تولید انواع شیشه مات در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                       ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ – ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه مات

شیشه مات

حفظ حریم خصوصی افراد نکته بسیار مهمی در همه بخش های مختلف است و در واقع اساس و چارچوبیست که تک تک ما در نگهداری آن همه توان خود را خواهیم گذاشت اما در صنعت شیشه هم این چارچوب نقش بسزایی دارد و در قالب شیشه مات وجود دارد زیرا در برخی مکان ها افراد خواستار استفاده از شیشه برای زیبایی محیط اما همچنین حفظ حریم خصوصی خودشان هستند .

به طور کلی در پروژه هایی که نیاز به حفظ حریم شخصی افراد است باید از شیشه های مات استفاده کرد اما اینکه چه نوعی از شیشه های مات را می توان استفاده کرد بستگی به بودجه ی در نظر گرفته شده برای اجرای پروژه و مکان آن خواهد داشت .

به طور مثال برای پنجره ها و درب های ساده آهنی قدیمی بهتر سات که از شیشه ما برفی استفاده شود اما برای پنجره های دوجداره آلومینیومی و UPVC باید از شیشه مات سندبلاست و ساتینا استفاده کرد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم .

 

۱- شیشه مات مشجر :

این نوع شیشه ها از نظز ظاهری حالت نقطه نقطه ای هساتند و اگر شما آن را لمس کنید متوجه زبری و و غیر همگون بودن شیشه خواهید شد که نام دیگر آن شیشه برفی می باشد ، این نوع شیشه ها را بیشتر برای منازل قدیمی و مکان هایی که فقط حفظ حریم خصوصی اهمیت دارد و ظاهر از اهمات زیادی برخوردار نست استفاده می شود .

 

۲- شیشه مات سندبلاست و ساتینا :

اما شیشه های سندبلاست و ساتینا از آن دسته شیشه هایی هستند که علاوه بر حفظ حریم خصوصی افراد با ظاهر شیک آن ها نمای مدرنی هم در محیط مورد نظر ایجاد خواهند کرد ، تفاوت شیشه مات سندبلاست و ساتینا در اینجاست که اولا شیشه سندبلاست را می توان حکاکی کرد و روی آن نقش و نگار قرار داد اما ساتینا را نمی توان و دوما اگر مایعی مانند روغن روی شیشه سندبلاست ریخته شود براحتی نمی توان آن را پاک کرد ولی شیشه ساتینا را براحتی می توان پاک کرد .

 

۳- برچسب مات کن ( شیشه مات کن ) :

در برخی مواقع شیشه نصب شده و تعویض شیشه هزینه های سنگسنی را در پی خواهد داشت در اینجاست که بدون تعویض شیشه می توان شیشه را مات کرد ، برچسب های شیشه مات کن در طرح های مختلفی وجود دارند و براحتی قسمت مورد شیشه را مات خواهد کرد اما نصب کردن آن آسان نیست لذا با کوچکترین اشتباه زیر برچسب حباب حباب خواهد شد .

 

۴- شیشه مات شوند (شیشه هوشمند) :

جدیدترین و مدرنترین شیشه های مات در صنعت شیشه ، شیشه هوشمند یا شیشه اسمارت نام دارد که با استفاده از الکتریسیته شیشه از حالت شفاف به مات و از حالت مات به شفاف تبدیل می شود بدین شکل که تنها با فشردن یک کلید این فرآیند صورت می گیرد ، شیشه مات هوشمند با استقبال بسیار زیادی در دنیا مواجه شده و در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد .

لازم به ذکر است که در بین شیشه های مات که در بالا اشاره شد شیشه مات ساتینا و سندبلاست در طراحی دکوراسیون داخلی جدید و همچنین ساختمان های نوساز مدرن مورد استفاده قرار می گیرد زیرا این دو نوع شیشه از نظز ظاهری بسیار شیک تر به نظر می رسند از همین رو صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های ساتینا و سندبلاست را در ابعاد مختلف به صورت قواره و جام به فروش می رساند .

 

کاربردهای شیشه مات 

  • اجرای کابین دوش شیشه ای
  • اجرای پارتیشن های شیشه ای مات
  • استفاده در کلینیک های پزشکی
  • شیشه درب های بیمارستان
  • استفاده در پنجره های دوجداره UPVC و آلومینیومی
  • استفاده در درب های شیشه ای اداری
  • اجرای میز شیشه ای

 

برای اجرای پروژه های نمای شیشه ای باید شیشه مات تبدیل یه سکوریت شود به عنوان مثال اجرای کابین دوش شیشه نیاز به شیشه سکوریت مات خواهد داشت لذا در صورت استفاده از شیشه های خام امکان شکسته شدن شیشه بسیار زیاد می باشد .

 

شیشه مات دوجداره

برای اجرای پروژه هایی نظیر پارتیشن های دوجداره باید از شیشه های دوجداره مات استفاده کرد در اغلب موارد از شیشه سندبلاست راه مات ( راه راه مات )  جهت اجرای پارتیشن هاشی شیشه ای بکار می رود .

 

شیشه مات کن طرح دار

برچسب های شیشه مات کن در طرح های مختلفی تولید می شود که هر یک از طرح ها برای دکوراسیون مخصوصی بکار خواهد رفت به عنوان مثال برای اداره ها و شرکت ها بیشتر از برچسب های راه مات استفاده می شود .

صنایع شیشه و آینه کولیوند در پروژه هایی که شیشه های ساختمانی به صورت شفاف نصب شده است اما پس از آن به دلایلی نیاز به شیشه های مات وجود دارد بدون تعویض شیشه ها و با استفاده از برچسب ها شیشه مات خواهد شد .

 

شیشه مات سکوریت

در پروژه هایی که ابعاد شیشه بزرگ در نظر گرفته شده با نمای فریم لس اجرا خواهد شد باید از شیشه های مات سکوریت شده استفاده کرد ، این نوع شیشه ها با بهره گیری از کوره های با درجه حرارت بسیار بالا تولید می شود .

 

شیشه مات لمینت

برای تولید شیشه های لمینت مات ابتدا دو عدد شیشه ی مات با ابعاد یکسان برش داده شده سپس توسط لایه PVB یا SGP به یکدیگر چسبیده می شوند ، این نوع شیشه ها مقاومت بسیار بالایی دارند .

 

شیشه مات خم

ساختار شیشه های خم به گونه ای است با توجه به شعاع خم شیشه ابتدا قالب ساخته شده سپس شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد شد .

 

شیشه مات نرده شیشه ای

برای اجرای نرده های شیشه ای نیز می توان از شیشه های سکوریت مات سندبلاست و ساتینا استفاده کرد ، این نوع نرده ها اغلب در ساختمان های مسکونی که مشرف به ساختمان های مجاور است نصب می شود .

 

شیشه مات درب سرویس بهداشتی

درب های سرویس بهداشتی که دارای یک فریم آلومینیومی و upvc معمولا شیشه های مات ساده و طرح دار داخل آن قرار می گیرد ، شیشه ساتینا و سندبلاست مدرن ترین نوع شیشه های مات محسوب می شود .

 

شیشه مات حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های مات حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه مات هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های مات که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه مات هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

 

نحوه سفارش انواع شیشه مات به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت سفارش انواه شیشه مات به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه مات مورد نظر خود را به کارشناسان ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه مات در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه مات

شیشه مات

شیشه مات

شیشه مات

شیشه مات

شیشه مات

شیشه مات

شیشه مات

شیشه مات

شیشه مات

شیشه مات

شیشه مات

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه مات در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.glowindows.com