فهرست این مقاله

شیشه سکوریت کشویی

 تولید و اجرای شیشه سکوریت کشویی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                      0912823524202188621912

 

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی

طریقه نصب شیشه سکوریت مهم ترین بحث در اجرای شیشه سکوریت محسوب می شود و در اغلب پروژه های ساختمانی مهندسان ساختمانی و طراحان دکوراسیون داخلی همیشه با این دغدغه روبرو هستند ، برای اجرای شیشه سکوریت کشویی در ساختمان هایی که رفت و آمد زیادی داشته و ساختمان هابیی که با محدودیت فضا مواجه هستند باید مواردی را در نظر گرفت که در این مقاله به طور کامل به آن ها پرداخته می شود .

به طور کلی امروزه در بیش از 60 درصد پروژه ها از شیشه سکوریت کشویی استفاده می شود که دلایل متعددی هم برای اینکار وجود دارد به طور مثال می توان به سهولت در باز و بسته شدن درب شیشه ای ، اشغال فضای بسیار کمتر نسبت به شیشه سکوریت لولایی و نیاز به سرویس کمتر در دراز مدت نسبت به سکوریت لولایی اشاره کرد البته اینکه چه نوع شیشه سکوریتی و نحوه نصب آن بسیار تاثیرگذار خواهد بود .

برای نصب شیشه سکوریت کشویی بر خلاف شیشه سکوریت لولایی که برای لنگه های بازشو از لولاهای متحرک استفاده می شود و همچنین استپ یا آرام بند درب را کنترل می کند ، ریل های فلزی نقش اصلی را بازی می کنند و شیشه روی ریل توسط یراق های قرقره ای حرکت خواهد کرد معمولا در این روش باید از بست های پلاستیکی برای نگه داشتن شیشه در انتهای آن استفاده می شود .

 

شیشه سکوریت کشویی دو لنگه   

ساده ترین نوع شیشه سکوریت ریلی که در واقع برای اجرای پروژه از یک لنگه ثابت و یک لنگه متحرک استفاده می شود درب های شیشه ای که عرض آن کمتر از 3 متر است معمولا با این روش پیاده سازی می شود که با توجه به نیاز مکان لنگه ثابت و متحرک تعیین خواهد شد ، برای نصب شیشه سکوریت کشویی دو لنگه از یراق بسیار کمی هم استفاده می شود چرا که فقط یک لنگه به صورت متحرک می باشد .

 

شیشه سکوریت کشویی چند لنگه

در ساختمان هایی که عرض آن بیش از 3 متر بوده باید از شیشه های سکوریت چند لنگه استفاده شود البته توجه داشته باشید که هر چقدر تعداد لنگه های ثابت کمتر بوده اما طول آن بیشتر باشد نمای درب شیشه ای بسیار زیباتر به نظر می رسد ، شیشه سکوریت کشویی چند لنگه به روش های مختلفی پیاده سازی می شود به عنوان مثال در برخی از پروژه ها دو لنگه ثابت در کناره های دیوار قرار گفته و دو لنگه بازشو در وسط کار قرار می گیرد .

در برخی از ساختمان ها نیز لنگه های ثابت در یک طرف قرار گرفته و لنگه ثابت هم در طرف دیگر دیوار قرار می گیرد به طور کلی محل قرارگیری لنگه های ثابت و متغیر باید با توجه به نیاز فضای داخل ساختمان تعیین گردد .

 

شیشه سکوریت کشویی اتوماتیک

جدیدترین روش شیشه سکوریت کشویی که به صورت هوشمند باز و بسته می شود و در ساختمان هایی که رفت و آمد زیادی دارند بسیار کاربرد دارد به عنوان مثال یک فروشگاه زنجیره ای را در نظر بگیرید یک مدام افراد در حال ورود و خروج از آن هستند اگر درب شیشه ای به صورت شیشه سکوریت کشویی ساده باشد خبلی زود یراق های بکار رفته از کار افتاده و فرسوده خواهند شد در ضمن میزان معطلی افراد پشت درب برای ورود و خروج بسیار زیاد و طاقت فرسا خواهد بود .

با اجرای شیشه سکوریت کشویی برقی مدیریت رفت و آمد به صورت خودکار انجام می شود و در کسری از ثانیه تعداد زیادی از افراد وارد ساختمان خواهند شد ، برای اجرای شیشه سکوریت  کشویی اتوماتیک نیاز به یک دستگاه هوشند است که از طریق چشمی باز وبسته شدن درب را کنترل می کند این دستگاه در کشورهای مختلفی ساخته می شود اما دستگاه های هوشمند آلمانی و ژاپنی در این بین دارای کیفیت مطلوبی هستند .

 

شیشه سکوریت کشویی رنگی

شیشه های سکوریت در رنگ های دودی و برنز وجود دارد اما با بهره گیری از دستگاه چاپ می توان شیشه های سکوریت را در طیف وسیع رنگی تولید کرد البته این نوع شیشه ها یک رو نما می باشد .

 

شیشه سکوریت کشویی طرح دار

به دو روش می توان شیشه سکوریت طرح دار را تولید کرد در روش اول طرح مورد نظر به صورت سندبلاست روی شیشه اعمال می شود اما در روش دوم طرح به صورت رنگی روی شیشه سکوریت چاپ خواهد شد .

 

شیشه سکوریت کشویی کریستال

از نظر شفافیت شیشه های سکوریت به سه دسته فلوت ، سوپرکلیر و کریستال یا اکسترا کلیر تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال به دلیل شفافیت بسیار بالا بهترین انتخاب محسوب می شود .

 

شیشه سکوریت کشویی بالکن

با اجرای نمای شیشه ای می توان از فضای بالکن های تعبیه شده در ساختمان ها به بهترین شکل ممکن استفاده کرد البته اگر از روش کشویی جهت نصب شیشه سکوریت بالکن بکار برد به طبع هیچ گونه فضایی جهت باز شدن درب اشغال نخواهد شد .

 

شیشه سکوریت کشویی مغازه

امروزه اغلب فروشگاه ها به دلیل فضای داخلی محدود و نیاز مبرم به تبلیغات تمایل به استفاده از درب شیشه ای که با روش کشویی نصب می شود دارند از همین رو شیشه سکوریت مغازه در طرح های مختلفی توسط تیم فنی صنایع شیشه و آینه کولیوند اجرا می شود .

 

شیشه سکوریت کشویی اسید کاری شده

نوع خاصی از شیشه های سکوریت طرح دار که طی فرآیندی سخت و پیچیده روی شیشه اسید کاری می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه آنتیک و شیشه پتینه کاری شده نیز شناخته شده است .

 

شیشه سکوریت کشویی حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های سکوریت حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه سکوریت کشویی گرد

برای تولید شیشه های سکوریت با قطر کمتر از 100 سانتی متر از روش دستی ( گرد بر ) و برای تولید شیشه های گرد با قطر بیش از 100 سانتی متر از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود .

 

شیشه سکوریت کشویی هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های سکوریت که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه سکوریت هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه سکوریت کشویی هوشمند ذر اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه سکوریت معرفی شده است قیمت شیشه سکوریت کشویی هوشمند تقریبت دو برابر شیشه های سکوریت ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه سکوریت کشویی پارتیشن شیشه ای 

برای اجرای پارتیشن های شیشه ای مدرن باید از روش کشویی بکار برد بدین شکل از فضای داخلی شکرت به صورت بهینه استفاده کرد ، این نوع پارتیشن های در شرکت با فضای داخلی کوچک اجرا می شود .

 

شیشه سکوریت کشویی کابین دوش 

اجرای کابین دوش شیشه ای مدرن در طرح های مختلفی صورت می گیرد اما جدیدترین آن کابین دوش کشویی است به طوری که برای باز کردن درب فضایی اشغال نخواهد شد و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه سکوریت کشویی ضخیم

برای تولید شیشه های سکوریت با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید درب های شیشه ای با ابعاد 110 * 230 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل سکوریت بکار برد .

 

شیشه سکوریت کشویی رفلکس

در این طرح از شیشه های سکوریت مدرن و جدید از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و زرد وجود دارد .

 

شیشه سکوریت کشویی تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای مدرن از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کموبد فضا مواجه هستید بهتر است که از شیشه سکوریت کشویی تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه سکوریت کشویی 20 میل 

در پروژهایی که ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبا از مقاومت بالایی برخوردار خواهد شد .

 

شیشه سکوریت کشویی استین گلاس 

شیشه های استین گلاس در واقع ترکیبی از شیشه های سندبلاست ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی تشکیل شده است که فر آیند تولید آن بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، شیشه های استین گلاس فقط در پروزه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

 

شیشه سکوریت کشویی - اینستاگرام

 

شیشه سکوریت کشویی - واتساپ

 

جهت ارتباط با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند و سفارش شیشه سکوریت کشویی از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت اجرای شیشه سکوریت کشویی و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری شیشه سکوریت کشویی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است شیشه های سکوریت تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت اجرای شیشه سکوریت کشویی دارای درجه کیفیت +A بوده و از نظر شفافیت شیشه supper clrear محسوب می شود .

 

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت بالکن

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی 

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی

شیشه سکوریت کشویی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه سکوریت کشویی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.homedepot.com

تیم تحریریه کولیوند