فهرست این مقاله

وایت برد شیشه ای

تولید انواع وایت برد شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                  0912823524202188621912

 

وایت برد شیشه ای

 

وایت برد شیشه ای

در گذشته از تخته های گچی و بردهای پلاستیکی در مراکز آموزشی استفاده می شد که با گذشت زمان دانشمندان با بررسی های متعددی متوجه خطرهای جدی این تخته ها برای سلامتی افراد شدند حتی مشخص شد که استفاده از تخته های گچی خطر مبتلا شدن به بیماری سرطان را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد تا اینکه برای اولین بار در کشور بلژیک وایت برد شیشه ای تولید شد ، این تخته ها به دلیل نمای بسیار زیبا و برطرف کردن خطرهای مربوط به سلامتی افراد مورد استقبال مراکز آموزشی قرار گرفت .

برای تولید وایت برد شیشه ای باید از شیشه های سکوریت شده استفاده کرد چرا که در صورت تولید این نوع تخته ها در سایزهای بزرگ احتمال شکستن شیشه در اثر ضربه وجود دارد اما با استفاده از شیشه های سکوریت احتمال شکستن شیشه به زیر 10 درصد کاهش می یابد لازم به ذکر است که وایت برد شیشه ای در رنگ های مختلفی نیز تولید می شود که در ادامه به جزئیات آن خواهیم پرداخت .

امروزه مبحث آموزش در تمامی شغل ها اهمیت بسیار بالایی دارد البته ابزار آموزشی نیز الزامات یک محیط آموزشی محسوب می شود با تولید وایت برد شیشه ای فرآیند آموزش با سهولت بیشتری صورت می گیرد .

 

نحوه تولید وایت برد شیشه ای

برای تولید تخته وایت برد های شیشه ای ابتدا طرح تخته و رنگ آن را باید تعیین کرد سپس شیشه های کریستال 8 میل ، 10 میل و 12 میل را در ابعاد مورد نظر برش می دهیم علت استفاده از شیشه کریستال در تولید وایت برد شیشه ای شفافیت بسیار بالای این نوع شیشه ها می باشد ، پس از برش شیشه ها توسط دستگاه CNC نوبت سکوریت کردن شیشه می رسد در این مرحله شیشه را وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می کنیم .

پس از اینکه شیشه به طور کامل به حالت سکوریت تبدیل شد آن را از کوره خارج کرده و عملیات سردسازی شیشه انجام خواهد شد ، شیشه در اتاقی که با دمای زیر صفر درجه تعبیه شده است سرد می شود توجه داشته باشید که در صورت سرد کردن شیشه با دمای بالی صفر درجه شیشه به حالت نیمه سکوریت تبدیل می شود .

در مرحله بعدی از تولید وایت برد شیشه ای فرآیند سوراخ کردن شیشه صورت می گیرد در این مرحله با توجه به اینکه با چه روشی برد روی دیوار نصب خواهد شد سوراخ هایی جهت متصل کردن شیشه به دیوار در نظر گرفت می شود در آخرین مرحله از تولید وایت برد شیشه ای با بهره گیری از دستگاه شیشه رنگی خواهد شد در این مرحله شیشه را داخل دستگاه کرده سپس مخازن رنگی دستگاه با رنگ های مورد نظر پر می شود .

ماژیک وایت برد شیشه ای در رنگ های مختلفی به صورت مگنت تولید منی شود در اغلب موراد ار همان ماژیک های آبی و قرمز استفاده شده اما برای وایت بردهای مشکی از ماژیک سفید بکار برده خواهد شد .

 

وایت برد شیشه ای مغناطیسی    

جدیدترین نوع وایت برد شیشه ای که خاصیت مغناطیسی به آن ها اضافه شده است به عبارتی ابزار آموزشی مانند تخته پاک کن و … را می توان روی تخته قرار داد ، این نوع وایت بردها نیز در ابعاد و رنگ های مختلفی تولید می شود برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها و صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند مراجعه نمایید .

در اغلب مراکز آموزشی به دلیل ویژگی های وایت برد شیشه ای مغناطیسی از این نوع وابت بردها جهت نوشتن مطالب آموزشی برای دانش آموزان استفاده می شود در واقع فرآیند تدریس به سهولت صورت می گیرد .

 

وایت برد شیشه ای رنگی

برای تولید وایت بردهای شیشه ای رنگی ابتدا شیشه 6 میل در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس به حالت سکوریت تبدیل می شود در نهایت هم با استفاده از دستگاه چاپ شیشه به رنگ مورد نظر تبدیل خواهد شد ، وایت برد شیشه ای در طیف وسیع رنگی قابل تولید است بدین منظور می توانید کد رنگ مورد نظر خود را برای کارشناسان ما ارسال نمایید و یا نمونه رنگ را به صورت حضوری تحویل دهید .

 

وایت برد شیشه ای مات

شیشه های مات به دو دسته شیشه سندبلاست و شیشه ساتینا تقسیم می شود که تفاوت اصلی این دو نوع شیشه در قابلیت طرح دار شدن شیشه های سندبلاست است در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت مات وجود دارد ، در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از دستگاه کاتر پلاتر و پمپ های فشار قوی طرح مختلفی به صورت سندبلاست روی وایت برد شیشه ای ایجاد می شود .

 

وایت برد شیشه ای طرح دار

نوع دیگری از وایت بردهای شیشه ای که از شیشه های سکوریت طرح دار رنگی یک رو نما برای تولید آن استفاده می شود این نوع وایت بردها معمولا در مراکز آموزشی خردسالان و نوجوانان بکار می رود در برخی از شرکت ها نیز وایت برد شیشه ای طرح دار دارای لوگوی شرکت است که در این صورت به نوعی جنبه ی تبلیغاتی نیز خواهد داشت .

 

وایت برد شیشه ای کریستال

شیشه های کریستال به دلیل شفافیت بسیار بالا بهترین نوع شیشه ها برای تولید وایت بردهای شیشه ای محسوب می شود چرا که شفافیت بالای شیشه موجب بهتر دیده شدن رنگ وایت برد خواهد شد ، این نوع شیشه ها با ضخامت های 6 میل ، 8 میل ، 10 میل ، 12 میل ، 15 میل و 20 میل تولید می شود که معمولا برای تولید وایت برد شیشه ای از شیشه های با ضخامت 6 میل بکار می رود .

 

وایت برد شیشه ای لمینت

در صورت استفاده از پایه های فلزی جهت نگهداری وایت برد می توان از شیشه های لمینت نیز برای تولید وایت بردهای شیشه ای استفاده کرد بدین شکل خطر شکستن شیشه به صفر خواهد رسید ضمنا برای تولید وایت برد شیشه ای با ابعاد بیش از حد استاندارد نیز باید از شیشه های رنگی لمینت استفاده کرد .

 

وایت برد شیشه ای اداری

برای تولید وایت بردهای شیشه ای اداری معمولا از شیشه لاکوبل سفید استفاده می شود و با پیچ های مخصوص نقره ای و طلایی روی دیوار نصب می شود البته اگر به صورت مغناطیسی تولید شود کارایی بیشتری خواهد داشت ، در اتاق های کنفرانس و مدیریت معمولا یک وایت برد شیشه ای با ابعاد بزرگ نصب می شود زیرا در این صورت براحتی می توان مطالب مربوطه را به سایر افراد حاضر در جلسه منتقل کرد .

 

وایت برد شیشه ای با خطوط افقی

نوعی از وایت بردهای شیشه ای که خطوط افقی با فاصله 10 سانتی متر روی وایت برد وجود دارد بدین شکل براحتی می توان متن مورد نظر را روی خطوط نوشت ، این نوع وایت بردها اغلب برای مراکز آموزشی کورکان استفاده می شود .

 

وایت برد شیشه ای حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمتد مستر می توان طرح های مختلفی را روی وایت بردهای شیشه ای حکاکی کرد به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، به طور مثال می توان لوگو یا نام مجموعه ی مورد نظر را روی وایت برد شیشه ای حکاکی کرد در این صورت به نوعی تبلیغات حرفه ای نیز صورت خواهد گرفت .

 

نصب وایت برد شیشه ای

به روش های مختلفی می توان وایت بردهای شیشه ای را نصب کرد که متداول ترین آن ها با بست های فلزی فیتینگ صورت می گیرد البته این نوع وایت بردها روی پایه های فلزی نیز قرار داده می شود معمولا برای استفاده بهینه از فضای داخلی وایت برد شیشه ای روی دیوار نصب خواهد شد لازم به ذکر است که براحتی می توان این نوع وایت برد ها را جابه جا کرد .

 

وایت برد شیشه ای لوگو

در شرکت ها و سازمان های دولتی اغلب لوگو یا نام مجموعه روی وایت برد های شیشه ای به صورت رنگی چاپ می شود در واقع با اینکار به برندینگ ( شناخته شدن ) شرکت کمک شایانی خواهد شد برای تولید وایت برد شیشه ای لوگو دار ابتدا لوگو توسط دستگاه کاتر پلاتر روی برچسب ایجاد شده سپس برچسب روی شیشه چسبیده می شود در نهایت هم توسط پیسوله فضای خالی رنگ خواهد شد .

 

وایت برد شیشه ای هوشمند

طرح خاصی از وایت بردهای شیشه ای که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است وایت برد شیشه ای هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

قیمت وایت برد شیشه ای هوشمند تقریبا دو برابر وایت بردهای رنگی ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع وایت بردها فقط در ساختمان های لوکس استفاده می کنند ضمنا وایت برد شیشه ای هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح وایت برد شیشه ای معرفی شده است .

 

وایت برد شیشه ای پایه ار

در این طرح یک پایه ی فلزی زیر وایت برد قرار دارد که براحتی می توان آن را از یک نقطه به نقطه ی دیگری از ساختمان جابجا کرد ، این نوع وایت بردها نسبت به وایت بردهای دیواری از قیمت بیشتری نیز برخوردار است وایت برد شیشه ای پایه دار در ساختمان هایی اجرا می شود که آینه را بخواهیم وسط سالن قرار دهیم و به عبارتی آینه تکیه گاهی ندارد .

در طرح های جدید وایت برد شیشه ای پایه چراخ دار نیز تولید شده است که در مدارس و مهدکودک کاربرد زیادی دارد ، این نوع وایت بردها نیز در ابعاد مختلفی و با اشکال هندسی گوناگون تولید می شود ، وایت برد شیشه ای پایه دار جذاب ترین طرح وایت بردهای شیشه ای به شمار می رود این نوع ویات بردها در پروژه های لوکس استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قزاز خواهند گرفت .

 

وایت برد شیشه ای اسیدکاری 

طرح خاصی از وایت بردهای شیشه ای که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد به طور مثال می توان 10 سانتی متر از لبه ی وایت برد شیشه ای رنگی را اسیدکاری کرد به عیارتی یک فریم مجازی روی وایت برد قرار می گیرد بدین شکل نمای زیبایی روی وایت برد ایجاد خواهد شد .

 

وایت برد شیشه ای اکریلیک 

در این طرح از وایت بردهای شیشه ای با استفاده از قلم های نقاشی و رنگ اکریلیک حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری به شمار می رود ضمنا وایت برد شیشه ای اکریلیک در کشورهای فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و هلند در مراکز آموزشی و اداری لوکس استفاده می شود بدین شکل طرح طراحی دکوراسیون داخلی نیز ارتقا می یابد .

وایت برد شیشه ای اکریلیک در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی ساختمان های مسکونی و اداری بکار می برند .

 

وایت برد شیشه ای صفحه نمایش دار 

جدیدترین طرح وایت بردهای شیشه ای که یک صفحه نمایش جلوی شیشه و یک اسپیکر پشت شیشه قرار گرفته است به طوری که از طریق وای فای به گوشی های هوشمند متصل می شود بدین شکل می توانید ویدئو و موزیک مورد علاقه ی خود را پخش نمایید .

وایت برد های شیشه ای صفحه نمایش دار در مراکزی مانند دانشگاه ها کاربرد فراوانی دارد به طور مثال می توان ویدئو های آموزشی را برای دانشجویان به صورت همزمان با آموزش زنده اجرا کرد بدین شکل سرعت یادگیزی نیز دوچندان خواهد شد ، وایت برد شیشه ای صفحه نمایش دار در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح وایت برد معرفی شده است .

وایت برد شیشه ای صفحه نمایش دار جذابترین طرح وایت بردهای شیشه ای به شمار می رود این نوع وایت بردها در پروژه های لاکچری استفاده شده و افراد را تحت تاثیر زیبایی خود قرار خواهد داد .

 

وایت برد شیشه ای اکلیلی 

طرح دیگری از وایت بردهای شیشه ای که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه رنگی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال در ساختمانی که فضای داخلی با رنگ سفید تزیین شده است باید از وایت برد شیشه ای مشکی اکلیلی استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

وایت برد شیشه ای اکلیلی در کشورهای آسیای شرقی مانند چین ، ژاپن و کره جنوبی به کرات استفاده می شود ، این نوع وایت بردها در سال 2019 به عنوان محبوب ترین و زیباترین طرح وایت بردهای شیشه ای معرفی شده است .

 

وایت برد شیشه ای با قاب استیل

در این طرح از وایت بردها یک قاب استیل طلایی یا نقره ای به عنوان فریم دور وایت برد قرار می گیرد به طور مثال برای دیوارهای مشکی باید از قاب های استیل طلایی بکار برد بدین صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد ، وایت برد شیشه ای با قاب استیل اغلب در ساختمان های با طراحی کلاسیک استفاده می شود در این صورت شاهد یک طراحی منحصربفرد و لوکس خواهید بود .

وایت برد شیشه ای دخترانه 

برای مراکز دخترانه می توان از شخصیت های برجسته سینمایی و هنری روی وایت برد حکاکی می شود و از فریم های صورتی و سفید به عنوان قاب دور آینه استفاده خواهد شد بدین شکل افراد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .

 

وایت برد شیشه ای ضخیم 

برای تولید وایت بردهای شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم لاکوبل رنگی استفاده کرد به طور مثال برای تولید یک وایت برد با طول 200 سانتی متر و عرض 100 سانتی متر باید از شیشه 10 میل رنگی بکار برد .

 

وایت برد شیشه ای بیضی

برای تولید وایت بردهای شیشه ای بیضی شکل باید از دستگاه CNC و MASTER استفاده کرد این نوع وایت برها با نام وایت برد لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

 

وایت برد شیشه ای لمینت 

چنانچه ابعاد ویات بردها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های لمینت 10 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک وایت برد با ابعاد 100 * 300 سانیت متر باید از شیشه های لمینت بکار برد .

 

وایت برد شیشه ای رفلکس

طرح خاص دیگری از وایت بردهای شیشه ای مدرن که با استفاده از شیشه های رفلکس تولید می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز و شامپاینی وجود دارد به طور مثال برای تولید یک وایت برد شیشه ای در ساختمانی با فضای داخلی سفید رنگ باید از شیشه های رفلکس دودی بکار برد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

وایت برد شیشه ای خم 

خاص ترین طرح وایت بردهای شیشه ای که با استفاده از شیشه های خم تولید می شود این نوع وایت بردها با نام وایت برد لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت ، به طور مثال برای تولید یک وایت برد یک وایت برد شیششه ای خم با ابعاد 200 * 100 سانتی متر از شیشه های خم لمینت 12 میل بکار برده می شود به طوری که طلق 1.52 نیز بین آن قرار خواهد گرفت .

 

وایت برد شیشه ای تاشو 

در این طرح از وایت بردهای شیشه ای مدرن از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضا مواجه هستید بهتر است که از وایت برد شیشه ای تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچگونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

وایت برد شیشه ای 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد وایت بردهای شیشه ای بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، وایت بردهای 20 میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

وایت برد شیشه ای استین گلاس 

شیشه های استین گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های اسیدکاری ، سندبلاست و حکاکی محسوب می شود که فرآیند تولید آن بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، بردهای شیشه ای استین گلاس فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا و مهندسان ساختمانی قرار گرفته است .

 

 

وایت برد شیشه ای - اینستاگرام

 

وایت برد شیشه ای - واتساپ

 

 

در صورت تمایل می توانید از طریق زیر وایت برد شیشه ای را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش دهید 

جهت اطلاع از قیمت وایت برد شیشه ای و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری وایت برد شیشه ای مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید وایت برد شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های با کیفیت +A صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم و حذف واسطه ها قیمت بسیار مناسبی برای این بردها در نظر گرفته شده است .

 

وابت برد شیشه ای رنگی

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وابت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

وایت برد شیشه ای

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون وایت برد شیشه ای در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.clarus.com

تیم تحریریه کولیوند