فهرست این مقاله

طلق دوجداره

عرضه انواع طلق دوجداره پلی کربنات در صنایع شیشه و آینه کولیوند                              ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲ 

 

طلق دوجداره

طلق دوجداره

ورق هایی از جنس پلی کربنات که خواص نوری بصری عالی با سطوحی درخشان دارند که در دمای بالا و دمای پایین از خود عملکرد بسیار خوبی نشان می دهند را طلق دوجداره می گویند ، به طور معمول این نوع طلق ها به نام طلق زنبوری هم در بازار شناخته شده هستند .

دلیل نامگذاری این نوع طلق ها وجود لایه های مختلف در بین دو سطح رو و پشت طلق است جالب است بدانید که به طلق دوجداره ، طلق زنبوری و پلی کربنات هم گفته می شود و در ورق هایی به ابعاد ۲ * ۶ در صنایع کولیوند تولید می شود .

 

ورق های پلی کربنات تخت (طلق دوجداره) به طور کلی به سه دسته تقسیم می شود :

۱- طلق دوجداره شفاف :

این نوع ورق های پلی کربنات معمولا افراد در مکان هایی استفاده می کنند که مانند شیشه نیاز به شفافیت محیط خود دارند ، این نوع طلق دوجداره از نظر ظاهری بسیار مشابه شیشه است و اجسام داخلی به راحتی از بیرون قابل مشاهده هستند لازم به ذکر است که طلق دوجداره علاوه بر حالت شفاف یا بی رنگ در رنگ های آبی ، سبز ، برنز و بنفش هم تولید می شود و با نام طلق رنگی دوجداره شناخته شده است .

۲- طلق دوجداره مات :

اما این نوع طلق ها در مکان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که افراد نمی خواهند محیط داخلی از بیرون مشاهده شود و اصطلاحا به این طلق ها طلق دوجداره مات گفته می شود ، این نوع طلق ها کاربرد بیشتری در مصارف ساختمانی دارند .

طلق دوجداره پلی کربنات در واقع طلق مات محسوب می شود چرا که اجسام پشت طلق به صورت شفاف دیده نمی شوند البته نوعی از طلق های دوجداره وجود دارد که به صورت کامل مات می باشد .

طلق های دوجداره در رنگ ها و طرح های مختلفی عرضه می شوند که همین امر موجب استقبال طراحان دکوراسیون و مهندسین ساختمانی شده است چرا که طراحان دکوراسیون داخلی می توانند از طلق دوجداره رنگی در تزئین دکوراسیون استفاده کنند و به علت رنگ های متنوع این نوع طلق ها براحتی قادر به ست کردن دکوراسیون مورد نظر خود هستند.

از طرفی هم مهندسین ساختمانی می توانند از طلق های دوجداره البته از نوع پلکسی گلاس را با رنگ مورد دلخواه خود در نما خارجی ساختمان ها استفاده کنند که قابل ذکر است پلکسی گلاس ها به دلیل ساختار تشکیل دهنده بر خلاف شیشه شکسته نمی شوند و خطرات شیشه را ندارند.

۳- طلق دوجداره رنگی

با توجه به تاثیر رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از طلق های دوجداره رنگی متناسب با رنگ های بکار رفته در ساختمان استفاده کرد ، این نوع طلق ها در رنگ های آبی ، سبز ، زرد ، قزمر ، برنز و دودی تولید می شود .

 

کاربرد های طلق دوجداره صنایع شیشه کولیوند

۱- استفاده به عنوان سایه بان محیط های مختلف

۲- استفاده در طراحی دکوراسیون داخلی منازل و فروشگاه ها

۳-  استفاده در نمای خارجی ساختمان ها 

۴- استفاده در  سقف گلخانه ها

۵- استفاده در پنجره ها به جای شیشه 

۵- استفاده در نورگیرهای منازل 

 

به طور کلی طلق دوجداره اغلب در پروژه هایی که نمای آن در اولویت قرار ندارد و به نوعی پوشش فضای مورد نظر مهم تر طلقی خواهد شد  استفاده می شود به طور مثال می توان به پارتیشن های سوله های کارگاهی اشاره کرد .

برش طلق دوجداره از طریق کاترهای مخصوصی انجام می شود البته اگر برش مطابق با شیارهای طلق صورت گیرد با کاترهای ساده هم می توان برش را انجام داد اما اگر برش برخلاف شیارهای طلق صورت گیرد باید از کاترهای مخصوص برش طلق استفاده کرد .

طلق دوجداره پلی کربتات به صورت ورق های ۲ * ۶ تولید می شود و قیمت آن هم بستگی به درجه کیفیت طلق و همچنین ضخامت آن خواهد داشت ، طلق های پلی کربنات در ضخامت های ۴ میل ، ۶ میل ، ۸ میل و ۱۰ میل تولید شده و در صنایع کولیوند عزضه می شود ضمنا فروش طلق دوجداره در صنایع شیشه و آینه کولیوند فقط به صورت جام یا ورق می باشد اما در صورت سفارش امکان برش طلق با دستگاه در ابعاد های مختلف وجود دارد .

قیمت طلق دوجداره پلی کربنات شفاف و مات با توجه به اینکه هر ورق آن حدود ۱۲ متر مربع است بسیار کمتر از طلق شیشه ای و رنگی خواهد بود البته ضخامت طلق در تعیین قیمت آن نیز تاثیرگذار می باشد اما در کل قیمت مناسب تری نسبت به پلکسی گلاس ها دارد .

 

طلق دوجداره زنبوری

نوعی از طلق های دوجداره که فاصله ی بین طلق از لایه های متعددی تشکیل شده که شباهت بسیار زیادی به لانه رنبور دارد ، این نوع طلق ها از مقاومت بالایی برخوردار است و در پروژه های مختلفی کاربرد دارد .

 

طلق دوجداره خم

برخی از طلق های دوجداره به دلیل وجود ماده ی خاصی در ساخت طلق انعطاف پذیر است به طور مثال برای اجرای شیروانی های با ابعاد مختلف از طلق های پلی کربنات خم استفاده می شود ، طلق دوجداره خم جذاب ترین طرح طلق های دوجداره به شمار می رود این نوع طلق های در پروژه های لاکچری استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی منحصربفرد آن قرار خواهند گرفت .

 

طلق دوجداره طرح دار

در صنایع کولیوند با بهره گیری از دستگاه چاپ طرح های مختلفی روی طلق های پلی کربنات و شیشه ای به صورت رنگی چاپ می شود ، به طور مثال می توان تصاویر سه بعدی طبیعت را روی طلق ایجاد کرد ، طلق دوجداره طرح دار محبوب ترین طرح طلق های دوجداره محسوب می شود به طوری که بیش از ۴۰ دردصد سفارشات مربوط به طلق های دوجداره به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد .

 

طلق دوجداره ضد خش

نوع خاصی از طلق های دوجداره که دارای خاصیت ضد خش است و بهترین انتخاب جهت اجرای پارتیشن انبار و نورگیر محسوب می شود ، فرآیند تولید این نوع طلق ها بسیار زمانبر و پیچیده است .

 

طلق دوجداره هوشمند 

طرح دیگری از طلق ای دوجداره که با استفاده از ریموت طلق از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، طلق های هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است طلق دوجداره هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

لازم به ذکر است طلق دوجداره هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح طلق معرفی شده است ، قیمت طلق دوجداره هوشمند تقریبا دو برابر طلق های ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون از آن فقط در پروژه های خاص و لوکس ساختمانی استفاده می کنند .

 

طلق دوجداره بالکن

طراحان دکوراسیون در پروژه های جدید و مدرن از طلق های شیشه ای شفاف بجای شیشه استفاده منی کنند بدین شکل مقامت طلق ها مناسب بوده و از نمای خاص و زیبایی برخوردار خواهد شد .

 

طلق دوجداره سقف کاذب 

برای اجرای سقف کاذب های مدرن می توان از طلق های دوجداره ی فوق شفاف استفاده کرد به طور مثال در ساختمانی با فضای داخلی سفید رنگ باید از طلق های دوجداره شفاف و شیری بکار برد .

 

طلق دوجداره کف

برای اجرای کف های با نمای شیشه ای بهتر است که از طلق های دوجداره استفاده کرد بدین شکل خطر شکستن طلق به میران قابل توجهی کاهش می یابد به همین دلیل بسیاری از پروژه ها از این متریال برای کف بکار می رود .

 

طلق دوجداره پارتیشن

برای اجرای پارتیشن های مدرن و جدید با امنیت بالا باید از طلق های دوجداره بکار برد به طور مثال در ساختمان اداری با فریم های مشکی رنگ از طلق های دوجداره رنگی سفید استفاده می شود ، به طور مثال در ساختمان های تجاری باید از طلق دوجداره رنگی شفاف بکار برد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

طلق دوجداره یو وی 

در این طرح از طلق های دوجداره هیچ گونه آسیبی به طلق در اثر اشعه نور خوشید وارد نخواهد شد در اصطلاح به این نوع طلق ها ، طلق یو وی گفته می شود ، طلق یو وی در فضای آزاد کاربرد دارد .

 

ضخامت طلق دوجداره 

طلق های دوجداره در ض۱خامت های ۴ میل الی ۲۰ میل تولید شده است که در هر پروژه ای یک از این نوع طلق ها بکار خواهد رفت به طور مثال برای اجرای دیواره ی شیشه ای از طلق ۱۰ میل بکار می رود .

 

طلق دوجداره تاشو 

طرح خاص دیگری از طلق های دوجداره که با سیستم تاشو کار می کند ساختار این نوع طلق ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت .

 

طلق دوجداره - اینستاگرام

 

طلق دوجداره - واتساپ

 

نحوه سفارش طلق دوجداره به صنایع شیشه و آینه کولیوند :

شما می توانید در صورت تمایل انواع طلق های دوجداره را در رنگ ها و طرح های گوناگون از طریق تماس با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲  –  ۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸  –  ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲  سفارش دهید و در کمترین زمان سفارش خود را تحویل بگبربد و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش خود را به تیم طراحی و تولید صنایع شیشه و آینه کولیوند بدهید.

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند خدمات نصب طلق دوجداره را نیز انجام می دهد و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

جهت مشاهده تمامی نمونه کارهای طلق دوجداره صنایع شیشه و آینه کولیوند روی لینک روبرو کلیک نمایید :  نمونه کارها

 

در ادامه برخی از تصاویر مربوط به طلق های دوجداره را مشاهده می کنید :

 

طلق دوجداره

طلق دوجداره

طلق دوجداره

طلق دوجداره

طلق دوجداره

طلق دوجداره

طلق دوجداره

طلق پلی کربنات

طلق پلی کربنات

طلق دوجداره

طلق دوجداره

طلق دوجداره

طلق دوجداره

طلق دوجداره

طلق پلی کربنات

طلق دوجداره

طلق دوجداره

طلق دوجداره

طلق دوجداره

طلق دوجداره

طلق دوجداره

طلق دوجداره

طلق دوجداره

طلق دوجداره

طلق دوجداره

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون طلق دوجداره در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.brettmartin.com

 

 

تیم تحریریه کولیوند