فهرست این مقاله

شیشه روی میز اپن

تولید انواع شیشه روی میز اپن در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                    0912823524202188621912

 

شیشه روی میز اپن

 

شیشه روی میز اپن

تولید شیشه های رومیزی نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده است و با توجه به اینکه میزهای مختلفی در صنایع چوبی طراحی شده به طبع شیشه های رومیزی با طرح های متنوعی تولید می شود ، یکی از جدیدترین شیشه های رومیزی که در آشپزخانه ها وجود دارد و با نام های شیشه میز اپن و شیشه روی کانتر شناخته شده است را بررسی خواهیم کرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های رومیزی در ایران فعالیت خود را از سال 1381 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 1000 طرح مختلف شیشه های رومیزی از جمله شیشه روی میز اپن را تولید کرده است برای مشاهده ی آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

برای تولید شیشه روی میز اپن ابتدا اندازه گیری دقیق میز و در صورت نیاز فرآیند الگوگیری میز با استفاده از کاغذهای مخصوص الگو صورت می گیرد سپس با توجه به ابعاد و طرح میز اپن شیشه ای با ضخامت و رنگ مناسب توسط دستگاه CNC و MASTER برش داده می شود در مرحله ی بعدی با استفاده از دستگاه لول ، دیاموند و تراش لبه ی شیشه ابزار زده خواهد شد .

 

شیشه روی میز اپن – کریستال

به طور کلی شیشه های رومیزی شفاف به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شوند که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است و بهتری انتخاب جهت تولید شیشه های رومیزی محسوب می شود ، این نوع شیشه ها در ضخامت های 8 میل ، 10 میل ، 12 میل ، 16 میل و 20 میل وجود دارد .

 

شیشه روی میز اپن – رنگی

همانطور که در مقاله های متعددی شرح داده شد رنگ ها تاثیر بسزایی در طراحی دکوراسیون داخلی دارند از همین رو بهتر است که رنگ شیشه رومیزی با رنگ میز تناسب داشته باشد به طور مثال برای یک اپن گردویی رنگ باید از شیشه رومیری برنز استفاده کرد .

 

شیشه روی میز اپن – لمینت

چنانچه ابعاد شیشه روی میز اپن بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های رومیزی لمینت استفاده کرد برای تولید این نوع شیشه ها دو عدد شیشه با ابعاد یکسان توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شود .

 

شیشه روی میز اپن – طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های رومیزی به صورت مات و رنگی ایجاد می شود به طور مثال می توان تصاویر سه بعدی طبیعت را روی شیشه روی میز اپن چاپ کرد و نمای زیبایی را در آشپزخانه به وجود آورد .

 

شیشه روی میز اپن – حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های رومیزی حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، دستگاه MASTER برخلاف دستگاه CNC که شیشه را برش داده در واقع شیشه را تراش می دهد .

 

شیشه روی میز اپن – مات

شیشه های مات رومیزی نیز به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود این دو نوع شیشه شباهت بسیار زیادی با هم دارن اما تفاوت آن ها در قابلیت طرح دار شدن شیشه سندبلاست است در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد .

 

شیشه روی میز اپن – اسیدکاری

یکی دیگر از شیشه های رومیزی دکوراتیو که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده می شود .

 

شیشه روی میز اپن – هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های رومیزی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه روی میز اپن در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

شیشه روی میز اپن هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه رومیزی معرفی شده است ، قیمت شیشه روی میز اپ تقریبا دو برابر شیشه های رومیزی ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه روی میز اپن – ضخیم

برای تولید شیشه های رومیزی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک میز آشپزخانه با ابعاد 120 * 230 سانی متر باید از شیشه های 15 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه روی میز اپن – تاشو 

در برخی از طرح های شیشه ای رومیزی از شیشه های تاشو نیز استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروزه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه روی میز اپن تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه روی میز اپن – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه رومیزی بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه روی اپن - اینستاگرام

 

شیشه روی اپن - واتساپ

 

 

جهت سفارش شیشه روی میز اپن به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه روی میز اپن و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه روی میز اپن مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه روی میز اپن در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های با درجه کیفیت +A صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه روی میز

شیشه روی اپن

شیشه روی میز اپن

شیشه روی میز اپن

شیشه روی میز اپن

شیشه روی میز اپن

شیشه روی اپن

شیشه روی میز اپن

شیشه روی میز اپن

شیشه روی میز اپن

شیشه روی میز اپن

شیشه روی میز اپن

شیشه روی میز اپن

شیشه روی میز اپن

شیشه روی میز اپن

شیشه روی میز اپن

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه روی میز اپن در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.wayfair.com

تیم تحریریه کولیوند