فهرست این مقاله

آینه لمسی

تولید انواع آینه لمسی و هوشمند در صنایع شیشه و آینه کولیوند                              0912823524202188621912

 

آینه لمسی

 

آینه لمسی

امروزه در طراحی دکوراسیون داخلی بخش قابل توجهی از طراحی به آینه های دکوراتیو اختصاص دارد به طوری که با استفاده از آینه های می توان هم فضای داخلی را به نوعی تزیین کرد و براحتی تصویر خود را جهت آراسته شدن در آن مشاهده کرد ، در این مقاله جدیدترین نوع آینه تولید شده در سراسر دنیا که با نام آینه لمسی و هوشمند شناخته شده است را بررسی خواهیم کرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی آینه های دکوراتیو در ایران فعالیت خود را از سال 1388 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 500 طرح مختلف آینه های تزیینی و کاربردی از جمله آینه لمسی را تولید کرده است ، برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها مراجعه نمایید .

شاید تا چندی پیش حتی کسی تصور نمی کرد که روزی آینه های هوشمند لمسی تولید شود اما امروز شاهد طرح های مختلف این نوع آینه ها هستیم ، ساختار آینه لمسی به گونه ای است که که با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه ، نورپردازی مخفی نمایان می شود و لمس مجدد همین قسمت نورپردازی از بین خواهد رفت ، لازم به ذکر است نحوه ی عملکرد فرآیند لمسی آینه لمسی دقیقا مشابه گوشی ها و تبلت های هوشمند به صورت حرارتی است و با ضربه زدن عمل نخواهد کرد .

 

آینه لمسی کریستال

برای تولید آینه های لمسی می توان از سه نوع آینه فلوت ، سوپرکلیر و کریستال استفاده کرد که در این بین آینه کریستال یا اکسترا کلیر به دلیل شفافیت بسیار بالا بهترین انتخاب محسوب می شود ، آینه های کریستال در ابعاد مختلفی تولید شده و به دلیل استفاده از ترکیبات با کیفیت مناسب در تولید آن به سهولت برش داده می شود .

 

آینه لمسی رنگی

با توجه به تاثیر بسزای رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است که از آینه های رنگی جهت تولید آینه لمسی استفاده کرد ، در صنایع شیشه و آینه کولیوند این نوع آینه ها در رنگ های طلایی ، نقره ای ، برنز ، شامپاینی ، دودی ، آبی و بنفش تولید می شود به طور مثال برای ساختمانی که رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته شده است آینه هوشمند دودی مناسب می باشد .

 

آینه لمسی طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه CNC و MASTER آینه های هوشمند در طرح های مختلف هندسی تولید می شود به طور مثال در طرح های جدید تولید شده اغلب آینه ها به شکل گرد و بیضی هستند ، لازم به ذکر است که با استفاده از دستگاه MASTER می توان حتی وسط آینه را در طرح های مختلفی سوراخ کرد .

 

آینه لمسی سندبلاست

در اغلب موارد دور آینه های لمسی با پهنای 4 الی 5 سانتی متر سندبلاست می شود در این صورت نورپردازی مخفی پشت آینه از قسمت های سندبلاست شده نیز مشخص می گردد و نمای زیبایی را ایجاد خواهد کرد علاوه بر این طرح می توان هر طرح دیگری را روی آینه به صورت سندبلاست ایجاد کرد .

 

آینه لمسی سرویس بهداشتی

اجرای آینه های هوشمند در سرویس بهداشتی در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار موثر است چرا که بدون روشن کردن چراغ های سرویس بهداشتی می توان از آینه های لمسی استفاده کرد ضمنا نمای بسیار زیبایی در فضای داخلی سرویس بهداشتی ایجاد خواهد شد چرا که برخلاف اتاق های دیگر در ساختمان معمولا دارای یک چراغ است .

 

آینه لمسی سالن زیبایی

یکی دیگر از کاربردهای مهم آینه های هوشمند در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها است چرا که با استفاده از این نوع آینه ها می توان از نورپردازی آینه برای سهولت در آرایش صورت افراد استفاده کرد و اینکار موجب بالا رفتن دقت آرایشگر نیز می شود .

 

آینه لمسی قدی

در طرح های جدید آینه های قدی نیز به صورت لمسی و با نورپردازی مخفی تولید می شوند بدین شکل افراد حتی بدون استفاده از نور اتاق نیز می توانند به آراستگی خود پرداخته و از آینه قدی استفاده کنند ، برای تولید آینه لمسی قدی معمولا ارتفاع آینه 180 سانتی متر و عرض آن 50 سانتی متر در نظر گرفته می شود البته می توان این نوع آینه ها را در ابعاد مختلفی تولید کرد .

آینه لمسی قدی در سالن های زیبایی و مزون های لباس فروشی کاربرد زیادی دارد به طور مثال برای یک فروشگاه لباس فروشی بهتر است که از آینه قدی بک لایت همراه با حکاکی کرد لوگو استفاده کرد .

 

آینه لمسی گرد

برای تولید آینه های لمسی گرد ابتدا آینه گرد با فقط مورد نظر به صورت دستی یا توسط دستگاه CNC برش داده شده سپس فرآیند نورپردازی مخفی و اعمال سیستم لمسی صورت می گیرد ، برای تولید آینه لمسی گرد با قطر کمتر از 120 سانتی متر از روش دستی و برای تولید آینه گرد با قطر بیش از 120 سانتی متر از روش اتوماتیک استفاده می شود .

 

آینه لمسی سه بعدی

طرح جدیدی از آینه های لمسی که یک آینه با ابعاد استاندارد به عنوان آینه اصلی در نظر گرفته شده سپس تعدادی آینه با طول آینه اصلی و عرض 10 سانتی متر به صورت مورب به آینه اصلی چسبیده می شود آینه سه بعدی نام دارد ، آینه لمسی سه بعدی مدرن ترین نوع آینه دکوراتیو محسوب می شود و به طبع قیمت آن نیز نسبت به سایر آینه های دکوراتیو بیشتر است .

 

آینه لمسی آنتیک

با استفاده از آینه های آنتیک یا پتینه کاری شده نیز می توان آینه های لمسی با نورپردازی مخفی را تولید کرد لازم به ذکر است این نوع آینه ها با نام آینه پتینه کاری شده و اسید کاری نیز شناخته شده است ، آینه آنتیک لمسی در سه رنگ طلایی ، نقره ای و برنز تولید می شود که تراکم پتینه کاری در هر یک از آن ها متفاوت است .

 

آینه لمسی با قاب چوبی

طرح دیگری از آینه های لمسی که یک قاب چوبی متناسب با ابعاد آینه دور آینه قرار می گیرد جدید ترین قاب های تولید به صورت گرد و بیضی است که از نمای بسیار زیبا و مدرنی برخوردار است .

 

آینه لمسی حکاکی شده

با استفاده از دستگاه مستر می توان طرح های مختلفی را روی آینه های لمسی حکاکی یا اینگریوینگ کرد به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی آینه دکوراتیو تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی آینه لمسی حکاکی یا اینگریوینگ کرد و به نوعی تبلیغات حرفه ای را انجام داد .

 

آینه لمسی آویز

در برخی از پروژه ها طراحان دکوراسیون داخلی آینه های لمسی را به روش آویز نصب می کنند به طوری که از زنجیزهای تزیینی رنگی برای نگه داشتن آینه استفاده می شود ، این نوع آینه ها اغلب در سالن های زیبایی وجود دارد حتی در طرح های جدید آینه آویز به صورت لمسی دو طرفه نیز تولید شده است که فرآیند تولید آن بسیار زمانبر و پیچیده می باشد .

 

آینه لمسی دو طرفه

یکی دیگر از آینه های لمسی که هر دو طرف کار آینه نورپردازی شده قرار دارد بدین شکل آینه در واقع پشت و رو نخواهد داشت اما توجه داشته باشید که لمسی آینه در یک طرف قرار خواهد گرفت ، آینه لمسی دو طرفه معمولا در سالن های زیبایی استفاده می شود در این صورت از هر دو طرف آینه برای آرایش افراد بکار خواهد رفت .

 

آینه لمسی باکس دار

معمولا آینه های با ابعاد بزرگ روی باکس های چوبی رنگی قرار می گیرد به طوری که ابتدا باکس چوبی در ابعاد مورد نظر ساخته شده سپس آینه نورپردازی شده ی لمسی روی باکس چسبیده می شود ، در صورت استفاده از آینه لمسی باکس دار می توان تمامی وسایل بهداشتی سرویس بهداشتی را داخل باکس قرار دارد و بدین شکل از اشغال شدن فضای داخلی جلوگیری کرد .

 

آینه لمسی تایمر دار

در طرح های جدید آینه لمسی ساعت و دمای داخلی محیط به صورت دیجیتالی روی آینه نمایش داده می شود ، قسمتی از پشت آینه که کیت روی آن چسبیده خواهد شد اسیدکاری می شود ضمنا برای تنظیم تایمر آینه لمسی از دو دکمه ی لمسی در اطراف مدار استفاده می شود و از انرژی الکتریکی در این مدار بکار می رود .

 

آینه لمسی صفحه نمایش دار

جدیدترین طرح آینه های لمسی که یک صفحه نمایش و اسپیکر با ابعاد کوچک روی آینه قرار دارد و از طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل است بدین شکل می توان موزیک و ویدئو مورد نظر خود را پخش کنید ، لازم به ذکر است آینه لمسی صفحه نمایش دار در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

آینه لمسی با صفحه نمایش در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح آینه تاچ معرفی شده است ضمنا قیمت آینه آینه لمسی صفحه نمایش دار تقریبا دو برابر آینه های لمسی ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع آینه ها در پروژه های لوکس ساختمانی استفاده می کنند .

 

آینه لمسی ضد بخار 

همیشه در حمام بخار ناشی از آب گرم آینه را محو کرده است اما با اضافه شدن امکان ضد بخار در این نوع آینه ها براحتی می توان هنگام ایجاد بخار روی آینه تنها با لمس کردن قسمت تعیین شده از آینه استفاده کرد و بخار را از بین برد ، با تولید آینه لمسی ضد بخار یکی از دغدغه های بسیار مهم افراد به ویژه خانم ها هنگام حمام رفتن به طور کلی برطرف شد .

آینه لمسی ضد بخار یکی از دغدغه های بسیار مهم افراد را هنگام حمام رفتن از بین برد به همین دلیل اغلب طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع آینه ها به عنوان محبوب ترین آینه یاد می کنند ، آینه لمسی ضد بخار در کشورهای آسایی به ِویژه ایران کاربرد فراوانی دارد چرا که در کشور ما اغلب مردم دقایق طولانی را در حمام صرف می کنند .

 

تفاوت آینه لمسی و آینه ریموتی

در این طرح با استفاده از ریموت نورپردازی مخفی پشت آینه روشن و خاموش می شود به طوری که حتی می توان رنگ نورپردازی و افکت های نمایش نور را توسط ریموت تغییر داد به طور مثال با فشردن دکمه ی FADE رنگ LED به صورت اسلایدشو نمایش داده خواهد شد ، توجه داشته باشید که قابلیت بک لایت چند رنگی فقط با استفاده از آینه ریموتی امکان پذیر است به عبارتی آینه لمسی را نمی توان به صورت چند رنگی ایجاد کرد .

 

تفاوت آینه لمسی و آینه حسگری

طرح دیگری از آینه های نورپردازی شده که با حرکت دست از قسمت تعیین شده روی آینه نور مخفی روشن و خاموش می شود ، فرآیند تولید آینه حسگری بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد ساختار آینه حسگری برخلاف آینه لمسی از چند عدد کیت و سنسور تشکیل شده است در واقع نصب این مدارها نیاز به زمان زیادی خواهد داشت .

قیمت آینه حسگر حرکتی مدرن تقریبا 30 درصد از آینه های لمسی بدون آپشن بیشتر است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع آینه ها فقط در ساختمان های لوکس استفاده می کنند .

 

اجرای آینه کاری با استفاده از آینه لمسی

طراحان دکوراسیون داخلی از نورپردازی مخفی در اجرای آینه کاری نیز استفاده می کنند به طوری که ابتدا تایل های مورد نظر روی دیوار قرار گرفته سپس پشت هر تایل آینه LED های رنگی قرار خواهد گرفت ، لازم به ذکر است آینه لمسی در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

آینه لمسی اکریلیک

در این طرح از آینه های هوشمند لمسی با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی آینه ایجاد می شود ، این نوع آینه ها در واقع یک اثر هنری به شمار می رود ، آینه لمسی اکریلیک در کشورهایی نظیر هلند ، فرانسه ، ایتالیا و آلمان در اجرای پروژه های ساختمانی لوکس استفاده می شود بدین شکل سطح طراحی دکوراسیون داخلی نیز ارتقا می یابد .

 

آینه لمسی با بندهای چرمی 

طرح دیگری از آینه های لمسی که آینه داخل یک قاب جوبی قرار گرفته و با استفاده از بندهای چرمی روی دیوار آویز می شود ، این نوع آینه ها در طراحی دکوراسیون کلاسیک از جایگاه ویزه ای برخوردار است ساختار آینه لمسی با بندهای چرمی به گونه ای است که یک آینه گرد با قاب چوبی توسط بندهای چرمی روی دیوار قرار گرفته است به طوری که فاصله ی 2 سانتی متر بین آینه و دیوار وجود دارد .

آینه لمسی با بندهای چرمی در رنگ های طلایی ، مشکی ، دودی و سرمه ای تولید شده است به طور مثال برای در ساختمانی که فضای داخلی با رنگ سفید تزیین شده است باید از آینه مشکی بکار برد .

 

آینه لمسی استخر

در استخر ها نیز از آینه به کرات استفاده می شود البته به دلیل رطوبت بسیار زیاد در این مکان باید از آینه های لمسی ضد بخار استفاده کرد بدین شکل براحتی می توان با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه بخار روی آن را محو کرد در استخر های مجهز معمولا آپشن صفحه نمایش نیز روی آینه لمسی قرار دارد بدین شکل ویدئو های آموزشی را می توان برای هنرجویان روی آینه اجرا کرد .

 

آینه لمسی اکلیلی 

طرح دیگری از آینه های لمسی مدرن که رنگ به صورت اکلیلی روی آینه ایجاد می شود ، این نوع آینه ها با نام آینه لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت به طور مثال در ساختمانی که فضای داخلی آن با رنگ سفید تزیین شده است باید از آینه لمسی دودی استفاده کرد در این صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

آینه لمسی اکلیلی محبوب ترین نوع آینه های لمسی هوشمند به شمار می رود که اغلب طراحان معتبر دکوراسیون داخلی از آن برای تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی دکوراسیون استفاده می کنند ، آینه لمسی اکلیلی در طراحی دکوراسیون کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون از آن جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی دکوراسیون بکار می برند .

 

آینه لمسی زوم دار

در این طرح از آینه های لمسی یک قسمت زوم نیز روی آینه قرار گرفته است ، این نوع آینه ها اغلب به عنوان آینه آرایشی و آینه میکاپ نیز معرفی شده است که در ابعاد مختلفی تولید خواهد شد قسمت زوم آینه لمسی معمولا با قطر 20 سانتی متر روی آینه ایجاد شده است بدین شکل براحتی می توانید نسبت به آزایش و اصلاح صورت خود اقدام نمایید .

آینه لمسی زوم دار در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح آینه تاچ معرفی شده است .

آینه لمسی زوم دار مدرن در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن و کره شمالی – جنوبی به کرات استفاده می شود و از محبوبیت بسیار زیادی در بین عموم مردم برخوردار می باشد ، به طور مثال در چین از آینه لمسی قدی در سالن های زیبایی و آرایگشاه های زنانه استفاده می شود بدین صورت علاوه بر ایجاد نمای زیبا و لوکس ، از نظر کاربردی نیز بسیار موثر واقع خواهد شد .

 

آینه لمسی پایه دار 

در این طرح از آینه های لامپی یک پایه فلزی یا چوبی پشت آینه قرار می گیرد به طوری که آینه را می توان در وسط سالن نیز قرار داد ، این نوع آینه ها اغلب در سالن های زیبایی به کرات استفاده می شود .

آینه لمسی با قاب استیل 

در این طرح از آینه های لمسی یک قاب استیل طلایی یا نقره ای به عنوان فریم دور آینه قرار می گیرد به طور مثال برای دیوارهای مشکی باید از آینه های با قاب طلایی بکار برد بدین صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

آینه لمسی دخترانه

برای اتاق های دخترانه نوعی از آینه های لمسی تولید شده است که شخصیت های سینمایی و انیمیشنی روی آینه حکاکی شده و از قاب های صورتی و سفید به عنوان فریم آینه استفاده می شود .

 

آینه لمسی کودک 

برای اتاق های کودکان نوعی از آینه های لمسی طراحی شده است که شخصیت های انیمیشنی مانند بتمن ، سوباسا و باب اسفنجی روی آینه حکاکی می شود بدین شکل کودکان براحتی سرگرم خواهند شد .

 

آینه لمسی سلطنتی

نوعی از آینه های لمسی که از ترکیب آینه های بک لایت و آینه چراغ دار تشکیل شده است آینه سلطنتی لمسی با نام آینه لاکچری نیز شناخته شده است و فقط در پروژه های خاصی استفاده می شود .

 

آینه لمسی با قاب چوبی 

از گذشته های دور از آینه های با قاب چوبی استفاده می شد در طرح های جدید نیز از آینه های لمسی با قاب چوبی در رنگ های مختلفی بکار می رود ، این نوع آینه ها از قیمت بالایی نیز برخوردار می باشد .

 

آینه لمسی دو طرفه

برای سالن های کوچک بهتر است که از آینه های لمسی دو طرفه استفاده کرد بدین شکل از هد دو طرف آینه می توان بکار برد این نوع آینه ها اغلب دارای فریم های استیل و هایگلاس رنگی می باشد ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از آینه لمسی دو طرفه بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه بکار برده می شود .

 

آینه لمسی آرایشگاه 

در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها نوعی از آینه های لمسی قدی اجرا شده که لوگوی مجموعه نیز روی آینه حکاکی خواهد شد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

آینه لمسی بی نهایت 

طرح خاص دیگری از آینه های لمسی که با نام آینه بی نهایت شناخته شده است ساختار این نوع آینه ها به گونه ای است که یک عمق نورپردازی با طیف وسیع رنگ داخل آینه مشاهده خواهد شد ، آینه های بی نهایت فقط در پروزه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

آینه لمسی متحرک 

با تولید آینه های لمسی متحرک دیگر جای هیچ گونه نگرانی برای جابجایی آینه ها نیست بدین شکل براحتی می توانید آینه ها را تنها با کمی هول دادن از یک نقطه به نقطه ی دیگر منتقل نمایید ، آینه های متحرک در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

آینه لمسی- اینستاگرام

آینه لمسی- واتساپ

 

جهت سفارش آینه لمسی به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت آینه لمسی و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری آینه لمسی مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید آینه لمسی در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از آینه های با کیفیت +A صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لایت دار

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه نوری

آینه لمسی

آینه روشویی تهران

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

 آینه لمسی

آینه نور مخفی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

آینه لمسی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آینه لمسی در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.seura.com

تیم تحریریه کولیوند