تولید شیشه ۱۰ میل فلوت درجه یک در صنایع شیشه و آینه کولیوند                 ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ – ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

 

شیشه 10 میل

شیشه ۱۰ میل

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از پرکاربردترین شیشه های موجود در در صنعت شیشه و آینه از نظر ضخامت شیشه بیشتر آشنا کنیم ، در گذشته صنعت شیشه و آینه از نظر ضخامت شیشه ها دارای تنوع نبود و فقط شیش های با ضخامت ۴ میل قابل ارائه به مشتریان بود .

بیش از ۷۰ درصد پروژه هایی که در آن نمای شیشه ای اجرا می شود از شیشه ۱۰ میل استفاده می شود چرا که این نوع شیشه ها مقاومت بسیار بالایی داشته و وزن متعادلی هم برای جابجایی دارند .

 

واحد اندازه گیری ضخامت شیشه

ضخامت شیشه ها در صنعت شیشه و آینه با واحد اندازه گیری میلی متر سر و کار دارد و همه کسانی که در این صنعت گسترده فعالیت دارند ضخامت شیشه ها را با میلی متر اندازه گیری می کنند ، اینکه چرا واحد میلی متر برای اندازه گیری ضخامت شیشه انتخاب شده است دلیل ساده ای دارد و آن هم ضخامت شیشه های ارائه شده در این صنعت است به این معنی که شیشه های ارائه شده  در صنعت شیشه و آینه با واحد اندازه گیری میلی متر تطابق دارد .

تمامی شیشه های موجود در صنعت شیشه و آینه را می توان با واحد اندازه گیری میلی متر ارائه کرد زیرا میلی متر واحد استاندارد اندازه گیری صنعت شیشه است ، شیشه ۱۰ میل نسبت به شیشه ۲۰ میل وزن بسیار کمتری داشته و از مقاومت خوبی هم برخوردار است به همین دلیل در پروژه هایی که نیاز به شیشه های با مقاومت بالا و وزن مناسب است از شیشه های ۱۰ میل استفاده می شود .

 

کاربردهای شیشه ۱۰ میل

۱- شیشه سکوریت

۲- شیشه های رومیزی

۳- شیشه های لمینت

۴- محیط هایی که  از شیشه به عنوان پارتیشن استفاده کرده اند

۶- محیط هایی که خطر شکستن شیشه وجو دارد و معمولا پر تردد هستند

۷- شیشه کریستال

۸- ساخت میز شیشه ای

۹- ساخت باکس شیشه ای 

۱۰ – درب های شیشه ای سکوریت

۱۱- سقف شیشه ای

 

ابزار مورد استفاده در شیشه ۱۰ میل

۱- دیاموند

۲- تراش دو پله

۳- تراش

۴- لول ساده

۵- لول براق

۶- لول تخت

۷- تراش سه پله

۸- تراش انگشتی

 

انواع شیشه ۱۰ میل صنایع شیشه و آینه کولیوند

 • شیشه های ۱۰ میل سکوریت
 • شیشه های ۱۰ میل برنز
 • شیشه های ۱۰ میل دودی
 • شیشه های ۱۰ میل سندبلاست
 • شیشه های ۱۰ میل ساتینا
 • شیشه های ۱۰ میل لمینت
 • شیشه های ۱۰ میل دوجداره
 • شیشه های ۱۰ میل فلوت

 

شیشه ۱۰ میل سکوریت

در بیش از ۵۰ درصد پروژه های ساختمانی مختلف از شیشه های ۱۰ میل به عنوان شیشه سکوریت استفاده می شود زیرا  شیشه سکوریت ۱۰ میل مقاومت بسیار بالایی داشته و از وزن مناسبی هم برخوردار هستند ، در بین شیشه های ۱۰ میل که در صنعت شیشه تولید شده است شیشه ۱۰ میل نشکن بیشترین تقاضا را به خود اختصاص داده است زیرا در پروژه هایی که خطر شکستن شیشه وجود دارد استفاده از این نوع شیشه های ۱۰ میل بدیهی به نظر می رسد .

 

شیشه ۱۰ میل لمینت

شیشه های لمینت ۱۰ میل از دو شیشه ۵ میل تشکیل شده است که توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده شده اند ، این نوع شیشه ها در پروژه هایی که احتمال شکستن شیشه زیاد است بکار می رود ، به طور مثال برای اجرای نرده شیشه ای و سقف شیشه ای باید از شیشه های سکوریت لمینت شده استفاده کرد بدین شکل ذرات شیشه حتی رد صورت شکستن از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه ۱۰ میل فلوت

در اغلب پروژه هایی که نیاز به شیشه های ۱۰ میل است از نوع فلوت ۱۰ میل استفاده می شود زیرا نسبت به شیشه های کریستال یا اکسترا کلیر قیمت مناسبی داشته و از شفافیت مطلوبی برخوردار است است ، سبزی شیشه ۱۰ میل فلوت بسیار بیشتر از شیشه های کریستال است در واقع تفاوت اصلی شیشه های فلوت و کریستال در رابطه با همین موضوع می باشد .

 

شیشه ۱۰ میل کریستال 

شیشه های کریستال در چند سال گذشته با ورود به بازار صنایع شیشه در ایران توجه بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی و عموم را به خود جلب کرده است همانطور که اطلاع دارید این نوع شیشه ها با شفافیت بسیار بالا در کشورهای اروپایی تولید شده و به ایران وارد می شوند .

 شیشه ۱۰ میل کریستال ایرانی وین وایت نیز در صنایع شیشه و آینه کولیوند عرضه می شود شفافیت و کیفیت این نوع شیشه ها نسبت به شیشه کریستال خارجی تفاوت چندانی ندارد ضمنا قیمت شیشه ۱۰ میل وین وایت تقریبا یک سوم شیشه های کریستال خارجی است به همین دلیل در اغلب پروژه ها استفاده می شود .

 

َشیشه ۱۰ میل سوپرکلیر

به طور کلی شیشه های ۱۰ میل از نظر شفافبت به سه دسته فلوت ، سوپرکلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه سوپرکلیر بهتر از شیشه های فلوت است اما نسبت به شیشه کریستال از شفافیت کمتری برخوردار می باشد .

 

شیشه ۱۰ میل دوجداره 

شیشه های دوجداره ی ۱۰ میل به دو دسته ی شیشه ی دوجداره با اسپیسر و شیشه دوجداره ی لمینت شده تقسیم بندی می شود که کاربرد هر یک از آن ها کاملا با هم تفاوت دارد برای مثال شیشه ی دوجداره معمولی برای مکان هایی که هدف جلوگیری از اتلاف انرژی است استفاده می شود اما شیشه لمینت برای مکان هایی که خطر شکستن شیشه وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرد .

 

شیشه ۱۰ میل رنگی

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های ۱۰ میل رنگی دودی ، برنز ، مسی ، آبی ، بنفش و سبز را به صورت عمده و قواره به فروش می رساند اما در این بین شیشه ۱۰ میل دودی پرفروش ترین شیشه رنگی ۱۰ میل محسوب می شود ، نوع دیگری از شیشه ۱۰ میل رنگی شیشه های لاکوبل رنگی می باشد که بر خلاف شیشه های رنگی ساده یک رو نماست و برای تولید آن نیز از دستگاه چاپ استفاده می شود .

 

شیشه ۱۰ میل آکواریوم

بیش از ۷۰ درصد آکواریوم های خانگی با شیشه های ۱۰ میل ساخته می شوند لذا ابعاد آکواریوم های خانگی معمولا دارای طول ۱ متر و عرض ۵۰ سانتی متر است که شیشه های ۱۰ میل فلوت و کریستال بهترین گزینه خواهند بود .

 

شیشه ۱۰ میل دودی

شیشه های دودی به عنوان اولین شیشه رنگی در صنعت شیشه با استقبال بسیار زیاد مشتریان موجه شد به عنوان مثال تولید شیشه های رومیزی در اغلب موارد با شیشه های دودی انجام می شود  البته توجه داشته باشید که شیشه ۱۰ میل دودی در دو رنگ دودی تیره و دودی روشن تولید می شود و قیمت آن ها نیز با یکدیگر تفاوت دارد .

 

شیشه ۱۰ میل برنز

شیشه های برنز نیز مانند شیشه های دودی در تولید انواع شیشه های رومیزی به ویژه در تولید شیشه میز ناهارخوری کاربرد دارد ، این نوع شیشه ها در دو رنگ قهوه ای تیره و قهوه یا روشن وجود دارد به طور مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری قهوه ای رنگ با طول ۲۰۰ سانتی متر و عرض ۱۰۰ سانتی متر از شیشه ۱۰ میز برنز استفاده می شود .

 

شیشه ۱۰ میل مات

در برخی از پروژه ها با دلیل حفظ حریم شخصی نیاز به استفاده از شیشه های مات می باشد از همین رو صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های سندبلاست و ساتینا را در ضخامت های ۶ میل ، ۸ میل و ۱۰ میل عرضه می نماید ، تفاوت شیشه ۱۰ میل سندبلاست و ساتینا در قابلیت طرح دار شدن شیشه های سندبلاست است در حالی که شیشه های ساتینا فقط به صورت ساتینا تولید می شود .

 

شیشه ۱۰ میل رومیزی

شیشه های ۱۰ میل به دلیل مقاومت بالا و وزن مناسب برای تولید اغلب شیشه های رومیزی بکار می رود لذا با استفاده از این نوع شیشه ها حتی اگر ظروف شکستنی روی شیشه قرار داده شوند براحتی شکسته نخواهد شد ، شیشه ۱۰ میل رومیزی برای میزهایی که فاقد صفحه های چوبی هستند و به عبارتی فقط از تعدادی پایه تشکیل شده اند بکار می رود ، این نوع شیشه ها در رنگ های دودی و برنز نیز تولید می شود .

 

شیشه ۱۰ میل خم

در تولید شیشه های خم هرچه ضخامت بیشتر باشد زمان بیشتری هم صرف تولید آن در کوره خواهد شد به همین دلیل است که یکی از دلایل تاثیرگذار در تعیین قیمت شیشه خم ضخامت آن محسوب می شود ، تولید شیشه ۱۰ میل خم نسبت به شیشه های با ضخامت کمتر به زمان بیشتری نیاز دارد تا به صورت کامل شیشه به شکل قالب فلزی درآید به همین دلیل هم قیمت شیشه های خم ضخیم بیشتر می باشد .

 

شیشه ۱۰ میل طرح دار

شیشه های طرح دار به دو صورت رنگی و مات تولید می شوند به طوری که برای تولید شیشه های طرح دار مات از دستگاه سندبلاست و برای تولید شیشه طرح دار رنگی از دستگاه چاپ بکار برده می شود ، شیشه ۱۰ میل طرح دار اغلب در پروژه هایی نظیر اجرای درب شیشه ای و پارتیشن شیشه ای کاربرد دارد به عنوان مثال می توان به حک کردن لوگوی مجموعه روی شیشه اشاره کرد .

 

شیشه ۱۰ میل رفلکس

اغلب شیشه های رفلکس با ضخامت ۴ میل و ۶ میل تولید می شوند اما در سال های اخیر شیشه های رفلکس ۸ میل و ۱۰ میل ساده و سکوریت شده نیز در رنگ های متنوعی تولید می شوند .

 

شیشه ۱۰ میل حکاکی شده

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه اینگریوینگ طرح های مختلفی روی شیشه های ۱۰ میل حکاکی می شود به عبارتی طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه ۱۰ میل اسید کاری شده

طرح جدیدی از شیشه های ۱۰ میل دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسید کاری می شود ، در این روش با استفاده از اسیدهای مخصوص شیشه و پمپ های فشار قوی طرح مورد نظر ایجاد خواهد شد .

 

شیشه ۱۰ میل درب شیشه ای

اغلب درب های شیشه ای نیز با استفاده از شیشه های ۱۰ میل سکوریت شده اجرا می شود زیرا هم وزن این نوع شیشه ها مناسب می باشد و اینکه از مقاومت بسیار مطلوبی برخوردار است  ، به طور مثال برای اجرای درب شیشه ای به ارتفاع ۲ متر و عرض ۱۰۰ سانتی متر باید از شیشه ۱۰ میل استفاده کرد زیرا این نوع شیشه ها مقاومت بالایی داشته و از ورن مناسبی برخوردار است .

 

ابزار شیشه ۱۰ میل

 • لول مات و براق
 • تخت مات و براق
 • دیاموند
 • تراش ( پخ )
 • تراش دو پله
 • تراش سه پله
 • تراش انگشتی
 • تراش ۴۵ درجه

شیشه 10 میل

در بین ابزارهای شیشه های ۱۰ میل ، ابزار دو پله محبوب ترین نوع ابزار مسحوب می شود که اغلب برای تولید شیشه های رومیزی استفاده می شود لازم به ذکر است ابزار سه پله برای شیشه های ۱۶ میل و ۲۰ میل بکار می رود .

 

 

بیشترین کاربرد شیشه ۱۰ میل در صنایع شیشه و آینه کولیوند

شیشه های ۱۰ میل در تمامی موارد ذکر شده بالا مورد استفاده قرار می گیرد اما شیشه ۱۰ میل  در شیشه سکوریت و رومیزی بیشترین کاربرد را دارد و اگر توجه کرده باشید شیشه سکوریت نصب شده در فروشگاه ها تقریبا همگی شیشه ۱۰ میل هستند به این دلیل که روش سکوریت صرفا برای رفع خطر شکستن شیشه می باشد و طبیعی است که یرای انتخاب شیشه سکوریت از نظر ضخامت شیشه ۱۰ میل استفاده شود .

 

 

نحوه سفارش شیشه ۱۰ میل به صنایع شیشه و آینه کولیوند

شما می توانید در صورت تمایل شیشه  ۱۰ میل در انواع گوناگون و رنگ های مختلف مانند شیشه ۱۰ میل سکوریت ، شیشه ۱۰ میل برنز برای رومیزی و … از طریق تماس با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲  –  ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲   –  ۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸   به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش دهید و در کمترین زمان سفارش خود را تحویل بگیرید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه ۱۰ میل مورد نظر خود را به تیم طراحی و تولید صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش دهید .

جهت مشاهده همه نمونه کارهای شیشه ۱۰ میل در صنایع شیشه و آینه کولیوند روی لینک روبرو کلیک نمایید :      نمونه کارها  ➡ 

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند خدمات نصب شیشه های ۱۰ میل سکوریت و رومیزی را هم انجام می دهد ، شما می توانید نمونه کارهای شیشه ۱۰ میل ما را در کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند به آدرس koolivandcom@  دنبال کنید.

آیدی صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

 

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

شیشه 10 میل

 

شما می توانید در صورت تمایل جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه ۱۰ میل به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.zauba.com