تولید شیشه ۱۰ میل فلوت درجه یک در صنایع شیشه و آینه کولیوند                 ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ – ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

 

شیشه 10 میل

شیشه ۱۰ میل

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از پرکاربردترین شیشه های موجود در در صنعت شیشه و آینه از نظر ضخامت شیشه بیشتر آشنا کنیم ، در گذشته صنعت شیشه و آینه از نظر ضخامت شیشه ها دارای تنوع نبود و فقط شیش های با ضخامت ۴ میل قابل ارائه به مشتریان بود .

بیش از ۷۰ درصد پروژه هایی که در آن نمای شیشه ای اجرا می شود از شیشه ۱۰ میل استفاده می شود چرا که این نوع شیشه ها مقاومت بسیار بالایی داشته و وزن متعادلی هم برای جابجایی دارند .

 

واحد اندازه گیری ضخامت شیشه

ضخامت شیشه ها در صنعت شیشه و آینه با واحد اندازه گیری میلی متر سر و کار دارد و همه کسانی که در این صنعت گسترده فعالیت دارند ضخامت شیشه ها را با میلی متر اندازه گیری می کنند ، اینکه چرا واحد میلی متر برای اندازه گیری ضخامت شیشه انتخاب شده است دلیل ساده ای دارد و آن هم ضخامت شیشه های ارائه شده در این صنعت است به این معنی که شیشه های ارائه شده  در صنعت شیشه و آینه با واحد اندازه گیری میلی متر تطابق دارد .

تمامی شیشه های موجود در صنعت شیشه و آینه را می توان با واحد اندازه گیری میلی متر ارائه کرد زیرا میلی متر واحد استاندارد اندازه گیری صنعت شیشه است ، شیشه ۱۰ میل نسبت به شیشه ۲۰ میل وزن بسیار کمتری داشته و از مقاومت خوبی هم برخوردار است به همین دلیل در پروژه هایی که نیاز به شیشه های با مقاومت بالا و وزن مناسب است از شیشه های ۱۰ میل استفاده می شود .

 

کاربردهای شیشه ۱۰ میل

۱- شیشه سکوریت

۲- شیشه های رومیزی

۳- شیشه های لمینت

۴- محیط هایی که  از شیشه به عنوان پارتیشن استفاده کرده اند

۶- محیط هایی که خطر شکستن شیشه وجو دارد و معمولا پر تردد هستند

۷- شیشه کریستال

۸- ساخت میز شیشه ای

۹- ساخت باکس شیشه ای 

۱۰ – درب های شیشه ای سکوریت

۱۱- سقف شیشه ای

 

ابزار مورد استفاده در شیشه ۱۰ میل

۱- دیاموند

۲- تراش دو پله

۳- تراش

۴- لول ساده

۵- لول براق

۶- لول تخت

۷- تراش سه پله

۸- تراش انگشتی

 

انواع شیشه ۱۰ میل صنایع شیشه و آینه کولیوند

 • شیشه های ۱۰ میل سکوریت
 • شیشه های ۱۰ میل برنز
 • شیشه های ۱۰ میل دودی
 • شیشه های ۱۰ میل سندبلاست
 • شیشه های ۱۰ میل ساتینا
 • شیشه های ۱۰ میل لمینت
 • شیشه های ۱۰ میل دوجداره
 • شیشه های ۱۰ میل فلوت

 

شیشه ۱۰ میل سکوریت

در بیش از ۵۰ درصد پروژه های ساختمانی مختلف از شیشه های ۱۰ میل به عنوان شیشه سکوریت استفاده می شود زیرا  شیشه سکوریت ۱۰ میل مقاومت بسیار بالایی داشته و از وزن مناسبی هم برخوردار هستند ، در بین شیشه های ۱۰ میل که در صنعت شیشه تولید شده است شیشه ۱۰ میل نشکن بیشترین تقاضا را به خود اختصاص داده است زیرا در پروژه هایی که خطر شکستن شیشه وجود دارد استفاده از این نوع شیشه های ۱۰ میل بدیهی به نظر می رسد .

 

شیشه ۱۰ میل لمینت

شیشه های لمینت ۱۰ میل از دو شیشه ۵ میل تشکیل شده است که توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده شده اند ، این نوع شیشه ها در پروژه هایی که احتمال شکستن شیشه زیاد است بکار می رود ، به طور مثال برای اجرای نرده شیشه ای و سقف شیشه ای باید از شیشه های سکوریت لمینت شده استفاده کرد بدین شکل ذرات شیشه حتی رد صورت شکستن از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه ۱۰ میل فلوت

در اغلب پروژه هایی که نیاز به شیشه های ۱۰ میل است از نوع فلوت ۱۰ میل استفاده می شود زیرا نسبت به شیشه های کریستال یا اکسترا کلیر قیمت مناسبی داشته و از شفافیت مطلوبی برخوردار است است ، سبزی شیشه ۱۰ میل فلوت بسیار بیشتر از شیشه های کریستال است در واقع تفاوت اصلی شیشه های فلوت و کریستال در رابطه با همین موضوع می باشد .

 

شیشه ۱۰ میل کریستال 

شیشه های کریستال در چند سال گذشته با ورود به بازار صنایع شیشه در ایران توجه بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی و عموم را به خود جلب کرده است همانطور که اطلاع دارید این نوع شیشه ها با شفافیت بسیار بالا در کشورهای اروپایی تولید شده و به ایران وارد می شوند .

 شیشه ۱۰ میل کریستال ایرانی وین وایت نیز در صنایع شیشه و آینه کولیوند عرضه می شود شفافیت و کیفیت این نوع شیشه ها نسبت به شیشه کریستال خارجی تفاوت چندانی ندارد ضمنا قیمت شیشه ۱۰ میل وین وایت تقریبا یک سوم شیشه های کریستال خارجی است به همین دلیل در اغلب پروژه ها استفاده می شود .

 

َشیشه ۱۰ میل سوپرکلیر

به طور کلی شیشه های ۱۰ میل از نظر شفافبت به سه دسته فلوت ، سوپرکلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه سوپرکلیر بهتر از شیشه های فلوت است اما نسبت به شیشه کریستال از شفافیت کمتری برخوردار می باشد .

 

شیشه ۱۰ میل دوجداره 

شیشه های دوجداره ی ۱۰ میل به دو دسته ی شیشه ی دوجداره با اسپیسر و شیشه دوجداره ی لمینت شده تقسیم بندی می شود که کاربرد هر یک از آن ها کاملا با هم تفاوت دارد برای مثال شیشه ی دوجداره معمولی برای مکان هایی که هدف جلوگیری از اتلاف انرژی است استفاده می شود اما شیشه لمینت برای مکان هایی که خطر شکستن شیشه وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد .

 

شیشه ۱۰ میل رنگی

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های ۱۰ میل رنگی دودی ، برنز ، مسی ، آبی ، بنفش و سبز را به صورت عمده و قواره به فروش می رساند اما در این بین شیشه ۱۰ میل دودی پرفروش ترین شیشه رنگی ۱۰ میل محسوب می شود ، نوع دیگری از شیشه ۱۰ میل رنگی شیشه های لاکوبل رنگی می باشد که بر خلاف شیشه های رنگی ساده یک رو نماست و برای تولید آن نیز از دستگاه چاپ استفاده می شود .

 

شیشه ۱۰ میل آکواریوم

بیش از ۷۰ درصد آکواریوم های خانگی با شیشه های ۱۰ میل ساخته می شوند لذا ابعاد آکواریوم های خانگی معمولا دارای طول ۱ متر و عرض ۵۰ سانتی متر است که شیشه های ۱۰ میل فلوت و کریستال بهترین گزینه خواهند بود .

 

شیشه ۱۰ میل دودی

شیشه های دودی به عنوان اولین شیشه رنگی در صنعت شیشه با استقبال بسیار زیاد مشتریان موجه شد به عنوان مثال تولید شیشه های رومیزی در اغلب موارد با شیشه های دودی انجام می شود  البته توجه داشته باشید که شیشه ۱۰ میل دودی در دو رنگ دودی تیره و دودی روشن تولید می شود و قیمت آن ها نیز با یکدیگر تفاوت دارد .

 

شیشه ۱۰ میل برنز

شیشه های برنز نیز مانند شیشه های دودی در تولید انواع شیشه های رومیزی به ویژه در تولید شیشه میز ناهارخوری کاربرد دارد ، این نوع شیشه ها در دو رنگ قهوه ای تیره و قهوه یا روشن وجود دارد به طور مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری قهوه ای رنگ با طول ۲۰۰ سانتی متر و عرض ۱۰۰ سانتی متر از شیشه ۱۰ میز برنز استفاده می شود .

 

شیشه ۱۰ میل مات

در برخی از پروژه ها با دلیل حفظ حریم شخصی نیاز به استفاده از شیشه های مات می باشد از همین رو صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های سندبلاست و ساتینا را در ضخامت های ۶ میل ، ۸ میل و ۱۰ میل عرضه می نماید ، تفاوت شیشه ۱۰ میل سندبلاست و ساتینا در قابلیت طرح دار شدن شیشه های سندبلاست است در حالی که شیشه های ساتینا فقط به صورت ساتینا تولید می شود .

 

شیشه ۱۰ میل رومیزی

شیشه های ۱۰ میل به دلیل مقاومت بالا و وزن مناسب برای تولید اغلب شیشه های رومیزی بکار می رود لذا با استفاده از این نوع شیشه ها حتی اگر ظروف شکستنی روی شیشه قرار داده شوند براحتی شکسته نخواهد شد ، شیشه ۱۰ میل رومیزی برای میزهایی که فاقد صفحه های چوبی هستند و به عبارتی فقط از تعدادی پایه تشکیل شده اند بکار می رود ، این نوع شیشه ها در رنگ های دودی و برنز نیز تولید می شود .

 

شیشه ۱۰ میل خم

در تولید شیشه های خم هرچه ضخامت بیشتر باشد زمان بیشتری هم صرف تولید آن در کوره خواهد شد به همین دلیل است که یکی از دلایل تاثیرگذار در تعیین قیمت شیشه خم ضخامت آن محسوب می شود ، تولید شیشه ۱۰ میل خم نسبت به شیشه های با ضخامت کمتر به زمان بیشتری نیاز دارد تا به صورت کامل شیشه به شکل قالب فلزی درآید به همین دلیل هم قیمت شیشه های خم ضخیم بیشتر می باشد .

 

شیشه ۱۰ میل طرح دار

شیشه های طرح دار به دو صورت رنگی و مات تولید می شوند به طوری که برای تولید شیشه های طرح دار مات از دستگاه سندبلاست و برای تولید شیشه طرح دار رنگی از دستگاه چاپ بکار برده می شود ، شیشه ۱۰ میل طرح دار اغلب در پروژه هایی نظیر اجرای درب شیشه ای و پارتیشن شیشه ای کاربرد دارد به عنوان مثال می توان به حک کردن لوگوی مجموعه روی شیشه اشاره کرد .

 

شیشه ۱۰ میل رفلکس

اغلب شیشه های رفلکس با ضخامت ۴ میل و ۶ میل تولید می شوند اما در سال های اخیر شیشه های رفلکس ۸ میل و ۱۰ میل ساده و سکوریت شده نیز در رنگ های متنوعی تولید می شوند ، شیشه ۱۰ میل رفلکس معمولا به عنوان شیشه پنجره های دوجداره نمای ساختمان استفاده می شود در این صورت براحتی نمی توان داخل ساختمان را مشاهده کرد .

 

شیشه ۱۰ میل حکاکی شده

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه اینگریوینگ طرح های مختلفی روی شیشه های ۱۰ میل حکاکی می شود به عبارتی طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال برای شیشه های داخل درب چوبی ورودی ساختمان مدرن از شیشه ۱۰ میل حکاکی شده استفاده می شود .

 

شیشه ۱۰ میل اسید کاری شده

طرح جدیدی از شیشه های ۱۰ میل دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسید کاری می شود ، در این روش با استفاده از اسیدهای مخصوص شیشه و پمپ های فشار قوی طرح مورد نظر ایجاد خواهد شد ، به طور مثال می توان الگوی ابر و باد را روی شیشه ۱۰ میل رومیزی اسیدکاری کرد و نمای زیبایی را در فضای داخلی ساختمان ایجاد کرد .

 

شیشه ۱۰ میل استیند گلاس 

یکی دیگر از شیشه های ۱۰ میل که از ترکیب فرآیند های اسیدکاری ، سندبلاست ، رنگ آمیزی اکلیلی و حکاکی تشکیل شده است ، شیشه استیند گلاس اغلب به عنوان شیشه درب ورودی چوبی استفاده می شود .

 

شیشه ۱۰ میل درب شیشه ای

اغلب درب های شیشه ای نیز با استفاده از شیشه های ۱۰ میل سکوریت شده اجرا می شود زیرا هم وزن این نوع شیشه ها مناسب می باشد و اینکه از مقاومت بسیار مطلوبی برخوردار است  ، به طور مثال برای اجرای درب شیشه ای به ارتفاع ۲ متر و عرض ۱۰۰ سانتی متر باید از شیشه ۱۰ میل استفاده کرد زیرا این نوع شیشه ها مقاومت بالایی داشته و از ورن مناسبی برخوردار است .

 

شیشه ۱۰ میل گرد

برای تولید شیشه های گرد با قطر کمتر از ۱۰۰ سانتی متر ار روش دستی ( الماس شیشه بری ) و برای تولید شیشه گرد با قطر بیش از ۱۰۰ سانتی متر ار دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود به طور مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری چوبی گرد ۸ نفره باید از شیشه ۱۰ میل گرد استفاده کرد البته لبه شیشه ابزار تراش دو پله ، دیاموند و تراش ( پخ ) زده خواهد شد .

 

شیشه ۱۰ میل نرده شیشه ای

اغلب نرده های شیشه ای مدرن نیز با استفاده از شیشه های ۱۰ میل سکوریت و لمینت اجرا می شود این نوع نرده ها به دو صورت اسپیگت و یو چنل نصب خواهد شد که هر یک از آن ها دارای ویژگی خاصی است البته بهتر است که برای اجرای نرده های شیشه ای با ابعاد بزرگ از شیشه ۱۰ میل لمینت ( دو عدد شیشه ۵ میل ) استفاده کرد .

 

شیشه ۱۰ میل میز شیشه ای

برای تولید میزهای شیشه ای با ابعاد کوچک مانند میز شیشه ای عسلی نیز از شیشه های ۱۰ میل کریستال و رنگی استفاده می شود هرچند که به طور کلی بهتر است میزهای شیشه ای با استفاده از شیشه های ۱۲ میل ، ۱۶ میل و ۲۰ میل تولید شود ، به طور مثال برای تولید میز شیشه ای خم با طول ۱۲۰ سانتی متر ، عرض ۸۰ سانتی متر و ارتفاع ۴۰ سانتی متر باید از شیشه ۱۰ میل کریستال استفاده کرد .

 

شیشه ۱۰ میل سقف شیشه ای

ساختار سقف شیشه ای به گونه ای است که ابتدا با استفاده از فریم های فلزی شبکه بندی صورت گرفته سپس شیشه های ۱۰ میل سکوریت یا لمینت داخل هر یک از فریم ها قرار داده می شود ، برای اجرای سقف شیشه ای معمولا به جای شیشه ۱۰ میل تک جداره از دو عدد شیشه ۵ میل که توسط لایه PVB به هم چسبیده شده اند استفاده می شود .

 

شیشه ۱۰ میل باکس شیشه ای

برای ساخت باکس های شیشه ای جواهر فروشی و سایر فروشگاه ها از شیشه های ۱۰ میل کریستال استفاده می شود لازم به ذکر است از چسب های UV برای چسباندن شیشه بکار می رود به طور مثال برای ساخت باکس شیشه ای جواهر فروشی باید از شیشه ۱۰ میل کریستال استفاده کرد و شیشه ها را توسط چسب UV و اشعه فرانبفش به یکدیگر متصل کرد .

 

شیشه ۱۰ میل هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های ۱۰ میل که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه ۱۰ میل هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه ۱۰ میل هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های ۱۰ میل معرفی شده است قیمت شیشه ۱۰ میل هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های ۱۰ میل ساده است به همین دلیل طظراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه ۱۰ میل سه جداره

در مناطقی که سرما بیش از حد وجود دارد برای جلوگیری از اتلاف انرژی باید از شیشه های سه جداره ی کریستال استفاده کرد در این صورت سرمای به مراتب کمتری وارد فضای داخلی ساختمان خواهد شد .

 

شیشه ۱۰ میل اکریلیک

در این طرح از شیشه های ۱۰ میل با استفاده از قلم های نقاشی و رنگ اکریلیک حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری به شمار می رود ضمنا شیشه ۱۰ میل اکریلیک در کشورهای فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و هلند به عنوان شیشه رومیزی مورد استفاده قرار می گیرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

شیشه ۱۰ میل اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های ۱۰ میل رنگی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه رنگی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده از قرار می گیرد به طور مثال برای تولید یک میز شیشه ای خم جلو مبلی می توان از شیشه ۱۰ میل رنگی مشکی اکلیلی استفاده کرد در این صورت شاهد یک میز مدرن خواهید بود .

شیشه ۱۰ میل اکلیلی مدرن و لوکس در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن و کره جنوبی به کرات استفاده می شود و از محبوبیت بسیار زیادی در بین عموم مردم برخوردار می باشد به طور مثال در چین از شیشه ۱۰ میل اکلیلی در اجرای نرده شیشه ای استفاده می شود بدین صورت نمای زیبایی در ساختمان ایجاد خواهد شد و افراد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .

 

ابزار شیشه ۱۰ میل

 • لول مات و براق
 • تخت مات و براق
 • دیاموند
 • تراش ( پخ )
 • تراش دو پله
 • تراش سه پله
 • تراش انگشتی
 • تراش ۴۵ درجه

شیشه 10 میل

در بین ابزارهای شیشه های ۱۰ میل ، ابزار دو پله محبوب ترین نوع ابزار مسحوب می شود که اغلب برای تولید شیشه های رومیزی استفاده می شود لازم به ذکر است ابزار سه پله برای شیشه های ۱۶ میل و ۲۰ میل بکار می رود .

 

 

بیشترین کاربرد شیشه ۱۰ میل در صنایع شیشه و آینه کولیوند

شیشه های ۱۰ میل در تمامی موارد ذکر شده بالا مورد استفاده قرار می گیرد اما شیشه ۱۰ میل  در شیشه سکوریت و رومیزی بیشترین کاربرد را دارد و اگر توجه کرده باشید شیشه سکوریت نصب شده در فروشگاه ها تقریبا همگی شیشه ۱۰ میل هستند به این دلیل که روش سکوریت صرفا برای رفع خطر شکستن شیشه می باشد و طبیعی است که یرای انتخاب شیشه سکوریت از نظر ضخامت شیشه ۱۰ میل استفاده شود .

 

 

نحوه سفارش شیشه ۱۰ میل به صنایع شیشه و آینه کولیوند

شما می توانید در صورت تمایل شیشه  ۱۰ میل در انواع گوناگون و رنگ های مختلف مانند شیشه ۱۰ میل سکوریت ، شیشه ۱۰ میل برنز برای رومیزی و … از طریق تماس با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲  –  ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲   –  ۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸   به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش دهید و در کمترین زمان سفارش خود را تحویل بگیرید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه ۱۰ میل مورد نظر خود را به تیم طراحی و تولید صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش دهید .

جهت مشاهده همه نمونه کارهای شیشه ۱۰ میل در صنایع شیشه و آینه کولیوند روی لینک روبرو کلیک نمایید :      نمونه کارها  ➡ 

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند خدمات نصب شیشه های ۱۰ میل سکوریت و رومیزی را هم انجام می دهد ، شما می توانید نمونه کارهای شیشه ۱۰ میل ما را در کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند به آدرس koolivandcom@  دنبال کنید.

آیدی صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

 

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل رومیزی

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

 

شما می توانید در صورت تمایل جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه ۱۰ میل به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.zauba.com