فهرست این مقاله

آینه تراش خورده

تولید انواع آینه تراش خورده در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                ۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲

 

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

منظور از تراش آینه در واقع ابزاریست که دور آینه زده شده و حالت فرورفتگی در حاشیه ی آینه دیده خواهد شد در این صورت نمای آینه به طور کلی زیباتر شده و نیازی نسیت که از قاب برای جلوه ی بیشتر آینه استفاده کرد ، در این مقاله به طور مفصل به جزئیات آینه تراش خورده می پردازیم .

برای تولید آینه تراش خورده ابتدا باید آینه را در ابعاد مورد نظر به صورت دستی یا دستگاه CNC برش دهیم سپس آن را وارد دستگاه تراش کرده و دکمه ی استارت را فشار می دهیم پس از چند ثانیه یک طرف آینه تراش داده می شود سپس طرف دیگر آینه را وارد دستگاه می کنیم این روند باید برای چهار طرف آینه انجام بپذیرد تا اینکه آینه به طور کامل تراش داده شود .

دستگاه تراش لبه های آینه را با سنگ های مخصوصی یه اصطلاح می تراشد و این فرآیند تا زمانی که لبه ی آینه به صورت مورب درآید ادامه خواهد یافت البته این مرحله در عرض چند ثانیه انجام می شود و آینه تراش خورده تولید خواهد شد .

به طور کلی دو نوع دستگاه تراش در کشور ما وجود دارد که یکی در کشور ایتالیا تولید شده و دیگر متعلق به کشور جین است از نظر کاربردی هر دو این دستگاه ها آینه را به طور کامل تراش خواهد زد اما دستگاه ایتالیایی با دقت بیشتری لبه های آینه را تراش می زند و هنگامی که از روبرو آینه تراش خورده را مشاهده می کنید هیچ گونه خطایی در خط های تراش روی آینه و خط متصل به گوشه های آینه وجود ندارد در صورتی که دستگاه چینی پس از مدتی این خطاها را خواهد داشت .

لازم به ذکر است که صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه ایتالیایی قادر به تولید آینه تراش خورده ۱٫۵ ، ۲ و ۳ سانتی متر است این اعداد در واقع فاصله بین لبه ی آینه و خط تراش روی آن است ، آینه تراش خورده یا همان آینه ابزار خورده جزء آینه های دکوراتیو محسوب می شود که می توان در طرح های مختلفی آن را تولید کرد اما این نوع آینه ها بیشتر در اجرای آینه کاری روی دیوار بکار می روند .

 

آینه تراش خورده لوزی     

متداول ترین نوع آینه های تراش که قطعا همه ی شما حداق یک بار آن را در منازل بستگان و آشنایان خود مشاهده کرده اید ، برای تولید آینه های لوزی پس از اندازه گیری دقیق پروژه و وارد کردن اندازه در دستگاه CNC ، آینه ها به صورت لوزی و مثلت برش داده می شود سپس یکی یکی آینه ها را وارد دستگاه تراش می کنیم و چهار طرف آن ها را تراش خواهیم داد .

 

آینه تراش خورده قدی 

یکی دیگر از آینه های تراش که به صورت دو بعدی و سه بعدی تولید می شود ، در نوع اول روال کار به طور عادی انجام می شود به عبارتی آینه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس وارد دستگاه تراش خواهد شد اما در نوع دوم یعنی آینه تراش خورده سه بعدی تعدادی آینه طبق الگوی خاصی در کنار هم و به صورت مورب قرار می گیرند به شکلی که از نمای روبرو تصویر به صورت سه بعدی دیده خواهد شد .

 

قیمت آینه تراش خورده 

موضوعی که به کرات از کارشناسان ما پرسیده می شود بحث قیمت این نوع آینه هاست توجه داشته باشید که نوع آینه ، رنگ آینه ، ابعاد آینه و اینکه با چه دستگاهی تراش آینه انجام شود در تعیین قیمت آینه تراش خورده تاثیرگذار خواهد بود بدین ترتیب هنگام سفارش باید موارد اشاره شده را برای کارشناسان ما بیان کرده سپس منتظر اعلام قیمت پروژه باشید .

فروش آینه تراش خورده در صنایع شیشه و آینه کولیوند بر اساس متر طول محاسبه خواهد شد به عبارتی اگر آینه ابعاد ۱ * ۱ باشد باید در واقع ۴ متر طول ابزار تراش زده شود البته اگر آینه گرد در نظر گرفته شود نحوه ی محاسبه متفاوت می باشد .

 

آینه تراش خورده رنگی  

با استفاده از ترکیبات بیو شیمی آینه های رنگی طلایی ، دودی ، برنز ، مسی ، آبی ، بنفش و سبز در صنایع شیشه و آینه کولیوند تولید می شود حال اگر دور آینه ها تراش خورده شود نمای زیباتری را ایجاد می کنند .

 

آینه تراش خورده گرد

بر خلاف تصور بسیاری از افراد برای تولید آینه های گرد تراش خورده از دستگاه تراش استفاده نمی شود بلکه از دستگاه فرم زن دستی بکار می رود به همین دلیل قیمت آینه تراش خورده گرد بیشتر از آینه های تراش ساده است .

 

آینه تراش خورده آنتیک

با توجه به اینکه آینه های آنتیک در اغلب موارد در اجرای آینه کاری روی دیوار استفاده می شود باید دور آینه ابزار تراش زده شود ، این نوع آینه ها در رنگ های طلایی ، نقره ای و برنز تولید می شود .

 

آینه تراش خورده سه بعدی

برای تولید آینه های سه بعدی ابتدا یک آینه با ابعاد استاندارد برش داده شده سپس تعدادی آینه تراش خورده با طول آینه اصلی و عرض ۱۰ سانتی متر به صورت مورب به آینه اصلی چسبیده می شود .

 

آینه تراش خورده با نورپردازی مخفی

ساختار آینه های با نورمخفی که یک آینه با ابعاد استاندارد در نظر گرفته شده و با استفاده از ورق های pvc و led های رنگی پشت آینه نورپردازی خواهد شد ، این نوع آینه ها اغلب در سرویس بهداشتی کاربرد دارد .

 

آینه تراش خورده لمسی

طرح جدیدی از آینه های با نورپردازی مخفی که با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه نورپردازی مخفی پشت آینه روشن شده سپس با لمس مجدد همان قسمت نورپردازی خاموش خواهد شد .

 

آینه تراش خورده ریموت دار

طرح دیگری از آینه های نوری که با استفاده از ریموت نورپردازی مخفی پشت آینه روشن و خاموش می شود به طوری که حتی می توان رنگ نورپردازی و افکت های نمایش نور را توسط ریموت تغییر داد .

 

آینه تراش خورده حسگر حرکتی 

در این طرح از آینه های نور مخفی که با حرکت دست از قسمت تعیین شده روی آینه نور مخفی روشن و خاموش می شود ، فرآیند تولید آینه های حسگر حرکتی بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد .

 

آینه تراش خورده صفحه نمایش دار

جدیدترین طرح آینه های تراش خورده که یک صفحه نمایش جلوی آینه و یک اسپیکر پشت آینه قرار گرفته است به طوری که از طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل می شود بدین شکل براحتی می توانید ویدئو و موزیک مورد علاقه ی خود را پخش نمایید .

 

آینه تراش خورده با قاب استیل 

در این طرح از آینه های تراش خورده یک قاب استیل نقره ای با طلایی به عنوان فریم دور آینه قرار می گیرد به طور مثال برای دیوارهای مشکی یا طوسی باید از قاب های طلایی بکار برد بدین صورت نمای زیبایی ایجاد خواهد شد .

 

آینه تراش خورده دخترانه 

برای اتاق های دخترانه نوعی از آینه های تراش خورده طراحی شده است که فرین صورتی و سفید دور آینه قرار گرفته و شخصیت های سینمایی و هنری مانند آنجلینا جولی روی آینه حکاکی می شود .

 

آینه تراش خورده کودک

برای اتاق های کودکان نوعی از آینه های تراش خورده طراحی شده است که شخصیت های برجسته ی انیمیشنی مانند بتمن ، سوباسا و پینیکیو روی آینه حکاکی می شود ، بدین شکل کودکان براحتی سرگرم خواهند شد .

 

آینه تراش خورده دو طرفه

در سالن های بزرگ نوعی از آینه های تراش خورده دو طرفه استفاده می شود که از هر دو طرف آینه می توان بکار برد این نوع آینه ها اغلب دارای قاب های استیل و هایگلاس رنگی می باشد ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از آینه های دو طرفه بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

آینه تراش خورده بی نهایت

طرح خاص دیگری از آینه های تراش خورده که با نام آینه بی نهایت شناخته شده است ساختار این نوع آینه ها به گونه ای است که یک عمق نورپردازی با طیف وسیع رنگی داخل آینه مشاهده خواهد شد ، آینه های بی نهایت فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

آینه تراش خورده متحرک 

با تولید آینه های تراش خورده متحرک دیگر جای هیچ گونه نگرانی برای جابجایی آینه ها نیست بدین شکل براحتی می توانید آینه ها را تنها با کمی هول دادن از یک نقطه به نقطه ی دیگر منتقل نمایید .

 

آینه تراش خورده قاب چوبی 

به طور کلی آینه های با قاب چوبی به سه دسته ی قاب ام دی اف ، پی وی سی و قاب چوبی تقسیم می شود که در این بین قاب چوبی بسیار جذاب تر به نظر می رسد .

 

آینه تراش خورده - اینستاگرام

 

آینه تراش خورده - واتساپ

 

 

راه های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت مشاوره رایگان و سفارش آینه تراش خورده 

جهت اطلاع از قیمت آینه تراش خورده و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های ۰۲۱۸۸۶۲۱۹۱۲۰۹۱۲۸۲۳۵۲۴۲۰۹۲۱۴۱۹۵۱۷۸ تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند آینه تراش خورده مورد نظر خود را به صورت حضوری سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب آینه تراش خورده در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط افراد فنی و با تجربه انجام خواهد شد چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

آینه تراش خورده

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آینه تراش خورده در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند