تولید شیشه لمینت (high quality) در صنایع شیشه کولیوند                          ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ – ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه لمینت

 

شیشه لمینت

شیشه های ایمنی ( نشکن ) که مقاومت بسیار بالایی را دارند و حتی در صورت شکستن هم هیچ گونه خطری افراد پیرامون آن را مواجه نخواهد کرد زیرا به واسطه ساختار منحصر بفرد این نوع شیشه ها در صورت شکستن ذارت و قطعات شیشه ریخته نخواهد شد و در جای خود باقی خواهند ماند لذا شیشه لمینت به عنوان ایمن ترین نوع شیشه های ایمنی محسوب می شود .

به عبارت دیگر شیشه هنگامی که شکسته می شود ذرات شیشه توسط لایه داخلی که اصطلاحا پلی ونیل بوتیرال که به اختصار PVB نامیده می شود و یا اتیلن ونیل استات که به اختصار EVA نامیده می شود در کنار هم نگه داشته می شود به این ترتیب که لایه داخلی  PVB قطعات شیشه را در صورت شکستن به صورت یکپارچه نگه می دارد ، اگر ضربه وارد شده به حدی نباشد که شیشه را سوراخ کند شیشه ترک خورده و به اصطلاح به صورت تار عنکبوتی می شود که این الگوی شکستن شیشه در صنعت شیشه به الگوی تار عنکبوتی شهرت دارد، در تصویر زیر الگوی شکستن شیشه تار عنکبوتی را مشاهده خواهید کرد :

 

کاربردهای شیشه لمینت صنایع شیشه و آینه کولیوند

 • استفاده در نرده شیشه ای
 • استفاده در تراس شیشه ای
 • استفاده در ساخت سقف شیشه ای
 • استفاده در کفپوش شیشه ای
 • استفاده در پارتیشن های شیشه ای
 • اجرای آب نمای شیشه ای
 • ساخت پارتیشن شیشه ای
 • اجرای اتاقک شیشه ای
 • اجرای ویترین شیشه ای
 • ساخت باکس شیشه ای
 • اجرای کلیه نماهای شیشه ای که خطر شکستن شیشه وجود دارد

تاریخچه شیشه لمینت  

در سال ۱۹۰۲ شرکت فرانسوی که به LECARBONE شهرت داشت به ساختاری با هدف جلوگیری از ترک خوردن و شکستن شیشه دست یافت که خود شیشه لمینت یا لمینیت توسط شیمیدان فرانسوی به نام Eduard benedictus با الهام از یک اتفاقی که به صورت ناگهانی رخ داد اختراع شد ، روزی در آزمایشگاهی که چندین دانشمند و دانشجو در آن سخت به دنبال اختراعات جدید بوذند فلاسک شیشه ای که دارای پوشش نیترات سلولوزی بود افتاد و شکست اما قطعات و ذرات فلاسک از هم جدا نشد و به صورت یکپارچه باقی ماند که در پی این اتفاق آقای Eduard benedictus با الهام گرفتن از افتادن آن فلاسک شیشه ای شیشه لمینت را اختراع کرد .

 

ساختار شیشه لمینت

شیشه های لمینت به صورت متداول از دو لایه شیشه به ضخامت ۲٫۵ میل و یک عدد لایه میانی پلی ونیل بوتیرال تشکیل شده است که هر چقدر ضخامت شیشه و تعداد لایه های تشکیل شده از شیشه بیشتر باشد در نتیجه شیشه لمینت با استحکام بالاتری را خواهیم داشت ، در شیشه ضد گلوله از چند لایه شیشه لمینت و لایه پلی کربنات استفاده شده و همچنین شیشه های جلوی فرودگاه از ۳ لایه شیشه ۶ میل سکوریت که در بین شیشه ها از لایه PVB استفاده شده تشکیل شده است که در واقع همان الگوی شیشه لمینت می باشد .

 

لایه های شیشه لمینت

برای تولید شیشه های لمینت می توان از دو لایه SGP و PVB استفاده کرد تفاوت این دو لایه در میزان چسندگی آن می باشد به طوری که از لایه PVB برای شیشه های دو جداره و از لایه SGP برای شیشه های سه جداره بکار می رود .

 

انواع شیشه لمینت صنایع شیشه و آینه کولیوند

 • شیشه های لمینت تشکیل شده از شیشه سکوریت
 • شیشه های لمینت تشکیل شده از شیشه کریستال
 • شیشه لمینت تشکیل شده از شیشه رنگی
 • شیشه های لمینت تشکیل شده از شیشه چاپی
 • شیشه  لمینت تشکیل شده از شیشه حکاکی شده

 

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین کارخانه تولید شیشه لمینت در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ آغار کرد و انواع شیشه های لمینت تک جداره و دوجداره را در ابعاد مختلف تولید کرده است ، در ادامه به جزئیات آن می پردازیم .

 

شیشه لمینت رنگی

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های سکوریت رنگی را هم توسط لایه ی PVB به لمینت تبدیل می کند و بدین شکل طراحان دکوراسیون داخلی مهندسی رنگ در فضای داخلی را می توانند روی شیشه لمینت هم اجرا کنند ، در طرح های جدید شیشه لمینت که در کشورهای اروپایی هم اجرا می شود تصاویر سه بعدی روی شیشه چاپ می شود سپس شیشه ی دیگر روی شیشه چاپ شده توسط لایه PVB چسبانده می شود .

به طور مثال برای اجرای نرده شیشه ای ساختمانی که دارای سنگ نمای کرم رنگ است باید از شیشه لمینت برنز استفاده کرد بدین شکل قواعد طراحی دکوراسیون نیز در اجرای پروژه رعایت خواهد شد .

 

شیشه لمینت کریستال

به طور کلی شیشه های شفاف لمینت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر دارای بیشترین میزان شفافیت و وضوح است ، به طور مثال برای اجرای ویترین شیشه ای یک فروشگاه جواهر فروشی باید از شیشه های لمینت کریستال استفاده کرد به طوری که سه عدد شیشه ۶ میل کریستال توسط لایه pvb قرار گیرد .

 

شیشه لمینت سکوریت

در اکثر پروژه هایی که نیاز به استفاده از شیشه های لمینت می باشد باید دو شیشه را ابتدا به سکوریت تبدیل کرد سپس توسط لایه PVB روی هم قرار داده شوند مانند پروژه های نرده شیشه ای و بالکن شیشه ای ، به طور کلی در اغلب موراد برای تولید شیشه لمینت ابتدا شیشه ها توسط کوره های با درجه حرارت بسیار بالا تبدیل به شیشه سکوریت می شوند سپس فرآیند لمینت کردن شیشه ها صورت می گیرد .

 

شیشه لمینت دوجداره و سه جداره

معمولا شیشه های لمینت شده به صورت دوجداره تولید می شوند اما در برخی از پروژه ها مانند اجرای پله شیشه ای و کف شیشه ای بهتر است که شیشه به صورت سه جداره ی لمینت شده تولید شود ، استفاده از شیشه لمینت برای اجرای پله شیشه ای به این دلیل است که وزن بسیار زیادی را شیشه باید تحمل کند و از طرفی هم احتمال شکستن شیشه در اجرای چنین پروژه ای وجود دارد .

 

شیشه لمینت خم

صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری کوره های با درجه حرارت بسیار بالا انواع شیشه های خم لمینت را تولید می کند ، این نوع شیشه ها در پروژه هایی مانند نرده شیشه ای و پله شیشه ای بکار می رود ، برای تولید شیشه لمینت خم ابتدا دو شیشه با ابعاد یکسان برش داده شده سپس وارد کوره های مخصوص شیشه خم خواهد شد در نهایت هم توسط لایه PVB به هم چسبیده خواهند شد .

لازم به ذکر است که کوچکترین اشتباهی در ساخت قالب فلزی موجب قرار نگرفتن شیشه ها روی یکدیگر خواهد شد به عبارتی فاصله بین شیشه لمینت ایجاد شده و نمی توان با لایه PVB شیشه ها را به یکدیگر چسباند .

 

شیشه لمینت رفلکس

شیشه های رفلکس در واقع به شیشه های رنگی گفته می شود که یک طرف آن آینه ای بوده و طرف مقابل شیشه رنگی ساده است ، این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، نقره ای ، برنز و آبی تولید می شود .

 

َشیشه لمینت ۱۰ میل و ۲۰ میل

در بیش از ۷۰ درصد پروژه هایی که نیاز به شیشه لمینت دارد از شیشه های لمینت ۱۰ میل و ۲۰ میل استفاده می شود به طور مثال برای اجرای نرده شیشه ای از لمینت ۱۰ میل و برای کف شیشه ای از لمینت ۲۰ میل استفاده می شود .

 

اجرای سقف شیشه ای با شیشه لمینت

در طراحی دکوراسیون مدرن اجرای سقف شیشه ای یکی از مهم ترین بخش های طراحی مجسوب می شود ، با استفاده از شیشه های لمینت دوجداره و سه جداره می توان سقف شیشه ای را به روش اسپایدری و کرتین وال نصب کرد .

 

اجرای کف شیشه ای با شیشه لمینت

یکی دیگر از کاربردهای شیشه های لمینت شده در نصب شیشه کف می باشد برای اجرای چنین پروژه ای اگر ابعاد شیشه بزرگ باشد باید از روش فریم بندی یا پایه ای استفاده کرد در روش پایه ای شیش روی پایه ها UV خواهد شد .

 

شیشه لمینت پله شیشه ای

 پله شیشه ای در طراحی دکوراسون داخلی مدرن از بخش های مهم و تاثیرگذار محسوب می شود ، اجرای چنین پروژه ای به طبع حسایت بسیار بالایی داشته و باید از شیشه های لمینت چند جداره استفاده کرد حتی بهتر است که از شیشه لمینت بیش از ۲۰ میل برای اجرای چنین پروژه هایی استفاده کرد چرا که فشار بسیار زیادی هنگام عبور افراد به شیشه وارد خواهد شد .

 

نصب شیشه لمینت

شیشه های لمینت در هر پروژه ای به روش خاصی نصب می شود اما جدیدترین روش نصب شیشه های سکوریت و لمینت اسپایدری نام دارد ، در این روش شیشه ها به صورت فریم لس کنار هم با یک نمای بسیار زیبا قرار می گیرند در روش های دیگر با استفاده از یراق آلات استیل و بست های فلزی شیشه ها نصب خواهند شد البته با توجه به ابعاد شیشه نوع یراق نیز تعیین می گردد .

 

شیشه لمینت طرح دار

در اجرای پروژه هایی مانند نرده شیشه ای معمولا از شیشه های لمینت طرح دار استفاده می شود به طوری که برای تولید شیشه طرح دار مات از دستگاه سندبلاست و برای تولید شیشه طرح دار رنگی از دستگاه چاپ استفاده می شود به طور مثال امروزه در بسیاری از شرکت ها و سازمان ها روی شیشه لمینت نرده های شیشه ای و پارتیشن شیشه ای لوگوی مجموعه به صورت رنگی و مات ایجاد می شود .

 

شیشه لمینت مات

شیشه های لمینت مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود ، این دو نوع شیشه شباهت بسیار زیادی دارد اما تفاوت اصلی آن ها در قابلیت طرح دار شدن شیشه های سندبلاست است ، به طور مثال برای اجرای درب شیشه ای اتاق های جراحی بیمارستان ها معمولا از شیشه لمینت مات استفاده می شود بدین شکل از دیده شدن فضای داخلی اتاف جلوگیری خواهد شد .

 

شیشه لمینت حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های لمنیت حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، به طور مثال می توان طرح های مختلف هندسی مانند طرح لوزی را روی شیشه لمینت حکاکی کرد در برخی از پروژه ها نیز لوگوی مجموعه روی شیشه قرار خواهد گرفت و به نوعی به برندینگ مجموعه کمک شایانی خواهد شد .

 

شیشه لمینت اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های لمینت که الگوهای مختلفی روی شیشه های لمینت اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه ، دستگاه کاتر پلاتر و پمپ فشار قوی استفاده می شود به طور مثال برای تولید شیشه درب ورودی چوبی ساختمان های لوکس و خاص از شیشه لمینت اسیدکاری می شود بدین شکل نمای زیبایی در فضای خارجی ساختمان ایجاد خواهد شد .

 

اجرای نمای اسپایدری با شیشه لمینت

ساختار نمای اسپایدری به گونه ای است که به صورت فریم لس بوده و از یراق های چنگکی برای نگه داشتن شیشه ها استفاده می شود ، در اغلب موارد از شیشه لمینت شده برای اجرای این نوع نما بکار می رود .

 

شیشه لمینت نرده شیشه ای

نرده های شیشه ای به دو دسته با فریم و فریم لس تقسیم می شود که در حالت فریم لس باید از شیشه های لمینت شده استفاده کرد ، در این صورت مقاومت شیشه بسیار بیشتر از شیشه های ساده است ، بدین شکل حتی در صورتی که یکی از شیشه ها شکسته شود خطری محیط پیرامون را مواجه نخواهد کرد در واقع شیشه لمینت یک شیشه ایمنی به شمار می رود .

 

شیشه لمینت هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های لمینت که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه لمینت هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه لمینت هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه چند لایه معرفی شده است قیمت شیشه لمینت هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های لمینت ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های لوکس ساختمانی استفاده می کنند .

 

شیشه لمینت اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های لمینت رنگی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه های لمینت با نام شیشه لاکچری نیز شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال برای تولید نرده شیشه ای مدرن که از پروقیل های استیل طلایی در پروژه استفاده شده باید از شیشه لمینت اکلیلی رنگی مشکی استفاده کرد .

شیشه لمینت اکلیلی در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن و کره جنوبی به کرات استفاده می شود بدین صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد شده و افراد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .

 

شیشه لمینت

نحوه سفارش شیشه لمینت به صنایع شیشه و آینه کولیوند :

شما عزیزان می توانید به منظور سفارش انواع شیشه لمینت با جداره های گوناگون را از طریق تماس با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ به ما دهید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر ما سفارش خود را به تیم طراحی و تولید ما دهید.

توجه  : خدمات نصب شیشه لمینت در صنایع شیشه کولیوند توسط تیم با تجریه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد در ضمن صنایع شیشه کولیوند شیشه لمینت را به صورت لمینت سه لایه و چهار لایه هم تولید می کند .

با توجه به درخواست های مشتریان گرامی زین پس سفارشات شهرستان ها نیز پذیرفته می شود و در کمرتین زمان ممکن سفارش نحویل داده خواهد شد .

جهت مشاهده نمونه کارهای صنایع شیشه و آینه کولیوند روی لینک روبرو کلیک نمایید :    نمونه کارها 

 

صفحات مجازی صنایع شیشه و آینه کولیوند

کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

آیدی صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

در ادمه برخی از تصاویر شیشه لمینت را مشاهده خواهید کرد   :

 

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

شیشه لمینت

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه لمینت در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.info.glass.com