فهرست این مقاله

شیشه هوشمند

اجرای شیشه هوشمند high quality در صنایع شیشه و آینه کولیوند                   ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه هوشمند

 

شیشه هوشمند

در این مقاله قصد داریم به شیشه های هوشمند یا به اصطلاح شیشه های مات شونده (switchable privacy glass) بپردازیم و بررسی مختصری را در این زمینه انجام دهیم ، امروزه شیشه هوشمند مات شونده به علت ساختار منحصر بفرد و زیبا در کافه ها ، ویترین فروشگاه ها و رستوران ها اغلب مورد استفاده قرار می گیرد .چند نمونه از کاربردهای شیشه هوشمند مات شونده را به صورت اختصار توضیح می دهیم :

لازم به ذکر است که به شیشه هوشمند ، شیشه اسمارت نیز گفته می شود و عمدتا در بین عموم مردم به این نام شناخنه شده است البته این نوع شیشه های مدرن به شیشه مات شونده هم شهرت دارند ، شیشه هوشمند معمولا به صورت سکوریت تولید می شود زیرا در اغلب پروژه ها شیشه دارای ابعاد بزرگی بوده و احتمال شکستن شیشه اگر به صورت خام باشد وجود دارد .

با رویکار آمدن شیشه هوشمند تحول عظیمی در طراحی درب های فروشگاه ها رخ داد و بسیاری از مشتریان با وجود هزینه بالای این نوع درب ها نسبت به دیگر درب ها ، گرایش قابل توجهی به سمت درب های شیشه ای هوشمند پیدا کردند .

شیشه هوشمند در ایران هنوز تولید نشده است و صنایع شیشه و آینه کولیوند در واقع نمایندگی رسمی شیشه های مات شونده ژاپن و کره محسوب می شود اما با تلاش های بی وقفه فعالان صنعت شیشه به زودی شاهد شیشه های هوشمند ایرانی خواهیم بود .

نصب شیشه هوشمند به طور کلی با نصب سایر شیشه های صنعت شیشه متفاوت است و کوچکترین اشتباهی در هنگام نصب موجب اختلال در سیستم هوشمند درب شیشه ای خواهد شد به همین دلیل توصیه می شود که از متخصصین جهت نصب استفاده شود .

 

کاربردهای شیشه هوشمند صنایع شیشه کولیوند

اتاق پرو لباس فروشی ها : (شیشه هوشمند)

استفاده از شیشه هوشمند مات شونده در اتاق پرو زیبایی و ساختار حرفه ای را به دکوراسیون لباس فروش ها بخشیده است و با توجه به اینکه طراحی دکوراسیون در این صنف دارای جایگاه خاصی است اینگونه شیشه ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است به این صورت که مشتری می تواند هنگام لباس پوشیدن دکمه ای که در داخل اتاق تعبیه شده است را فشار دهد و شیشه از حالت شفاف به مات تبدیل شود و سپس هنگامی که مشتری بخواهد نظر همراهان خود را پیرامون لباس خود جویا شود دکمه داخل اتاق را فشار دهد و شیشه مجددا از حالت مات به حالت شفاف تغییر وضعیت دهد .

 

اتاق سرویس بهداشتی و حمام : (شیشه هوشمند)

ساخت حمام شیشه ای در ۵ سال گذشته رشد چشمگیری را داشته به طوری که طراحان دکوراسیون داخلی اجرای حمام شیشه ای با استفاده از شیشه هوشمند را به مشتریان خود پیشنهاد می دهند ، ساختار کابین دوش شیشه ای هوشمند بدین گونه است که افراد هنگام وارد شدن به حمام با فشردن کلید شیشه ها را مات کرده و هنگام خارج شدن مجددا شیشه ها به حالت شفاف تبدیل خواهد شد .

 

پارتیشن های جداکننده در رستوران ها و شرکت ها : (شیشه هوشمند)

امروزه استفاده از انواع پاتیشن ها در شر کت ها و اماکنی مانند رستوران ها و کافه ها امری بدیهی می باشد اما استفاده از پارتیشن ها فضای داخل را تا حد زیادی کوچکتر خواهد کرد که این مشکل به ویژه در شرکت ها و رستوران هایی که دارای فضای زیادی نیستند بسیار بیشتر به نظر می رسد اما با استفاده کردن از شیشه هوشمند مات شونده می توان هم قسمت های مختلف کاری در شرکت ها از هم جدا کرد و به اصطلاح پارتیشن بندی کرد و در رستوران ها قسمت VIP را از سایر قسمت ها جدا کرد و هم اینکه فضای داخل شرکت ها و رستوران ها بزرگتر و زیباتر می شود.

 

پس زمینه مناسب برای ویدئو پروژکتور :(شیشه هوشمند)

استفاده کردن از ویدئو پروژکتور چه در محیط های آموزشی و چه در مراکز تجاری بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ، دز محیط های آموزشی برای نشان دادن تصاویر و کلیپ های مطلب مورد نظر جهت تسهیل یادگیری دانش آموختگان و در مراکز تجاری جهت نشان دادن تبلیغات مورد نظر به مشتریان ، اما برای نماشی تصاویر با استفاده از ویدئو پروژکتور نیاز به یک پس زمینه ای مانند تابلوها سفید و یا بنرهای سفید رنگ داریم که هر دو این ابزار ها در صورت استفاده کردن فضای موجود را گرفته و طراحی دکوراسیون داخلی را تا حد زیادی زشت خواهد کرد اما اگر از شیشه های هوشمند مات شونده استفاده کنیم می توانیم با حالت مات شونده تصاویر ویدئو پروژکتور را براحتی مشاده کنیم و هم با استفاده از حالت شفاف شیشه طراحی دکوراسیون را ارتقا بخشیم .

 

سقف های بیمارستان ها و رستوران ها :(شیشه هوشمند)

در ایجاد سقف ها هم می توان از شیشه هوشمند مات شونده استفاده کرد چرا که بیماران در بیمارستان ها و مشتریان در رستورا نها و کافه ها با دیدن آسمان می توانند لحضات به باد ماندنی را برای خود تبث کنند به این صورت که شیشه را به حالت شفاف می گذاریم که بیماران و مشتریان از دیدن آسمان در روز و شب لذت ببرند و اینکه اگر در روز نور خورشید باعث اذیت شدن بیماران و مشتریان شد شیشه را به صورت مات در خواهیم آورد .

لازم به ذکر است که جدیدترین نوع شیشه هوشمند دارای سوییچ یا ریموت است به طوری که برای شفاف و مات کردن شیشه نیازی به فشردن کلید نسیت بلکه با ریموت می توان اینکار را انجام داد ، این طرح با استقبال بسیار زیاد طراحان دکوراسیون داخلی مواجه شده است .

قیمت شیشه هوشمند مات شونده به عواملی مانند کشور سازنده ی شیشه ، ابعاد شیشه و یراق های آن بستگی دارد از همین رو هنگام سفارش بودجه ی در نظر گرفته شده برای اجرای پروژه را با کارشناسان ما در میان بگذارید .

با بهره گیری از تکنولوژی بکار رفته در ساخت شیشه هوشمند ، طلق های هوشمند نیز در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید شده است البته اگر از طلق های شیشه ای یا همان پلکسی گلاس ها استفاده شود اجرای پروژه با کیفیت بیشتری صورت می گیرد .

 

اجرای بالکن شیشه ای با شیشه هوشمند

امروزه در اغلب ساختمان ها به دلیل استفاده بهینه از فضای بالکن و ایجاد نمای بهتر بالکن های شیشه ای اجرا می شود حال اگر از شیشه های هوشمند جهت اجرای چنین پروژه ای استفاده کرد فقط در مواقع لزوم شیشه ها مات می شوند .

 

اجرای پارتیشن شیشه ای با شیشه هوشمند

امروزه در اغلب شرکت های بزرگ از پارتیشن شیشه ای هوشمند استفاده می شود بدین شکل در ساعات کاری شیشه ها شفاف است اما در هنگام استراحت کارمندان شیشه ها به حالت مات تبدیل خواهد شد .

 

شیشه هوشمند رنگی

با توجه به تاثیر بسیار زیاد رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از شیشه سکوریت رنگی برای تولید شیشه های هوشمند استفاده کرد ضمنا شیش های سکوریت رنگی به دو صورت یک رو نما و دو رو نما وجود دارد .

 

شیشه هوشمند طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های هوشمند به صورت مات و رنگی ایجاد می شود به طور مثال در برخی از پروژه ها لوگو روی شیشه سندبلاست می شود .

 

شیشه هوشمند حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های هوشمند حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه هوشمند حکاکی کرد بدین شکل به نوعی به برندینگ مجموعه مورد نظر کمک شایانی خواهد شد .

شیشه هوشمند حکاکی شده در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد شده و افراد تحت تاثیر نمای خاص این نوع شیشه ها قرار خواهند گرفت ، به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی شیشه هوشمند حکاکی کرد بدین شکل به تبلیغات حرفه ای شرکت و برندینگ مجموعه نیز کمک شایانی خواهد شد .

 

شیشه هوشمند دیوارپوش

برای اجرای دیوارپوش شیشه ای های مدرن می توان از شیشه های رنگی هوشمند لاکوبل استفاده کرد به طور مثال در ساختمانی با فضای داخلی سفید رنگ باید از شیشه مشکی هوشمند بکار برد .

 

شیشه هوشمند ضخیم

برای تولید شیشه های هوشمند با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید درب شیشه ای با ابعاد ۱۳۰ * ۲۴۰ سانتی متر باید از شیشه های ۱۰ میل سکوریت بکار برد .

 

شیشه هوشمند رفلکس

در این طرح از شیشه های هوشمند مدرن و جدید از شیشه رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد .

 

شیشه هوشمند تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های هوشمند که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت .

 

شیشه هوشمند - واتساپ

شیشه هوشمند - اینستاگرام

نحوه سفارش شیشه هوشمند به صنایع شیشه و آینه کولیوند :

شما مشتریان عزیز می توانید سفارش شیشه هوشمند را از طریق تماس با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ به ما تحویل دهید و یا از طریق مراجعه حضوری به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش شیشه هوشمند  خود را تحویل تیم طراحی و تولید ما دهید .

جهت مشاهده تمامی نمونه کارهای شیشه هوشمند صنایع شیشه وآینه کولیوند روی لینک روبرو کلیک نمایید :  نمونه کارها 

 

آدرس صفحات مجازی و اجتماعی صنایع شیشه و اینه کولیوند در زمینه شیشه هوشمند

کانال تلگرامی صنایع شیشه و اینه کولیوند جهت شماده نمونه کارها : koolivandcom@

آیدی صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت شماده نمونه کارها : koolivandcom@

 

در ادامه برخی از تصاویر شیشه هوشمند مات شونده را مشاهده خواهید کرد :

 

شیشه هوشمند

شیشه هوشمند

شیشه هوشمند

شیشه هوشمند

شیشه هوشمند

شیشه هوشمند

شیشه هوشمند

شیشه هوشمند

شیشه هوشمند

شیشه هوشمند

شیشه هوشمند

شیشه هوشمند

شیشه هوشمند

شیشه هوشمند

شیشه هوشمند 

شیشه هوشمند

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه هوشمند در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.smartglass.com

تیم تحریریه کولیوند