فهرست این مقاله

شیشه رنگی بین کابینتی

تولید شیشه رنگی بین کابینتی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                    0218862191209128235242

 

شیشه رنگی بین کابینتی

 

شیشه رنگی بین کابینتی

در گذشته از ورق های mdf رنگی برای پوشش بین فضای کابینت ها استفاده می شد که اغلب طراحان دکوراسیون داخلی از این طرح برای تزیین فضای آشپزخانه نیز بکار می بردند تا اینکه در صنعت شیشه تغییر و تحولات گسترده ای رخ داد و شیشه رنگی بین کابینتی یا همان شیشه لاکوبل رنگی تولید شد ، نمای بسیار زیبا و مدرن این نوع شیشه ها هر فردی با هر سلیقه ای را مجاب استفاده از آن خواهد کرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه رنگی بین کابینتی در ایران فعالیت خود را از سال 1387 آغاز کرد و به یاری خدا تا کنون بیش از 200 طرح مختلف شیشه های رنگی را تولید و اجرا کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها مراجعه فرمایید .

شیشه رنگی بین کابینتی برای اولین بار در کشور بلژیک و شرکت AGC تولید شد و از همان زمان مورد استقبال بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفت تا جایی که حتی طراحان کشورهای آمریکایی نیز ترغیب به استفاده از این نوع شیشه ها برای پوشش فضای بین کابینت ها شدند ، به تازگی نیز در کشور ما از شیشه رنگی بین کابینتی رواج پیدا کرده است .

 

فرآیند تولید شیشه رنگی بین کابینتی

برای تولید شیشه های رنگی یک رو نما یا لاکوبل ابتدا شیشه فلوت یا کلیر در ابعاد مورد نظر برش داده می شود سپس دور شیشه ابزار دیاموند زده خواهد شد و در آخرین بخش از این مرحله شیشه ها را جهت سکوریت شدن وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می کنیم ، در مرحله بعدی با استفاده از دستگاه چاپ یک طرف شیشه رنگ می شود به طوری که مخازن رنگی دستگاه با رنگ های مورد نظر پر شده سپس شیشه را وراد دستگاه خواهیم کرد تا اینکه دستگاه به صورت اتوماتیک شیشه را رنگ آمیزی کند .

لازم به ذکر است نوعی دیگری از شیشه رنگی بین کابینتی با استفاده از پیسوله تولید می شود به طوری که ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس توسط پیسوله به رنگ دلخواه تبدیل خواهد شد .

 

شیشه رنگی بین کابینتی طرح دار

علاوه بر تولید شیشه های رنگی لاکوبل ساده می توان این نوع شیشه ها را به صورت چند رنگی و طرح دار نیز تولید کرد به طوری که طرح مورد نظر از طریق درگاه های ورودی به دستگاه داده شده سپس مخازن رنگی دستگاه با رنگ های مورد نظر پر خواهد شد ، لازم به ذکر است که از شیشه های 6 میل برای تولید شیشه رنگی بین کابینتی استفاده می شود .

 

شیشه رنگی بین کابینتی سه بعدی

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از مجهرترین دستگاه چاپ در دنیا می توان تصاویر سه بعدی را نیز روی شیشه های بین کابینتی ایجاد کرد البته برای دیدن تصویر سه بعدی واقعی بهتر است که شیشه بین کابینتی را به صورت لمینت تولید کرد به طوری که ابتدا شیشه رنگی تولید شده سپس یک شیشه 6 میل ساده توسط لایه PVB روی شیشه رنگی قرار داده می شود .

 

شیشه رنگی بین کابینتی کریستال

به کرات در مقاله های دیگری به ویژگی های شیشه کریستال پرداخته شده است و به طور حتم شما هم اطلاع دارید که شفافیت این نوع شیشه ها بسیار بالا می باشد به همین دلیل در صورت استفاده از شیشه های کریستال برای تولید شیشه رنگی بین کابینتی شاهد یک شیشه رنگی با شفافیت بسیار بالایی خواهید بود که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه تاثیر بسزایی دارد .

توجه داشته باشید که شیشه رنگی بین کابینتی کریستال به سه دسته شیشه های کریستال چینی ، بلژیکی و ایرانی تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال ایران شفافیت مطلوبی داشته و از قیمت مناسب تری نیز برخوردار است .

 

شیشه رنگی بین کابینتی مات

نوع دیگری از شیشه های بین کابینتی که از شیشه های مات ساتینا بکار می رود به طوری که ابتدا شیشه ساتینا در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس توسط پیسوله شیشه به رنگ مورد نظر تبدیل می شود ، طراحان دکوراسیون داخلی در کشورهای اروپایی از شیشه رنگی مات برای پوشش فضای بین کابینتی و تزیین این قسمت استفاده می شود .

 

شیشه رنگی بین کابینتی حکاکی شده

طرح جدیدی از شیشه های دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه های رنگی حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال می توان لوگوی ورساچه را روی شیشه رنگی بین کابینتی حکاکی کرد و نمای زیبایی را در آشپزخانه به وجود آورد .

 

شیشه رنگی بین کابینتی هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های رنگی بین کابینتی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه رنگی بین کابینتی هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات مورد استفاده قرار می گیرد و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

قیمت شیشه رنگی بین کابینتی هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های رنگی ساده است به همنی دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی بکار می برند .

 

شیشه رنگی بین کابینتی اسیدکاری شده 

در این طرح از شیشه های بین کابینتی که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر استفاده خواهد شد .

 

شیشه رنگی بین کابینتی اکریلیک

طرح دیگری از شیشه های رنگی دکوراتیو که با استفاده از قلم های نقاشی و رنگ اکریلیک حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری نیز به شمار می رود ضمنا شیشه رنگی بین کابینتی اکریلیک در کشورهایی نظیر فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و هلند در ساختمان های لوکس استفاده می شود بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

شیشه رنگی بین کابینتی اکریلیک جذاب ترین طرح شیشه های بین کابینتی به شمار می رود این نوع شیشه ها در پروژه های لاکچری استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه رنگی بین کابینتی اکلیلی

طرح خاصی دیگری از شیشه های رنگی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه رنگی کابینتی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های مختلفی کاربردی دارد .

 

شیشه رنگی بین کابینتی رفلکس

در این طرح از شیشه های رنگی از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود ، این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش ، سبز و زود وجود دارد .

 

شیشه رنگی بین کابینتی ضخیم 

برای تولید شیشه های رنگی بین کابینتی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک شیشه رنگی با ابعاد 60 * 300 سانتی متر باید از شیشه های 10 میل بکار برد .

 

شیشه رنگی بین کابینتی تاشو 

در برخی از پروژه های بین کابینتی از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن شیشه ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهنیه استفاده می شود .

 

شیشه رنگی بین کابینتی 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های رنگی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده و به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه رنگی بین کابینتی - اینستاگرام

 

شیشه رنگی بین کابینتی - واتساپ

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت سفارش شیشه رنگی بین کابینتی

جهت اطلاع از قیمت شیشه رنگی بین کابینتی و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه رنگی بین کابینتی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه رنگی بین کابینتی در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط دستگاه های تمام اتوماتیک صورت گرفته و از شیشه های با درجه کیفیت +A در ساخت این نوع شیشه ها استفاده می شود .

 

شیشه رنگی بین کابینت

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینت

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

 شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

شیشه رنگی بین کابینتی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه رنگی بین کابینتی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند