فهرست این مقاله

شیشه سکوریت لمینت

تولید شیشه سکوریت لمینت شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند                         0912823524202188621912

 

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت و شیشه لمینت هر دو جزء شیشه های ایمنی و نشکن محسوب می شوند اما اگر بخواهیم به صورت جداگانه هر یک را بررسی نماییم باید گفت که شیشه سکوریت مقاومت بالایی داشته و در هنگام شکستن ذرات شیشه پودر خواهد شد در صورتی که  ذرات شیشه لمینت هنگام شکستن به دلیل وجود لایه ی چسباناک PVB از هم جدا نخواهد شد ، در این مقاله به طور کامل به شیشه سکوریت لمینت شده خواهیم پرداخت .

در واقع اگر دو شیشه سکوریت را به صورت لمینت شده درآوریم هم مقاومت شیشه به دلیل سکوریت بودن بسیار بالاست و هم اینکه ذرات شیشه هنگام شکستن به دلیل لمینت شدن از هم جدا نخواهد شد بنابراین یک شیشه ایمنی کامل را خواهیم داشت و به همین دلیل است که در اغلب پروژه های ساختمانی با نمای شیشه ای از شیشه سکوریت لمینت شده استفاده می شود .

در همه ی کشورهای دنیا حتی کشورهای توسعه یافته مانند آلمان و آمریکا امروزه جهت ایمنی بیشتر در ساختمان های مسکونی ، اداری و تجاری از شیشه سکوریت لمینت شده در نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شود به عنوان مثال اجرای نرده های شیشه ای مراکز تجاری برجسته مانند مک درموت استفاده از شیشه سکوریت لمینت شده امری بدیهی می باشد .

 

نحوه ی تولید شیشه سکوریت لمینت 

برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا دو شیشه با ابعاد یکسان توسط دستگاه CNC برش داده خواهد شد سپس دور شیشه ها با توسط دستگاه دیاموند ابزار زده می شود و در آخرین قسمت از بخش اول شیشه ها را وارد کوره های مخصوص سکوریت کردن شیشه خواهیم کرد تا اینکه به طور کامل آب شیشه ها گرفته شده و به شیشه نشکن تبدیل شوند ، در بخش دوم از تولید شیشه سکوریت لمینت شده شیشه های سکوریت را توسط لایه ای به نام PVB که بسیار چسبناک است به هم متصل می کنیم .

لایه PVB یک مایعی شفاف و بسیار چسبناک است که به وسیله ی آن دو شیشه به هم متصل خواهند شد و حتی اگر شیشه ها با ضربه ی شدیدی شکسته شوند هیچ خطری را نخواهند داشت چرا که لایه PVB مانع از هم جدا شدن ذرات شیشه می شود ، اخیرا در صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه سکوریت لمینت شده ی خم هم تولید می شود که در اجرای نماهای شیشه ای ساختمان و نرده های شیشه ای کاربرد فراوانی دارد .

لازم به ذکر است که شیشه سکوریت لمینت شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند در رنگ ها و طرح های مخنلفی تولید می شود و بدین شکل مهندسان ساختمانی و طراحان دکوراسیون داخلی هنگام اجرای پروژه از انتخاب های بیشتری جهت طراحی و تزیین ساختمان برخوردار هستند .

 

ضخامت شیشه سکوریت لمینت

برای ساخت یک شیشه دوجداره سکوریت لمینت شده می توان از شیشه های با ضخامت مختلف استفاده کرد به عنوان مثال برای اجرای پله شیشه ای معمولا از دو شیشه 10 میل یا یک شیشه 10 میل و یک شیشه 12 میل استفاده می شود در واقع ضخامت شیشه سکوریت لمینت شده بستگی به مکانی که قصد استفاده از این نوع شیشه ها را داریم خواهد داشت .

 

کاربردهای شیشه سکوریت لمینت

  • اجرای نمای شیشه ای ساختمان
  • اجرای نرده شیشه ای به روش اسپایدری و ساده
  • اجرای پله شیشه ای
  • اجرای پارتیشن های شیشه ای با ابعاد بزرگ
  • اجرای سقف شیشه ای
  • اجرای کف شیشه ای

در هر یک از موارد اشاره شده با استفاده از شیشه سکوریت لمینت شده می توان از خطرات اجرای یک نمای تمام شیشه ای تا حد بسیار زیادی جلوگیری کرد جالب است بدانید که در کشورهایی مانند انگلیس و آلمان در صورت استفاده از شیشه های لمینت مجوز ساخت ساختمان از سوی شهرداری صادر خواهد شد .

 

شیشه سکوریت لمینت – رنگی

در صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های لمینت رنگی نیز تولید می شود به طور مثال برای اجرای نرده شیشه ای ساختمانی که درای سنگ نمای کرم است باید از شیشه های لمینت برنز استفاده کرد .

 

شیشه سکوریت لمینت – خم

برای تولید شیشه های لمینت خم ابتدا دو شیشه با ابعاد یکسان برش داده شده قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز تولید می شود در نهایت هم شیشه ها تسوط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند .

 

شیشه سکوریت لمینت – کریستال

به طور کلی شیشه های شفاف سکوریت لمینت شده به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال یا اکسترا کلیر تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال دارای بیشترین میزان شفافیت است .

 

شیشه سکوریت لمینت – طرح دار

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های سکوریت به صورت سندبلاست و چاپ ایجاد می شود به طور مثال می توان لوگو یا نام تجاری را روی پارتیشن شیشه ای سندبلاست کرد .

 

شیشه سکوریت لمینت – حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های سکوریت حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، شیشه سکوریت لمینت حکاکی شده در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون حرفه ای و شناخته شده از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی ساختمان های مسکونی و اداری بکار می برند .

 

شیشه سکوریت لمینت – هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های سکوریت که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه سکوریت لمینت در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

قیمت شیشه های سکوریت لمینت هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های سکوریت ساده و لمینت شده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی مانند اجرای پارتیشن شیشه ای خاص استفاده می کنند .

 

شیشه سکوریت لمینت – میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های سکوریت و لمینت شده استفاده کرد ، به طور مثال برای تولید یک میز شیشه ای ناهارخوری 8 نفره از شیشه لمینت 12 میل بکار می رود ، شیشه های میز در مجله ی the best design به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است از همین رو طراحان از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه سکوریت لمینت – وایت برد شیشه ای

برای تولید وایت بردهای شیشه ای مدرن باید از شیشه های سکوریت لمینت شده استفاده کرد به طور مثال برای یک وایت برد با طول 150 سانتی متر و ارتفاع 100 سانتی متر باید از شیشه لمینت 10 میل بکار برد ، شیشه های وایت برد در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه سکوریت لمینت – اکریلیک

در این طرح از شیشه های سکوریت با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری به شمار می رود ضمنا شیشه سکوریت لمینت اکریلیک در کشورهایی نظیر فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و هلند در پروژه های ساختمانی لوکس استفاده می شود بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

شیشه سکوریت لمینت اکریلیک محبوب ترین طرح شیشه های سکوریت محسوب می شود به طوری که بیش از 40 درصد سفارشات شیشه های سکوریت به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد ، این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی تولید می شود .

 

نصب شیشه سکوریت – لمینت

شیشه های لمینت را می توان به روش های مختلفی نصب کرد اما جدیدترین آن روش اسپایدری نام دارد در این روش شیشه های به صورت فریم لس و با یراق های خاص چنگکی نسب می شوند ، شیشه های لمینت فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

نصب شیشه سکوریت – تاشو 

در این طرح از شیشه های سکوریت مدرن شاهد سیستم تاشو خواهید بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از نصب شیشه سکوریت تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش شیشه سکوریت لمینت

جهت اطلاع از قیمت شیشه سکوریت لمینت و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه سکوریت لمینت مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه سکوریت لمینت در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های فلوت ، کلیر و کریستال با درجه کیفیت +A انجام می شود در ضمن تمامی مراحل تولید توسط جوانان عزیز کشورمان انجام می شود .

 

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت فروشگاه

نصب شیشه سکوریت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

شیشه سکوریت لمینت

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه سکوریت لمینت در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.info.glass.com

تیم تحریریه کولیوند