فهرست این مقاله

شیشه طرح دار کابینت

تولید انواع شیشه طرح دار کابینت در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                  0912823524202188621912

 

شیشه طرح دار کابینت

 

شیشه طرح دار کابینت

امروزه با توجه به تولید شیشه های رنگی و طرح دار از شیشه در قسمت های مختلفی از ساختمان استفاده می شود به طوری که هر روز شاهد اجرای نمای شیشه ای خاص در سراسر دنیا هستیم ، در این مقاله به طور خاص به انواع شیشه های دکوراتیو مخصوص کابینت ها که با نام شیشه طرح دار کابینت شناخته شده است می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه طرح دار کابینت در ایران فعالیت خود را از سال 1389 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 200 طرح مختلف شیشه های طرح دار از جمله شیشه طرح دار کابینت را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

به طور کلی شیشه طرح دار کابینت به دو دسته ی شیشه های طرح دار بین کابینتی و شیشه های طرح دار درب کابینت تقسیم می شود که هرکدام از آن ها طی فرآیند متفاوتی تولید و اجرا خواهد شد ، همانطور که در مقاله های مربوطه شرح داده شده شیشه بین کابینتی از شیشه های لاکوبل رنگی و چاپی تشکیل شده در حالی که شیشه درب کابینت از شیشه های طرح دار سندبلاست ، اسید کاری و حکاکی شده تشکیل شده است .

 

شیشه طرح دار کابینت لاکوبل 

برای تولید شیشه های لاکوبل ابتدا شیشه 6 میل در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس توسط پیسوله به رنگ مورد تبدیل می شود در مرحله ی بعدی نیز شیشه داخل کوره های با درجه حرارت بسیار بالا قرار داده خواهد شد ، توجه داشته باشید که نوع رنگی تاثیر بسزایی در ماندگاری آن خواهد داشت از همین رو باید از رنگ های مخصوص شیشه جهت تولید شیشه لاکوبل رنگی استفاده کرد .

 

شیشه طرح دار کابینت چاپی

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه چاپ طرح های مختلف دو بعدی و سه بعدی را می توان روی شیشه های بین کابینتی ایجاد کرد ، به طور مثال تصاویر غذا ها و میوه ها را می توان روی شیشه های بین کابینتی به صورت رنگی چاپ کرد بدین شکل انرژی مثبت و فضای دلنشینی در آشپزخانه به وجود می آید .

 

شیشه طرح دار کابینت سندبلاست

نوع دیگری از شیشه های طرح دار که با استفاده از دستگاه سندبلاست طرح های مختلفی روی شیشه به صورت مات ایجاد می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها ابتدا طرح توسط دستگاه cutter plutter برش داده شده سپس برچسب ها روی شیشه قررا داده می شوند در نهایت هم توسط پمپ پودر سنگ روی قسمت های مورد نظر پاشیده خواهد شد .

 

شیشه طرح دار کابینت سکوریت

چنانچه ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده باشد باید از شیشه های طرح دار سکوریت شده استفاده کرد زیرا این نوع شیشه ها در اثر قرار گرفتن در کوره های با درجه حرارت بسیار بالا از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند .

 

شیشه طرح دار کابینت لمینت

برای تولید شیشه های بین کابینتی سه بعدی ابتدا تصویر مورد نظر توسط دستگاه چاپ روی شیشه ایجاد شده سپس شیشه ی دیگری با ابعاد یکسان توسط لایه PVB روی شیشه چاپی چسبیده می شود بدین شکل یک تصویر سه بعدی روی شیشه ایجاد خواهد شد .

 

شیشه طرح دار کابینت حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های بین کابینتی حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه طرح دار کابینت هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های کابینتی که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه طرح دار کابینت هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

قیمت شیشه طرح دار کابینت تقریبا دو برابر شیشه های طرح دار ساده و رنگی است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه های خاصو لوکس ساختمانی استفاده می کنند ، شیشه طرح دار کابینت در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های طرح دار معرفی شده است .

 

شیشه طرح دار کابینت کریستال 

به طور کلی شیشه های طرح دار از نظر شفافیت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است این نوه شیشه ها در ضخامت های مختلفی تولید شده است .

 

شیشه طرح دار کابینت ضخیم 

برای تولید شیشه های طرح دار با با ابعاد بزرگ باید از شیشه های طرح دار ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک شیشه بین کابینتی با ابعاد 60 * 300 سانتی متر باید از شیشه های 10 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه طرح دار کابینت رفلکس

در این طرح از شیشه های دکوراتیو جدید و مدرن از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد ، شیشه های رفلکس در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه طرح دار کابینت تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای از شیشه های تاشو استفاده می شود ، ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضا مواجه هستید بهتر است که از شیشه طرح دار کابینت تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه طرح دار کابینت 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در گظرفته شده باشد باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبایی شیشه از مقاومت بالایی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه طرح دار کابینت - اینستاگرام

 

شیشه طرح دار کابینت - واتساپ

 

جهت سفارش شیشه طرح دار کابینت به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت شیشه طرح دار کابینت و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوزی شیشه طرح دار کابینت مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است شیشه طرح دار کابینت در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از شیشه های با درجه کیفیت +A صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

شیشه طرح دار کابینت

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه طرح دار کابینت در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

تیم تحریریه کولیوند