فهرست این مقاله

شیشه مرمریت

عرضه انواع شیشه مرمریت ایتالیا در صنایع شیشه و آینه کولیوند                       ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲ 

 

 

شیشه مرمریت

شیشه مرمریت (stone glass) شیشه ای بسیار متفاوت و خاص که در کشور ایتالیا تولید می شود . معمولا ضخامت این نوع شیشه ها بالاست و از نظر کیفیت و مرغوبیت هم استاندارد بین المللی را دارست .

شیشه های مرمریت را به دلیل کیفیت و مقاومت بسیار بالا نسبت به انواع دیگر شیشه ها در نمای ساختمان ها ، کف اتاق ، و شیشه های رومیزی خاص  و حتی در استخرها استفاده می شود ، به تازگی این نوع شیشه ها در رنگ های مختلفی در کشور ایتالیا تولید می شود ، یکی دیگر از ویژگی های شیشه مرمریت مقاومت بسیار بالای شیشه در برایر ضربه می باشد به طوری که حتی از شیشه های سکوریت هم مقلومت بیشتر دارد .

قیمت شیشه مرمریت بسیار بیشتر از شیشه های فلوت ساده است بنابراین هنگام سفارش این نوع شیشه ها باید اندازه ی مورد نظر خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید سپس قیمت شیشه محاسبه خواهد شد لذا پرتی شیشه هنگام برش از جام اهمیت ویژه ای دارد .

 

ویژگی های شیشه مرمریت (stone glass)

۱- مقاوم در برابر فشار آب

۲- شفافیت و وضوح بسیار بالا

۳- مقوم در برابر گرما و سرمای شدید

۴- ضمانت نامه ۱۰ ساله

۵- خاصیت رفلکتیو

 

ترکیبات شیشه مرمریت (stone glass)

 

شیشه مرمیت ترکیبات

 

توجه : شیشه مرمریت را می توان به صورت خم هم درآورد و به همبن دلیل است که خاصیت رفلکتیو را داراست و در فروشگاه ها بزرگ اروپا شیشه مرمریت خم را در به کرات می توان مشاهده کرد زیرا به قدری مقاومت این شیشه بالاست که حتی در کف و سقف ساختمان ها هم از این نوع شیشه استفاده می شود .

برخی شیشه مرمریت را به دلیل خاصیت رفلکتیو آن با نام شیشه رفلکس هم می شناسند که از نظر ساختاری یا دو نوع شیشه کاملا با هم تفاوت دارند و در واقع هریک برای مکان خاصی از ساختمان کاربرد دارند .

 

 

شیشه استون گلاس

شیشه مرمریت در ضخامت های ۱۰ میل ، ۱۵ میل و ۲۰ میل در کشورهای ایتالیا و بلژیک تولید می شود و از نظر قیمت هم حدود ۳ برابر شیشه های فلوت است به همین دلیل این نوع شیشه ها فقط در طراحی دکوراسیون های لوکس و مدرن که هزینه در اولویت مشتری و کارفرما نیست استفاده می شود .

شیشه مرمریت به دلیل قیمت بسیار بالا حتی در کشورهای توسعه یافته هم بسیار کم تولید می شود و فقط در پروژه های لوکس به عنوان شیشه های رومیزی و شیشه کاری روی دیوار مورد استفاده قرار می گیرد .

 

شیشه مرمریت سکوریت

برای اجرای پروژه هایی که ابعاد شیشه بیش از حد استاندارد تعیین شده می باشد باید شیشه های مرمریت به حالت سکوریت یا نشکن تبدیل شود ، در این صورت مقاومت شیشه بسیار بیشتر خواهد شد  مانند اجرای پارتیشن شیشه ای فریم لس و کف شیشه ای ساختمان که نمای شیشه ای با بکار بردن شیشه مرمریت به صورت فریم لس پیاده سازی می شود و یک نمای مدرن شیشه ای را ایجاد خواهد کرد .

 

شیشه مرمریت رنگی

در کشور ایتالیا به تازگی شیشه های مرمریت رنگی نیز تولید شده است این نوع شیشه ها برای اجرای پروژه هایی نظیر نرده شیشه ای و پله شیشه ای کاربرد دارد و در ضخامت های ۸ میل و ۱۰ میل تولید می شود .

 

شیشه مرمریت لمینت

در پروژه هایی که ابعاد شیشه بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده و یا شیشه های به روش فریم لس اجرا می شوند باید از شیشه های مرمریت لمینت شده استفاده کرد ، این نوع شیشه ها توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند .

 

شیشه مرمریت دوجداره

برای تولید شیشه های مرمریت دوجداره ابتدا دو عدد شیشه ی مرمریت با ابعاد یکسان تولید شده سپس اسپیسرهای فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار داده شده و دور آن با چسب پوشش داده خواهد شد .

 

شیشه مرمریت هوشمند 

جدیدترین طرح شیشه های مرمریت که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با طقع جریان برق از کار خواهد افتاد .

 

شیشه مرمریت ضخیم

برای تولید شیشه های مرمیت با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای یک شیشه رومیزی با ابعاد ۱۲۰ * ۲۳۰ سانتی متر باید از شیشه های ۱۲ میل بکار برد .

 

شیشه مرمریت تاشو

طرح خاص دیگری از شیشه های مرمریت که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازوش هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت .

 

 

نحوه سفارش شیشه مرمریت به صنایع شیشه و آینه کولیوند

شما می توانید در صورت تمایل شیشه مرمریت را در طرح های مختلف از طریق تماس با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲  –  ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲  –  ۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش دهید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه مرمریت مورد نظر خود را به تیم طراحی صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش دهید .

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند خدمات نصب شیشه های مرمریت را توسط تیم باتجربه و خبره در این زمینه انجام می دهد، چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی ما در کمترین زمان ممکن اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

آیدی کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

 

شیشه مرمریت

شیشه مرمریت

شیشه مرمریت

شیشه مرمریت

شیشه مرمریت

شیشه مرمریت

شیشه مرمریت

شیشه مرمریت

شیشه مرمریت

 

 

دیگر محصولات صنایع شیشه و آینه کولیوند 

آینه پتینه آینه کاری آینه رنگی آینه دکوراتیو شیشه رنگی شیشه سکوریت
شیشه رنگی شیشه دوجداره شیشه رومیزی شیشه رفلکس پنجره دوجداره طلق شفاف
آینه کریستال آینه طلایی شیشه سندبلاست شیشه کریستال شیشه خم شیشه حکاکی

 

جهت مشاهده نمونه کارهای شیشه مرمریت و اطلاعت بیشتر پیرامون این نوع شیشه  در کشورهای اروپایی و کشور مبدع این نوع شیشه (ایتالیا)  روی لینک زیر کلیک کنید و آگاهی خود را در این زمینه بالاتر ببرید :

www.stoneglass.it

تیم تحریریه کولیوند