فهرست این مقاله

شیشه رومیزی طرح دار

تولید انواع شیشه رومیزی طرح دار در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                     0912823524202188621912

 

شیشه رومیزی طرح دار

 

شیشه رومیزی طرح دار

امروزه  تقریبا در همه ی خانه ها حداقل یک سرویس میز وجود دارد که علاوه بر جنبه کاربردی در واقع برای تزیین فضای داخلی خانه نیز استفاده می شود ، برای نگهداری از میزها باید یک شیشه رومیزی مناسب با طرح ، ابعاد و رنگ میز را روی آن قرار داد تا اینکه آسیبی به میز وارد نشود ، در این مقاله یکی دیگر از شیشه های روی میز یعنی شیشه رومیزی طرح دار را مورد بررسی قرار می دهیم .

تولید شیشه های رومیزی به روش های مختلفی صورت می گیرد اما در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه های مجهز و پیشرفته CNC ، MASTER ، DIAMOND ، BEVELED می توان شیشه رومیزی طرح دار را با هر ابعادی و در طرح های مختلف با دقت بسیار بالا تولید کرد .

لازم به ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی رسمی شیشه رومیزی طرح دار در ایران فعالیت خود را از سال 1389 آغاز کرد و تا کنون بیش از 1000 طرح مختلف شیشه های رومیزی را در ابعاد مختلفی تولید کرده است که برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها مراجعه نمایید .

قبل از بررسی انواع شیشه های رومیزی طرح دار به این نکته توجه داشته باشید که شیشه رومیزی طرح دار  به شیشه های با اشکال مختلف هندسی اطلاق می شود اما شیشه هایی که دارای طرح های مختلف سندبلاست و رنگی روی شیشه ایجاد شده است نیز در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود .

 

شیشه رومیزی طرح دار ناهارخوری

شیشه میز ناهارخوری یکی از بزرگترین انواع شیشه ها رومیری محسوب می شود که اغلب دارای ضخامت بیش از 8 میل نیز می باشد ، برای تولید این نوع از شیشه رومیزی طرح دار ابتدا شیشه با دستگاه CNC یا MASTER در طرح مورد نظر برش داده شده سپس توسط دستگاه های DIAMOND و لول زنی دور شیشه ابزار زده می شود .

 

شیشه رومیزی طرح دار جلو مبلی و عسلی

اغلب میزهای جلو مبلی و عسلی دارای طرح های مختلفی هستند و به ندرت پیش می آید که این نوع میزها به صورت چهارگوش ساده تولید شوند ، ضخامت شیشه میز جلو مبلی و عسلی معمولا 6 میل در نظر گرفته می شود اما اگر ضخامت آن ها با ضخامت میز ناهارخوری یکسان باشد از نظر طراحی دکوراسیون داخلی بهتر خواهد بود .

 

شیشه رومیزی طرح دار اداری 

شیشه های میز اداری به بخش های مختلفی تقسیم می شوند به عنوان مثال برای تولید شیشه میز کنفرانس از شیشه های با ضخامت 15 میل و 20 میل استفاده می شود در حالی که برای میزهای اداری ساده از شیشه های 8 میل و 10 میل رومیزی بکار برده می شود .

 

شیشه رومیزی طرح دار تلویزیون

در گذشته همه شیشه های میز تلویزیون درای رنگ مشکی بودند اما در طرح های جدید میزهای شیشه ای با استفاده از شیشه های کریستال 12 میل ، 15 میل و 20 میل تولید می شود ، در تولید این نوع میزهای شیشه ای از هیچ گونه یراق آلاتی استفاده نمی شود بلکه از روش UV جهت چسباندن شیشه به یکدیگر بکار می رود .

 

شیشه رومیزی طرح دار کریستال

تولید شیشه های رومیزی طرح دار با استفاده از شیشه های کریستال به طبع نمای زیباتری را ایجاد خواهد کرد این نوع شیشه ها در ضخامت های مختلفی وجود دارد اما شیشه 10 میل کریستال بیشترین کاربرد را دارد .

 

شَیشه رومیزی طرح دار آشپزخانه

برای تولید شیشه میز آشپزخانه نیز معمولا طرح های مختلفی نظیر سبزیجات و میوه ها روی شیشه چاپ می شود و از نظر ضخامت نیز از شیشه های 12 میل ، 15 میل و 20 میل تشکیل شده است .

 

شیشه رومیزی طرح دار گرد

برای تولید شیشه های رومیزی گرد از دو روش دستی و اتوماتیک استفاده می شود به طوری که برای میزهای گرد با قطر کمتر از 120 سانتی متر ار روش دستی و برای میزهای با قطر بیش از 120 سانتی متر از روش اتوماتیک استفاده می شود .

 

شیشه رومیزی طرح دار اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های رومیزی دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و پمپ فشار قوی استفاده می شود به طور مثال می توان یک حاشیه با پهنای 5 سانتی متر را لبه شیشه رومیزی طرح دار اسیدکاری کرد .

 

شیشه رومیزی طرح دار رنگی

با توجه با تاثیر بسزای رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از شیشه های رنگی جهت تولید شیشه رومیزی استفاده شود به طور مثال برای یک میز قهوه ای باید از شیشه برنز بکار برد .

 

شیشه رومیزی طرح دار حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه رومیزی حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، به طور مثال می توان الگوی ورساچه را لبه شیشه رومیزی طرح دار ناهارخوری حکاکی کرد و نمای زیبایی را در فضای داخلی ساختمان ایجاد کرد .

 

اشکال مختلف شیشه رومیزی طرح دار

تمامی شیشه های رومیزی اشاره شده در بالا با اشکال هندسی مختلفی تولید می شوند به عنوان مثال برخی از آن ها دارای طرح گرد است لذا از شیشه میز گرد به عنوان شیشه رومیزی طرح دار استفاده می شود ، در طرح های دیگر شیشه به صورت دالبرهای با عمق مختلف تولید می شود و به نوعی شیشه رومیزی مانند ابر طراحی خواهد شد .

 

شیشه رومیزی طرح دار مات

به طور کلی شیشه های مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود این دو نوع شیشه شباهت بسیار زیادی با هم دارند اما تفاوت آن ها در قابلیت طرح دار شدن شیشه سندبلاست است .

 

شیشه رومیزی طرح دار لمینت

یکی از جدیدترین طرح های شیشه رومیزی که دو عدد شیشه با اشکال و ابعاد مختلف توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شود ، حتی اگر شیشه لمینت شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد به طور مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری با طول 320 سانتی متر و عرض 130 سانتی متر باید از شیشه رومیزی طرح دار لمینت شده استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه بالاست .

 

شیشه رومیزی طرح دار هوشمند 

یکی دیگر از شیشه های رومیزی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق ار کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه رومیزی دودی در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

قیمت شیشه رومیزی طرح دار هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های رومیزی ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها فقط در ساختمان های لوکس استفاده می کنند ضمنا قیمت شیشه رومیزی طرح دار تقریبا دو برابر شیشه های رومیزی ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های لوکس ساختمانی استفاده می کنند .

 

شیشه رومیزی طرح دار اکریلیک 

در این طرح از شیشه های رومیزی با استفاده از رنگ های اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود ، شیشه رومیزی طرح دار در چین به عنوان شیشه میز آشپزخانه استفاده می شود بدین صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد شده و افراد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .

 

شیشه رومیزی طرح دار اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های رومیزی رنگی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه رنگی لاکچری نیز شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری سفید صدفی باید از شیشه رومیزی طرح دار مشکی اکلیلی استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی نیز در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

شیشه رومیزی طرح دار اکلیلی محبوب ترین طرح شیشه های رومیزی محسوب می شود به طوری که بیش از 40 درصد سفارشات شیشه های رومیزی به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی تولید می شوند .

 

شیشه رومیزی طرح دار جزیره 

برای تولید شیشه های روی جزیره مدرن و خاص باید از شیشه های لاکوبل سفید و مشکی استفاده کرد به طور مثال برای یک میز سفید رنگ باید از شیشه های سفید کریستال لمینت شده بکار برد ، شیشه های جزیره در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه رومیزی طرح دار ضخیم 

برای تولید شیشه های رومیزی با ابعاد برگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک میز ناهارخوری 12 نفره باید از شیشه های 12 میل کریستال و رنگی بکار برد ، شیشه های ضخیم در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه رومیزی طرح دار تاشو 

برای تولید برخی از شیشه های رومیزی مدرن از شیشه های تاشو استفاده می شود ، ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضا مواجه هستید باید از شیشه رومیزی طرح دار تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه رومیزی طرح دار 20 میل 

 در پروژه هایی که ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های رومیزی 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبایی از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ف هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر ان قرار خواهند گرفت .

 

شیشه رومیزی طرح دار سنگی 

در این طرح از شیشه های رومیزی طرح های مختلف سنگ مرمر و سنگ گرانیتی روی شیشه ایجاد می شود این نوع شیشه ها اغلب به عنوان شیشه رومیزی و دیوارپوش شیشه ای کاربرد دارد ، شیشه های طرح سنگ فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل نیز مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا فرار گرفته است .

 

شیشه رومیزی طرح دار - اینستاگرام

 

شیشه رومیزی طرح دار - واتساپ

 

ابزار شیشه رومیزی طرح دار

  • لول مات
  • لول براق
  • تخت براق
  • دیاموند
  • تراش
  • تراش دو پله
  • تراش سه پله
  • تراش ابرویی
  • تراش انگشتی

ابزار شیشه رومیزی طرح دار

 

 

جهت سفارش  شیشه رومیزی طرح دار به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه رومیزی طرح دار و سفارش آن می تواندید با شماره های 021886219120921823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه رومیزی طرح دار مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه رومیزی طرح دار در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های فلوت ، کلیر و کریستال با کیفیت +A صورت می گیرد لذا شفافیت شیشه به میران قابل توجهی مطلوب می باشد .

 

شیشه رومیزی

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی دودی

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

شیشه رومیزی طرح دار

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه رومیزی طرح دار در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند