فهرست این مقاله

شیشه سکوریت چاپی

تولید انواع شیشه سکوریت چاپی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                          0912823524202188621912

 

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

چاپ روی شیشه یکی مهم ترین مقوبه های در رابطه با شیشه های تزیینی و طرح دار محسوب می شود که در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن کاربرد زیادی دارد ، شیشه چاپی برای اولین بار در کشور آلمان تولید شد که مورد استقبال بسیار زیاد طراحان دکوراسیون قرار گرفت در این مقاله یکی از انواع شیشه های چاپی به نام شیشه سکوریت چاپی که علاوه بر جنبه تزیینی به صورت کاربردی نیز خواهد بود را بررسی خواهیم کرد .

در پروژه هایی که تصاویر مختلف در پس زمینه کار به صورت رنگی قرار داشت مورد توجه افراد قرار می گرفت که اغلب هم تصاویر روی ورق های pvc و mdf چاپ می شد اما با تولید شیشه سکوریت چاپی  تغییر و تحول چشمگیری در طراحی دکوراسیون داخلی صورت گرفت که در پی آن شاهد اجرای پروژه هایی مانند کابین دوش شیشه ای ، درب شیشه ای ، پارتیشن شیشه ای و شیشه بین کابینتی با تصاویر رنگی هستیم .

 

نحوه تولید شیشه سکوریت چاپی   

برای تولید شیشه سکوریت چاپی ابتدا شیشه را در ابعاد مورد نظر برش می دهیم توجه داشته باشید که برش شیشه باید با استفاده از دستگاه CNC و MASTER انجام شود سپس شیشه وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار خواهد گرفت تا اینکه به صورت کامل به حالت سکوریت یا نشکن تبدیل شود پس از اینکه شیشه از کوره خارج شد عملیات سردسازی شیشه انجام می شود .

در مرحله بعدی از تولید شیشه سکوریت چاپی تصویر مودر نظر از طریق درگاه های ورودی وارد دستگاه چاپ شده و مخازن رنگی دستگاه با رنگ های مورد دلخواه پر می شود در نهایت هم شیشه  وارد دستگاه چاپ شده و به صورت اتوماتیک تصویر روی شیشه ایجاد خواهد شد .

ضخامت شیشه سکوریت چاپی باید با توجه به کاربرد و نوع پروژه تعیین گردد به عنوان مثال برای اجرای درب شیشه ای چاپی نیاز به شیشه 10 میل سکوریت می باشد اما برای تولید وایت برد شیشه ای چاپی از شیشه سکوریت 6 میل استفاده می شود .

 

 شیشه سکوریت چاپی بین کابینتی

شیشه لاکوبل به طور کلی به دو روش تولید می شود در روش اول شیشه به رنگ مورد نظر درآورده می شود و شاهد یک شیشه رنگی یک رو نما خواهیم بود اما در روش دوم تصویر روی شیشه سکوریت به صوررت رنگی ایجاد می شود ، همانطور که در مقاله های متعددی شرح داده شد شیشه سکوریت چاپی یا لاکوبل در پروژه های مختلفی کاربرد دارد اما شیشه بین کابینتی برجسته ترین کاربرد لین نوع شیشه ها به شمار می رود .

 

شیشه سکوریت چاپی کابین دوش شیشه ای 

اجرای کابین دوش شیشه ای یکی از مهم ترین قسمت های طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی محسوب می شود و اغلب افراد تمایل به یک کابین شیشه ای مدرن دارند ، در گذشته فقط از شیشه های سکوریت رنگی و ساده جهت اجرای کابین دوش شیشه ای استفاده می شود اما با توجه به تولید شیشه سکوریت چاپی کمتر از شیشه های رنگی ساده بکار می رود .

 

شیشه سکوریت چاپی وایت برد شیشه ای

با توجه به فراگیر شدن نمای شیشه ای و استفاده از شیشه جهت تزیین فضای داخلی ساختمان بسیاری از ابزارهای آموزشی نیز امروزه با شیشه ها تولید می شوند ، وایت برد شیشه ای رنگی  علاوه بر جنبه تزینی به دلی استفاده از شیشه چاپی ، از نظر کاربردی هم نسبت به تخته های واین برد پلاستیکی عملکرد به مراتب بهتری را دارد .

 

شیشه سکوریت چاپی پارتیشن شیشه ای

اغلب ساختمان های اداری به دلیل نداشتن اتاق های متعدد جهت جدا کردن قسمت های مختلف در شرکت نیاز مبرمی به استفاده از پارتیشن ها دارند که در این بین پارتیشن شیشه ای به دلیل نمای زیبای شیشه ای بیشتر از سایر پارتیشن ها مورد توجه قرار گرفته است ، در طرح های جدید پارتیشن شیشه ای از شیشه سکوریت چاپی استفاده می شود به طوری که معمولا لوگوی شرکت روی شیشه به صورت رنگی ایجاد خواهد شد .

 

شیشه سکوریت چاپی لمینت

برای تولید شیشه های چاپی لمینت ابتدا روی یک از شیشه ها فرآیند چاپ صورت می گیرد سپس شیشه ساده توسط لایه PVB روی شیشه چاپی چسبیده می شود ، این نوع شیشه ها در اجرای نرده های شیشه ای کاربرد دارد .

 

شیشه سکوریت چاپی کریستال

با توجه شفافیت بسیار بالای شیشه های کریستال نسبت به سیار شیشه های تولیده شده به طبع کیفیت چاپ طرح های مختلف دو بعدی و سه بعدی نیز روی این نوع شیشه ها بهتر خواهد شد .

 

َشیشه سکوریت چاپی دوجداره

برای تولید شیشه دوجداره چاپی ابتدا دو شیشه با ابعاد یکسان برش داده شده سپس طرح مورد نظر روی یکی از شیشه ها ایجاد می شود در نهایت هم اسپیسر فلزی بین شیشه ها قرار داده شده و دور آن با چسب پوشش داده خواهد شد .

 

شیشه سکوریت چاپی گرد

برای تولید شیشه های سکوریت گرد با قطر کمتر از 100 سانتی متر از روش دستی ( الماس شیشه بری ) و برای تولید شیشه های گرد با قطر بیش از 100 سانتی متر ار دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

شیشه سکوریت چاپی خم

شیشه های خم خاص ترین نوع شیشه چاپی محسوب می شود که برای تولید آن ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه سکوریت چاپی حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های سکوریت حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه سکوریت چاپی اسیدکاری شده 

طرح خاصی از شیشه های سکوریت که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده خواهد شد .

 

شیشه سکوریت چاپی هوشمند 

در این طرح از شیشه های سکوریت با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه سکوریت چاپی هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه سکوریت معرفی شده است .

قیمت شیشه سکوریت چاپی هوشمند تقریبا دوبرابر شیشه های سکوریت ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه سکوریت چاپی – محافظ شیشه ای سنگ قبر

برای تولید محافظ های شیشه ای مدرن باید از شیشه های سکوریت چاپی 10 میل و 15 میل استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه مناسب بوده و از نمای خاص و زیبایی برخوردار خواهد شد .

 

شیشه سکوریت چاپی – دیوارپوش

برای تولید و اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن می توان از شیشه های چاپی رنگی نیز استفاده کرد به طور مثال برای یک دیوار با ابعاد 200 * 300 سانتی متر باید از شیشه های چاپی 10 میل سکوریت بکار برد .

 

شیشه سکوریت چاپی – ضخیم 

برای تولید شیشه های سکوریت چاپی با ابعاد بزرگ باید از شیشه های چاپی ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید شیشه رومیزی ناهارخوری 8 نفره باید از شیشه های 12 میل بکار برد .

 

شیشه سکوریت چاپی – میز شیشه ای 

برای تولید میزهای شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های سکوریت چاپی استفاده کرد به طور مثال در آشپزخانه ها از شیشه هاش سکوریت چاپی با تصاویر رنگی بکار می رود .

 

شیشه سکوریت چاپی – بیضی 

برای تولید شیشه های بیضی شکل باید از دستگاه CNC و MASTER استفاده کرد این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی بکار رفته و موجب ارتقای سطح طراحی داخلی خواهد شد .

 

شیشه سکوریت چاپی – تاشو 

در این طرح از شیشه های سکوریت شاهد سیستم تاشو خواهبد بود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد به عبارتی با استفاده از شیشه سکوریت چاپی تاشو دغدغه ی کمبود فضا به طور کامل برطرف خواهد شد .

 

شیشه سکوریت چاپی – 20 میل 

در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه سکوریت 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

شیشه سکوریت چاپی - اینستاگرام

 

شیشه سکوریت چاپی - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش شیشه سکوریت چاپی

جهت اطلاع از قیمت شیشه سکوریت چاپی و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه سکوریت چاپی موردنظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید شیشه سکوریت چاپی در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از جدیدترین دستگاه چاپ روی شیشه روز دنیا صورت می گیرد و شیشه ها دارای شفافیت بسیار بالا و کیفیت +A هستند .

 

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت اسپایدر

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

شیشه سکوریت چاپی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه سکوریت چاپی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند