فهرست این مقاله

شیشه خم 90 درجه

تولید انواع شیشه خم 90 درجه در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                  0912823524202188621912

 

شیشه خم 90 درجه

 

شیشه خم 90 درجه

در گذشته شاید کسی حتی تصور اینکه روزی شیشه های خم با زاویه های مختلفی تولید شود را نداشت و در واقع خم کردن شیشه امری غیر طبیعی و غیر ممکن به نظر می رسید اما امروزه شیشه های خم در زاوایه های مختلفی تولید شده و به کرات در پروژه های ساختمانی مورد استفاده فرار می گیرد از همین رو در این مقاله به بررسی متداول ترین نوع شیشه خم یعنی شیشه خم 90 درجه می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های خم در ایران فعالیت خود را از سال 1381 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 1000 طرح مختلف شیشه های خم از جمله شیشه خم 90 درجه را تولید کرده است برای مشاهده ی آن ها می توانبد به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

برای تولید شیشه خم 90 درجه ابتدا شیشه ای با ضخامت مناسب و در ابعاد مورد نظر برش داده می شود سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیار ساخته می شود در مرحله ی بعدی شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد شد تا اینکه شیشه به طور کامل به شکل قالب فلزی درآید .

 

شیشه خم 90 درجه – سکوریت یا نشکن

رایج ترین نوع شیشه های خم که از مقاومت بسیار بیشتری نسبت به شیشه های خم ساده برخوردار است در واقع شیشه های خم به صورت پیش فرض نیمه سکوریت می باشند اما در صورتی که شیشه داخل کوره های صنعتی نیز قرار گیرد به حالت تمام سکوریت تبدیل می شود .

 

شیشه خم 90 درجه – لمینت

چنانچه در پروژه ای ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده است و از روش فریم لس برای نصب شیشه ها استفاده شده باید از شیشه های خم لمینت بکار برد ، برای تولید شیشه های خم لمینت ابتدا دو عدد شیشه خم با ابعاد یکسان تولید شده سپس توسط لایه PVB یه یکدیگر چسبیده می شوند در صورتی که یکی از شیشه ها سکته شود ذران آن از هم جدا نخواهد شد .

 

شیشه خم 90 درجه – دوجداره

در پروژه هایی که هدف جلوگیری از اتلاف انرِژی و کاهش میزان آلودگی صوتیست باید از شیشه های خم دوجداره استفاد کرد ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو عدد شیشه خم با ابعاد یکسان تولید شده سپس اسپیسرهای فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه ها قرار داده می شود در نهایت هم گازآرگون بین شیشه ها تزریق خواهد شد .

 

شیشه خم 90 درجه – میز شیشه ای

اغلب شیشه های خم 90 درجه در تولید میزهای شیشه ای خم استفاده می شود ، میز شیشه ای خم دارای دسته بندی های مختلفی از جمله میز شیشه ای ناهارخوری ، میز شیشه ای جلو مبلی و میز شیشه ای عسلی می باشد .

 

شیشه خم 90 درجه – ویترین شیشه ی

یکی دیگر از کابردهای شیشه خم 90 درجه در اجرای ویترین شیشه ای فروشگاه ها است به طوری که یک شیشه خم L با ابعاد بزرگ به صورت یک تکه به عنوان شیشه نمای ویترین نصب می شود در این صورت اجناس داخل ویترین به صورت کاملا واضح مشاهده می شود .

 

شیشه خم 90 درجه – حکاکی شده 

طرح دیگری از شیشه های خم که با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه خم 90 درجه – اسیدکاری شده 

در این طرح از شیشه های خم الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد .

 

شیشه خم 90 درجه – هوشمند 

جدیدترین طرح شیشه های خم که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه خم 90 درجه هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و فرانسه به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

شیشه خم 90 درجه – محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن باید از شیشه های خم سکوریت شده استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی روی سنگ ایجاد شده و مقاومت شیشه مناسب خواهد بود .

 

شیشه خم 90 درجه – ضخیم

برای تولید شیشه های خم 90 درجه با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک میز شیشه ای ناهارخوری 6 نفره باید از شیشه های 16 میل کریستال بکار برد .

 

شیشه خم 90 درجه – رفلکس

طرح خاصی از شیشه های خم که با استفاده از شیشه های رفلکس رنگی تولید می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد .

 

شیشه خم 90 درجه – کریستال 

شیشه های خم مدرن از نظر شفافیت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است ، شیشه های کریستال در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه خم 90 درجه – تاشو 

در این طرح از شیشه های خم شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و یازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه خم 90 درجه تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه خم 90 درجه – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های خم بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زببای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه خم 90 درجه – مات

شیشه های مات خم به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید می شود در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های مات فقط در پروژه های لوکس و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

 

شیشه خم 90 درجه - اینستاگرام

 

شیشه خم 90 درجه - واتساپ

 

 

از طریق زیر می توان شیشه خم 90 درجه را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش داد

برای اطلاع از قیمت شیشه خم 90 درجه و سفارش آن می توانبد با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه خم 90 درجه مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه خم 90 درجه در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مدرن ترین کوره های صنعتی صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم و بدون واسطه با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه خم 90 درجه

شیشه خم 90 درجه

شیشه خم 90 درجه

شیشه خم 90 درجه

شیشه خم 90 درجه

شیشه خم 90 درجه

شیشه خم 90 درجه

شیشه خم 90 درجه

شیشه خم 90 درجه

شیشه خم 90 درجه

شیشه خم 90 درجه

شیشه خم 90 درجه

شیشه خم 90 درجه

شیشه خم 90 درجه

شیشه خم 90 درجه

شیشه خم 90 درجه

شیشه خم 90 درجه

شیشه خم 90 درجه

شیشه خم 90 درجه

شیشه خم 90 درجه

شیشه خم 90 درجه

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه خم 90 درجه در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند