص است و با ورود به صنعت تولید شیشه فلوت باعث آزاد شدن اکسید کلسیم می باشد.

۵– کربنات سدیم :

کربنات سدیم یا خاکستر سودا از مهمترین مواد تشکیل دهنده تولید شیشه فلوت و انواع دیگر شیشه ها می باشد که باعث آزاد شدن اکسید سدیم از شیشه می شود .

۶– سالت کیک یا سولفات سدیم :

سولفات سدیم به عنوان تصفیه کننده به مواد اولیه شیشه های فلوت اضافه می شود که برای ایجاد گاز ، توربولانس در سطح مشترک مذاب و سولفات و فعال کننده سطح استفاده می شود .

 

انواع شیشه فلوت صنایع شیشه و آینه کولیوند

 

تفاوت شیشه فلوت و شیشه شیت

شیشه های شیت را اگر از فاصله کم مشاهده کنید به طور حتم موج های روی شیشه و همچنین خالجوش های روی شیشه را مشاهده خواهید کرد اما با رویکار آمدن شیشه های فلوت دیگر اثری از موج های روی شیشه نیست و مشتریان گرامی به کرات رضایت خود را اعلام کرده اند .

شیشه های فلوت را کارخانه های مختلفی در کشورمان تولید می کنند که با کیفیت ترین آن ها شیشه فلوت اردکان و کاوه است سایر کارخانه ها به دلیل استفاده از موارد اولیه ی درجه ی ۲ شفافیت شیشه تولید را کمتر می کنند و به همین دلیل هم قیمت پایین تری نسبت به شیشه فلوت کاوه و اردکان دارند .

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه فلوت را در ضخامت های ۴ میل ، ۶ میل ، ۸ میل ، ۱۰ میل ، ۱۲ میل ، ۱۵ میل و ۲۰ میل به تمامی نقاط کشور به صورت جام و قواره ارسال می کند در ضمن همه ی انواع شیشه فلوت با درجه کیفیت +A مانند کاوه ، کاویان ، اردکان ، فریمان و قزوین در صنایع شیشه و آینه کولیوند موجود می باشد .

 

شیشه فلوت ۱۰ میل

شیشه های ۱۰ میل فلوت به دلیل مقاومت بالا و وزن مناسب جهت جابجایی در پروژه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد جالب است بدانید که در بیش از ۶۰ درصد پروژه هایی که نمای شیشه ای اجرا می شود از این نوع شیشه ها بکار می رود .

 

شیشه فلوت رنگی

صنایع شیشه و آینه کولیوند انواع شیشه های فلوت رنگی برنز ، دودی و مسی را تولید می کند و به دیلی حذف واسطه ها می توانید با قیمت مناسب به صورت مستقیم این نوع شیشه ها را خریداری نمایید .

 

شیشه فلوت سکوریت

صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مجهزترین کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قادر به تولید انواع شیشه های سکوریت در ابعاد مختلفی است ، شیشه سکوریت در اغلب پروژه های یا نمای شیشه ای کابرد دارد .

 

شیشه فلوت دوجداره

برای ساخت شیشه های دوجداره از دو شیشه با ابعاد یکسان و یک اسپیسر فلزی شامل مواد ضد رطوبتی استفاده می شود به طوری که اسپیسر بین دو شیشه قرار گرفته و دور آن با چسب های مخصوصی پوشش داده می شود .

 

شیشه فلوت لمینت

تولید شیشه لمینت با استفاده از شیشه فلوت برای اجرای پروژه هایی که کم بودن هزینه در اولویت قرار دارد مناسب است زیرا این نوع شیشه ها قیمت کمتری نسبت به شیشه های کلیر و کریستال دارد .

 

شیشه فلوت آکواریوم

شیشه های آکواریوم به سه دسته فلوت ، کلیر و کریستال تقسیم بندی می شود که در این بین شیشه های فلوت به دلیل قیمت مناسب بسیار بیشتر از شیشه های کلیر و کریستال استفاده می شوند .

 

شیشه فلوت خم

اغلب شیشه های خم نیز با استفاده از شیشه های فلوت تولید می شود به طوری که ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قابل فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه فلوت رومیزی

به طور کلی برای تولید شیشه های رومیزی می توان از سه نوع شیشه ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال استفاده کرد که در این بین شیشه های فلوت ( Float glass ) از قیمت مناسب تری برخوردار است .

 

شیشه فلوت پنجره

در اغلب ساختمان های مسکونی و اداری از شیشه های فلوت شفاف و رنگی به عنوان شیشه پنجره استفاده می شود البته در برخی موارد این نوع شیشه ها به صورت دوجداره داخل پنجره قرار می گیرد .

 

شیشه فلوت حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های فلوت حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه فلوت اسیدکاری شده

طرح خاصی از شیشه های فلوت که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده می شود .

 

شیشه فلوت ضخیم

برای تولید شیشه های ضخیم با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید درب های شیشه ای با ابعاد ۱۱۰ * ۲۲۰ سانتی متر باید از شیشه های ۱۲ میل بکار برد .

 

شیشه فلوت تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای از شیشه های فلوت تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت .

 

شیشه فلوت ۲۰ میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های ۲۰ میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبایی شیشه از مقاومت بالایی برخوردار خواهد شد .

 

شیشه فلوت مات 

به طور کلی شیشه های مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید شده در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد .

 

مقایسه شیشه فلوت و شیشه کریستال

شیشه های کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بیشتری نسبت به شیشه های فلوت برخوردار هستند و از طرفی هم از لبه های شیشه نیز می توان داخل آن را مشاهده کرد در حالی که شیشه فلوت کاملا سبز رنگ است .

 

شیشه فلوت - اینستاگرام

 

شیشه فلوت - واتساپ

 

 

نحوه سفارش شیشه فلوت درجه یک به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه فلوت را در ابعاد گوناگون به صورت تک جداره و دو جداره به مشتریان عزیز ارئه می نماید و چنانچه قصد خرید شیشه های فلوت را دارید کافی است با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ و یا به آدرس ما مراجعه نمایید.

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه فلوت در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند در کمترین زمان اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

صفحات مجازی صنایع شیشه و آینه کولیوند در زمینه شیشه فلوت

کانال تالگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

آیدی صفحات اینستاگرام صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

 

شیشه فلوت

شیشه فلوت

شیشه فلوت

شیشه فلوت

شیشه فلوت

شیشه فلوت

شیشه فلوت

شیشه فلوت

شیشه فلوت

شیشه فلوت

شیشه فلوت

شیشه فلوت

شیشه فلوت

شیشه فلوت

شیشه فلوت

شیشه فلوت

شیشه فلوت

شیشه فلوت

 

 

دیگر محصولات صنایع شیشه و آینه کولیوند 

آینه پتینه آینه کاری آینه رنگی آینه دکوراتیو شیشه رومیزی شیشه سکوریت
شیشه رنگی شیشه دوجداره شیشه ۱۰ میل شیشه رفلکس پنجره دوجداره طلق شفاف
آینه کریستال آینه طلایی شیشه سندبلاست شیشه کریستال شیشه حکاکی شیشه خم

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه فلوت در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید:

www.blindex.com

 

 

 

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند