فهرست این مقاله

شیشه منحنی

تولید انواع شیشه منحنی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                    0912823524202188621912

 

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه های منحنی دار از گذشته تقریبا از 15 سال پیش در کشور ما تولید می شد و جالب است که هنوز هم شیشه های خم یک از پرکاربردترین انواع شیشه در صنعت شیشه محسوب می شود ، در این مقاله نحوه ی تولید شیشه منحنی دار و کاربردهای آن را شرح خواهیم داد .

برای تولید شیشه منحنی در صنایع شیشه و آینه کولیوند از کوره های مدرن استفاده می شود و در اولین مرحله قالب فلزی ساخته می شود رد واقع هر شیشه ای که قصد خم کردن آن را داریم دارای یک طول ، عرض و شعاع خم می باشد بنابراین با توجه به موارد اشاره شده قالب فلزی ساخته خواهد شد .

ممکن است سوالی در ذهن شما که در حال خواندن این مقاله هستید به وجود آید مبنی بر اینکه چرا از قالب آهنی برای تولید شیشه منحنی استفاده می شود ؟ در پاسخ باید گفت با توجه به دمای بسیار بالای داخل کوره هر گونه قالب دیگری ذوب خواهد شد ، روند کار بدین شکل است که شیشه در دمای بالای داخل کوره نرم شده و به طور کامل روی قالب قرار می گیرد و کاملا به شکل قالب درخواهد آمد .

توجه داشته باشید که هر چقدر ضخامت شیشه منحنی بیشتر شود مدت زمانی که باید شیشه در داخل کوره قرار داشته باشد بیشتر خواهد شد به طور مثال مدت زمان خم شدن شیشه 6 میل بسیار کمتر از خم شدن شیشه 20 میل می باشد .

ساخت شیشه منحنی نسبت به ساخت شیشه های مسطح بسیار پیچیده تر و زمانبر است که شیشه طی فرآیندی مجزا خم خواهد شد و به همین دلیل هم قیمت شیشه های خم معمولا حدود دو برایر شیشه های ساده می باشد .

 

انواع شیشه منحنی تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند 

همانطور که پیش تر گفته شده شیشه خم با توجه به شعاع خم تولید می شود اما برخی شیشه های منحنی که به شکل U و S ساخته می شوند در واقع تولید آن ها پیچیده تر و زمانبر می باشد از همین رو نحوه ی محاسبه قیمت ششه منحنی U و S با سایر ششیه های خم که شعاع آن ها متداول است متفاوت می باشد .

 

شیشه منحنی آکواریوم

در 5 سال گذشته به طور کلی گرایش به سمت استفاده از شیشه های خم بسیار بیشتر از گذشته شده است و تا جایی که طراحی های آکواریوم های بزرگ و خانگی هم تحت تاثیر این نوع شیشه ها قرار گرفته است ، برای ساخت آکواریوم با شیشه خم ابتدا باید طرح آن به طور کامل در نرم افزار اتوکد ترسیم شده سپس با توجه به طرح و ابعاد مورد نظر فرآیند تولید آن نیز شروع می شود .

لازم به ذکر است که صنایع شیشه و آینه کولیوند علاوه بر ساخت شیشه منحنی آکواریوم ، ساخت آکواریوم را هم به طور کامل انجام می دهد در ساخت این نوع آکواریوم ها هنگام چسباندن شیشه ها به یکدیگر باید دقت لازم را به عمل آورد چرا که کوچکترین اختلافی موجب Perfect نشدن پروزه خواهد شد .

 

شیشه منحنی سکوریت 

شیشه های خم به دلیل اینکه در داخل کوره با دمای بسیار بالا قرار می گیرند در واقع نیمه سکوریت خواهد شد اما برای پروژه هایی مانند ارجای نرده شیشه ای خم یا پله شیشه ای باید شیشه منحنی به طور کامل سکوریت شود لذا در این شیشه پس از اینکه از کوره مخصوص شیشه منحنی خارج شد و عملیات سردسازی شیشه به طور کامل انجام شد مجددا در داخل کوره اما کوره ی مخصوص شیشه سکوریت خم قرار داده می شود .

 

شیشه منحنی کریستال

به طور کلی شیشه های شفاف به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است و بهترین انتخاب جهت تولید شیشه خم محسوب می شود .

 

شیشه منحنی لمینت

برای اجرای برخی ار پروژه ها نظیر نرده های شیشه ای بهتر است که از شیشه های خم لمینت شده استفاده کرد برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه خم با ابعاد یکسان تولید شده سپس با استفاده از لایه PVB به هم چسبیده می شوند .

 

شیشه منحنی میز

ساخت شیشه های خم در هر الگویی همان طور که پیش تر شرح داده شد نباز به تولید قالب های فلزی دارد ، میز شیشه ای منحنی در واقع میز شیشه ای محسوب می شود که پایه های آن با زوایه 90 درجه رو به پایین خم شده است .

 

شیشه منحنی دوجداره

تولید شیشه خم فقط محدود به شیشه های تک جداره نیست بلکه برای اجرای پروژه های نمای ساختمانی باید از شیشه های دوجداره خم استفاده کرد به طوری که دو شیشه خمیده با شعاع یکسان تولید می شوند .

 

شیشه منحنی رنگی

دو نوع شیشه خم رنگی در صنایع شیشه و آینه کولیوند در حالت اول از شیشه های رنگی ساده و رو رو نما استفاده می شود اما در حالت دوم از شیشه های لاکوبل رنگی یک رو نما بکار می رود .

 

شیشه منحنی ویترین

با اجرای ویترین شیشه ای خم می توان یک طراحی بسیار زیبا و مدرن را برای فروشگاه انجام داد چرا که نمای این نوع ویترین ها هر فردی با هر سلیقه ای را تحت تاثیر قرار خواهد داد ، امروزه با توجه به تاثیر بسیار زیاد نمای فروشگاه در جذب مشتری از شیشه خم ویتریتن برای اجرای ویترین های تمام شیشه ای استفاده می شود .

 

شیشه منحنی بوفه

بوفه های چوبی نیز در اغلب موارد دارای الگوهای خم است و به طبع از شیشه خم برای پوشش قسمت های تعیین شده استفاده می شود ، شیشه خم بوفه معمولا دارای ضخامت 4 میل است .

 

شیشه منحنی حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های خم حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه منحنی اسیدکاری شده 

طرح خاصی از شیشه های خم که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد .

 

شیشه منحنی هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های خم که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه منحنی در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه منحنی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه خم معرفی شده است قیمت شیشه مشکی هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های مشکی ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه منحنی اکریلیک

در این طرح از شیشه های منحنی با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها د رواقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود ، شیشه منحنی اکریلیک محبوب ترین طرح های شیشه خم محسوب می شود به طور که بیش از 40 درصد سفارشات شیشه های خم به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد ، این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی تولید می شود .

 

شیشه منحنی محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن مدرن باید از شیشه های سکوریت خم استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد شده و از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد بود ، شیشه های سنگ قبر در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه منحنی ضخیم

برایب تولید شیشه های منحنی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید میز شیشه ای خم باید از شیشه های منحنی 16 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه های دکوراتیو معرفی شده است از همین رو طراحان دکوراسیون از ان به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه منحنی رفلکس

در این طرح از شیشه های خم مدرن و جدید از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد ، شیشه های رفلکس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه منحنی تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای از شیشه های تاشو استفاده می شو.د ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای سات که هنگام باز شدن ف لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضا مواجه هستید بهتر است که از شیشه منحنی تاشو بکار برد چرا که در اینصورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه منحنی 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده باشد باید از شیشه های منحنی 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه ای از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

شیشه منحنی - اینستاگرام

 

شیشه منحنی - واتساپ

 

 

جهت سفارش انواع شیشه منحنی به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه منحنی و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209122140467 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه منحنی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند با تشکیل تیم فنی با تجربه خدمات نصب انواع شیشه منحنی را نیز انجام داده و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

ساعت کاری کارخانه در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 17 و پنج شنبه ها از ساعت 8 الی 14 تعیین گردیده است لطفا در ساعات ذکر شده نسبت به ثبت سفارش اقدام نمایید .

 

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه خم ویترین

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

شیشه منحنی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه منحنی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.glastory.net

 

 

تیم تحریریه کولیوند