فهرست این مقاله

آینه روی دیوار

تولید انواع آینه روی دیوار در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                091282352420218862192

 

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

در فرهنگ کهن کشور عزیزمان ایران وجود آینه در خانه به نوعی رسم و آدابی دارد لذا از همان دوران حدقل یک آینه را روی دیوار خانه وجود داشت به بیان دیگری مگه داریم خونه ای که آینه نداشته باشه ؟ ، طراحی دکوراسیون داخلی در طی دهه های گذشته دچار تغییر و تحولات گسترده ای شده که روز به روز بیشتر به سمت نمای شیشه ای سوق پدا می کند .

در این مقاله به بررسی انواع آینه روی دیوار خواهیم پرداخت به طوری که با توجه به طراحی های متنوع در صنعت شیشه و آینه تمامی اشکال آینه کاری روی دیوار را شرح می دهیم .

 

تایل آینه روی دیوار

این نوع آینه ها از یک تکه آینه با طرح خاصی تشکیل شده که روی دیوار قرار می گیرد به طور مثال می توان به یک آینه مربعی که دارای پتینه کاری است یا آینه طرح دار نگی اشاره کرد ، تایل آینه بیشتر روی ستون ها و دیوارهای با پهنای کم استفاده می شود .

 

آینه روی دیوار ونیزی

یکی از جذابترین نوع آینه های روی دیوار که توسط هنرمندان کشور ایتالیا در شهر رم ابداع شد البته امروزه آینه های ونیزی در کشور ما و در صنایع شیشه و آینه کولیوند در طرح های مختلفی تولید می شود ، قیمت آینه روی دیوار ونیزی به دلیل پیچیدگی و زمانبر بودن تولید آن نسبت به دیگر آینه های دکورایتو بیشتر است .

 

آینه روی دیوار با قاب

یکی از قدیمی ترین انواع آینه روی دیوار که از یک آینه با ابعاد دلخواه و قاب پی وی سی ، چوبی یا استیل تشکیل شده است ، صنایع شیشه و آینه کولیوند از سال 1390 یک کارگاه مختص تولید انواع قاب های پی وی سی را راه اندازی کرده است .

 

آینه روی دیوار آنتیک یا پتینه

آینه های پتینه کاری شده یک نمای متفاوت و مدرنی را در فضای مورد نظر ایجاد می کند ، آینه آنتیک بیشتر به صورت جورچین بکار برده می شود و تعدادی آینه با اشکال خاصی طبق یک الگو کنار هم قرار می گیرند ، صنایع شیشه و آینه کولیوند آینه های پتینه را به صورت صفر تا صد تولید می کند .

 

آینه روی دیوار با نورپردازی

این نوع آینه ها بیشتر در سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد به طوری که از یک آینه با ابعاد دلخواه ، یک LED ، کلید روشن و خاموش و ورق PVC به شکل آینه تشکیل شده است ، توجه داشته باشید که نورپردازی به صورت مخفی انجام خواهد شد .

 

آینه کاری روی دیوار 

در کشور ما تمایل مردم بیشتر به آینه کاری روی دیوار است تا اینکه یک آینه روی دیوار قرار بگیرد ، منظور از آینه کاری قرار گرفتن تعدادی آینه به صورت متقارن و نامتقارن طبق یک الگوی خاصی کنار هم می باشد ، صنایع شیشه و آینه کولیوند با تولید آینه های رنگی این امکان را به طراحان دکوراسیون داخلی داده که رنگ های فضای داخلی ساختمان را ست کنند .

 

آینه روی دیوار تزیینی 

برخی از آینه های تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند صرفا جنبه تزیینی و دکوری دارند به عنوان مثال آینه های آنتیک یا پتینه کاری شده که نمای بسیار شیک و مدرنی را در محیط ایجاد خواهد کرد ، به طور کلی طراحی آینه روی دیوار به روش های مختلفی صورت می گیرد که مهم ترین آن ها طراحی سندبلاست نام دارد در این روش طرح های مختلف به صورت سندبلاست روی آینه اجرا خواهد شد .

 

 

لازم به ذکر است که صنایع شیشه و آینه کولیوند با ترکیب مواد شیمی آینه روی دیوار رنگی طلایی ، دودی ، آبی فیروزه ای ، بنفش ، شامپاینی و سبز را تولید می کند با اینکار هم از واردات آینه های رنگی جلوگیری شده و هم اینکه قیمت آینه های رنگی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است .

 

آینه روی دیوار سه بعدی

با استفاده از تعدادی آینه تراش خورده و ورق PVC می توان یک آینه سه بعدی را تولید کرد به طوری که تصویر در داخل آینه به شکل سه بعدی مشاهده شود ، برای تولید آینه روی دیوار سه بعدی باید 4 عدد آینه تراش خورده با عرض یکسان را به صورت مورب به یک آینه با ابعاد بزرگ متصل کرد .

 

آینه روی دیوار قدی

آینه های قدی بر خلاف سایر آینه های روی دیوار عرض زیادی ندارند بلکه ارتفاع آینه بیش از 100 سانتی متر خواهد بود ، این نوع آینه ها به صورت با فریم و بدون فریم ( تراش خورده دو بعدی و سه بعدی ) تولید می شود .

آینه روی دیوار رنگی

با تولید آینه های رنگی طلایی ، نقره ای ، دودی ، برنز ، مسی ، آبی ، بنفش و سبز در صنایع شیشه و آینه کولیوند براحتی می توان رنگ آینه را با سایر رنگ های بکار رفته در ساختمان تطبیق داد ، امروزه در اجرای طراحی دکوراسیون داخلی ترکیب صحبح رنگ ها بسیار حائز اهمیت است از همین رو می توان با استفاده از آینه روی دیوار رنگی متناسب با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی گام مهمی را در این زمینه برداشت .

 

آینه روی دیوار لمسی

جدیدترین نوع آینه دکوراتیو که با لمس کردن قسمت تعیین شدن روی آینه نورپردازی مخفی نمایان شده سپس با لمس کردن همان قسمت نورپردازی خاموش می شود ، این نوع آینه ها اغلب در سرویس بهداشتی نصب خواهد شد .

 

آینه روی دیوار حکاکی شده

با بهره گیری از دستگاه مستر می توان طرح های مختلفی مانند لوگو را روی آینه های دکوراتیو حکاکی ( اینگریوینگ ) کرد به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی آینه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد .

 

آینه روی دیوار ریموت دار

طرح دیگری از آینه روی دیوار نورپردازی شده که با استفاده از ریموت نورپردازی مخفی پشت آینه روشن و خاموش می شود به طوری که حتی رنگ نورپردازی و افکت های نمایش نور را توسط ریموت تغییر خواهد کرد .

 

آینه روی دیوار ضد بخار

یکی از طرح های جدید آینه دیوار سرویس بهداشتی که با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه بخار آن محو خواهد شد ، این نوع آینه ها دغدغه ی بسیاری از افراد را هنگام دوش گرفتن حل کرده است .

 

آینه روی دیوار حسگر حرکتی 

در این طرح با حرکت دست از قسمت تعیین شده روی آینه نورپردازی مخفی روشن و خاموش می شود ، فرآیند تولید آینه های حسگری بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد .

 

آینه روی دیوار صفحه نمایش دار 

جدیدترین طرح آینه های دیواری که بک صفحه نمایش جلوی آینه و یک اسپیکر پشت آینه قرار گرفته است به طوری که از طریق بلوتنو.ث به گوشی های هوشمند متصل می شود بدین شکل براحتی می توانید ویدئو و موزیک مورد علاقه ی خود را پخش نمایید .

 

آینه روی دیوار با قاب استیل 

در این طرح از آینه های دیواری جدید یک قاب استیل طلایی یا نقره ای به عنوان فریم دور آینه قرار می گیرد به طور مثال برای دیوارهای مشکی و طوسی رنگ باید از قاب های طلایی و مسی مدرن بکار برد .

 

آینه روی دیوار بیضی

برای تولید آینه های بیضی شکل ابتدا آینه در ابعاد بزرگتری با استفاده از قواره بر برش داده شده سپس توسط دستگاه CNC به صورت کاملا دقیق تولید خواهد شد این نوع آبنه ها در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

 

آینه روی دیوار آرایشگاه 

برای آرایشگاه ها و سالن های زیبایی نوعی از آینه های بک لایت طراحی شده است که اغلب به صورت قدی بوده و دارای لوگو مجموعه می باشد ، این نوع آینه ها دارای فریم استیل می باشد .

 

آینه روی دیوار دو طرفه 

در سالن های کوچک به منظور استفاده بهینه از فضای داخلی بهتر است که از آینه های روی دیوار دو طرفه اجرا کرد این نوع آینه ها اغلب دارای قاب های استیل و هایگلاس رنگی می باشد .

 

آینه روی دیوار بی نهایت 

طرح خاص دیگری از آینه های روی دیوار که با نام آینه بی نهایت شناخته شده است ساختار این نوع آینه ها به گونه ای است که یک عمق نورپردازی رنگی داخل آن مشاهده می شود .

 

آینه روی دیوار پایه دار 

در این طرح یک پایه فلزی یا چوبی پشت آینه قرار می گیرد بدین شکل آینه علاوه بر نصب روی دیوار ، وسط سالن نیز قرار خواهد گرفت ، این نوع آینه ها در ساختمان های با متراژ بالا مورد استفاده قرار می گیرد ، آینه های پایه دار در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

آینه روی دیوار بی نهایت 

طرح خاص دیگری از آینه های دیواری که با نام آینه بی نهایت شناخته شده است ساختار این نوع آینه ها به گونه ای است که یک عمق نورپردازی با طیف وسیع رنگی داخل آینه مشاهده خواهد شد ، آینه های بی نهایت در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

آینه روی دیوار متحرک 

با تولید آینه های روی دیوار متحرک دیگر جای هیچ گونه نگرانی برای جابجایی آینه ها نیست بدین شکل براحتی می توانید آینه ها را از یک نقطه به نقطه ی دیگر تنها با کمی هول دادن جابجا نمایید ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از آینه های متحرک بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

آینه روی دیوار 2022 

در این طرح از آینه های دیواری شاهد ترکیب آینه های بک لایت و چراغ دار خواهید بود به همین دلیل با نام آینه 2022 شناخته شده است ، این نوع آینه ها در کشورهای صاحب سبک در طراحی دکوراسیون اجرا خواهد شد ، آینه های 2022 فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

آینه روی دیوار - اینستاگرام

 

آینه روی دیوار - واتساپ

 

 

جهت سفارش آینه روی دیوار به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید

برای اطلاع از قیمت انواع آینه روی دیوار و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری آینه روی دیوار مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند با تشکیل تیم فنی مجرب خدمات نصب انواع آینه روی دیوار را در سراسر کشور انجام می دهد چنانچه مشکلی پس از نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

 آینه روی دیوار

آینه ونیزی

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

آینه روی دیوار

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آینه روی دیوار در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

تیم تحریریه کولیوند