فهرست این مقاله

شیشه کریستال آکواریوم

تولید شیشه کریستال آکواریوم در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                0912823524202188621912

 

شیشه کریستال

 

شیشه کریستال آکواریوم

آکواریوم های خانگی یکی از سرگرمی های مهم همه ما در هنگامی که در خانه هستیم و در حال استراحت محسوب می شود و می توان گفت که وجود آکواریوم های خانگی علاوه بر سرگرمی موجب زیباتر شدن فضای داخلی خانه می شود لذا در همه کشورهای دنیا اهمیت ویژه ای به وجود آکواریوم در دکوراسیون داخلی می دهند ، در این مقاله قصد داریم به طور خاص به ساخت آکواریوم با شیشه کریستال بپردازیم .

شیشه کریستال آکواریوم در ایران به دو بخش شیشه کریستال ایرانی و شیشه کریستال چینی تقسیم بندی می شود که تفاوت این دو در میزان شفافیت شیشه است به طوری که شیشه کریستال چینی دارای شفافیت بیشتری نسبت به شیشه کریستال ایرانی می باشد .

قیمت شیشه کریستال آکواریوم به ابعاد شیشه ، ضخامت شیشه کریستال و نوع شیشه کریستال بستگی دارد منظور از نوع شیشه کریستال کشور سازنده ی شیشه کریستال می باشد ( بلژیک ، چین ، ایران ) ، صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه کریستال آکواریوم در ایران تمامی قیمت ها را بر اساس قیمت عمده و جام تعیین گرده است .

معمولا برای تولید آکواریوم های خانگی از شیشه کریستال آکواریوم 10 میل به بالا استفاده می شود که به طبع با توجه به فشار آب آکواریوم بکار بردن شیشه های با ضخامت بالا بدیهی به نظر می رسد ، به عنوان مثال برای یک ساخت یک آکواریوم با طول 120 ساتی متر ، عرض 50 سانتی متر و ارتفاع 40 سانتی متر باید از شیشه کریستال آکواریوم 12 میل استفاده کرد که شیشه در برابر فشار آب مقاوم باشد .

 

عرضه شیشه کریستال آکواریوم در صنایع شیشه و آینه کولیوند

صنایع شیشه و آینه کولیوند علاوه بر شیشه های فلوت ، شیشه های کریستال را در ضخامت های متفاوتی و در ابعاد گوناگون به صورت عمده و قواره عرضه می کند ، فروش شیشه کریستال آکواریوم نسبت به شیشه های فلوت ساده طبق بررسی های انجام شده بسیار بیشتر و چشمگیرتر تاکنون بوده است چرا که شیشه کریستال آکواریوم از نظر شفافیت و وضوح به مراتب از شیشه فلوت ساده از کیفیت بالاتری برخوردار می باشد .

 

انواع شیشه کریستال آکواریوم در صنایع شیشه و آینه کولیوند

 

چگونگی تشخیص شیشه کریستال آکواریوم و شیشه فلوت آکواریوم

بسیاری از مشتریان گرامی از کارشناسان صنایع شیشه کولیوند سوالی پیرامون چگونگی تشخیص این دو نوع شیشه می پرسند که در جواب باید گفت شیشه کریستال آکواریوم علاوه بر شفافیت بالاتر نسبت به شیشه فلوت از نظر ظاهری لبه های شیشه مایل به رنگ سفید و آبی فیروزه ای است در حالی که لبه های شیشه فلوت مایل به رنگ سبز می باشد .

 

نحوه ساخت آکواریوم با شیشه کریستال در صنایع شیشه و آینه کولیوند

برای ساخت آکواریوم با شیشه کریستال ابتدا باید با توجه به ابعاد آکواریوم ضخامت شیشه کریستال آکواریوم را تعیین کرد سپس شیشه ها را در ابعاد مورد نظر توسط دستگاه CNC  برش خواهیم زد علت برش شیشه ها با دستگاه اینست که اگر یک میل در برش شیشه ها اشتباه شود لبه های شیشه ها هنگام چسباندن بیرون زده و زشن به نظر می رسد در نهایت هم شیشه ها را با چسب مخصوص ساخت آکواریوم به هم می چسبانیم .

در هنگام چسب کاری شیشه کریستال آکواریوم باید دقت کافی داشته باشیم زیرا اگر شیشه ها جا به جا شوند در نهایت آکواریوم به صورت perfect به نظر نخواهد رسید پس از چسب کاری شیشه ها حدود 24 ساعت باید صبر کرد که کاملا شیشه ها به هم چسبیده شده باشند در آخرین گام هم باید با پر کردن آب در آکواریوم ساخته شده تست فنی انجام شود .

 

شیشه کریستال آکواریوم خم

صنایع شیشه و آینه کولیوند با استعانت از خدای بزرگ و بلند مرتبه از سال 1384 اقدام به ساخت شیشه های خم با استفاده از مجهزترین کوره های مخصوص شیشه خم کرده است و تا کنون بیش از 100 طرح مختلف آکواریوم با شیشه خم پیاده سازی کرده است البته توجه داشته باشید که ساخت آکواریوم با شیشه خم بسیار پیچیده تر از آکواریوم های معمولی با شیشه ساده است .

برای تولید آکواریوم های خم با شیشه کریستال آکواریوم ابتدا باید قالب فلزی آن ساخته شود سپس قالب را به همراه شیشه کریستال وارد کوره می کنیم تا اینکه شیشه کاملا به حالت قالب درآورده شود و به همین دلیل هم آکواریوم های با شیشه خم هزینه بیشتری دارد ، در طرح های جدید اجرا شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند از شیشه کریستال آکواریوم برای تولید آکواریوم استوانه ای شکل استفاده می شود .

 

شیشه کریستال آکواریوم بلژیکی

شیشه های کریستال بلژیکی اولین نوع شیشه های کریستال تولید شده در دنیا محسوب می شود و البته از نظر شفافیت نیز نسبت به سایر شیشه های کریستال دارای شفافیت بیشتری می باشد .

 

شیشه کریستال آکواریوم ایرانی

خوشبختانه در پی تلاش های فراوان جوانان ایرانی شیشه کریستال ایرانی یا وین وایت در ضخامت های مختلفی تولید شده است که با قیمت بسیار مناسبی نسبت به شیشه های کریستال خارجی به فروش می رسد ، شیشه کریستال آکواریوم ایرانی شباهت از نظر شفافیت شباهت بسیار زیادی به شیشه کریستال خارجی دارد اما قیمت کریستال خارجی چند برابر کریستال ایرانی است .

 

شیشه کریستال آکواریوم طرح دار

با بهره گیری از دستگاه CNC و MASTER می توان شیشه های طرح دار آکواریوم را تولید کرد به طوری که ابتدا طرح مورد نظر و ابعاد دقیق را وارد دستگاه می کنیم سپس دستگاه به صورت اتوماتیک شیشه را برش خواهد داد .

 

شیشه کریستال آکواریوم رنگی

از شیشه های کریستال رنگی نیز می توان برای ساخت آکواریوم ها استفاده کرد ، این نوع شیشه ها با ضخامت های مختلفی وجود دارد که با توجه با ابعاد و طرح آکواریوم شیشه با ضخامت مناسب بکار برده خواهد شد .

 

شیشه کریستال آکواریوم اسید کاری شده

طرح خاصی از شیشه های آکواریوم کریستالی که روی شیشه الگوهای مختلفی اسید کاری می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه آنتیک و شیشه پتینه کاری شده نیز شناخته شده است .

 

شیشه کریستال آکواریوم حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی شیشه های کریستال حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

شیشه کریستال آکواریوم – هوشمند 

در این طرح از شیشه های کریستال که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد .

 

شیشه کریستال آکواریوم – ضخیم

برای تولید شیشه های آکواریوم با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک آکواریوم با ابعاد 80 * 130 سانتی متر باید از شیشه های کریستال 12 میل بکار برد ، شیشه های ضخیم در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش تولید می شود به همین دلیل ابعاد شیشه ها دقیق خواهد شد .

 

شیشه کریستال آکواریوم – رفلکس

در این طرح از شیشه های کریستالی مدرن و جدید از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش وجود دارد ، شیشه های رفلکس در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح شیشه های دکوراتیو معرفی شده است از همین رو طراحان از آن به کرات استفاده می کنند .

 

شیشه کریستال آکواریوم – تاشو 

برای تولید برخی از آکواریوم های مدرن از شیشه های کریستال تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضا مواجه هستید بهتر است که از شیشه کریستال آکواریوم تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه کریستال آکواریوم – 20 میل 

در پروژه هایی که ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شود باید از شیشه های 20 میل بکار برد بدین شکل علاوه بر نمای زیبا از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه کریستال آکواریوم – مات 

به طور کلی شیشه های کریستال مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید شده در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه ها مات فقط در پروژه های لاکچری و مدرزن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

شیشه کریستال آکواریوم - اینستاگرام

 

شیشه کریستال آکواریوم - واتساپ

 

 

نحوه سفارش شیشه کریستال آکواریوم به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

جهت خرید شیشه کریستال آکواریوم و ثبت سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و شیشه کریستال مورد نظر خود را به صنایع شیشه کولیوند سفارش دهید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه کولیوند به صورت حضوری شیشه کریستال آکواریوم را به کارشناسان ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه کریستال آکواریوم در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط افراد خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

شیشه کریستال

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم طرح دار

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

شیشه کریستال آکواریوم

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه کریستال آکواریوم به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.crystalglassinc.net

تیم تحریریه کولیوند