فهرست این مقاله

شیشه نشکن

تولید انواع شیشه نشکن در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                                 09128235242 02188621912

 

شیشه نشکن

 

تاریخچه شیشه نشکن

در سال 1902 شرکت فرانسوی که به LECARBONE شهرت داشت به ساختاری با هدف جلوگیری از ترک خوردن و شکستن شیشه دست یافت که خود شیشه نشکن توسط شیمیدان فرانسوی به نام Eduard benedictus با الهام از یک اتفاقی که به صورت ناگهانی رخ داد اختراع شد .

روزی در آزمایشگاهی که چندین دانشمند و دانشجو در آن سخت به دنبال اختراعات جدید بوذند فلاسک شیشه ای که دارای پوشش نیترات سلولوزی بود افتاد و شکست اما قطعات و ذرات قلاسک از هم جدا نشد و به صورت یکپارچه باقی ماند که در پی این اتفاق آقای Eduard benedictus با الهام گرفتن از افتادن آن فلاسک شیشه ای شیشه نشکن را اختراع کرد .

شیشه نشکن به صورت متداول از دو لایه شیشه به ضخامت 2.5 میل و یک عدد لایه میانی پلی ونیل بوتیرال تشکیل شده است که هر چقدر ضخامت شیشه و تعداد لایه های تشکیل شده از شیشه بیشتر باشد در نتیجه شیشه لمینت با استحکام بالاتری را خواهیم داشت.

در شیشه ضد گلوله از چند لایه شیشه نشکن و لایه پلی کربنات استفاده شده و همچنین شیشه های جلوی فرودگاه از 3 لایه شیشه 6 میل سکوریت که در بین شیشه ها از لایه PVB استفاده شده تشکیل شده است که در واقع همان الگوی شیشه لمینت می باشد .

نمایندگی شیشه سکوریت صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه نشکن را در ضخامت های 10 میل ، 12 میل ، 15 میل و 20 میل را در ابعاد مختلف تولید کرده  و به صورت جام و قواره عرضه می نماید ضمنا  از تمامی شیشه ها در کارخانه قبل از اینکه به دست مشتری برسد تست مقاومت پذیری و شفافیت گرقته می شود .

 

انواع شیشه نشکن در صنایع شیشه و آینه کولیوند

1- شیشه سکوریت :(شیشه نشکن)

اولین نوع شیشه های نشکن که یه دلیل قیمت پایین تر نسبت به دیگر شیشه های نشکن ، در اکثر ساختمان های نوساز و بازسازی شده مورد استفاده قرار می گیرد معمولا در اجرای درب شیشه ای و پارتیشن شیشه ای از شیشه سکوریت بکار می رود زیرا علاوه بر قیمت مناسب از شفافیت بالایی هم برخوردار است .

در ابتدا باید شیشه را در ابعاد دلخواه و مورد نیاز برش داد زیرا پس از اینکه شیشه به سکوریت تبدیل شود نمی توان آن را برش داد پس از اینکه شیشه را برش دادیم آن را وارد کوره می کنیم که در کوره شیشه  با  دمای تا حدود 600  گرم می شود در مرحله بعدی و پس از اینکه شیشه تا دمای حدود 600 گرم شد آن را در فرآیند کنترل شده ای به سرعت سرد می کنبم لازم به ذکر است برای تولید شیشه های نیمه سکوریت فرآیند سرد شدن شیشه را به کندی انجام می دهیم .

شیشه نشکن سکوریت متداولترین نوع شیشه ایمنی محسوب می شود که در پروژه های متعددی مانند اجرای درب شیشه ای ، نرده شیشه ای ، پارتیشن شیشه ای و دیوارپوش شیشه ای کاربرد دارد .

 

2- شیشه لمینت یا لمینیت :(شیشه نشکن)

شیشه های لمینت معمولا در مکان هایی استفاده می شود که احتمال فرو ریختن شیشه و اصابت ضربه به شیشه وجود دارد و همچنین در پروژه های گوناگون معماری مورد استفاده قرار می گیرد ، در پنجره های سقفی که به skylight معروف هستند ، در مکان های جغرافیایی که وزش بادهای سهمگین رواج دارد ، شیشه های اتومبیل و نمای کرتین وال ساختمان ها از دیگر کاربردهای شیشه لمینت می باشد.

 شیشه لمینت در مقایسه با شیشه های معمولی با ضخامت یکسان به دلیل وجود ماده PVB آکوستیک  در بحث آلودگی صوتی بسیار بهتر عمل کرده و صدای کمتری را از خود عبور می دهد از مزایای دیگر شیشه لمینت می توان به جلوگیری از عبور اشعه فرا بنفش اشاره کرد به نحوی که شیشه لمینت قادر است تا حدود 99 درصد از عبور اشعه فرابنفش جلوگیری کند .

 

3- شیشه استون گلاس (stone glass)  :(شیشه نشکن)

شیشه استون گلاس (stone glass) شیشه ای بسیار متفاوت و خاص که در کشور ایتالیا تولید می شود . معمولا ضخامت این نوع شیشه ها بالاست و از نظر کیفیت و مرغوبیت هم استاندارد بین المللی را دارست .

شیشه های مرمریت را به دلیل کیفیت و مقاومت بسیار بالا نسبت به انواع دیگر شیشه ها در نمای ساختمان ها ، کف اتاق ، و شیشه های رومیزی خاص  و حتی در استخرها استفاده می شود ، به تازگی این نوع شیشه ها در رنگ های مختلفی در کشور ایتالیا ساخته می شود .

 

4- شیشه سیمی (wired glass)

ساختار شیشه نشکن سیمی به شکلی است که بین شیشه سیم های فلزی به صورت شبکه ای قرار گرفته است که این سیم های فلزی موجب مب شود شیشه هنگام شکستن با ضربه یا آتش سوزی مانند شیشه های معمولی قطعات شیشه از هم جدا نشده و خطری افراد پبرامون آن را تهدید نکند لازم به ذکر است که شیشه سیمی در مکان هایی که خطر آتش سوزی وجود دارد بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد .

 

5- شیشه ضد گلوله : 

متفاوت ترین نوع شیشه نشکن که فقط برای ارگان های دولتی و نظامی تولید می شود ، ساختار شیشه ضد گلوله به گونه ای است که از چند لایه شیشه سکوریت شده به صورت لمینت تشکیل شده است البته سکوریت شیشه ضد گلوله با شیشه های سکوریت معمولی متفاوت است .

 

کاربردهای شیشه نشکن صنایع شیشه و آینه کولیوند

در بین انواع شیشه نشکن شیشه لمینت بیشترین کاربرد را دارد زیرا به وسیله لایه میانی PVB حتی اگر شیشه با ضریه شدیدی شکسته شود دچار صدمه به کسی یا چیزی نخواهد شد به عبارت دیگر شیشه پودر شده و در همان قسمت به حالت چسبیدگی خواهد ایستاد به همین دلیل است که شیشه لمینت در بین انواع شیشه نشکن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد .

شیشه نشکن لمینت در اجرای پله شیشه ای و نرده شیشه ای کاربرد دارد به طوری که برای پله شیشه ای معمولا از شیشه لمینت سه جداره استفاده می شود لذا در این صورت شیشه مقاومت بیشتری را از خود نشان می دهد .

 

شیشه نشکن کف 

اجرای پروژه ی کف شیشه ای  از پروژه های حساس و پیجیده ی ساختمانی محسوب می شود چرا که کوچکرتین اشتباهی به قیمت از دست رفتن جان افراد خواهد شد لذا در انتخاب نوع شیشه و همچنین یراق مورد نظر باید دفت کافی را به خرج داد ، برای اجرای کف شیشه ای از شیشه نشکن سکوریت لمینت شده استفاده می شود .

اینکه برای اجرای پروژه شیشه کف باید از شیشه نشکن چند جداره استفاده کنیم بستگی به ابعاد شیشه ها و همچنین سازه های بکار رفته در پروژه زیرا در برخی از پروژه ها نیاز به شیشه دوجداره و در برخی دیگر نیاز به شیشه سه جداره می باشد .

 

شیشه نشکن سقف

در پروژه هایی که اجرای سقف شیشه ای در دستور کار قرار دارد باید از شیشه های نشکن لمینت شده استفاده کرد در برخی موراد حتی به شیشه های سه جداره نیاز می باشد زیرا شیشه تحت فشار قرار خواهد داشت .

 

شیشه نشکن رنگی

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه های سکوریت رنگی را در ابعاد مختلف تولید می کند ، شیشه نشکن رنگی به دو صورت دو رو نما و یک رو نما یا لاکوبل وجود دارند و در پروژه های مختلفی نظیر پارتینش های شیشه ای کاربرد دارد .

 

شیشه نشکن پنجره

امروزه در اغلب ساختمان هایی که دارای پنجره های بزرگ هستند از شیشه های سکوریت دوجداره به عنوان شیشه پنجره استفاده می شود ، شیشه سکوریت پنجره در رنگ های مختلفی تولید شده است .

 

َشیشه نشکن لمینت

در برخی از پروژه ها نیز به دلیل استفاده از شیشه های با ابعاد بزرگ و روش اجرای فریم لس باید از شیشه های لمینت شده استفاده کرد ، ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که دو شیشه نشکن با ابعاد یکسان توسط لایه PVB به هم چسبیده خواهند شد .

 

شیشه نشکن دوجداره

در پروژه هایی نظیر اجرای نمای کرتین وال با فریم های دوجداره آلومینیومی و UPVC باید از شیشه دوجداره سکوریت استفاده کرد برای تولید این نوع شیشه ها از اسپیسرهای فلزی استفاده می شود .

 

شیشه نشکن طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ انواع شیشه سکوریت طرح دار مات و رنگی تولید می شود ، چنانچه طرح خاصی جهت ایجاد روی شیشه مد نظر دارید می توانید از طریق پیار سان ها برای کارشناسان ما ار سال نمایید .

 

شیشه نشکن خم

برای تولید شیشه های خم سکوریت ابتدا شیشه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس قالب فلزی با شعاع خم مورد نیاز ساخته می شود در نهایت هم شیشه به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده خواهد شد .

 

شیشه نشکن درب ورودی

 درب ورودی شیشه ای نیز با استفاده از شیشه های سکوریت شده تولید می شود ، این نوع درب ها به طور کلی به دو دسته ی کشویی و بازشو یا لولایی تقسیم می شود که با توجه به فضا یکی از آن ها انتخاب می گردد .

 

شیشه نشکن حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های سکوریت حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال می توان لوگوی مجموعه ی مورد نظر را روی شیشه نشکن درب شیشه ای حکاکی کرد و به نوعی به برندینگ مجموعه کمک شایانی کرد .

شیشه نشکن حکاکی شده در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون شناخته شده در دنیا از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سط طراحی بکار می برند .

 

شیشه نشکن اسیدکاری شده

طرح جدیدی از شیشه های سکوریت که الگوهای مختلفی روی شیشه اسیدکاری می شود برای تولید این نوع شیشه ها از اسیدهای مخصوص شیشه و دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو استفاده می شود .

 

شیشه نشکن هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های نشکن که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است شیشه نشکن هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

شیشه نشکن هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه سکوریت معرفی شده است قیمت شیشه نشکن هوشمند تقریبا دو برابر شیشه های نشکن ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها در پروژه ای خاصی استفاده می کنند .

 

شیشه نشکن پارتیشن شیشه ای

برای تولید و اجرای پارتیشن های شیشه ای نیز باید از شیشه های نشکن 10 میل استفاده کرد به طوری که در برخی از پروژه ها از شیشه های نشکن طرح دار مات و در برخی دیگر از شیشه های فوق شفاف کریستال بکار می رود .

 

شیشه نشکن محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر مدرن باید از شیشه های نشکن 10 میل ساده و خم استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه مناسب بوده و از نمای خاص و زیبایی برخوردار خواهد بود ، شیشه های سنگ قبر در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش شیشه تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه نشکن ضخیم 

برای تولید شیشه های نشکن خم با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای تولید درب شیشه ای با ابعاد 120 * 240 سانتی متر باید از شیشه های 12 میل سکوریت بکار برد .شیشه های ضخیم در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه معرفی شده است از همین رو طراحان از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه نشکن بیضی

برای تولید شیشه های رومیزی بیضی شکل باید از دستگاه CNC و MASTER استفاه کرد این نوع شیشه ها در پروژه های خاصی بکار رفته و موجب سطح طراحی داخلی خواهد شد ، شیشه های بیضی در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه نشکن تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای مدرن از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه نشکن تاشو بکار برد بدین شکل هیچگونه فضای اضافی اشغال نشده و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

شیشه نشکن 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه های نشکن بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبای شیشه از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

شیشه نشکن - اینستاگرام

 

شیشه نشکن - واتساپ

 

نحوه سفارش انواع شیشه نشکن به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت سفارش انواع شیشه نشکن به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره های 02188621912  –  09128235242  –  09214195178  اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه نشکن مورد نظر خود را به تیم طراحی و تولید ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه نشکن در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس ازنصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه و آینه کولیوند اقدام به رفع نقص شیشه نشکن مورد نظر خواهد کرد.

 

شیشه نشکن

شیشه نشکن رومیزی

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

شیشه نشکن

کف شیشه ای

شیشه نشکن

شیشه نشکن

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه نشکن در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.synergillc.com 

 

 

دیگر محصولات صنایع شیشه و آینه کولیوند 

آینه پتینه آینه کاری آینه رنگی آینه دکوراتیو شیشه رومیزی شیشه سکوریت
شیشه 10 میل شیشه رنگی شیشه دوجداره شیشه رفلکس پنجره دوجداره طلق شفاف

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند