عرضه شیشه کریستال درجه یک (high quality) در صنایع شیشه و آینه کولیوند              ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ – ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲ 

 

شیشه کریستال

شیشه کریستال

یکی ار تولیدات صنعت شیشه که با استقبال قابل توجه فعالان در این صنعت و همچنین مشتریان مواجه شد شیشه کریستال نام دارد به طور کلی شیشه هایی که به علت ذرات کریستالی موجود در آن شفافیت به مراتب بیشتری را نسبت به شیشه های فلوت داشته و ظاهر زیباتری را داراست .

در حال حاضر سه نوع شیشه کریستال در کشور ما وجود دارد که دو نوع آن وارداتی و یک نوع آن در کشور عزیزمان ایران تولید می شود ، شیشه ی کریستال بلژیکی و چینی دارای شفافیت بیشتری نسبت به شیشه کریستال ایرانی هستند اما رفته رفته تولید شیشه های کریستال در ایران هم با کیفیت بیشتری انجام می پذیرد .

شیشه کریستال ایرانی با نام شیشه وین وایت نیز شناخته شده است که با تازگی در صنعت شیشه کشورمان تولید شده و با استقبال بسیار زیادی هم مواجه شده است ، این نوع شیشه ها تا کنون در ضخامت های ۶ میل و ۱۰ میل تولید شده اند .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه کریستال در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ آغاز کرد و به یاری خدا تا کنون بیش از ۵۰۰ پروزه مختلف با این نوع شیشه ها را اجرا کرده است ، با افزایش ضخامت شیشه به طبع میزان سبز رنگ یودن آن نیز بیشتر دیده خواهد شد از همین رو بهتر است که شیشه های بیش از ۱۰ میل از نوع شیشه کریستال در نظر گرفته شوند .

 

شیشه های نانو یا شیشه کریستال

شیشه های نانو یا شیشه کریستال ذارای شفافیت و وضوح (Resolution) بسیار بالایی هستند اگر چه به طور کلی شیشه دارای شفافیت است و به همین دلیل هم امروزه جایگاه ویژه ای را در صنعت عمرانی و طراحی دکوراسیون دارد اما شیشه های نانو و شیشه کریستال با توجه به ساختار متفاوت آن ها دو المان شفافیت و وضوح را در صنعت شیشه ارتقا بخشیده اند.

با توجه به اینکه نور خورشید منبع تولید انرژی است و جایگزین بسیار مناسبی برای سوخت های فسیلی می باشد ، دانشمندان در صنعت شیشه از این انرژی بی انتها در ساخت شیشه های نانو و شیشه کریستال الهام گرفته اند که علاوه بر اینکه یاعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود شفافیت بسیار بالایی را در این نوع شیشه ها مشاهده می کنیم .

شیشه کریستال در ضخامت های ۱۰ میل ، ۱۲ میل ، ۱۵ میل و ۲۰ میل تولید می شود که هر یک از شیشه ها در اجرای پروژه های مختلفی کاربرد دارند به عنوان مثال شیشه ۲۰ میل کریستال به عنوان شیشه رومیزی استفاده می شود .

قیمت شیشه های کریستال در نمایندگی صنایع شیشه و آینه کولیوند با توجه به نرخ اتحادیه تعیین شده است و در واقع شیشه کریستال را با مناسب ترین قیمت می توانید خریداری نمایید ، متاسفانه با ورود افراد سودجو به بازار شیشه کریستال شاهد بی ثباتی های زیادی در نرخ قیمت این شیشه ها هستیم که با تدابیر در نظر گرفته شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند فروش مستقیم صورت می گیرد .

 

شیشه های الکترو کروم (Electro chrome) نوعی از شیشه کریستال

شیشه های الکترو کروم  از سلول های خورشیدی تشکیل شده اند که به طور معمول این نوع شیشه ها در منازل استفاده می شوند چرا که نه تنها باعث تولید انرژی می شود بلکه می توان از اینوع شیشه ها در رنگ های مختلف در دکوراسیون ذاخلی و حتی در نمای ساختمان های مسکونی و تجاری استفاده کرد ، شیشه های الکترو کروم دارای انواع مختلفی می باشد :

  • شفاف
  • نیمه کدر
  • رنگی

از نظر ساختاری هم شیشه های الکترو کروم از پلی کریستالین تشکیل شده اند که به دلیل وجود ضخامت در رنگ ها دارای ویژگی ضد انعکاسی می باشد .

شیشه  کریستال و کاربرد آن  

به طور کلی شیشه های هوشمند (Smart glass) از ساختار حرفه ای بهره برده و از نظر تکنولوژی هم به رغم  بهره گیری از تکنولوژی نانو  بسیار پیشرفته هستند به این صورت که با فشرن کلید شیشه از حالت شقاف و به حالت کدر تغیییر پیدا کرده و با فشردن مجدد کلید شیشه از حالت کدر به حالت شفاف تغییر حالت بدهد به طور واضح تر این فرآیند به اینگونه است که با فشردن کلید و جریان الکتریسیته کریستال مایع شفاف می شود و با قطع جریان الکتریسیته شیشه مات خواهد شد .

 

کاربردهای شیشه کریستال صنایع شیشه و آینه کولیوند

شیشه های کریستال بیشتر در نمای داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد و طبق بررسی های انجام شده از مشتریان شیشه ی کریستال جهت استفاده در انواع شیشه های رومیزی به کار می رود که با توجه به ابعاد میز مورد نظر ضخامت شیشه تعیین می شود لازم به ذکر است که این نوع شیشه ها هر چه ضخامت بیشتری داشته باشند زیباتر به نظر خواهد رسید .

  • اجرای نرده شیشه ای
  • اجرای سقف شیشه ای
  • اجرای کف شیشه ای
  • ساخت آکواریوم خانگی و بزرگ
  • اجرای آب نمای شیشه ای
  • اجرای تراس شیشه ای

لازم به ذکر است که شیشه کریستال با شیشه کلیر و سوپر کلیر تفاوت دارد لذا هنگام خرید دقت نمایید زیرا متاسفانه برخی از همکاران ما شیشه های کلیر را به نام شیشه های کریستال به فروش می رسانند نحوه تشخیص شیشه های کریستال را در ادامه به طور کامل توضیح خواهیم داد .

 

چگونگی تشخیص شیشه کریستال

همه می دانیم که شیشه های کریستال از نظر شفافیت و وضوح نسبت به شیشه ساده از کیفیت بالاتری برخوردار هستند اما راهکار فنی تشخیص این نوع شیشه ها از طریق لبه های شیشه است به گونه ای که لبه شیشه کریستال سفید و مایل به رنگی آبی فیروزه ای است اما لبه شیشه های ساده سبز رنگ می باشد .

 

شیشه کریستال بلژیک و ایران

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه ی کریستال بلژیکی را در ضخامت های ۶ میل ، ۱۰ میل ، ۱۲ میل ، ۱۶ میل و ۲۰ میل در جام های ۲۲۰ * ۳۶۰ سانتی متر عرضه می نماید اما در صورت نیاز مشتری به صورت قواره هم عرضه خواهد شد البته قیمت شیشه جام و و قواره متفاوت است .

شیشه کریستال بلژیک و چینی از نظر شفافیت و درخشندگی شیشه دارای کیفیت بهتری نسبت یه شیشه های کریستال ایرانی است اما رفته رفته با تلاش های فراوان پژوهشگران صنعت شیشه در ایران شاهد کیفیت یهتری در تولید این نوع شیشه ها هستیم لازم به ذکر است با تولید شیشه کریستال ایرانی به میزان قابل توجهی از خروج ار ارز به واسطه واردات شیشه های کریستال بلژیکی و چینی به داخل کشور جلوگیری شده است .

همانطور که در بالا شرح داده شد به شیشه های کریستالی بلژیکی و چینی به واسطه شفافیت بسیار بالا شیشه کریستال مغز آبی نیز گفته می شود ، این نوع شیشه ها در پروژه هایی که نمای کار اهمیت زیادی دارد استفاده می شود .

 

شیشه کریستال آکواریوم

نوعی از شیشه های کریستال که معمولا دارای مقاومت بیشتر هم نسبت به شیشه های کریستال ساده دارند برای ساخت آکواریوم ها استفاده می شود و معمولا دور شیشه با ابزار دیاموند تزیین می شود به طبع استفاده از شیشه کریستال نمای آکواریوم را بسیار زیباتر خواهد کرد و شفافیت بالای این نوع شیشه ها فضای داخل آکواریوم بهتر و واضح تر مشاهده خواهد شد .

 

شیشه کریستال رومیزی

برای تولید شیشه های رومیزی می توان از شیشه فلوت ، کلیر و کریستال یا اکسترا کلیر استفاده کرد که در صورت استفاده از شیشه های کریستال نمای شیشه رومیزی بسیار زیبا و مدرن به نظر خواهد رسید ، شیشه کریستال رومیزی در ضخامت های مختلفی تولید می شود اما انتخاب هر یک از آن ها بستگی به ابعاد میز و طرح میز خواهد داشت به عنوان مثال برای یک میز ناهارخوری ۱۰۰ * ۲۰۰ به شیشه ۱۰ میل کریستال نیاز است .

 

شیشه کریستال ۲۰ میل

با بیشتر شدن ضخامت شیشه به طبع میزان رنگ سبز در شیشه هم بیشتر خواهد شد این موضوع در رابطه با شیشه های فلوت کاملا صدق می کند به همین دلیل اگر به شیشه ای با ضخامت بیش از ۱۰ میل نیاز دارید بهتر است که از شیشه کریستال استفاده کنید ، به عنوان مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری یک فقط از تعدادی پایه تشکیل شده است باید از شیشه کریستال ۲۰ میل بکار برد .

در پروژه هایی که به جای شیشه کریستال ۲۰ میل از شیشه فلوت ۲۰ میل استفاده می شود رنگ سبز شیشه بسیار زننده خواهد بود چرا که با افزایش ضخامت شیشه رنگ سبز بسیار بیشتری مشاهده خواهد شد .

 

شیشه کریستال رنگی 

تولید شیشه های رنگی کریستال لاکوبل از سال ۱۳۹۷ در صنایع شیشه و آینه کولیوند آغاز شد و به دلیل نمای منحصربفرد و بسیار زیبا با استقبال خوبی هم مواجه شد ، این نوع شیشه ها بیشتر به عنوان شیشه های بین کابینتی استفاده می شود  ، برای تولید شیشه کریستال رنگی ابتدا شیشه های کریستال در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس شیشه جهت رنگ شدن وارد دستگاه چاپ خواهد شد .

 

ساخت میز شیشه ای با شیشه کریستال

در تولید میزهای شیشه ای به دلیل اینکه اجرای یک نمای شیشه ای محسوب می شود و فقط از شیشه در ساخت آن استفاده می شود بهتر است که از شیشه های کریستال بکار برد چرا که شفافیت شیشه موجب نمای زیباتر میز خواهد شد ، برای تولید میزهای شیشه ای معمولا از شیشه کریستال ۱۶ میل و ۲۰ میل استفاده می شود در این صورت مقاومت میز بیشتر شده ضمنا نمای زیباتری هم خواهد داشت .

 

شیشه کریستال لمینت

برای اجرای پروژه هایی نظیر پارتیشن شیشه ای ، نرده شیشه ای و پله شیشه ای بهتر است که از شیشه های لمینت کریستال استفاده کرد چرا که در این صورت شفافیت شیشه موجب نمای بهتر پروژه خواهد شد در حالی که اگر برای تولید شیشه های لمینت شده از شیشه های فلوت به جای شیشه کریستال بکار رود رنگ سبز به میزان بسیار بیشتری روی شیشه دیده خواهد شد .

شیشه های سه جداره لمینت شده باید با استفاده از شیشه های کریستال تولید شود چرا که قرار دادن سه شیشه فلوت روی یکدیگر موجب کاهش محسوس میزان شفافیت شیشه خواهد شد .

 

شیشه کریستال سکوریت

شیشه های کریستال سکوریت شده علاوه بر شفاف بسیار بالا دارای مقاومت بیشتری نسبت یه شیشه های کریستال معمولی و فلوت است و در پروژه هایی مانند اجرای درب های شیشه ای و شیشه پنجره کاربرد دارد لازم به ذکر است که شیشه پس از خارج شدن از کوره شفافیت آن به میزان اندکی بیشتر خواهد شد اما اگر از شیشه کریستال جهت سکوریت شدن استفاده شود به طبع شیشه بسیار شفاف خواهد شد .

 

شیشه کریستال خم

برای تولید میزهای شیشه ای خم بهتر است که از شیشه های کریستال استفاده شود زیر در این صورت به دلیل شفافیت بسیار بالای این نوع شیشه ها و مغز آبی رنگ شیشه نمای میز شیشه ای بسیار زیباتر به نظر می رسد جاب است بدانید هنگامی که شیشه کریستال وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می شود شفافیت آن نیز بیشتر خواهد شد و به حالت نیمه سکوریت تبدیل می شود .

فرآیند تولید شیشه های خم کریستال به گونه ای است که ابتدا شیشه کریستال در ابعاد مورد نظر برش داده می شود سپس قالب فلزی با شعاع خم مشخص تولید شده سپس شیشه به همراه قالب فلزی وارد کوره خواهد شد .

 

َشیشه کریستال دوجداره

ساختار شیشه های دوجداره کریستال به گونه ای است که ابتدا دو عدد شیشه اکسترا کلیر با ابعاد یکسان برش داده شده سپس اسپیسر فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه قرار خواهد گرفت و با چسب های مخصوصی دور آن پوشش داده می شود ، با توجه به اینکه برای تولید این نوع شیشه ها باید دو عدد شیشه روی هم قرار گیرند به طبع رنگ سبز شیشه دوچندان خواهد شد به همین دلیل بهتر است که از شیشه کریستال استفاده کرد .

 

شیشه کریستال دکوراتیو

برای تولید شیشه های دکوراتیو استیند گلاس و تیفانی دوجداره نیز بهتر است که از شیشه فوق شفاف کریستال استفاده کرد ، بدین شکل نمای شیشه استیند گلاس بسیار زیباتر به نظر می رسد .

 

شیشه کریستال

نحوه سفارش شیشه کریستال به صنایع شیشه و آینه کولیوند

برای سفارش شیشه کریستال می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸  تماس حاصل فرمائید و در کمترین زمان ممکن شیشه کریستال با ابعاد مورد نظر خود را تحویل بگیرید و یا از طریق مراجعه حضوری به آدرس صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش های خود را ارائه نمائید.

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه کریستال در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

توجه توجه  : صنایع شیشه و آینه کولیوند علاوه بر شیشه کریستال ،  آینه های کریستال هم در رنگ های گوناگون طلایی ، مسی و برنز  با استعانت از خدای بلند مرتبه عرضه می کند ضمنا صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارشات شهرستان ها را نیز می پذیرد .

 

در ادامه برخی از تصاویر مربوط به شیشه های نانو تکنولوژی یا شیشه کریستال را مشاهده خواهید کرد :

 

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه کریستال در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.crystalglassinc.net