فهرست این مقاله

آینه تاچ

تولید انواع آینه تاچ با نور مخفی در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

آینه تاچ

 

آینه تاچ

در چند سال گذشته فرآیند تولید آینه های نورپردازی شده در اغلب کشورهای دنیا گسترش یافته است به طوری که اغلب طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع آینه ها برای بهتر کردن فضای داخلی به ویژه در سرویس بهداشتی استفاده می کنند ، در این مقاله جدیدترین نوع آینه های با نور مخفی که با نام آینه لمسی شناخته شده است را بررسی خواهیم کرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی آینه های دکوراتیو در ایران فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از ۱۰۰۰ طرح مختلف آینه های دکوراتیو از جمله آینه تاچ یا لمسی را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

آینه لمسی برای اولین بار در کشور آلمان تولید شد به طوری که مهندسان برق این کشور با استفاده از ترکیب مدارهای الکتریکی موفق به تولید چنین مداری شدند ، از آن پس طراحان دکوراسیون داخلی همه کشورهای دنیا تمایل زیادی به استفاده از این نوع آینه ها به جای آینه های ساده پیدا کردند .

 

آینه تاچ کریستال

برای تولید آینه های شفاف لمسی می توان از سه نوع آینه فلوت ، سوپر کلیر و کریستال استفاده کرد که در این بین آینه کریستال به دلیل شفافیت بسیار بالا بهترین انتخاب محسوب می شود .

 

آینه تاچ رنگی

همانطور که در مقاله های متعددی شرح داده شد رنگ ها نقش بسیار مهمی در تزیین فضای داخلی ساختمان دارند از همین رو می توانید با استفاده از آینه های رنگی ما طبق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی سطح طراحی را ارتقا دهید ، در صنایع شیشه و آینه کولیوند آینه لمسی در رنگ های نقره ای ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش سبز تولید می شود توجه نمایید که رنگ آینه باید با رنگ نورپردازی تطابق داشته باشد .

به طور مثال در ساختمانی که فضای داخلی آن با رنگ سفید و مشکی تزیین شده است باید از آینه  هوشمند دودی تاچ استفاده کرد بدین شکل قواعد طراحی دکوراسیون داخلی نیز رعایت خواهد شد .

 

آینه تاچ سندبلاست

در اغلب موارد حاشیه دور آینه های لمسی به پهنای ۴ سانتی متر سندبلاست می شود بدین شکل نورپردازی مخفی پشت آینه از قسمت های سندبلاست شدن نیز نمایان خواهد شد ، لازم به ذکر است طرح های مختلفی را می توان با استفاده از کاتر پلاتر و پمپ های فشار قوی روی آینه تاج به صورت سندبلاست ایجاد کرد .

 

آینه تاچ طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه CNC و MASTER می توان آینه های لمسی را در طرح های مختلفی تولید کرد به طور مثال برخی از آینه های لمسی به صورت بیضی متقارن و نامتقارن تولید می شوند در جدیدترین طرح های آینه لمسی مدرن و کلاسیک لوگوی ورساچه روی آینه ایجاد می شود بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ساختمان ایجاد خواهد شد و افراد را تحت تاثیر قرار می دهد .

 

آینه تاچ روشویی

بیش از ۷۰ درصد آینه های لمسی به عنوان آینه روشویی یا سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد بدین شکل دیگر نیازی به ایجاد نورپردازی های مختلف در فضای داخلی سرویس بهداشتی نمی باشد ، نحوه عملکرد لمسی آینه لمسی روشویی دقیقا مشابه گوشی های هوشمند به صورت حرارتی است به عبارتی با ضربه زدن عمل خواهد نخواهد کرد .

 

آینه تاچ سه بعدی

حالت خاصی از آینه لمسی که برای تولید آن ابتدا یک آینه با ابعاد استاندارد به عنوان آینه اصلی در نظر گرفته می شود سپس تعدادی آینه با طول آینه اصلی و عرض ۱۰ سانتی متر به صورت مورب به آینه اصلی چسبیده می شود به طوری که یک نمای سه بعدی در آینه ایجاد خواهد شد .

در نهایت هم فرآیند اجرای نورپردازی مخفی آینه لمسی سه بعدی صورت می گیرد در این مرحله با استفاده از LED های رنگی و ورق های PVC پشت آینه نورپردازی می شود و مدارهای الکتریکی نصب خواهند شد .

 

آینه تاچ پازلی

در طرح های جدید آینه کاری روی دیوار تکنیک نورپردازی مخفی به روش لمسی نیز اجرا می شود ، این نوع آینه کاری بیشتر در سالن های بزرگ جهت تزیین فضای داخلی بکار می رود که در پی آن طراحی داخلی به میزان قابل توجهی ارتقا می یابد .

 

آینه تاچ دو طرفه

در برخی از پروژه ها مانند سالن های زیبایی معمولا از آینه های لمسی دو طرفه استفاده می شود به طوری که هر دو طرف آینه نورپردازی شده قرار دارد و از آن برای میکاپ افراد بکار برده خواهد شد ، آینه لمسی دو طرفه اغلب در سالن های زیبایی با استفاده از زنجیزهای فلزی رنگی از سقف آویز می شود بین شکل نمای زیبایی در ساختمانی ایجاد خواهد شد .

 

آینه تاچ آویز

خاص ترین روش نصب آینه های نورپردازی شده ی لمسی که آینه از سقف با استفاده از زنجیزهای فلزی رنگی و قلاب های فلزی آویز می شود ، این نوع آینه ها نیز اغلب در سالن های زیبایی استفاده خواهد شد برای اجرای آینه لمسی آویز ابتدا قلاب های فلزی در قسمت های بالای آینه نصب شده سپس زنجیرهای فلزی رنگی به دو طرف آینه چسبیده می شود و داخل قلاب قرار خواهد گرفت .

 

آینه تاچ با قاب

یکی دیگر از آینه های نوپردازی شده که یک قاب چوبی ، پی وی سی یا استیل به عنوان فریم دور آینه قرار می گیرد ، این نوع آینه ها در ساختمان هایی که دارای طراحی دکوراسیون کلاسیک است استفاده می شود ، لازم به دکر است با توجه به اینکه آینه لمسی یکی از بهترین آینه های دکوراتیو محسوب می شود بهتر است که از قاب های چوبی به عنوان فریم دور آینه استفاده شود .

آینه لمسی با قاب استیل جدیدترین و محبوب ترین نوع آینه لمسی مجسوب می شود که اغلب در سالن های زیبایی مدرن و مزون های لوکس استفاده می شود ، این نوع آینه ها با نام آینه مدرن تاچ نیز شناخته شده است به طور مثال می توان از آینه دودی و فریم استیل طلایی برای تولید آینه تاچ استفاده کرد بدین شکل یک آینه هوشمند لاکچری تولید خواهد شد که افراد را تحت تاثیر قرار می دهد .

 

آینه تاچ تایمر دار

در این طرح ساعت و دمای محیط داخلی به صورت دیجیتالی روی آینه هوشمند نمایش داده می شود ، قسمتی از آینه که اعداد ذکر شده روی آن بهص ورت هایلایت وجود دارد اسیدکاری خواهد شد .

 

آینه تاچ صفحه نمایش دار

جدیدترین طرح آینه های نورپردازی شده که دارای یک صفحه نمایش با ابعاد کوچک و و یک بلندگوست که از طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل می شود بدین شکل می توانید ویدئو و موزیک مورد علاقه ی خود را پخش کنید ، آینه تاچ صفحه نمایش دار در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

آینه تاچ صفحه نمایش دار در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هز ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین نوع آینه لمسی معرفی شده است قیمت آینه لمسی صفحه نمایش دار تقریبا دو برابر آینه های تاچ ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع آینه ها فقط در ساختمان های لوکس و خاص استفاده می کنند .

 

آینه تاچ اکریلیک 

در این طرح از آینه های تاچ که با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی آینه ایجاد می شود ، این نوع آینه ها در واقع یک اثر هنری مدرن و منحصربفرد به شمار می رود ضمنا آینه لمسی در کشورهایی نظیر فرانسه ، آلمان ، ایتالیا و هلند در ساختمان های لوکس استفاده می شود بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

مقایسه آینه تاچ با آینه ریموت دار

طرح دیگری از آینه های نوپردازی شده که با استفاده از ریموت نورپردازی مخفی پشت آینه روشن و خاموش می شود حتی می توان رنگ نورپردازی و افکت های نمایش نور را توسط ریموت تغییر داد ، آینه لمسی ریموت دار اغلب در سالن های زیبایی و مزون های لباس فروشی استفده می شود بدین شکل آینه نیز به دلیل کمتر روشنو خاموش شدن عمز طولانی تری خواهد داشت .

 

تفاوت آینه تاچ با آینه حسگری

در این طرح با حرکت دست از قسمت تعیین شده روی آینه نورپردازی مخفی روشن و خاموش می شود ، فرآیند تولید آینه های حسگری بسیار زمانبر و پیچیده است و از قیمت بالایی برخوردار می باشد ، لازم به ذکر است آینه لمسی و حسگری در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

آینه تاچ حکاکی شده 

طرح جدیدی از آینه های تاچ که با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی آینه حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی آینه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی آینه لمسی روشویی و قدی حکاکی کرد بدین شکل به برندینگ مجموعه نیز کمک شایاینی خواهد شد که ارتباط مستقیمی با میزان فروش شرکت مورد نظر دارد .

آینه تاچ ضد بخار

با توجه به ایجاد بخار ناشی از باز کردن آب گرم در حمام باید از آینه های هوشمند ضد بخار برای این قسمت از سرویس بهداشتی استفاده کرد ، ساختار این نوع آینه ها به گونه ای است که با لمس کردن قسمت تعیین بخار روی آن محو خواهد شد ، آینه تاچ ضد بخار در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح آینه لمسی معرفی شده است .

قیمت آینه لمسی ضد بخار تقریبا دو برابر آینه های ضد بخار ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع آینه ها در پروژه های لوکس ساختمانی استفاده می کنند بدین شکل نمای زیبایی در نیز در فضای داخلی ایجاد خواهد شد ، آینه تاچ ضد بخار محبوب ترین طرح آینه های تاچ محسوب می شود به طوری که بیش از ۵۰ درصد سفارشات آینه هوشمند به این طرح تعلق دارد .

 

آینه تاچ اکلیلی 

طرح دیگری از آینه های لمسی رنگی که رنگ به صورت اکلیلی روی آینه ایجاد می شود ، این نوع آینه ها با نام آینه لمسی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاص ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال در ساختمانی که فضای داخلی سرویس بهداشتی آن با رنگ سفید تزیین شده است باید از آینه لمسی دودی اکلیلی استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

آینه تاچ بی نهایت 

طرح خاص دیگری از آینه های تاچ که در آینه نمای بی نهایت از نورپردازی رنگی مشاهده می شود ، برای تولید این نوع آینه ها از شیشه های رفلکس رنگی و قاب های فلزی استفاده خواهد شد ، آینه تاچ بی نهایت بیشتر جنبه ی تزیین دارد به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع آینه ها برای طراحی هرچه بهتر فضای داخلی استفاده می کنند .

آینه لمسی بی نهایت اغلب در ساختمان های با طراحی داخلی مدرن و جدید استفاده می شود به همین دلیل بیش از ۷۰ درصد سفارشات مربوط به آینه های تاچ هوشمند به این طرح خاص تعلق دارد .

 

آینه تاچ زوم دار 

یکی دیگر از طرح های آینه لمسی که یک قسمت از آن به صورت زوم دار ایجاد شده است این نوع آینه ها اغلب به عنوان آینه آینه های آرایشی و میکاپ شناخته شده است ضمنا نمای زیبایی را در فضای داخلی ایجاد می کنند ، بزرگنمایی آینه لمسی زوم دار تقریبا ۵ برابر آینه های تاچ ساده است به همین دلیل از این نوع آینه ها برای میکاپ و آرایش استفاده می شود .

قسمت زوم آینه لمسی معمولا با قطر ۲۰ سانتی متر روی آینه ایجاد شده است ، این نوع آینه ها اغلب به عنوان آینه آرایشی و آینه میکاپ مورد استفاده قرار می گیرد و در سالن های زیبایی کاربرد زیادی دارد ، آینه تاچ زوم دار در کشورهای آسیایی به ویژه در ایران کاربرد زیادی دارد چرا که با توجه به آمار میزان آرایش در ایران بسیار بیشتر از متوسط جهانی می باشد .

آینه لمسی زوم دار در کشورهای آسیای شرقی مانند چین ، ژاپن و کره جنوبی به کرات مورد استفاده قرار می گیرد ، مردم کشورهای اشاره شده تمایل زیادی به تزینی فضای داخلی با استفاده از آینه دارند به طور مثال در چین از آینه تاچ زوم دار در سالن های زیبایی و آرایشگاه های مردانه و زنانه به کرات استفاده می شود و از محبوبیت بسیار زیادی در بین عموم مردم برخوردار می باشد .

 

آینه تاچ پایه دار 

طرح دیگری از آینه لمسی که توسط یک پایه فلزی و چوبی روی زمین قرار داده می شود در واقع در این حالت آینه به دیوار تکیه داده نخواهد شد ، این نوع آینه ها اغلب در سالن های زیبایی و هتل های استفاده می شود به طور مثال در مزون ها از آینه تاچ قدی پایه دار با ابعاد ۱۰۰ * ۲۰۰ سانتی متر استفاده می کنند بدین شکل علاوه بر ایحاد نمای زیبا در فضای داخلی ، از نظر کاربردی نیز آینه مناسب خواهد بود .

 

آینه تاچ اتاق خواب

برای اتاق خواب ها می توان از آینه های قدی تاچ با طرح های مختلف هندسی و انواع طرح های حکاکی شده استفاده کرد به طور مثال طرح جدیدی از آینه های اتاق خواب با حکاکی ستاره و ماه روی آینه تزیین شده است ، آینه تاچ اتاق خواب جذاب ترین طرح آینه های تاچ به شمار می رود ، این نوع آینه ها اغلب در ساختمان های لاکچری استفاده می شود و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

آینه تاچ ضد آب

لازم به ذکر است تمامی آینه های تاچ صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت ضد آب یا waterproof است به طوری که حتی با استفاده از چسب های مخصوصی روی مدارهای الکتریکی پوشش داده می شود .

 

آینه تاچ با قاب استیل 

در این طرح از آینه لمسی یک قاب استیل طلایی یا نقره ای به عنوان فریم دور آینه استفاده می شود به طور مثال برای دیوارهای مشکی  و طوسی رنگ باید از قاب های طلایی و مسی بکار برد .

 

آینه تاچ اتاق دخترانه 

برای اتاق های دخترانه نوعی از آینه های بک لایت طراحی شده است که معمولا یک فریم صورتی یا طلایی دور آینه قرار گرفته و تصاویر سینمایی هالیوودی و شخصیت های برجسته ی هنری روی آینه حکاکی شده است .

 

آینه تاچ کودک

برای کودکان نیز نوعی از آینه لمسی طراحی شده است که شخصیت های برجسته ی انیمیشنی و هنری مانند بتمن ، باب افسنجی و پینیکیو روی آینه حکاکی یا اینگریوینگ می شود بدین شکل کودکان براحتی سرگرم خواهند شد .

 

آینه تاچ لاکچری 

طرح جدید دیگری از آینه لمسی که از ترکیب آینه های بک لایت و آینه های چراغ دار تشکیل شده است ، این نوع آینه ها با نان آینه لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی استفاده می شود .

 

آینه تاچ شامپاینی 

به طور کلی آینه ای قهوه ای رنگ به دو دسته ی آینه های برنز و شامپاینی تقسیم می شود که در این بین آینه های شامپاینی به صورت قهوه ای کم رنگ است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

 

آینه تاچ آرایشگاه

برای سالن های زیبایی و آرایشگاه ها نوعی از آینه های تاچ طراحی شده است که دارای نورپردازی دوبل بوده و اغلب به صورت دو طرفه می باشد ، این نوع آینه ها در ابعاد مختلفی تولید می شوند .

 

آینه تاچ بیضی

برای تولید آینه های بیضی شکل باید از دستگاه CNC و MASTER استفاده کرد ، این نوع آینه ها دارای اختلاف ابعاد مشهودی بین عرض و ارتفاع است چرا که فقط در این صورت شکل هندسی بیضی ایجاد خواهد شد .

 

آینه تاچ دو طرفه 

در سالن های کوچک به منظور استفاده بهینه از فضای داخلی بهتر است که از آینه های تاچ دو طرفه بکار برد این نوع آینه ها اغلب دارای قاب های استیل و هایگلاس رنگی می باشد ، بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد به عبارتی با استفاده از آینه لمسی دو طرفه دغدغه ی کمبود فضای داخلی به طور کامل برطرف خواهد شد .

 

آینه تاچ خم 

یکی دیگر از طرح های خاص آینه لمسی که با استفاده از آینه های خم اجرا می شود برای تولید این نوع آینه ها ابتدا شیشه ۶ میل به همراه قالب فلزی داخل کوره قرار داده شده سپس جیوه به پشت شیشه زده خواهد شد .

آینه تاچ بی نهایت 

طرح خاصی دیگری از آینه لمسی که با نام آینه بی نهایت شناخته شده است ساختار این نوع آینه ها به گونه ای است که یک عمق نورپردازی با طیف وسیع رنگی قابل مشاهده می باشد .

 

آینه تاچ متحرک 

با تولیدآینه لمسی متحرک دیگر جای هیچ گونه نگرانی برای جابجایی آینه ها نیست بدین شکل براحتی می توانید آینه ها را تنها با کمی هول دادن از یک نقطه به نقطه ی دیگر منتقل نمایید .

 

آینه تاچ قاب چوبی 

به طور کلی آینه های با قاب چوبی به سه دسته ی قاب ام دی اف ف پی وی سی و چوبی راش تقسیم می شود که در این بین آینه با قاب چوبی بسیار جذاب تر و زیباتر به نطر می رسد ، آینه قاب چوبی فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

آینه تاچ پایه دار 

در این طرح یک پایه فلزی یا چوبی پشت آینه قرار می گیرد به طوری که آینه را می توان وسط سالن نیز قرار داد این نوع آینه ها در پروزه های خاص و لاکچری مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

 

آینه تاچ - اینستاگرام

 

آینه تاچ - واتساپ

 

 

جهت سفارش آینه تاچ یا لمسی به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت آینه لمسی و سفارش آن می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری آینه لمسی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید آینه لمسی در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از آینه های با درجه کیفیت +A صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم این نوع آینه ها با قیمت متاسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه پایه دار

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

آینه تاچ

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آینه لمسی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.indiamart.com

 

تیم تحریریه کولیوند