تولید انواع شیشه و آینه در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                   ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲ ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

صنعت شیشه

۱- نکته بسیار تامل برانگیز شیشه اینجاست که  قبل از اینکه انسان آن را تولید کند توسط طبیعت به اشکال گوناگون ایجاد شده بود به طور مثال یکی از این روش ها هنگامی اتفاق می افتاد که رعد و برق به شن ها برخورد می کرد که شنها در صورت اصابت امواج و اشعه های رعد و برق به صورت لوله های شیشه ای در می آمد که به این لوله های کریستالی در اصطلاح Fulgurites می گفتند و در روش دیگر تولید شیشه توسط طبیعت فوران آتشفشان ها به صورت متراکم و با فشار بسیار زیاد به سنگ ها و شن ها برخورد می کرد که منجر به ایجاد شیشه می شد که به آن Obsidian می گفتند که مردم در آن زمان  Obsidian ها را تراش می دادند و از آن ها در ساخت سر نیزه ، چاقو و جواهرات گران قیمت استفاده می کردند .

۲- مدارک قابل استنادی وجو دارد که ساخت شیشه توسط بشر را به طور تقریبی ۳ هزار سال قبل از میلاد بیان می کند که کشورهای متفاوتی نظیر سوریه و مصر  در آن زمان از پایگاه های مهم تولید به حساب می آمدند اما با گذر زمان به لطف کشور گشایی و توسه محوری روم باستان صنعت تولید شیشه به صورت مدرن که قبل از آن کشورهای سوریه و مصر در آن نقش کلیدی داشتند رواج پیدا کرد که امروزه شاهد این کالای محبوب در طرح ها و مدل های شیک و مدرن هستیم و از این رو باید قدردان رومیان باستان باشیم.

۳- از آثار مهم و با ارزش سال های حدود ۲۰ میلاد مسیح می توان به گلدان پورتلند (potland vase)  اشاره کرد که در آن زمان این اثر ارزشمند و زیبا توسط رومیان باستان ایجاد شد و دارای  محبوببیت زیادی هم در مردم بود.

۴- اولین کارخانه تولید این کالای پرطرفدار و به عبارت دیگر اولین مرکر صنعت شیشه در جیمزتون ویر جینیای ایالات متحده بود که در سال ۱۶۰۸ تاسیس شد و شروع به تولید شیشه های مدرن با طرح های گوناگون کرد .

۵- اولین  بطری که ساخته شد در سال ۱۸۰۵ به منظور محفظه ای مدرن برای ویسکی بود .

۶- شیشه استین گلاس شامل چهر بخش سندبلاست کردن ، اسیدکاری روی شیشه ، حکاکی  و رنگ آمیزی با رنگ های مخصوصی است ، کشور چین استین گلاس را در ابعاد استاندارد تولید کرده و به سیر کشورها ارسال می کند .

۷- شیشه هایی که در معرض تابش های هسته ای قرار می گیرند پس از مدت کوتاهی  به صورت قهوه ای رنگ در می آیند که برای حل این مشکل امروزه در این صنعت  شاهد تولید شیشه هایی هستیم که در اثر تابش هسته ای تغییر رنگ نمی دهند و در نیروگاه های هسته ای مورد استفاده قرار می گیرند .

۸- به طور کلی ظروفی که از این کالا ساخته شده اند به طور کامل قابل بازیافت می باشند به این ترتیب که در ابتدا شیشه ها شکسته می شوند و سپس با سلیس ، سنگ آهک و خکستر سودا ( کربنات سدیم ) ترکیب شده و در نهایت مجددا ظروف با طرح های مختلف ساخته می شوند.

۹- با مقدار انرژی که از بازیافت کردن یک بطری  صرفه جویی می شود می توان یک رایانه را حدود ۲۵ دقیقه روشن نگه داشت و از آن استفاده کرد .

۱۰ – در آمریکا دانشمندان و محققان ثابت کرده اند که ۸۵ درصد ظروف شیشه ای به طور کامل بازیافت می شوند اما در حالی که ظروف پلاستیکی ۲۰ درصد قابل بازیافت می باشد که نکته بسیار قابل تاملی می باشد .

۱۱- محققان این صنعت  در سال ۲۰۱۴ به این نتیجه رسیده اند که از۵۰ درصد موارد بازیافتی زباله ها در صنعت شیشه استفاده کنند که با اینکار انرژی لازم حدود ۵۰ هزار خانواده تامین می شود و چیزی حدود ۱۸۱۰۰۰ تن زباله کم خواهد شد .

۱۲- ظروف شیشه ای امروزه در کمتر از ۳۰ روز بازیافت می شوند که از سایز ظروفی که وجود دارد زودتر بازیافت می شود .

۱۳- نکته قابل توجه دیگر اینست که این کالا بی نهایت قابلیت بازیافت شدن را دارد بدون اینکه کیفیت خود را ازدست بدهد .

۱۴- امروزه در دنیا صنعت ظروف شیشه و بطور کلی این صنعت مدرن  ارزشی معدلی ۶ میلیارد دلار را دارد .

۱۵ – خورده های شیشه که در اثر شکستن به منظور بازیافت این کالا استفاده می شوند به مراتب حرارت کمتری برای تولید شیشه نیاز دازند به نسبت مواد خامی که برای تولید این کالا استفاده می شود که در نتیجه در بازیافت  انرژی حدود ۴۰ درصد صرفه جویی می شود .

۱۶- اگر تا به حال دقت کرده باشید مواد غذایی و نوشیدنی ها معمولا در ظروف  قهوه ای رنگ استفاده می شوند چرا که رنگ قهوه ای نور ماورا بنفش را منعکس کرده و از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری می کنند .

۱۷- کارو لینای شمالی اولین ایالتی بود که که کشورها ی دارای این  صنعت را مجبور به بازیافت شیشه کرد .

۱۸- برای تولید این کالا به سه ماده اصلی شن و ماسه ، سنگ آهک و خاکستر سودا یا به عبارت دیگر همان کربنات سدیم نیاز داریم .

۱۹- بازیافت کردن این کالا مزیت حائز اهمیت دیگری هم دارد و آن هم حفظ مواد خام به میزان قابل توجهی می باشد به طوری که حدود ۱۳۰۰ پوند شن و حدود ۴۰۰ پوند سنگ آهک و کربنات سدیم صرفه جویی می شود .

۲۰ – جالب است بدانید که  ماه سپتامبر به نام ماه بازیافت شیشه نامگذاری شده است .

۲۱- صنایع  کولیوند انواع شیشه های دوجداره ، لمینت ، ۱۰ میل ، ۲۰ میل ، رنگی ، لاکوبل و چاپی را به صورت جام و قواره عرضه می نماید همچنین آینه های رنگی هم به صورت جام و قواره عرضه می شود .

۲۲- صنایع کولیوند با استفاده از مجهزترین دستگاه های این صنعت انواع خدمات حکاکی (Engraving on glass and mirror) ، برش با CNC ، چاپ تصاویر رنگی ، ابزار تراش دو پله و سه پله ، دیاموند و همچنین سکوریت و خم کردن را نیز انجام می دهد .

۲۳- تمامی شیشه های خم توسط قالب های فلزی ساخته می شود به طوریکه ابتدا با توجه به طرح مورد نظر قالب فلزی ساخته شده سپس آن را وارد کوره های مخصوص خم کردن glass می کنیم .

۲۴ – صنایع شیشه و آینه کولیوند با ترکیبات شیمی خاص موفق به تولید آینه های رنگی طلایی ، بنفش ، دودی ، سبز و شامپاینی شده است و با قیمت بسیار مناسبی این نوع آینه ها را به فروش می رساند .

۲۵- شیشه کریستال ایرانی در ضخامت های ۶ میل ، ۱۰ میل و ۲۰ میل به تازگی تولید شده و در جام های با ابعاد ۲۲۰ * ۳۲۰ سانتی متر عرضه می شود ، با تولید این محصول به میران قابل توجهی از خروج ارز از کشور جلوگیری شده است .

۲۶ – تولید شیشه خم میز نیز با بهره گیری از مدرن ترین کوره های با درجه حرارت بسیار بالا صورت می گیرد به طوری که ابتدا قالب فلزی آمورد نظر ساخته شده سپس از کوره استفاده می شود .

۲۷- با تلاش های فراوان و بی وقفه سرانجام شیشه استوانه ای شکل نیز در صنایع کولیوند تولید شد این نوع استونه در قطر های مختلفی ساخته شده و نمای بسیار زیبایی دارد .

 

 

نحوه سفارش انواع شیشه های ایرانی و خارجی به صنایع کولیوند

شما مشتریان عزیز می توانید سفارش خود را از طریق تماس با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ بدهید و یا از طریق مراجعه حضوری به آدرس دفتر صنایع کولیوند سفارش خود را به تیم طراحی و تولید ما بدهید.

شایان ذکر است صنایع کولیوند با توجه به درخواست های مکرر مشتریان گرامی زین پس سفارشات شهرستان ها را نیز می پذیرد و تمامی سفارشات شیشه حداکثر ۴۸ ساعت پس از ثبت سفارش مشتری به شهرستان مورد نظر ارسال خواهد شد ضمنا کل بار توسط شرکت حمل بار بیمه می شود .

 

شیشه

 شیشه

شیشه

شيشه

شیشه

شیشه

 

 

دیگر محصولات صنایع شیشه و آینه کولیوند

آینه پتینه آینه کاری آینه رنگی آینه دکوراتیو پنجره دوجداره طلق شفاف
آینه کریستال آینه طلایی آینه مسی آینه لوزی پنجره upvc توری پنجره

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه در سراسر دنیا وب سایت زیر مراجعه نمایید:

glassdoor.com