فهرست این مقاله

شیشه خم طرح دار

تولید انواع شیشه خم طرح دار در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                  ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

شیشه خم طرح دار

 

شیشه خم طرح دار

در مقاله های متعددی در رابطه با شیشه های خم مطالب فراوانی گفته شد که همه ی آن ها نشان از اهمیت این نوع شیشه ها در طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان دارد ، در این مقاله یکی دیگر از شیشه های خم تولید شده که با نام شیشه خم طرح دار شناخته شده است را بررسی خواهیم کرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های خم ایران در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از ۱۰۰۰ طرح مختلف شیشه های خم از جمله شیشه خم طرح دار را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها مراجعه نمایید .

ساختار شیشه های خم به گونه ای است که آن از سایر شیشه های تولید شده متمایز می کند ، در گشذت شاید کسی حتی تصور نیم کرد که روزی شیشه های خم شده تولید شود اما امروز شاهد تولید این نوع شیشه ها با زاویه خم ۱۰ درجه تا ۳۶۰ درجه هستیم از همین رو می توان با استفاده از شیشه های خم پروژه های کاربردی و تزیینی مختلفی را اجرا کرد .

 

شیشه خم طرح دار سکوریت

متداول ترین نوع شیشه های خم که طی فرآیندی مقاومت آن بیشتر می شود ، برای تولید این نوع شیشه خم سکوریت ابتدا شیشه با ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد شد .

 

شیشه خم طرح دار لمینت

نوع دیگری از شیشه های خم ایمنی که در واقع از دو یا چند شیشه خم تشکیل شده است به طوری که شیشه ها توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شود ، شیشه خم لمینت در پروژه هایی که به دلیل ابعاد بزرگ شیشه و فریم لس بودن آن احتمال شکستن شیشه وجود دارد استفاده خواهد شد .

 

شیشه خم طرح دار رنگی

رنگ ها نقش بسیار پررنگی در طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان دارند به گونه ای که با استفاده از شیشه خم طرح دار رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در ساختمان ، سطح طراحی دکوراسیون را به میزان قابل توجهی ارتقا داد .

 

شیشه خم طرح دار دوجداره

در پروژه هایی که هدف جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش میزان آلودگی صوتیست باید از شیشه خم طرح دار دوجداره استفاده کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه خم با ابعاد یکسان تولید شده سپس اسپیسرهای فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین آن ها قرار داده می شود در نهایت هم توسط چسب ماستیک دور شیشه ها پوشش داده خواهد شد .

 

شیشه خم طرح دار آکواریوم

برای ساخت آکواریوم ها می توان از شیشه های خم استفاده کرد بدین شکل نمای آکواریوم بسیار زیبا و جذاب می شود ، در صنایع شیشه و آینه کولیوند حتی آکواریوم های استوانه ای شکل نیز با قطرهای مختلفی تولید می شود .

 

شیشه خم طرح دار بوفه

بوفه های چوبی در قدیم الایام در خانه ها وجود داشت و اکنون هم این نوع بوفه ها در طرح های مختلفی تولید می شود که اغلب آن ها دارای شیشه های خم نیز می باشد . شیشه خم بوفه معمولا دارای ضخامت ۴ میل و ۶ میل است و که طول آن کمتر از ۱۲۰ سانتی متر و عرض آن کمتر از ۵۰ سانتی متر است .

 

شیشه خم طرح دار کابینت

با توجه به اینکه کابینت های تمام شیشه ای خم در ساختمان های لوکس اجرا می شود می توان تصاویر مختلفی را روی شیشه خم ایجاد کرد و سطح طاحی دکوراسیون آشپزخانه را به میزان قابل توجهی ارتقا داد .

 

شیشه خم طرح دار ساختمانی

امروزه طراحان دکوراسون و مهندسان ساختمانی برای اجرا نمای شیشه ای اغلب از شیشه خم استفاده می کنند ، برای اجرای نمای ساختمانی معمولا از شیشه خم دوجداره بکار برده خواهد شد .

 

شیشه خم طرح دار حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های خم حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه خم طرح دار هوشمند 

در این طرح از شیشه های خم با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه خم طرح دار هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

شیشه خم طرح دار رفلکس

طرح خاص دیگری از شیشه های خم مدرن و لاکچری که با استفاده از شیشه های رفلکس تولید می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد .

 

شیشه خم طرح دار میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای مدرن نیز باید از شیشه های خم سکوریت استفاده کرد به طور مثال برای تولید میز شیشه ای ناهارخوری ۱۰ نفره باید از شیشه های ۱۲ میل خم بکار برد ، میزهای شیشه ای در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه خم طرح دار تاشو 

در این طرح از شیشه های خم شاهد سیستم تاشو خواهبد بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه خم طرح دار تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور یهینه استفاده می شود .

 

شیشه خم طرح دار ۲۰ میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های خم بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های خم ۲۰ میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های ۲۰ میل منحنی فقط در پروژه های لوگس و منحنی استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه خم طرح دار - اینستاگرام

 

شیشه خم طرح دار - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت سفارش شیشه خم طرح دار

برای اطلاع از قیمت شیشه خم طرح دار و سفارش آن می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه خم طرح دار مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه خم طرح دار در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از مجهزترین کوره های اتوماتیک صورت می گیرد به همین دلیل احتمال خطا بسیار کاهش می یابد .

 

شیشه خم طرح دار

شیشه خم طرح دار

شیشه خم طرح دار

شیشه خم طرح دار

شیشه خم طرح دار

شیشه خم طرح دار

شیشه خم طرح دار

شیشه خم طرح دار

شیشه خم طرح دار

شیشه خم طرح دار

شیشه خم طرح دار

شیشه خم طرح دار

شیشه خم طرح دار

شیشه خم طرح دار

شیشه خم طرح دار

شیشه خم طرح دار

شیشه خم طرح دار

شیشه خم طرح دار

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خم طرح دار در سراسر دنیا به وب سایت زیسر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

تیم تحریریه کولیوند