فهرست این مقاله

پنجره دوجداره آلومینیومی

تولید انواع پنجره دوجداره آلومینیومی در صنایع کولیوند                        0912823524202188621912

 

پنجره دوجداره آلومینیومی

 

پنجره دوجداره آلومینیومی

به طور حتم برای همه شما که اکنون در حال خواندن این مقاله هستید اتاف افتاده که در منزل خود در حال استراحت بودید اما صدای های ناهانجار فضای بیرونی شما را آزرده است و اینکه در زمستان هنگامی که هوا سرد شده با وجود وسایل گرمایشی در منزل خود اما هوای سرد در فضای داخلی ساختمان را تجربه کرده اید .

با توجه به موارد اشاره شده در بالا که تاثیر زیادی هم در آسایش افراد ساکن در هر ساختمانی دارد تمایل به استفاده از پنجره دوجداره آلومینیومی اختصاصی بسیار بیشتر شده به طوری که در همه ی نقاط کشور شاهد استفاده از این پنجره دوجداره می باشیم .

برخی از افراد پنجره دوجداره آلومینیومی اختصاصی را با پنجره های آلومینیومی ساده اشتباه گرفته و تصور اینکه پنجره های اختصاصی عایق مناسبی نیستند را دارند در حالی که ساختار این نوع پنجره ها کاملا متفاوت از پنجره های قدیمی است .

در این مقاله قصد داریم پیرامون پنجره دوجداره آلومینیومی و ویژگی های آن صحبت کنیم و به بررسی تفاوت این نوع پنجره های دوجداره با پنجره های دوجداره upvc بپردازیم ، به طور کلی پنجره دوجداره آلومینیومی مقاومت بیشتری نسبت پنجره های upvc در دراز مدت از خود نشان می دهد اما از نظر جلوگیری از اتلاف انرژی اگر بخواهیم یک پنجره آلومینیومی با کیفیت را داشته باشیم باید از حالت ترمال بریک استفاده شود .

 

ساختار پنجره دوجداره آلومینیومی  

پنجره های دوجداره آلومنیومی با پنجره های آلومینویمی قدیمی بسیار متفاوت است چرا که این نوع پنجره ها به دلیل ساختار دوجداره ای تا حدود 50 درصد از اتلاف انرژی جلوگیری کرده و به میزان قابل توجهی از آلودگی صوتی کاهش می دهد ، به طور کلی پنجره دوجداره آلومینیومی از دو بخش پروفیل های آلومینیومی اختصاصی و شیشه های دوجداره تشکیل شده است .

پنجره دوجداره آلومینیومی اختصاصی به دو صورت کشویی و بازشو نصب می شود که حالت کشویی برای مکان هایی که با محدودیت فضا مواجه هستیم مناسب است چرا که پنجره روی ریل های مخصوصی در همان جای خود حرکت می کند اما حالت بازشو برای مکان هایی که فضای داخلی ساختمان بزرگ بوده و جلوگیری از اتلاف انرژی در اولاویت قرار دارد استفاده می شود .

توجه داشته باشید که در هر دو حالت هرچقدر لنگه ثابت پنجره بزرگتر در نظر گرفته شود نمای زیباتری را مشاهده خواهید کرد و به اصطلاح نمای کرتین وال حرفه ای را خواهید داشت لذا لنگه های ثابت پنجره زیباتر به نظر می رسد .

 

انواع پروفیل های پنجره دوجداره آلومینیومی صنایع کولیوند 

  • پروفیل آلومینیومی AKROL
  • پروفیل آلومینیومی AKPA
  • پروفیل آلومینیومی SEPIDEH
  • پروفیل آلومینیومی  SEPEHR

صنایع کولیوند برای کسانی که کیفیت پنجره دوجداره از اولویت های آن ها به شمار می رود پروفیل AKROL را پیشنهاد می کند لذا این نوع پروفیل از جنس مرغوب تری نسبت به دیگر پروفیل ها برخوردار است .

 

پنجره دوجداره آلومینیومی کشویی

بر خلاف پنجره های دوجداره UPVC ، پنجره های دوجداره آلومینیومی به صورت کشویی در بهترین حالت خواهد بود لذا به طور کلی حرکت غلتک های پنجره براحتی روی ریل های فلزی حرکت می کنند در ضمن حالت کشویی یا همان پنجره دوجداره آلومینیومی کشویی عایق بهتری محسوب می شود نسبت به پنجره های لولایی در حالی که پنجره های upvc به دلیل ساختاری پلاستیکی روی ریل براحتی حرکت نخواهد کرد .

پنجره دوجداره آلومینیومی کشویی با نام پنجره دوجداره ریلی ( sliding window ) نیز شناخته شده است ، این نوع پنجره ها اغلب در ساختمان های لوکس با فضای داخلی کوچک استفاده می شود .

 

پنجره دوجداره آلومینیومی ترمال بریک

نوع خاصی از پنجره دوجداره آلومینیومی که به دلیل لایه های مختلف در بین پنجره تا 80 درصد از اتلاف انرژی و آلودگی صوتی جلوگیری می کند این ویژگی به این معنی است که حتی از پنجره های دوجداره upvc هم در جلوگیری از اتلاف انرژی بهتر عمل می کند به همین دلیل با رویکار آمدن پنجره های دوجداره آلومینیومی ترمال بریک استفاده از پنجره های دوجداره آلومینیومی ساده و upvc به میزان قابل توجهی در ساختمان های نوساز کاهش پیدا کرده است .

 

پنجره دوجداره آلومینیومی رنگی

پنجره های دوجداره آلومینیومی اغلب سفید رنگ هستند اما صنایع درب و پنجره کولیوند با بهره گیری از روش پیسوله ای و کوره های با در جه حرارت بسیار بالا پنجره های اختصاصی آلومینیومی رنگی را تولید می کند ، به طور مثال برای ساختمانی با سنگ نمای قهوه ای رنگ باید از پنجره دوجداره آلومینیومی شامپاینی استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

پنجره دوجداره آلومینیومی طرح چوب

با توجه به اینکه در معماری اصلی ایرانی چوب نقش مهمی داشته برخی از افراد تمایل به استفاده از پنجره های دوجداره طرح چوب دارند ، این پنجره ها در دو رنگ قهوه ای تیره و روشن تولید می شود پنجره دوجداره آلومینیومی طرح چوب در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

پنجره دوجداره آلومینیومی دو حالته

جدیدترین پنجره دوجداره از نظر روش یاز شدن پنجره دو حالته نام دارد که در واقع نوعی از پنجره های دوجداره لولایی محسوب می شود با این تفاوت که علاوه بر حالت افقی به حالت عمودی نیز باز و بسته خواهد شد ، پنجره دوجداره آلومینیومی دو حالته جذابترین طرح پنجره های دوجداره محسوب می شود که در اغلب ساختمان های لوکوس و ویلاهای لاکچری استفاده شده است .

 

پنجره دوجداره آلومینیومی دکوراتیو 

ساختار پنجره آلومینیومی دکوراتیو به گونه ای است که که در واقع یک شبکه بندی آلومینیومی نیز داخل فریم اصلی ایجاد شده و از شیشه های طرح دار استیند گلاس به عنوان شیشه دوجداره پنجره استفاده می شود ، پنجره دوجداره آلومینیومی دکوراتیو در ساختمان های با طراحی لوکس اجرا می شود چرا که این نوع پنجره ها از قیمت بالایی برخوردار است .

پنجره دوجداره آلومینیومی دکوراتیو در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی ساختمان های مسکونی بکار می برند .

 

پنجره دوجداره آلومینیومی حفاظ دار

با توجه به اینکه سرقت های فراوانی از ساختمان های مسکونی می شود بهتر است که از پنجره های دوجداره حفاظ دار استفاده کرد ، برای تولید این نوع پنجره ها از پروفیل های با ضخامت بالا بکار می رود ، در صورت نصب پنجره دوجداره آلومینیومی حفاظ دار امکان سرقت از این قسمت به حداقل می رسد به همین دلیل در اغلب ساختمان های لوکس این نوع پنجره ها نصب خواهد شد .

 

پنجره دوجداره آلومینیومی خم

طرح خاصی از پنجره های دوجداره آلومینیومی که توسط کوره های با درجه حرارت بسیار بالا خم خواهد شد به طوری که ابتدا پروفیل در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس داخل کوره قرار داده می شود ضمنا پنجره دوجداره آلومینیومی خم در کشورهایی نظیر فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و هلند در ساختمان های لوکس استفاده می شود بدین شکل نمای زیبایی در ساختمان ایجاد خواهد شد .

پنجره دوجداره آلومینیومی خم محبوب ترین طرح پنجره های آلومینیومی محسوب می شود طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع پنجره ها جهت تزیین فضای داخلی و خارجی ساختمان و ارتقای سطح طراحی دکوراسیون استفاده می کنند .

 

پنجره دوجداره آلومینیومی با شیشه هوشمند 

در این طرح جدید با استفاده از ریموت شیشه ی پنجره دوجداره از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است پنجره دوجداره آلومینیومی با شیشه هوشمند در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

پنجره دوجداره آلومینیومی با شیشه هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح پنجره دوجداره شناخته شده است قیمت پنجره آلومینیومی با شیشه هوشمند تقریبا دو برابر پنجره های آلومینیومی ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع پنجره های در پروژه های خاصی استفاده می کنند .

 

تفاوت پنجره دوجداره آلومینیومی با upvc

به طور کلی پنجره های دوجداره آلومینیومی در دراز مدت عملکرد بهتری نسبت به پنجره های upvc از خود نشان می دهد و حتی پروفیل های آلومینیومی را می توان پس ار سال ها استفاده به قیمت خوبی به فروش رساند .

 

پنجره دوجداره آلومینیومی تاشو 

جذاب ترین طرح پنجره های دوجداره که به صورت تاشو باز و بسته می شود ساختار این نوع پنجره ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ،  لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، پنجره دوجداره آلومینیومی تاشو در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از پنجره دوجداره آلومینیومی تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و به بهترین شکل ممکن از فضای موجود استفاده خواهد شد .

 

تعویض پنجره دوجداره آلومینیومی 

یکی از خدمات ارئه شده در صنایع کولیوند تعویض پنجره های قدیمی با پنجره های دوجداره آلومینیومی بدون تخریب است به طوری که هیچ گونه تغییری در چارچوب پنجره ها ایجاد نخواهد ، پنجره های آلومینیومی در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، فرانسه و هلند به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

توری پنجره دوجداره آلومینیومی 

برای پنجره های دوجداره از نوعی از توری های اختصاصی تولید شده است که به صورت کشویی باز و بسته می شود ، این نوع توری ها در دراز مدرت هم عملکرد بسیار مطلوبی را از خود نشان داده اند ، توری های پنجره دوجداره فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

ویژگی های پنجره دوجداره آلومینیومی صنایع کولیوند 

  • جلوگیری از اتلاف انرژی تا 50 درصد در پنجره های دوجداره ساده
  • جلوگیری از اتلاف انرزی تا 80 درصد در پنجره های دوجداره ترمال بریک
  • جلوگیری از آودگی صوتی تا 50 درصد در پنجره های ساده و تا 80 درصد در پنرجه های ترمال بریک
  • نمای شیک و منحصربفرد
  • رنگ های متنوع

لازم به ذکر است که صنایع کولیوند علاوه بر تولید پنجره دوجداره آلومینیومی ، درب آلومینیومی ساده و طرح دار را تولید می کند این نوع درب ها در طرح های مختلفی ساخته شده که پرکاربردترین آن درب آلومینیومی سرویس بهداشتی می باشد .

 

پنجره دوجداره آلومینیومی - اینستاگرام

 

پنجره دوجداره آلومینیومی - واتساپ

 

نحوه سفارش پنجره دوجداره آلومینیومی به صنایع کولیوند 

شما می توانید جهت اطلاع از قیمت پنجره دوجداره آلومینیومی و سفارش آن به صنایع کولیوند با شماره های 021886219120921419517809128235242 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع کولیوند پنجره دوجداره آلومینیومی مورد نظر خود را به صورت حضوری به کارشناسان فروش ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب پنجره دوجداره آلومینیومی در صنایع کولیوند توسط تیم خبره و باتجربه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

ساعت کاری کارخانه در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 17 و پنج شنبه ها از ساعت 8 الی 14 تعیین گردیده است لطفا در ساعات ذکر شده نسبت به ثبت سفارش اقدام نمایید .

 

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره upvc دکوراتیو

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

پنجره دوجداره آلومینیومی

 

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون پنجره دوجداره آلومینیومی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند