فهرست این مقاله

آینه تزئینی

تولید انواع آینه تزئینی (آینه تزیینی) در صنایع شیشه و آینه کولیوند                         0912823524202188621912

 

آینه تزئینی

 

آینه تزئینی

در این مقاله قصد داریم به آینه هایی که با خلاقیت هنرمندان به شکل های زیبایی در می آیند و قالبا روی دیوار نصب می شوند بپردازیم ، آینه تزئینی (آینه تزیینی ) از آن دسته آینه هایی است که نتیجه همکاری تولید کنندگان صنعت شیشه و هنرمندان طراحی دکوراسیون داخلی می باشد که در کشور ایران هم از سال 1390 توسعه پیدا کرده است .

به طور کلی آینه دارای دو جنبه ی کاربردی و تزئینی است که برخی از آینه ها طراحی های مختلفی روی آن ها انجام می شود و اغلب هم رنگی هستند آینه تزئینی نام دارد ، آینه های تزئینی در اشکال گوناگون و در هز ابعادی در صنایع کولیوند تولید می شود .

 

نحوه تولید آینه تزئینی (آینه تزیینی) در صنایع شیشه و آینه کولیوند

فرآیند تولید آینه تزئینی (آینه تزیینی) بدین شکل است که ابتدا تولید کنندگان صنعت شیشه و آینه ، آینه های ساده و رنگی را در ابعاد جام های 3 * 2 تولید می کنند اما در گام بعدی هنرمندان و طراحان دکوراسیون داخلی یک طرح کاملا من درآوردی را ایجاد می کنند سپس به وسیله دستگاه CNC جام های آینه طبق الگویی که طراحان نیاز دارند برش داده می شود .

توجه داشته باشید که طرح به وسلیه نرم افزار مخصوص دستگاه ، به دستگاه CNC داده می شود و آن هم با توجه به طرح داده شده بسیار هوشمند آینه ها را برش می دهد اما در گام بعدی نوبت به هنرنمایی طراحان در ساخت آینه تزئینی می رسد .

پس ار اینکه قطعات آینه به وسیله دستگاه CNC برش داده شد نوبت به تراش دادن دور آینه ها به وسیله دستگاه تراش آینه می رسد در این مرحله هم قطعات آینه تزئینی (آینه تزیینی) یکی یکی وارد دستگاه تراش شده و دور آن ها جهت زیباتر شدن تراش داده می شود .

در این مرحله قطعات آینه باید طوری کنار هم قرار بگیرد که طرح مورد ایجاد شود به گونه ای که ابتدا با دستگاه تراز دیوار مورد نظر خط کشی می شود سپس آینه ها را طبق الگو باید روی دیوار قرار داد نحوه روی دیوار قرار گرفته آینه تزئینی ( آینه تزیینی ) بستگی به مشتری خواهد داشت زیرا برخی مشتریان تمایل دارند که آینه دکوراتیو خود را با نقل مکان با خود ببرند که در ادامه فرآیند اینکار هم توضیح خواهیم داد .

برای اینکه آینه تزئینی (آینه تزیینی) را بتوانید با نقل مکان همراه خود ببرید ما از ورق های pvc استفاده می کنیم به شکلی که یک ورق pvc متانسب با ابعاد آینه برش داده و سپس قطعات آینه را روی آن می چسبانیم و در نهایت هم ورق pvc را روی دیوار نصب می کنیم بدین شکل هنگام نقل مکان براحتی می توانید آینه تزئینی (آیینه تزیینی) خود را به همراه خود ببرید .

اما به طور طبیعی قطعات آینه روی دیوار چسبانده می شود لازم به ذکر است قطعات آینه تزئینی با چسب های دوطرفه مخصوص و همچنین چسب های تفنگی مخصوص آینه روی دیوار چسبانده می شوند .

 

انواع آینه تزئینی (آینه تزیینی) صنایع شیشه و آینه کولیوند

  • آینه کاری لوزی
  • آینه کاری نامتقارن
  • آینه ونیزی
  • آینه با قاب
  • آینه دکوراتیو با نورمخفی
  • آینه رنگی تایل
  • آینه تراش رنگی
  • آینه با نورپردازی مخفی
  • آینه قدی کریستال
  • آینه تراش سه بعدی

 

آینه تزئینی اتاق خواب

آینه های دکوراتیوی که در اتاق خواب نصب می شوند معمولا بالای تخت خواب قرار می گیرند و بهتر است که از نظر طراحی دکوراسیون داخلی مدرن رنگ آینه با رنگ تخت خواب تطابق داشته باشد .

 

آبنه تزئینی سه بعدی

نوعی از آینه های دکوراتیو که دور آینه را علاوه بر تراش زدن ، آینه هایی با عرض 10 سانتی متر و به طول آینه به صورت مورب به چهار طرف آینه چسبانده خواهد شد بدین شکل هنگامی که آینه را مشاهده می کنید سه بعدی به نظر می رسد .

 

آینه ترئینی دیواری

یکی ار متداول ترین نوع آینه های دکوراتیو که در طرح های مختلفی روی دیوار قرار می گیرد به طور مثال آینه های لوزی رنگی که به صورت جوچین روی دیوار قرار می گیرند و طراحی دکوراسیون داخلی را بسیار جذاب تر می کند .

 

آینه تزئینی قدی

آینه های قدی جزء آینه های کاربردی تزیینی محسوب می شوند به همبن دلیل می توان با طرح دار کردن آینه قدی مانند آینه های قدی سه بعدی و استفاده از قاب های پی وی سی رنگی نمای آینه قدی را بسیار بهتر کرد .

 

آینه تزئینی سرویس بهداشتی

نوعی از آینه های سرویس بهداشتی که دور آینه با LED های مخفی نورپردازی شده است و در برخی از آن ها روی آینه به صورت سندبلاست طراحی شده را آینه های تزیینی سرویس بهداشتی می گویند .

 

آینه تزئینی آنتیک

آینه های پتینه کاری شده به دلیل نمای متفاوت و خاص نسبت به سایر آینه های تزئینی در طراحی های لوکس داخلی استفاده می شود ، این نوع آینه ها در رنگ های طلایی ، نقره ای و برنز تولید می شود .

 

آینه تزئینی چراغ دار

یکی از جدیدترین انواع آینه های دکوراتیو که دور آینه تعدادی لامپ کم مصرف اما با ظاهر لامپ های قدیمی وجود دارد در واقع لامپ ها در داخل سوراخ های تعبیه شده در دور آینه قرار گرفته است این نوع آینه با نام آینه چراغ دار شناخته شده است .

 

آینه تزئینی طرح خورشید

نوعی از آینه های دکوراتیو که ابتدا یک آینه گرد نقره ای با ابعاد استاندارد برش داده شده سپس تعدادی آینه تراش خورده یا عرض 10 سانتی متر و طول 20 سانتی متر دور آینه گرد چسبانده می شوند .

 

آینه تزئینی رنگی

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از ترکیبات شیمی آینه های رنگی طلایی ، برنز ، شامپاینی ، دودی ، آبی و بنفش تولید می شود ضمنا انعکاس تصاویر در آینه های رنگی کاملا مناسب می باشد .

 

آینه تزئینی لمسی

طرح جدیدی از آینه های با نور مخفی که با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه ، نورپردازی پشت آینه نمایان شده سپس با لمس کردن همان قسمت نورپردازی خاموش می شود ، این نوع آینه ها در سروس بهداشتی کاربرد دارد .

 

آینه تزئینی ریموت دار

یکی دیگر از آینه های دکوراتیو که با استفاده از ریموت نورپردازی مخفی پشت آینه روشن و خاموش می شود به طوری که حتی می توان رنگ نورپردازی و افکت های نمایش نور را توسط ریموت تغییر داد .

 

آینه تزئینی حسگری

در این طرح با حرکت دست از قسمت تعیین شده روی آینه نورپردازی مخفی روشن و خاموش می شود ، فرآیند تولید آینه های حسگری بسیار زمانبر و پیچیده است و به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد .

 

آینه تزئینی صفحه نمایش دار 

جدیدترین طرح آینه های تزئینی که یک صفحه نمایش جلوی آینه و یک اسپیکر پشت آینه قرار گرفته است به طوری که از طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل می شود بدین شکل براحتی می توانید ویدئو و موزیک موردعلاقه ی خود را پخش نمایید .

 

آینه تزئینی ونیزی

آینه های ونیزی برای اولین بار در کشور ایتالیا تولید شد و خبلی زود مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی در سراسر دنیا قرار گرفت ، این نوع آینه ها با نام آینه منبت کاری شدن نیز شناخته شده است .

 

آینه تزئینی کودک 

برای اتاق های کودک نوعی از آینه های تزئینی طراحی شده است که شخصیت های برجسته انیمیشنی مانند بتمن ، باب اسفنجی و پینیکیو روی آینه حکاکی می شود بدین شکل کودکان براحتی سرگرم خواهند شد ، آینه های دخترانه دارای شخصیت های انیمیشنی جذاب تری نسبت به آینه های پسرانه است به همین دلیل نیز خریداران بیشتری را دارد .

 

آینه تزئینی قاب استیل 

در این طرح از آینه های تزئینی یک قاب استیل به عنوان فریم دور آینه قرار می گیرد به طور مثال برای دیوارهای مشکی و طوسی رنگ باید از قاب های طلایی و سمی مدرن بکار برد ، آینه های تزیینی در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

آینه تزئینی دو طرفه 

در سالن های کوچک به منظور استفاده بهینه از فضای داخلی بهتر است که از آینه های دو طرفه بکار برد این نوع آینه ها اغلب دارای قاب های استیل و هایگلاس رنگی می باشد ، آینه های دو طرفه فقط دذر پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل نیز مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

آینه تزئینی متحرک 

با تولید آینه های ترینی متحرک دیگر جای هیچ گونه نگرانی برای جابجایی آینه ها نیست بدین شکل براحتی می توانید آینه ها را تنها با کمی هوا دادن از یک نقطه به نقطه دیگر منتقل نمایید ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از آینه تزئینی متحرک بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه استفاده می شود .

 

آینه تزئینی - اینستاگرام

 

آینه تزئینی - واتساپ

 

 

نحوه سفارش آینه تزئینی به صنایع شیشه و آینه کولیوند 

شما می توانید جهت سفارش آینه به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق تماس با شماره های 021886219120912823524209122140467 اقدام نمایید و یا از طریق مراجعه به آدرس دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند آینه مورد نظر خود را به صورت حضوری به تیم طراحی ما سفارش دهید .

شایان ذکر است خدمات نصب آینه در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط تیم خبره و با تجربه در این زمینه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

آینه تزئینی

آینه تزیینی

آینه تزئینی

آینه تزئینی

آینه تزئینی

آینه تزئینی

آینه تزئینی

آینه تزئینی

آینه تزئینی

آینه تزئینی

آینه تزئینی

آینه تزئینی

آینه تزئینی

آینه تزئینی

آینه تزئینی

آینه تزئینی

آینه تزئینی

آینه تزئینی

آینه تزئینی

آینه تزئینی

آینه تزئینی

آینه تزیینی

آینه تزئینی

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آینه تزئینی (آینه تزیینی) در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.kirklands.com

 

 

تیم تحریریه کولیوند