تولید انواع شیشه چاپی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                               ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ – ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲ 

 

 

شیشه چاپی

اسپندرال یکی از انواع شیشه های رنگی می باشد در این نوع شیشه ها همانطور که از نام آن پیداست طراحی و چاپ به شکل های مختلف روی شیشه صورت می گیرد که شیشه به صورت غیر شفاف است و طبیعتا پشت شیشه روئیت نخواهد شد ، شیشه چاپی یا اسپندرال از نظر ساختاری به صورت تک جداره ، دوجداره و لمینت  و سکوریت ساخته می شود .

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مهزترین دستگاه چاپ می توان شیشه چاپی طرح دار را در طیف وسیع رنگی تولید کرد فقط کافیست که کد رنگ مورد نظر خود را برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

 

ساختار شیشه چاپی یا اسپندرال

شیشه های چاپی در طی فرایندی با رنگ و طرح مورد نظر به وسیله   پخت های مرکب سرامیکی تولید می شود به این صورت که ابتدا طرح و رنگ مورد دلخواه توسط مشتری انتخاب شده سپس مواد تشکیل دهنده  طرح انتخاب شده را با قالب روی شیشه قرار داده و در توسط دستگاه چاپ یو وی مخصوص فرایند پخت مرکب سرامیکی انجام می شود و در نهایت شیشه چاپی مورد نظر تولید می شود ، شیشه چاپی یا اسپندرال را می توان به صورت تک جداره ، دوجداره و حتی لمینت ایجاد کرد و مورد استفاده قرار داد ، شیشه های  چاپی به طور کلی برای تزئین و طراحی داخلی دکوراسیون ها استفاده می شود که بیشتر به منظور پوشاندن فضای بین اتاق ها در منزل ، عکاسی ها ، فروشگاه های بزرگ ، دندانپزشکی ها و حتی سرویس های بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد .

 

انواع شیشه چاپی صنایع شیشه و آینه کولیوند

اغلب مشتریان گرامی شیشه چاپی را به صورت سکوریت شده سفارش می دهند از همین رو ابتدا شیشه را به وسیله کوره های مخصوص تبدیل به سکوریت کرده پس از آن شیشه سکوریت شده را وارد دستگاه چاپ خواهیم کرد و تصویر مورد نظر روی شیشه به صورت رنگی چاپ می شود .

سوالی که به کرات از کارشناسان ما پرسیده می شود دائمی یا موقتی بودن جاپ روی شیشه است لازم به ذکر است که شیشه چاپی تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت دائمی می باشد و با مایع های شست و شوی شیشه هیچ گونه تغییری نخواهد کرد .

 

کاربرد های شیشه چاپی یا اسپندرال صنایع شیشه و آینه کولیوند     

  • چاپ کردن عکس  عروس و داماد  بر روی شیشه
  • چاپ کردن عکس خانوادگی بر روی شیشه 
  • شیشه چاپی که بین کابینت ها استفاده می شود 
  • طراحی لوگو بر روی شیشه 
  • چاپ کردن تصاویر تبلیغاتی بر روی بیلبورد های تبلیغاتی 
  • چاپ کردن تصاویر آرام بخش و طبیعت بر روی شیشه سقفی 
  • چاپ کردن تصاویر فشن بر روی شیشه کف 
  • چاپ عکس بر روی شیشه حمام 
  • چاپ عکس بر روی دیوارهای شیشه ای بین اتاق ها  

شیشه چاپی بیشتر به عنوان شیشه بین کابینتی مورد استفاده قرار می گیرد و دیگر نیازی به استفاده از ام دی اف های رنگی که پس از مدتی دچار پوسیدگی شده و تغییر حالت می دهد نیست ، شیشه های چاپی را براحتی می توان تمیز کرد و از درخشندگی آن لذت برد .

از دیگر کاربردهای شیشه چاپی یا اسپندرال می توان به اجرای کابین دوش شیشه ای طرح دار اشاره کرد که این روزها در ساختمان های نوساز و لوکس میل به ایجاد نمای شیشه ای حتی در سرویس بهداشتی وجود دارد .

قیمت شیشه چاپی به مواردی همچون ابعاد شیشه ، نوع شیشه ( فلوت یا کریستال ) ، نوع تصویر ( دو بعدی یا سه بعدی ) و تعداد رنگ های بکار رفته در تصویر بستگی دارد که در این بین نوع شیشه بیشترین تاثیر را در تعیین قیمت دارد .

 

شیشه چاپی سکوریت

در پروژه هایی که ابعاد شیشه بیش از حد استاندراد در نظر گرفته شده است باید شیشه های چاپی به حالت سکوریت تبدیل کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها از کوره های با درجه حرارت بسیار بالا استفاده می شود در اجرای پروژه هایی نظیر پارتیشن شیشه ای طرح دار باید از شیشه چاپی سکوریت شده استفاده کرد در غیر این صورت احتمال شکستن شیشه بسیار زیاد می باشد .

 

شیشه چاپی دوجداره

ساختار شیشه های دوجداره به گونه ای است که ابتدا طرح مورد نظر وی یکی از شیشه ها ایجاد شده سپس اسپیسر فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار می گیرد در نهایت هم با چسب های مخصوص دور آن پوشش داده می شود ، شیشه چاپی دوجداره در پروژه هایی که هدف جلوگیری از اتلاف انرژِی و کاهش میزان آلودگی صورتی است استفاده می شود .

 

شیشه چاپی لمینت

برای تولید شیشه های لمینت طرح دار ابتدا روی یکی از شیشه ها طرح مورد نظر چاپ شده سپس شیشه ساده توسط لایه PVB به روی شیشه طرح دار چسبیده می شود بدین شکل نمای سه بعدی نیز روی شیشه ایجاد می شود .

 

شیشه چاپی خم

خاص ترین نوع شیشه های چاپی که با زاوایه های مختلفی تولید می شود ، برای تولید شیشه خم چاپی ابتدا قالب فلزی با شعاع خم مورد تیاز ساخته شده سپس شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد تا اینکه شیشه چاپی به طور کامل به شکل قالب فلزی درآید ، شیشه خم چاپی یکی از گرانترین شیشه های دکوراتیو رنگی محسوب می شود .

 

َشیشه چاپی کریستال

در صورت استفاده از شیشه های کریستال یا اکسترا کلیر برای تولید شیشه چاپی ، تصاویر با شفافیت بیشتری روی شیشه مشاهده خواهند شد ، این نوع شیشه ها در ضخامت های مختلفی وجود دارد ، شیشه چاپی کریستال دارای مغز آبی رنگ است برخلاف شیشه های فلوت و سوپر کلیر که دارای مغز سبز رنگ می باشد و از شفافیت کمتری برخوردار هستند .

 

شیشه چاپی سوپر کلیر

از نظر شفافیت پس از شیشه های کریستال ، شیشه سوپر کلیر مطرح است از این نوع شیشه ها نیز می توان برای تولید شیش های چاپی بین کابینتی استفاده کرد ضمنا از قیمت مناسبی نیز برخوردار است .

 

شیشه چاپی کابین دوش

یکی دیگر از کاربردهای شیشه چاپی در اجرای کابین دوش شیشه ای است به طوری که معمولا تصاویر آرام بخش و طبیعت روی شیشه های ثابت کابین دوش شیشه ای چاپ خواهد شد البته در طرح های جدید شیشه چاپی تصاویر افراد خانواده نیز روی شیشه کابین دوش شیشه ای به صورت رنگی ایجاد می شود .

 

شیشه چاپی پارتیشن شیشه ای

امروزه در اغلب شرکت های دولتی و خصوصی لوگوی شرکت به صورت رنگی روی پارتیشن شیشه ای چاپ می شود البته توجه نمایید که قبل از فرآیند چاپ ، شیشه ها در داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا جهت سکوریت شدن قرار می گیرند به طور مثال در شرکت های معتبر و بزرگ لوگوی مجموعه روی شیشه چاپ خواهد شد و به نوعی تبلیغات حرفه ای نیز صورت می گیرد .

 

شیشه چاپی رومیزی

برخی از طراحان دکوراسیون داخلی تمایل به استفاده از شیشه های رومیزی طرح دار دارند لذا برای تولید این نوع از شیشه های رومیزی ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس با استفاده از دستگاه چاپ طرح روی شیشه ایجاد خواهد شد ، اگر طرح خاصی را برای تولید شیشه های چاپی رومیزی در نظر دارید می توانید از طریق پیام رسان های مختلف برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

 

شیشه چاپی سه بعدی

شیشه سه بعدی از شیشه های چاپی که از دو عدد شیشه لمینت شده تشکیل شده است به طوری که روی یکی از شیشه ها تصویر مورد نظر چاپ شده سپس یک شیشه ساده توسط لایه PVB روی شیشه چاپی چسبیده می شود .

 

شیشه چاپی حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های چاپی حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، به طور مثال در برخی از پزوژه ها لوگو یا نام ساختمان روی شیشه های چاپی داخل ساختمان حکاکی می شود در واقع نوعی برندسازی صورت خواهد گرفت .

 

شیشه چاپی کف

با توجه به اینکه امروزه اجرای کف شیشه ای نیز به کرات در ساختمان های لوکس انجام می شود می توان تصاویر مختلف دو بعدی و سه بعدی را روی این نوع نمای شیشه ای نیز به صورت رنگی چاپ کرد .

 

شیشه چاپی نرده شیشه ای

طراحان دکوراسیون داخلی از شیشه های چاپی برای اجرای نرده شیشه ای نیز استفاده می کنند به طور مثال در برخی از طرح ها لوگو یا نام ساختمان روی نرده های شیشه ای چاپ خواهد شد .

 

شیشه چاپی گرد

برای تولید شیشه های چاپی گرد با قطر کمتر از ۱۰۰ سانتی متر از روش دستی ( گرد بر ) و برای تولید شیشه های گرد با قطر بیش از ۱۰۰ سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود به طور مثال می توان روی یک میز گرد ناهارخوری تصاویر میوه جات و سبزیجات را به صورت رنگی چاپ کرد و به به عبارتی شیشه چاپی گرد تولید خواهد شد .

 

شیشه چاپی هوشمند

طرح خاصی از شیشه های چاپی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق ار کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه چاپی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

قیمت شیشه چاپی هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های چاپی ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها فقط در ساختمان های لوکس و خاص استفاده می کنند ضمنا شیشه چاپی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه طرح دار معرفی شده است .

 

شیشه چاپی اسیدکاری شده 

طرح خاصی از شیشه های چاپی که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد به طور مثال برای شیشه بین کابینتی آشپزخانه ای که کابینت ها از جنس استیل است باید از شیشه های طرح دار اسیدکاری شده بکار برد در این صورت نمای خاصی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

شیشه چاپی اکریلیک

در این طرح از شیشه های چاپی با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری به شمار می رود ، ضمنا شیشه چاپی اکریلیک در کشورهای فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و هلند به عنوان شیشه بین کابینتی مورد استفاده قرار می گیرد بدین شکل نمای بسیار زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

شیشه چاپی رفلکس

شیشه های رفلکس با نام شیشه آینه ای نیز شناخته شده است و ساختار آن به گونه ای است که یک طرف شیشه رنگی و طرف دیگر آینه می باشد ، شیشه رفلکس در رنگ های مختلفی وجود دارد .

 

شیشه چاپی اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های چاپی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه های طرح دار لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال برای آشپزخانه ای که دارای کابینت های سفید رنگ است باید از شیشه چاپی مشکی اکلیلی استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

شیشه چاپی اکلیلی در کشور چین در اجرای پروژه های خاصی مانند اجرای پارتیشن شیشه ای به کرات استفاده می شود بدین صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد و افراد تحت تاثیر قرار می گیرند .

شیشه چاپی

 

نحوه سفارش شیشه چاپی به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

برای سفارش شیشه  چاپی مانند شیشه سکوریت چاپی می توانید با شماره تماس های صنایع شیشه و آینه کولیوند : ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل فرمایید یا از طریق آدرس صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری سفارش خود را ارائه نمایید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه چاپی در صنایع شیشه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد ، روند کاری بدین شکل است که هنگام سفارش فایل تصویر مورد نظر خود را به کارشناسان ما تحویل می دهید .

 

آدرس صفحات مجازی و اجتماعی صنایع شیشه و آینه کولیوند در زمینه شیشه چاپی

کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

آیدی صفحع اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جه شماده نمونه کارها : koolivandcom@

 

در ادامه برخی از تصاویر مربوط به شیشه های چاپی را مشاهده خواهید کرد :

 

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی کابینت

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی 

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

شیشه چاپی

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه چاپی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید:

www.metroglass.co.nz