فهرست این مقاله

کفپوش شیشه ای

تولید انواع کفپوش شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                           ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸

 

کفپوش شیشه ای

 

کفپوش شیشه ای

امروزه شاهد اجرای نمای شیشه ای بسیار زیادی در سراسر دنیا هستیم در حالی که در گذشته فقط در پنجره ها از شیشه استفاه می شد ، کف ساختمان یکی از قسمت های بسیار حساس محسوب می شود که جهت اجرای نمای شیشه ای در این قسمت باید موارد متعددی را در نظر گرفت چرا که کوچکترین اشتباهی ممکن است خسارت های جبران ناپذیری را به ارمغان آورد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی شیشه های نشکن در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۸۲ آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از ۱۰۰ طرح مختلف این نوع شیشه ها را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

فرآیند تولید و اجرای کفپوش شیشه ای به گونه ای است که ابتدا اندازه گیری و ترسیم نقشه پروژه صورت می گیرد سپس فریم های آهنی به صورت شبکه بندی نصب می شود در مرحله ی بعدی شیشه های سکوریت در ابعاد مورد نظر تولید شده و توسط لایه PVB دو عدد شیشه سکوریت به یکدیگر چسبیده می شود در نهایت هم شیشه ها توسط قاپک های مخصوص شیشه داخل فریم های آهنی قرار داده می شود .

 

کفپوش شیشه ای لمینت

در اغلب موارد باید از شیشه های لمینت برای اجرای کفپوش های شیشه ای استفاده کرد به طوری که ابتدا دو عدد شیشه سکوریت با ابعاد یکسان تولید شده سپس توسط لایه PVB به یکدیگر چسبیده می شوند در این صورت حتی اگر یکی از شیشه ها شکسته شود ذرات آن از هم جدا نخواهد شد بنابراین هیچ گونه خطری کسی را تهدید نمی کند .

.

کفپوش شیشه ای رنگی

با توجه به تولید شیشه های سکوریت رنگی دودی ، شامپاینی ، سبز ، بنفش و برنز می توان از شیشه های سکوریت رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی ساختمان جهت اجرای کفپوش شیشه ای استفاده کرد بدین شکل قواعد طراخی دکوراسیون نیز رعایت خواهد شد .

 

کفپوش شیشه ای طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه سندبلاست و چاپ طرح های مختلفی روی شیشه های سکوریت به صورت رنگی و مات ایجاد می شود ، به طوری که ابتدا طرح مورد نظر توسط دستگاه کاتر پلاتر ایجاد شده سپس توسط پمپ های فشار قوی پودر سیلیس روی شیشه پاشیده خواهد شد .

 

کفپوش شیشه ای کریستال

به طور کلی شیشه های شفاف سکوریت به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین شیشه کریستال یا اکسترا کلیر دارای بیشترین میزان شفافیت است و بهتری انتخاب جهت اجرای کفپوش شیشه ای به شمار می شود ، این نوع شیشه ها با ضخامت های ۶ میل ، ۸ میل ، ۱۰ میل ، ۱۲ میل ، ۱۶ میل و ۲۰ میل تولید می شود .

 

کفپوش شیشه ای اسیدکاری شده

طرح جدیدی از کفپوش شیشه ای که الگوهای مختلفی روی شیشه های سکوریت اسیدکاری می شود ، برای تولید این نوع شیشه ها ار اسیدهای مخصوص شیشه و پمپ های فشار قوی استفاده می شود البته قبل از ریختن اسید روی شیشه باید برچسب های روزرنگ توسط دستگاه کاتر پلاتر برش داده شده روی شیشه چسبیده می شود .

 

کفپوش شیشه ای حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر می توان طرح های مختلفی را روی شیشه های کف حکاکی یا اینگریوینگ کرد به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی شیشه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال می توان لوگوی ساختمان را روی کفپوش شیشه ای حکاکی کرد در این صورت تبلیغات حرفه ای نیز صورت خواهد گرفت .

 

کفپوش شیشه ای سه بعدی

یکی دیگر از طرح های کفپوش های شیشه ای که تصاویر مختلف سه بعدی روی شیشه چاپ می شود به طور مثال می توان تصاویر خانوادگی را روی شیشه چاپ کرد و نمای زیبایی در ساختمان ایجاد کرد .

 

کفپوش شیشه ای هوشمند 

طرح خاصی از کفپوش های شیشه ای که با استفاده از ریموت شیشه از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قزع جریان برق از کار خواهد افتاد لازم به ذکر است کفپوش شیشه ای هوشمند در کشورهای اروپایی به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

کفپوش شیشه ای هوشمند در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح شیشه کف معرفی شده است ، قیمت کفپوش شیشه ای هوشمند تقریبا دو برابر کفپوش های شیشه ای ساده و طرح دار است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از آن ها فقط در پروژه های لوکس ساختمانی استفاده می کنند .

 

کفپوش شیشه ای اکریلیک 

در این طرح از کفپوش های شیشه ای با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود ، کفپوش شیشه ای اکریلیک جذاب ترین طرح کفپوش های شیشه ای به شمار می رود این نوع شیشه ها در پروژه های لاکچری استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

کفپوش شیشه ای اکلیلی 

طرح دیگری از کفپوش های شیشه ای که رنگ به صورت اکلیلی روی شیشه ایجاد می شود ، این نوع شیشه ها با نام شیشه لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت ، کفپوش شیشه ای اکلیلی در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن و کره جنوبی به کرات استفاده می شود این نوع شیشه ها از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار می باشد .

 

کفپوش شیشه ای مات 

به طور کلی کفپوش های شیشه ای مدرن مات به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این شیشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید شده اما شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد .

 

کفپوش شیشه ای ضخیم

برای تولید کفپوش های شیشه ای با ابعاد بزرگ باید از شیشه های ضخیم ۱۰ میل الی ۲۰ میل استفاده کرد به طور مثال برای اجرای کف شیشه ای با ابعاد ۲۵۰ * ۳۲۰ سانتی متر باید از شیشه های ۱۶ میل بکار برد .

 

کفپوش شیشه ای رفلکس

در این طرح از کفپوش های شیشه ای مدرن از شیشه های رفلکس رنگی استفاده می شود این نوع شیشه ها در رنگ های طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز وجود دارد .

 

کفپوش شیشه ای تاشو 

در برخی از پروژه های با نمای شیشه ای مدرن از شیشه های تاشو استفاده می شود ساختار این نوع شیشه ها به گونه ای است که هنگام باز شدن ، لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از کفپوش شیشه ای تاشو بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

کفپوش شیشه ای ۲۰ میل 

در پروزه هایی که با کموبد فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از شیشه های ۲۰ میل بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

کفپوش شیشه ای مات 

شیشه های سکوریت مات نیز به دو دسته ی سندبلاست و ساتینا تقسیم می شود که در این یشه سندبلاست به صورت طرح دار تولید می شود در حالی که شیشه ساتینا فقط به صورت ساده وجود دارد ، شیشه های مات فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای و مدرن قرار گرفته است .

 

 

کفپوش شیشه ای - اینستاگرام

 

کفپوش شیشه ای - واتساپ

 

 

از طریق زیر می توان کفپوش شیشه ای را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش داد

برای اطلاع از قیمت کفپوش شیشه ای و سفارش آن می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری کفپوش شیشه ای مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است اجرای کفپوش شیشه ای در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط افراد فنی متخصص و با تجربه صورت می گیرد چنانچه پس از نصب مشکلی به وجود آید تیم پشتیبانی اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

کفپوش شیشه ای

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون کفپوش شیشه ای در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند