تولید انواع پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک در صنایع کولیوند                     ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲  – ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲ 

 

ترمال بریک

 

 

پنجره دوجداره ترمال بریک

امروزه با رویکار آمدن پنجره های دوجداره در ساختمان های نوساز دیگر از پنجره های تک جداره و قدیمی استفاده نمی کنند بدلیل اینکه پنجره های دوجداره دو مبحث مهم اتلاف انرژی و آلودگی صوتی را به بهترین نحو ممکن پوشش داده اند ، اما در صورت عدم انتخاب صحیح جنس و نوع پنجره های دوجداره ، این پنجره ها می تواند عامل مهمی در اتلاف انرژی در ساختمان های اداری مسکونی باشد .

تفاوت های پنجره نرمال بریک و ترمال بریک

اتلاف انرژی در پنجره های دوجداره آلومینیومی ترمال بریک (thermal brak) بسیار کمتر از پنجره های دوجداره آلومینیومی نرمال بریک (normal break) می باشد ، پنجره های ترمال بریک یکی از پرکاربرد ترین پنجره های دوجداره عایق در برابر حرارت و اتلاف انرژی می باشد.

به دلیل ضریب انتقال حرارت بالا در جنس آلومینیوم در پنجره های ترمال بریک علاوه بر اینکه شیشه ها دوجداره هستند خود پروفیل آلومینیومی هم از طریق تیغه یا تراشه هایی به نام پلی آمید به متصل یا به عبارت دیگر دوجداره هستند که این تکنیک باعث عدم انتقال حرارت در پروفیل و عدم اتلاف انرژی می شود ، پروفیل حاصل پروفیل آلومینیومی ترمال بریک نامیده می شود که از دو قطعه آلومینیومی مجزا تشکیل شده که از طریق تیغه های ( پلی آمید ) به یکدیگر متصل هستند .

پروفیل های متعددی جهت تولید پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک استفاده می شود اما پروفیل آکپا و کوپال از نظر کیفیت در دراز مدت بهترین محسوب می شوند و عایق بسیار مناسبی به شمار می روند .

 

وجود لایه متمایز کننده در پنجره های ترمال بریک

سیستم یا روش ترمال بریک به دلیل دارا بودن لاستیک پلی آمید مابین پروفیل های آلومینیومی باعث عدم انتقال سرما و گرما می شود و لازم به ذکر است که حتی لرزش را به حد صفر می رساند ، از ویژگی دیگری که در روش ترمال بریک می توان نام برد اینست که می توان از دو رنگ متفاوت در نمای خارجی و نمای داخلی پنجره بهره برد ، پلی آمید دراری مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارات های بالا ، آب و اشعه یو وی می باشد از ویژگی های دیگر پلی آمید دارای استحکام بالا و طول عمر زیاد آن است و به عبارت دیگر دلیل اطلاق نام ترمال بریک به این سیستم ، ایجاد شکست حرارتی و جلوگیری از انتقال حرارات می باشد که در نتیجه اتلاف انرژی در این روش بسیار کمتر از روش های دیگر است .

سیستم ترمال بریک شامل دو بخش اصلی درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک بازشو و درب و پنجره آلومینیومی ترمال بریک کشویی است که به طور مختصر تمام ویژگی های پنجره های ترمال بریک را می توان به صورت زیر فهرست کرد :

 

۱-دارا بودن عایق حرارتی در برابر انتقال سرما و گرما
۲- دارا بودن عایق صوتی در برابر آلودگی صوتی
۳- دارا بودن عایق رطوبتی
۴- غیر قابل اشتعال بودن
۵- سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت شدن
۶- مقاوم در برابر آلودگی هوا و آلاینده های موجود در هوا
۷- مقاوم در برابر سرقت و زلزله های تا هفت ریشتر
۸- دارای تنوع رنگی بسیار زیاد و زیبا
۱۰- سبک وزن بودن

 

پنجره دوجداره ترمال بریک در رنگ های مختلفی تولید می شود که رنگ شامپاینی و مشکی پرطرفدارترین رنگ های این نوع پنجره ها محسوب می شود لازم به ذکز است که رنگ به صورت کوره ای می باشد و در دراز مدت تغییر نخواهد کرد .

 

تفاوت پنجره دوجداره UPVC و ترمال بریک

از نظر جلوگیری از اتلاف انرژی و همچنین جلوگیری از آلودگی صوتی هر دو مورد به میران قابل توجهی تاثیرگذار هستند اما تفاوت این پنجره های دوجداره در ماندگاری آن ها در دراز مدت می باشد لذا پنجره های upvc پس از مدتی به شدت تغییر کیفیت می دهد برخلاف پنرجه های ترمال و همچنین ارزش پنجره های ترمال به دلیل استفاده از آلومینیوم در ساختار آن است .

در حال حاضر با درنظر گرفتن تمامی موارد در بین پنجره های دوجداره ،  پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک بهترین انتخاب برای پروژه هایی است که قیمت در اولویت آن نیست بلکه کیفیت پروژه مهم ترین رکن اجرای پروژه می باشد .

 

تنوع رنگی در پنجره های ترمال بریک

در این پنجره ها  رنگ های پودری الکترواستاتیک با تنوع بسیار زیاد بیش از ۲۰۰ رنگ در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است به این شکل که پروفیل ها پس از رنگ شدن در کوره قرار می گیرند که باعث سختی پروفیل و جلوگیری از ریختگی رنگ در دراز مدت خواهد شد ، امروزه استفاده از پروفیل های آلومینیومی به دلیل شکل پذیری بالا و مقاوم بودن آن و هچنین سبک بودن در صنعت ساختمان دارای جایگاه حائز اهمیتی می باشد .

 

کاربردهای پروفیل های ترمال بریک صنایع کولیوند

  • پنجره های دوجداره نمای ساختمان
  • ساخت پارتیشن های شیشه ای کرتین وال
  • درب های ورودی بیمارستان ها
  • ساخت حمام های شیشه ای کرتین وال
  • درب های ورودی هتل ها و رستوران ها
  • ساخت اتاقک های شیشه ای کرتین وال
  • اسفاده در ساخت درب های اتوماتیک

 

قیمت پنجره های ترمال بریک

به طور کلی پنجره های ترمال بریک قیمت بیشتر نسبت به پنجره های آلومینیومی دوجداره و پنجره های UPVC دارد البته این اختلاف قیمت طبیعی است چرا که پنجره های ترمال تلفیقی از پنجره های اشاره شده می باشد ، برای تعیین قیمت دقیق پنجره های ترمال ابعاد پنجره ، رنگ پنجره و طرح پنجره از نظر ثابت بودن ، کشویی و یا لولایی تاثیرگذار خواهد بود .

پنجره دوجداره ترمال بریک کشویی نسبت به پنجره های لولایی بیشتر تقاضا می شود که به دلیل اشغال نکردن فضای داخلی ساختمان و همچنین سهولت در باز و بسته کردن پنجره امری بدیهی به نظر می رسد .

پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک هم مانند پنجره upvc رنگی که دارای قیمت بیشتری نسبت به پنجره های upvc سفید است به طبع از قیمت بیشتر نسبت به پنجره نرمال بریک ساده برخوردار می باشد .

 

پنجره دوجداره ترمال بریک طرح چوب

این نوع پنجره ها هم می توان مانند پنجره های upvc طرح چوب تولید کرد به طوری که ابتدا پروفیل های آلومینیومی توسط پیسوله به طرح چوب تبدیل می شوند سپس لایه های پلی آمید در داخل پروفیل قرار خواهد گرفت .

 

پنجره دوجداره ترمال بریک دو حالته

ساختار پنجره های ترمال دو حالته به گونه ای است که پنجره علاوه بر حالت افقی به صورت عمودی نیز باز و بسته می شود ، این روش در واقع به سهولت در گردش هوای ساختمان کمک شایانی می کند .

 

پنجره دوجداره ترمال بریک رنگی

صنایع درب و پنجره کولیوند به تازگی پروفیل های آلومینیومی ترمال بریک را در رنگ های شامپاینی و مشکی نیز تولید کرده است البته با بهره گیری از روش کوره ای می توان پروفیل ها را در رنگ های مختلفی تولید کرد ، به طور مثال برای ساختمانی که دارای سنگ نمای قهوه ای و کرم است باید از پنجره های دوجداره ترمال بریک یا ساده ی طرح چوب استفاده کرد .

 

پنجره دوجداره ترمال بریک دکوراتیو

نوع جدیدی از پنجره های دوجداره که با استفاده از فریم های upvc نوعی شبکه بندی داخل فریم اصلی انجام شده و اغلب از شیشه استیند گلاس به عنوان شیشه پنجره دوجداره استفاده می شود پنجره دکوراتیو نام دارد ، پنجره دوجداره ترماتل بریک دکوراتیو محبوب ترین طرح پنجره های آلومینیومی محسوب می شود طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع پنجره ها تزیین فضای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می کنند .

 

پنجره دوجداره ترمال بریک حفاظ دار

با توجه به سرقت های متعددی که از ساختمان های مسکونی صورت می گیرد بهتر است که از پنجره های دوجداره حفاظ دار استفاده کرد ، این نوع پنجره ها دارای فریم های با ضخامت بالایی است که احتمال سرقت را به حداقل می رساند .

 

پنجره دوجداره ترمال بریک سه جداره

طرح خاصی از پنجره های ترمال که از سه عدد لایه پروفیل و شیشه سه جداره تشکیل شده است ، این نوع پنجره ها در مناطق سردسیر و مناطقی که دارای آلودگی صورتی زیادی دارد استفاده می شود .

 

پنجره دوجداره ترمال بریک با شیشه هوشمند 

در این طرح از پنجره های دوجداره با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است پنجره دوجداره ترمال بریک با شیشه هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

 

نحوه سفارش درب و پنجره های ترمال بریک به صنایع درب و پنجره کولیوند

شما عزیزان می توانید سفارش پنجره های ترمال بریک خود را از طریق تماس با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ به صنایغ شیشه ، آینه و پنجره  کولیوند واگذار کنید و در کمترین زمان ممکن سفارش خود را تحویل بگیرید و یا از طریق مراجعه حضوری به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش خود را تحویل ما دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب پنجره دوجداره ترمال بریک در صنایع کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد ضمنا صنایع شیشه و آینه کولیوند با توجه به درخواست های مکرر مشتریان گرامی سفارشات شهرستان ها را نیز می پذیرد .

 

آدرس صفحات مجازی و اجتماعی صنایع شیشه و آینه کولیوند

کانال تلگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

آیدی صفحه اینستاگرامی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاهده نمونه کارها : koolivandcom@

 

 

تعویض پنجره های قدیمی بدون تخریب در صنایع شیشه و پنجره کولیوند

در ادامه برخی از تصاویر پنجره های دوجداره آلومینیومی ترمال بریک را مشاهده خواهید کرد:

 

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره upvc طرح چوب

پنجره دوجداره ترمال بریک

پنجره دوجداره ترمال بریک

ترمال بریک

ترمال بریک

ترمال بریک

 ترمال بریک

ترمال بریک

ترمال بریک

ترمال بریک

پنجره دوجداره ترمال بریک

ترمال بریک

ترمال بریک

پنجره دوجداره

 

ترمال بریک

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون پنجره دوجداره ترمال بریک در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.glowindows.com