فهرست این مقاله

شیشه کریستال یا شیشه های نانو تکنولوژی

عرضه شیشه کریستال درجه یک (high quality) در صنایع شیشه و آینه کولیوند        0912823524202188621912 

 

شیشه کریستال

شیشه کریستال

یکی ار تولیدات صنعت شیشه که با استقبال قابل توجه فعالان در این صنعت و همچنین مشتریان مواجه شد شیشه کریستال نام دارد به طور کلی شیشه هایی که به علت ذرات کریستالی موجود در آن شفافیت به مراتب بیشتری را نسبت به شیشه های فلوت داشته و ظاهر زیباتری را داراست .

در حال حاضر سه نوع شیشه کریستال در کشور ما وجود دارد که دو نوع آن وارداتی و یک نوع آن در کشور عزیزمان ایران تولید می شود ، شیشه ی کریستال بلژیکی و چینی دارای شفافیت بیشتری نسبت به شیشه کریستال ایرانی هستند اما رفته رفته تولید شیشه های کریستال در ایران هم با کیفیت بیشتری انجام می پذیرد .

شیشه کریستال ایرانی با نام شیشه وین وایت نیز شناخته شده است که با تازگی در صنعت شیشه کشورمان تولید شده و با استقبال بسیار زیادی هم مواجه شده است ، این نوع شیشه ها تا کنون در ضخامت های 6 میل و 10 میل تولید شده اند .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه کریستال در ایران فعالیت خود را از سال 1389 آغاز کرد و به یاری خدا تا کنون بیش از 500 پروزه مختلف با این نوع شیشه ها را اجرا کرده است ، با افزایش ضخامت شیشه به طبع میزان سبز رنگ یودن آن نیز بیشتر دیده خواهد شد از همین رو بهتر است که شیشه های بیش از 10 میل از نوع شیشه کریستال در نظر گرفته شوند .

 

شیشه های نانو یا شیشه کریستال

شیشه های نانو یا شیشه کریستال ذارای شفافیت و وضوح (Resolution) بسیار بالایی هستند اگر چه به طور کلی شیشه دارای شفافیت است و به همین دلیل هم امروزه جایگاه ویژه ای را در صنعت عمرانی و طراحی دکوراسیون دارد اما شیشه های نانو و شیشه کریستال با توجه به ساختار متفاوت آن ها دو المان شفافیت و وضوح را در صنعت شیشه ارتقا بخشیده اند.

با توجه به اینکه نور خورشید منبع تولید انرژی است و جایگزین بسیار مناسبی برای سوخت های فسیلی می باشد ، دانشمندان در صنعت شیشه از این انرژی بی انتها در ساخت شیشه های نانو و شیشه کریستال الهام گرفته اند که علاوه بر اینکه یاعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود شفافیت بسیار بالایی را در این نوع شیشه ها مشاهده می کنیم .

شیشه کریستال در ضخامت های 10 میل ، 12 میل ، 15 میل و 20 میل تولید می شود که هر یک از شیشه ها در اجرای پروژه های مختلفی کاربرد دارند به عنوان مثال شیشه 20 میل کریستال به عنوان شیشه رومیزی استفاده می شود .

قیمت شیشه های کریستال در نمایندگی صنایع شیشه و آینه کولیوند با توجه به نرخ اتحادیه تعیین شده است و در واقع شیشه کریستال را با مناسب ترین قیمت می توانید خریداری نمایید ، متاسفانه با ورود افراد سودجو به بازار شیشه کریستال شاهد بی ثباتی های زیادی در نرخ قیمت این شیشه ها هستیم که با تدابیر در نظر گرفته شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند فروش مستقیم صورت می گیرد .

 

شیشه های الکترو کروم (Electro chrome) نوعی از شیشه کریستال

شیشه های الکترو کروم  از سلول های خورشیدی تشکیل شده اند که به طور معمول این نوع شیشه ها در منازل استفاده می شوند چرا که نه تنها باعث تولید انرژی می شود بلکه می توان از اینوع شیشه ها در رنگ های مختلف در دکوراسیون ذاخلی و حتی در نمای ساختمان های مسکونی و تجاری استفاده کرد ، شیشه های الکترو کروم دارای انواع مختلفی می باشد :

  • شفاف
  • نیمه کدر
  • رنگی

از نظر ساختاری هم شیشه های الکترو کروم از پلی کریستالین تشکیل شده اند که به دلیل وجود ضخامت در رنگ ها دارای ویژگی ضد انعکاسی می باشد .

شیشه کریستال و کاربرد آن  

به طور کلی شیشه های هوشمند (Smart glass) از ساختار حرفه ای بهره برده و از نظر تکنولوژی هم به رغم  بهره گیری از تکنولوژی نانو  بسیار پیشرفته هستند به این صورت که با فشرن کلید شیشه از حالت شقاف و به حالت کدر تغیییر پیدا کرده و با فشردن مجدد کلید شیشه از حالت کدر به حالت شفاف تغییر حالت بدهد به طور واضح تر این فرآیند به اینگونه است که با فشردن کلید و جریان الکتریسیته کریستال مایع شفاف می شود و با قطع جریان الکتریسیته شیشه مات خواهد شد .

 

کاربردهای شیشه کریستال صنایع شیشه و آینه کولیوند

شیشه های کریستال بیشتر در نمای داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد و طبق بررسی های انجام شده از مشتریان شیشه ی کریستال جهت استفاده در انواع شیشه های رومیزی به کار می رود که با توجه به ابعاد میز مورد نظر ضخامت شیشه تعیین می شود لازم به ذکر است که این نوع شیشه ها هر چه ضخامت بیشتری داشته باشند زیباتر به نظر خواهد رسید .

  • اجرای نرده شیشه ای
  • اجرای سقف شیشه ای
  • اجرای کف شیشه ای
  • ساخت آکواریوم خانگی و بزرگ
  • اجرای آب نمای شیشه ای
  • اجرای تراس شیشه ای

لازم به ذکر است که شیشه کریستال با شیشه کلیر و سوپر کلیر تفاوت دارد لذا هنگام خرید دقت نمایید زیرا متاسفانه برخی از همکاران ما شیشه های کلیر را به نام شیشه های کریستال به فروش می رسانند نحوه تشخیص شیشه های کریستال را در ادامه به طور کامل توضیح خواهیم داد .

 

چگونگی تشخیص شیشه کریستال

همه می دانیم که شیشه های کریستال از نظر شفافیت و وضوح نسبت به شیشه ساده از کیفیت بالاتری برخوردار هستند اما راهکار فنی تشخیص این نوع شیشه ها از طریق لبه های شیشه است به گونه ای که لبه شیشه کریستال سفید و مایل به رنگی آبی فیروزه ای است اما لبه شیشه های ساده سبز رنگ می باشد .

 

شیشه کریستال بلژیک و ایران

صنایع شیشه و آینه کولیوند شیشه ی کریستال بلژیکی را در ضخامت های 6 میل ، 10 میل ، 12 میل ، 16 میل و 20 میل در جام های 220 * 360 سانتی متر عرضه می نماید اما در صورت نیاز مشتری به صورت قواره هم عرضه خواهد شد البته قیمت شیشه جام و و قواره متفاوت است .

شیشه کریستال بلژیک و چینی از نظر شفافیت و درخشندگی شیشه دارای کیفیت بهتری نسبت یه شیشه های کریستال ایرانی است اما رفته رفته با تلاش های فراوان پژوهشگران صنعت شیشه در ایران شاهد کیفیت یهتری در تولید این نوع شیشه ها هستیم لازم به ذکر است با تولید شیشه کریستال ایرانی به میزان قابل توجهی از خروج ار ارز به واسطه واردات شیشه های کریستال بلژیکی و چینی به داخل کشور جلوگیری شده است .

همانطور که در بالا شرح داده شد به شیشه های کریستالی بلژیکی و چینی به واسطه شفافیت بسیار بالا شیشه کریستال مغز آبی نیز گفته می شود ، این نوع شیشه ها در پروژه هایی که نمای کار اهمیت زیادی دارد استفاده می شود .

 

شیشه کریستال آکواریوم

نوعی از شیشه های کریستال که معمولا دارای مقاومت بیشتر هم نسبت به شیشه های کریستال ساده دارند برای ساخت آکواریوم ها استفاده می شود و معمولا دور شیشه با ابزار دیاموند تزیین می شود به طبع استفاده از شیشه کریستال نمای آکواریوم را بسیار زیباتر خواهد کرد و شفافیت بالای این نوع شیشه ها فضای داخل آکواریوم بهتر و واضح تر مشاهده خواهد شد .

 

شیشه کریستال رومیزی

برای تولید شیشه های رومیزی می توان از شیشه فلوت ، کلیر و کریستال یا اکسترا کلیر استفاده کرد که در صورت استفاده از شیشه های کریستال نمای شیشه رومیزی بسیار زیبا و مدرن به نظر خواهد رسید ، شیشه کریستال رومیزی در ضخامت های مختلفی تولید می شود اما انتخاب هر یک از آن ها بستگی به ابعاد میز و طرح میز خواهد داشت به عنوان مثال برای یک میز ناهارخوری 100 * 200 به شیشه 10 میل کریستال نیاز است .

 

شیشه کریستال رنگی 

تولید شیشه های رنگی کریستال لاکوبل از سال 1397 در صنایع شیشه و آینه کولیوند آغاز شد و به دلیل نمای منحصربفرد و بسیار زیبا با استقبال خوبی هم مواجه شد ، این نوع شیشه ها بیشتر به عنوان شیشه های بین کابینتی استفاده می شود  ، برای تولید شیشه کریستال رنگی ابتدا شیشه های کریستال در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس شیشه جهت رنگ شدن وارد دستگاه چاپ خواهد شد .

 

ساخت میز شیشه ای با شیشه کریستال

در تولید میزهای شیشه ای به دلیل اینکه اجرای یک نمای شیشه ای محسوب می شود و فقط از شیشه در ساخت آن استفاده می شود بهتر است که از شیشه های کریستال بکار برد چرا که شفافیت شیشه موجب نمای زیباتر میز خواهد شد ، برای تولید میزهای شیشه ای معمولا از شیشه کریستال 16 میل و 20 میل استفاده می شود در این صورت مقاومت میز بیشتر شده ضمنا نمای زیباتری هم خواهد داشت .

 

شیشه کریستال لمینت

برای اجرای پروژه هایی نظیر پارتیشن شیشه ای ، نرده شیشه ای و پله شیشه ای بهتر است که از شیشه های لمینت کریستال استفاده کرد چرا که در این صورت شفافیت شیشه موجب نمای بهتر پروژه خواهد شد در حالی که اگر برای تولید شیشه های لمینت شده از شیشه های فلوت به جای شیشه کریستال بکار رود رنگ سبز به میزان بسیار بیشتری روی شیشه دیده خواهد شد .

شیشه های سه جداره لمینت شده باید با استفاده از شیشه های کریستال تولید شود چرا که قرار دادن سه شیشه فلوت روی یکدیگر موجب کاهش محسوس میزان شفافیت شیشه خواهد شد .

 

شیشه کریستال سکوریت

شیشه های کریستال سکوریت شده علاوه بر شفاف بسیار بالا دارای مقاومت بیشتری نسبت یه شیشه های کریستال معمولی و فلوت است و در پروژه هایی مانند اجرای درب های شیشه ای و شیشه پنجره کاربرد دارد لازم به ذکر است که شیشه پس از خارج شدن از کوره شفافیت آن به میزان اندکی بیشتر خواهد شد اما اگر از شیشه کریستال جهت سکوریت شدن استفاده شود به طبع شیشه بسیار شفاف خواهد شد .

در واقع شیشه کریستال سکوریت شده یک شیشه ایمنی – تزیینی محسوب می شود چرا که از نظر زیبایی و مقاومت در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد و در پروژه های مختلفی می توان از آن استفاده کرد .

 

شیشه کریستال خم

برای تولید میزهای شیشه ای خم بهتر است که از شیشه های کریستال استفاده شود زیر در این صورت به دلیل شفافیت بسیار بالای این نوع شیشه ها و مغز آبی رنگ شیشه نمای میز شیشه ای بسیار زیباتر به نظر می رسد جاب است بدانید هنگامی که شیشه کریستال وارد کوره های با درجه حرارت بسیار بالا می شود شفافیت آن نیز بیشتر خواهد شد و به حالت نیمه سکوریت تبدیل می شود .

فرآیند تولید شیشه های خم کریستال به گونه ای است که ابتدا شیشه کریستال در ابعاد مورد نظر برش داده می شود سپس قالب فلزی با شعاع خم مشخص تولید شده سپس شیشه به همراه قالب فلزی وارد کوره خواهد شد .

 

َشیشه کریستال دوجداره

ساختار شیشه های دوجداره کریستال به گونه ای است که ابتدا دو عدد شیشه اکسترا کلیر با ابعاد یکسان برش داده شده سپس اسپیسر فلزی شامل مواد ضد رطوبتی بین شیشه قرار خواهد گرفت و با چسب های مخصوصی دور آن پوشش داده می شود ، با توجه به اینکه برای تولید این نوع شیشه ها باید دو عدد شیشه روی هم قرار گیرند به طبع رنگ سبز شیشه دوچندان خواهد شد به همین دلیل بهتر است که از شیشه کریستال استفاده کرد .

به طور مثال برای تولید شیشه دوجداره  پنجره های نرمال بریک و ترمال بریک باید از شیشه کریستال دوجداره 12 میل استفاده می شود ، این نوع شیشه ها علاوه بر شفافیت بالا از مقاومت مناسبی نیز برخوردار می باشد .

 

شیشه کریستال دکوراتیو

برای تولید شیشه های دکوراتیو استیند گلاس و تیفانی دوجداره نیز بهتر است که از شیشه فوق شفاف کریستال استفاده کرد ، بدین شکل نمای شیشه استیند گلاس بسیار زیباتر به نظر می رسد ساختار شیشه کریستال استیند گلاس به گونه ای است که از ترکیب فرآیند های اسیدکاری ، سندبلاست ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی تشکیل شده است .

 

شیشه کریستال پنجره

در ساختمان های لوکس نیز بهتر است که از شیشه های کریستال برای اجرای نمای شیشه ای پنجره ساختمان استفاده کرد ، در صورتی که این نوع شیشه ها دوجداره شوند باز هم شفاف به نظر می رسد ، شیشه کریستال پنجره معمولا دارای ضخامت 6 میل است البته دو عدد شیشه 6 میل به صورت دوجداره تولید می شود که با ضخامت اسپیسر حدود 16 میلیمتر خواهد شد .

 

شیشه کریستال طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های کریستال به صورت مات و رنگی ایجاد می شود ، به طور مثال در هتل ها لوگوی مجموعه  روی شیشه سندبلاست می شود برای تولید شیشه کریستال طرح دار سندبلاست ابتدا طرح مورد نظر توسط دستگاه کاتر پلاتر ایجاد شده سپس با استفاده از پمپ های فشار قوی پودر سیلیس روی شیشه پاشیده خواهد شد .

 

شیشه کریستال اسید کاری شده

نوع خاصی از شیشه های طرح دار کریستال مدرن که طرح های مختلفی روی شیشه اسید کاری می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه آنتیک و شیشه پتینه کاری شده نیز شناخته شده است برای تولید شیشه کریستال اسیدکاری شده از اسیدهای مخصوص شیشه ، دستگاه کاتر پلاتر جهت ایجاد الگو و پمپ فشار قوی استفاده می شود .

 

شیشه کریستال حکاکی شده

با استفاده از دستگاه مستر ( master ) طرح های مختلفی روی شیشه های کریستال یا اکسترا کلیر حکاکی می شود به عبازتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، به طور مثال می توان لوگوی مورد نظر را روی شیشه کریستال حکاکی یا اینگریوینگ کرد بدین شکل به برندینگ مجموعه کمک شایانی خواهد شد .

 

شیشه کریستال گرد 

برای تولید شیشه های کریستال گرد با قطر کمتر از 100 سانتی متر از روش دستی ( گرد بر ) و برای تولید شیشه های گرد با قطر بیش از 100 سانتی متر از دستگاه CNC  و MASTER استفاده می شود ، به طور مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری یک میز چوبی 8 نفره گرد باید از شیشه کریستال گرد با ابزار دو پله یا پخ استفاده کرد .

برای شیشه کریستال گرد به دلیل شکل هندسی شیشه و تطابق آن با ابزار پخ بهتر است که از ابزارهای پخ و تخت استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ساختمان ایجاد خواهد شد .

 

شیشه کریستال اکریلیک

در این طرح از شیشه های کریستال دکوراتیو با استفاده از قلم های نقاشی و رنگ اکریلیک حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری نیز به شمار می رود به طور مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری یک میز سنتی چوبی که طراحی دکوراسیون داخلی نیز به صورت سنتی اجرا شده بهتر است که از شیشه های دکوراتیو مانند شیشه کریستال اکریلیک استفاده شود .

شیشه کریستال اکریلیک در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون شناخه شده در دنیا از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی ساختمان های مسکونی و اداری بکار می برند .

 

شیشه کریستال هوشمند 

طرح خاصی از شیشه های کریستال که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد به طور مثال در مراکز تخصصی پزشکی می توان از شیشه کریستال هوشمند برای اجرای پارتیشن های شیشه ای استفاده می شود .

لازم به ذکر است شیشه کریستال هوشمند در اجرای پروژه هایی نظیر نرده شیشه ای در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است ضمنا شیشه کریستال هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه های کریستال معرفی شده است .

قیمت شیشه کریستال هوشمند در ضخامت های مختلف تقریبا دو برابر شیشه های کریستال ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع شیشه ها فقط در ساختمان های لوکس استفاده می کنند ، شیشه کریستال هوشمند محبوب ترین  و جدیدترین طرح شیشه های کریستال یا اکسترا محسوب می شود که در ساختمان های مدرن و لوکس استفاده می شود ، فرآیند تولید این نوع شیشه ها بسیار زمانبر و پیچیده است .

 

شیشه کریستال رفلکس

شیشه های رفلکس با نام شیشه آینه ای نیز شناخته شده است که اغلب به عنوان شیشه نمای ساختمان استفاده می شود ساختار این نوع شیشه های به گونه ای است که یک طرف آن شیشه رنگی و طرف دیگر آینه می باشد ، به طور مثال برای اجرای نمای شیشه ای فریم لس ساختمان باید از شیشه کریستال رفلکس دوجداره 6 میل استفاده کرد بدین شکل استاندارد جهانی نیز رعایت خواهد شد و خطری افراد را تهدید نمی کند .

 

شیشه کریستال استیند گلاس

طرح جدیدی از شیشه های کریستال که از ترکیب فرآیند های اسیدکاری ، سندبلاست ، حکاکی و رنگ آمیزی اکلیلی تشکیل شده است ، شیشه استیند گلاس با نام شیشه دکوراتیو رنگی نیز شناخته شده است ضمنا شیشه کریستال استیند گلاس در کشورهایی نظیر فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و هلند به عنوان شیشه درب ورودی استفاده می شود بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

شیشه کریستال نرده شیشه ای 

برای اجرای نرده های شیشه ای مدرن نیز بهتر است که از شیشه های کریستال یا اکسترا کلیر استفاده کرد ، این نوع نرده ها به سه دسته ی فیکس پویت ، یوچنل و اسپیگت تقسیم می شود ، به طور مثال برای اجرای نرده شیشه ای با طول 140 سانتی متر و ارتفاع 100 سانتی متر باید از شیشه کریستال 10 میل استفاده کرد بدین شکل مقاومت شیشه نیز مطلوب خواهد بود .

 

شیشه کریستال میز شیشه ای 

میزهای تمام شیشه ای به ویژه میز شیشه ای خم جدیدترین طرح میز در سراسر دنیا محسوب می شود و ساختار این نوع میزها به گونه ای است که از شیشه های کریستال یا اکسترا کلیر برای تولید آن استفاده می شود به طور مثال برای تولید یک میز شیشه ای جلو مبلی با طول 120 سانتی متر و عرض 70 سانتی متر باید از شیشه کریستال 16 میل استفاده کرد یدین شکل مقاومت شیشه نیز مناسب خواهد بود .

به طور مثال در کشورهای آمریکایی جنوبی مانند مکزیک ، اروگوئه از شیشه کریستال 20 میل برای تولید میزهای شیشه ای خم جلو مبلی و عسلی استفاده می شود بدین صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

شیشه کریستال اکلیلی 

طرح دیگری از شیشه های کریستال رنگی که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه رنگی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت به طور مثال برای تولید شیشه میز ناهارخوری یک میز استیل طلایی رنگ بهتر است که از شیشه کریستال مشکی اکلیلی استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

شیشه کریستال اکلیلی مدرن در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن و کره جنوبی – شمالی به کرات استفاده می شود و از محبوبیت بسیار زیادی در بین عموم مردم این کشورها برخوردار می باشد به طور مثال در چین از شیشه کریستال بلژیک برای اجرای نرده های شیشه ای مدرن اکسپوز و فیکس پوینت استفاده می شود بدین صورت نمای بسیار زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد و افراد  تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .

شیشه کریستال اکلیلی محبوب ترین طرح شیشه های کریستال محسوب می شود به طوری که بیش از 40 درصد سفارشات شیشه های کریستال به این طرح جدید و مدرن تعلق دارد ، این نوع شیشه ها در ابعاد مختلفی تولید می شود .

 

شیشه کریستال وایت برد شیشه ای 

برای تولید وایت بردهای شیشه ای نیز می توان از شیشه ی کریستال یا اکسترا کلیر استفاده کرد ، به طور مثال برای تولید وایت برد با عرض 180 سانتی متر و عرض 80 سانتی متر باید از شیشه های کریستال 6 میل بکار برد ، وایت برد شیشه ای که با استفاده از شیشه کریستال رنگی تولید می شود این نوع وایت برد های در پروژه های لاکچری استفاده شده و افراد را تحت تاثیر زیبایی خود قرار می دهد .

 

شیشه کریستال سقف شیشه ای

برای اجرای سقف شیشه ای مدرن باید از شیشه های کریستال 12 میل و 16 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک سقف با ظول 300 سانتی متر و عرض 150 سانتی متر باید از شیشه های کریستال 16 میل لمینت شده بکار برد .

 

شیشه کریستال محافظ شیشه ای سنگ قبر 

برای تولید محافظ های شیشه ای سنگ قبر باید از شیشه های کریستال سکوریت شده استفاده کرد به طور مثال برای تولید یک محافظ با طول 200 سانتی متر و عرض 100 سنتی متر باید از شیشه 10 میل کریستال بکار برد .

 

شیشه کریستال روی جزیره 

برای تولید شیشه های روی جزیره نیز از شیشه های کریستال رنگ لاکوبل استفاده می شود به طور مثال برای یک جزیره با طول 150 سانتی متر و عرض 80 سانتی متر باید از شیشه  ی کریستال 10 میل بکار برد .

 

شیشه کریستال دیوارپوش

برای اجرای دیوارپوش های شیشه ای مدرن نیز می توان از شیشه های کریستال رنگی استفاده کرد به طور مثال برای ساختمانی با فضای داخلی سفید رنگ باید از شیشه کریستال مشکی لاکوبل بکار برد .

 

شیشه کریستال ضخیم

برای تولید شیشه های رومیزی یا نرده های شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم 10 میل الی 20 میل استفاده کرد به طور مثال برای یک میز ناهارخوری 10 نفره باید از شیشه 12 میل کریستال بکار برد .

 

شیشه کریستال بیضی

برای تولید شیشه های کریستال ببضی شکل باید از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود این نوع از شیشه های کریستال در پروژه های لاکچری بکار می رود و به طور کلی سطح طراحی داخلی را ارتقا خواهد داد .

 

شیشه کریستال تاشو 

طرح خاص دیگری از شیشه های کریستالی که با سیستم تاشو کار خواهد کرد ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که لنگه های ثابت و بازشو هنگام باز و بسته شدن روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروزه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های تاشو بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

شیشه کریستال 20 میل

در پروژه هایی که ابعاد شیشه ها بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده باشد باید از شیشه های کریستال 20 میل استفاده کرد بدین شکل علاوه بر نمای زیبا از مقاومت مناسبی برخوردار خواهد شد ، شیشه های 20 میل در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

شیشه کریستال مات 

به طور کلی شیشه های کریستالی مات به دو دسته ی شیشه سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این بین شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید شده در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های مات فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای در دنیا قرار گرفته است .

 

شیشه کریستال - اینستاگرام

شیشه کریستال - واتساپ

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

نحوه سفارش شیشه کریستال به صنایع شیشه و آینه کولیوند

برای سفارش شیشه کریستال می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178  تماس حاصل فرمائید و در کمترین زمان ممکن شیشه کریستال با ابعاد مورد نظر خود را تحویل بگیرید و یا از طریق مراجعه حضوری به آدرس صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش های خود را ارائه نمائید.

شایان ذکر است خدمات نصب شیشه کریستال در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

توجه توجه  : صنایع شیشه و آینه کولیوند علاوه بر شیشه کریستال ،  آینه های کریستال هم در رنگ های گوناگون طلایی ، مسی و برنز  با استعانت از خدای بلند مرتبه عرضه می کند ضمنا صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارشات شهرستان ها را نیز می پذیرد .

 

در ادامه برخی از تصاویر مربوط به شیشه های نانو تکنولوژی یا شیشه کریستال را مشاهده خواهید کرد :

 

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه 20 میل

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال بلژیک

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

شیشه کریستال

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون شیشه کریستال در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.crystalglassinc.net

تیم تحریریه کولیوند