فهرست این مقاله

آرام بند درب

عرضه انواع آرام بند درب در صنایع کولیوند                                            0912823524202188621912

 

آرام بند درب

آرام بند درب

یکی از تجهیزات ساختمانی که در مراحل پایانی ساخت ساختمان پشت درب ها نصب خواهد شد ، همیشه بستن درب و صدای ناهنجار آن در اثر برخورد با چارچوب همه ما را به نوعی اذیت کرده و احساس ناخوشایندی را در ما ایجاد کرده است اما از زمانی که آرام بند درب برای اولین بار در کشور آلمان توسط مخترعان آن کشور به ثبت رسید و سپس در کارخانه ها شروع به تولید شد این دغدغه به طور کامل برطرف شد .

در آسیا هم کشور چین و ژاپن به سرعت شروع به تولید انواع آرام بند درب کردند و به نوعی بازار این دستگاه را در آسیا متعلق به خود کردند ، آرام بندهای چینی کیفیت کمتری نسبت به آرام بندهای ژاپنی و آلمانی داشته اما قیمت آن هم بسیار کمتر می باشد .

انتخاب و نصب آرام بند درب باید با توجه به نوع درب و وزن آن انجام بپذیرد به عنوان مثال جک درب آهنی با وزن 100 کیلو گرم با جک درب چوبی با وزن 60 کیلوگرم متفاوت خواهد بود ، دقت نظر داشته باشید که که اگر در انتخاب آرام بند درب این دو عامل در نظر گرفته نشود پس از مدت کوتاهی آرام بند از کار خواهد افتاد و شما مجبور به دوباره کاری خواهید شد .

 

انواع آرام بند درب 

  • آرام بند NHN ژاپن
  • آرام بند ریوبی (RYOBI) ژاپن
  • آرام بند دورکاس (DORCAS) اسپانیا
  • آرام بند ویرو (VIRO) ایتالیا
  • آرام بند درما (DORMA) ایتالیا
  • آرام بند کینگ (KING) کره
  • آرام بند گزه (GEZE) آلمان
  • آرام بند سیزا (CIZA) ایتالیا 

 

با کمی دفت و توجه به موارد  اشاره شده می توان نتیجه گیری کرد که کشور ایتالیا در زمینه ساخت آرام بند درب از نظر کمیت ساخت این دستگاه پیشتاز است اما از نظر کیفیت نظرهای بسیار متفاوتی وجود دارد هر یک دیگری را نقض خواهد کرد .

 

انواع درب های ساختمانی که نیاز به آرام درب دارند 

برای هر یک از موارد بالا باید نوع خاصی از آرام بند درب را نصب کرد توجه دشاته باشید که هنگام سفارش آرام بند نوع درب مورد نظر و وزن تقریبی آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید چرا که در این صورت بهترین انتخاب را خواهید داشت .

از لحاظ طراحی آرام بند درب هر یک از شرکت ها طرح خاصی را برای آن در نظر گرفته اند اما به طور کلی از نظر ظاهری اکثر آرام بند ها شیک و زیبا به نظر می رسند بنابراین نه تنها زیبایی درب مورد نظر را از بین نبرده بلکه موجب نمای بهتر درب خواهد شد .

 

 آرام بند درب شیشه ای

صنایع کولیوند علاوه بر آرام بندهای درب های آهنی ، چوبی و آلومینیومی که در واقع ظاهری مشابه یکدیگر دارند آرام بندهای درب شیشه ای که با نام استپ هم شناخته شده است عرضه می نماید ، آرام بند درب شیشه ای به دو دسته استپ توکار و استپ روکار تقسیم بندی می شود که حالت توکار در گذشته هم استفاده می شد اما استپ های روکار به تازگی تولید شده که کاربرد زیادی داشته و ظاهر بسیار زیبایی هم دارد .

 

آرام بند درب چوبی

اغلب درب های چوبی که معمولا هم به عنوان درب های ورودی منزل استفاده می شوند دارای وزن سنگینی هستند به همین دلیل هنگام باز کردن درب به سرعت درب بسته خواهد شد به همین دلیل با نصب یک آرام بند می توان حرکت آن را کنترل کرد .

 

آرام بند درب کابینت

آرام بندهای درب کابینت بر خلاف سایر آرام بندها دارای ابعاد کوچکی است و در داخل کابینت نصب می شود معمولا برای نصب یک درب کابینت چوبی یا شیشه ای از دو عدد آرام بن در بالا و پایین درب استفاده می شود .

 

آرام بند درب آهنی

درب های آهنی معمولا وزن بسیار زیادی داشته از همین رو برای این نوع درب ها باید از آرام بندهای مخصوص درب های سنگین استفاده شود در صورت استفاده از آرام بندهای سبک وزن پس از مدت کوتاهی هرز خواهد شد .

 

آرام بند درب آلومینیومی

برای درب های آلومینیومی معمولا از آرام بندهای ساده استفاده می شود چرا که وزن این نوع درب ها کم بوده و براحتی باز و بسته می شود البته اگر قسمت شیشه خور درب بیش از حد استاندارد در نظر گرفته شده باشد وزن درب نیز سنگین خواهد شد ، آرام بند درب آلومینیومی در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید شده است به طور مثال برای یک درب طرح چوب باید از آرام بند های شامپاینی استفاده کرد .

 

آرام بند درب UPVC

با اینکه درب های UPVC اغلب از وزن زیادی برخوردار نیستند اما برای این نوع درب ها نیز آرام بند های مخصوصی تولید شده است ، درب های UPVC به عنوان درب سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد یا توجه به وزن مناسب درب های UPVC جهت باز و بسته درب می توان از آرام بند درب ساده نیز می توان برای این نوع درب ها استفاده کرد .

 

آرام بند درب استیل

با توجه به اینکه درب های استیل جزء گرانترین درب های ورودی ساختمان محسوب می شود به طبع استفاده از آرام بند برای جلوگیری از آسیب به این نوع درب ها و افزایش طول عمر آن الزامی است ، آزام برند های درب استیل در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

آرام بند درب پارکینگ

درب های پارکینگ معمولا از وزن بسیار زیادی برخوردار است به همین دلیل باید از آرام بندهای با استحکام بالا استفاده کرد زیرا در صورت استفاده از آرام بندهای ساده پس از مدت کوتاهی از کار خواهد افتاد ، برای درب های پارکینگ نوعی از آرام بندها از بکار می رود که دارای یک بازویی بسیار مستحکم و پر قدرت است به همین دلیل براحتی درب سنگین وزن را باز و بسته خواهد کرد .

 

آرام بند درب لابی

امروزه درب های لابی نیز در طرح های مختلفی تولید می شود که اغلب وزن درب سنگین بوده و برای سهولت در باز و بسته شدن آن نیاز به آرام بندها می باشد بدین شکل افراد می توانند براحتی رفت و آمد کنند لازم به ذکر است درب لابی ساختمان پر رفت و آمد ترین درب ساختمان محسوب می شود به همین دلیل باید از آرام بند درب با کیفیت برای این قسمت از ساختمان استفاده کرد .

 

آرام بند درب شیشه ای هوشمند

جدیدترین طرح درب های شیشه ای که با استفاده از ریموت شیشه ها از حالت مات به شفاف و برعکس تبدیل می شود ، شیشه هوشمند از طریق الکتریسیته عمل کرده و با قطع جریان برق از کار خواهد افتاد ، آرام بند درب شیشه ای هوشمند در کشورهای اروپایی نیز مانند آلمان ، ایتالیا و هلند به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

آرام بند درب باغ 

درب های باغ ویلاها نیز مانند درب های پارکینگ از وزن بالایی برخوردار است به همین دلیل باید از آرام بندهای با مقاومت بالا استفاده کرد ، این نوع آرام بندها اغلب در کشور کره جنوبی تولید شده است ، استپ های درب باغ در مجله بین المللی the best design به عنوان برترین طرح استپ مدرن شناخته شده است از همین طراحان دکوراسیون مدرن گرایش زیادی به این طرح دارند .

 

آرام بند درب ضد سرقت

برای درب های ضد سرقت نوعی از آرام بندهای توکار استفاده شده که موجب حرکت آهسته ی درب می شود بدین شکل دیگر نیازی به نیازی به آرم بندهای روکار نیست و براحتی می توان حرکت درب را کننرل کرد ، آرام بند درب ضد سرقت اغلب دارای متریال های فلزی است چرا که این نوع درب ها باید از مقاومت بالایی برخوردار می باشد و با ضربه های کوچک دچار آسیب نشود .

 

آرام بند درب تاشو 

در این طرح از درب های شیشه ای مدرن و لاکچری تاشو استفاده می شود ساختار این نوع درب ها به گونه ای است که هنگام باز و بسته شدن لنگه ها روی هم قرار خواهند گرفت ، آرام بند درب تاشو در پروژه هایی که نیاز به استفاده بهینه از فضای داخلی است به کرات مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

 

آرام بند درب ضد آب 

نوعی از درب های ضد آب که با استفاده از متریال های آلومینیومی و چوبی تولید شده است و اغلب از وزن سنگینی برخوردار می باشد ، برای این نوع درب ها معمولا از آرام بندهای فلزی آلمانی بکار خواهد رفت ، آرام بند های واتر پروف فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

تولید استپ های درب در صنایع کولیوند با استفاده از پیسرفته ترین دستگاه های هوشمند در این زمینه انجام می شود از همین رو کیفیت این محصول ها بسیلر مطلوب می باشد .

 

آرام بند درب - اینستاگرام

 

آرام بند درب - واتساپ

 

 

برای سفارش انواع آرام بند به صنایع کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

جهت اطلاع از قیمت آرام بند درب و سفارش آن به صنایع کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نموده و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع کولیوند آرام بند درب مورد نظر خود را به صورت حضوری سفارش دهید .

شایان ذکر است صنایع کولیوند با تشکیل تیم فنی مجرب نصب آرام بند درب ها را نیز انجام می دهد چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

ساعت کاری کارخانه در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 17 و در روز پنج شنبه از ساعت 8 الی 14 مقرر شده است لطفا در ساعات تعیین شده مراجعه حضوری نمایید .

 

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

آرام بند درب

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آرام بند درب در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.yaleasia.com

تیم تحریریه کولیوند