فهرست این مقاله

آینه نوری

تولید انواع آینه نوری در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                                     0912823524202188621912

 

آینه نوری

آینه نوری

طراحان دکوراسیون داخلی از آینه های دکوراتیو برای تزیین فضای داخلی استفاده می کنند و به نوعی آینه ها یکی از مهم ترین ارکان طراحی دکوراسیون داخلی به شمار می رود ، در این مقاله یکی از جدیدترین و محبوب ترین انواع آینه های دکوراتیو که با نام آینه نوری یا آینه نورپردازی شده شناخته شده است را بررسی خواهیم کرد .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی آینه های دکوراتیو در ایران قعالیت خود را از سال 1379 آغاز کرد و به یاری خدا تاکنون بیش از 1000 طرح مختلف آینه های دکوراتیو از جمله آینه نوری را تولید کرده است برای مشاهده آن های می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivandcom@ مراجعه نمایید .

آینه های با نور مخفی برای اولین بار در کشور آلمان تولید شده و از آن پس طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها نیز از این نوع آینه ها به عنوان آینه سرویس بهداشتی استفاده کردند ، طرح های متنوع این نوع آینه ها موجب شده که انتخاب آینه بر اساس طراحی فضای داخلی سرویس بهداشتی صورت گیرد .

 

آینه نوری کریستال

به طور کلی برای تولید آینه های با نور مخفی می توان از آینه های فلوت ، سوپر کلیر و کریستال استفاده کرد که در این بین آینه کریستال یا اکسترا کلیر دارای بیشترین میزان شفافیت است به همین دلیل بهترین انتخاب برای تولید این نوع آینه ها محسوب می شود ، آینه کریستال در ضخامت های 4 میل و 6 میل وجود دارد .

 

آینه نوری رنگی

رنگ ها نقش بسیار مهمی را در زیبایی طراحی دکوراسیون داخلی ایفا می کنند به همین دلیل یکی از مهم ترین بخش های طراحی استفاده از رنگ های متناسب با فضای داخلی می باشد ، آینه نوری را می توان با استفاده از آینه های طلایی ، برنز ، شامپاینی ، آبی ، بنفش و سبز تولید کرد .

 

آینه نوری طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه CNC و MASTER می توان این نوع آینه ها را در طرح های مختلفی تولید کرد به طور مثال یک آینه بیضی با نور مخفی را با قطرهای 120 و 60 سانتی متر تولید کرد ، چنانچه طرح خاصی برای تولید آینه نوری دارید می توانید از طریق پیام رسان های مختلف برای کارشناسان ما ارسال نمایید .

 

آینه نوری سندبلاست

اغلب آینه های با نور مخفی دارای قسمت های سندبلاست شده هستند به طوری که معمولا حاشیه دور آینه با پهنای 4 سانتی متر سندبلاست شده و نور مخفی از این قسمت نیز تابیده خواهد شد ، توجه داشته باشید که قسمت های سندبلاست شده تحت هیچ شرایطی به حالت اولیه باز نمی گردد .

 

آینه نوری آرایشگاه

در سالن های آرایشی مردانه و زنانه نیز از آینه های با نور مخفی استفاده می شود بدین شکل از نظر کاربردی هم تاثیرگذار خواهد بود ، معمولا آینه های آرایشگاه به صورت قدی و با ابعاد بزرگ تولید می شود به طوری که براحتی اشخاص بتوانند یک نمای کامل از جسم خود را در آینه مشاهده کنند .

 

آینه نوری هوشمند

جدیدترین نوع آینه های نورپردازی شده که به صورت هوشمند روشن و خاموش می شود به طوری که با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه ، نور مخفی نمایان شده و لمس کردن مجدد آن قیمت نورپردازی پشت آینه مخفی خواهد شد  البته توجه داشته باشید که نحوه عملکرد فرآیند لمسی آینه نوری به صورت حرارتی است و دقیقا مشابه گوشی های موبایل هوشمند عمل می کند .

 

آینه نوری پازلی

روش جدیدی از آینه کاری روی دیوار که ابتدا تای های آینه طبق الگو به صورت پازلی روی دیوار نصب شده سپس با استفاده از LED های رنگی پشت هریک از تایل ها نورپردازی مخفی صورت می گیرد ، آینه نوری پازلی اغلب در کشورهای حوره خلیج فارس استفاده می شود ریرا در این کشورها تمایل بسیار زیادی به استفاده از وسایل تزیینی و مدرن وجود دارد .

 

آینه نوری دو طرفه

طرح دیگری از آینه های با نورپردازی مخفی که دور عدد آینه با ابعاد یکسان تولید شده سپس نورپردازی مخفی بین آینه ها صورت می گیرد ، این نوع آینه ها اغلب در سالن های زیبایی و مد استفاده می شود برای نصب آینه نوری دو طرفه از زنجیرهای فلزی رنگی ( طلایی ، مشکی ، سفید  و نقره ای ) و قلاب های با استحکام  و ضخامت بالای فلزی استفاده می شود .

 

آینه نوری سه بعدی

برای تولید آینه های سه بعدی ابتدا یک آینه با ابعاد استاندارد برش داده شده سپس تعدادی آینه تراش خورده با طول آینه اصلی و عرض 10 سانتی متر به صورت مورب به آینه اصلی چسبیده می شود ، آینه نوری سه بعدی در کشورهای اروپایی نیز به کرات در ساختمان های با طراحی دکوراسیون لوکس استفاده می شود .

 

آینه نوری سالن های زیبایی

طراحان دکوراسیون داخلی از آینه های با ابعاد بزرگ نورپردازی شده برای سالن های زیبایی استفاده می کنند ، در این صورت علاوه بر تزیین فضای داخلی و از نور مخفی جهت آرایش افراد بکار می رود ، در سالن های زیبایی بزرگ معمولا از آینه نوری دو طرفه لمسی استفاده می شود در این صورت از فضای پشت آینه نیز جهت آرایش افراد استفاده کرد .

 

آینه نوری حکاکی شده

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی آینه های نورپردازی شده حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی آینه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، به طور مثال می توان لوگو یا نام های مورد نظر را روی آینه ی نوری حکاکی کرد در این صورت نمای بسیار زیبایی در آینه ایجاد خواهد شد .

 

آینه نوری گرد

متداول ترین نوع آینه های طرح دار که به دو روش دستی و اتوماتیک برش داده می شود به طوری که برای تولید آینه گرد با قطر کمتر از 100 سانتی متر ار روش دستی و برای برش آینه با قطر بیش از 100 سانتی متر از روش اتوماتیک ( برش با دستگاه CNC و MASTER ) استفاده می شود ضمنا آینه نوری بیضی با استفاده از بیضی بر تولید می شود چرا که این نوع آینه ها دارای دو قطر اصلی و فرعی می باشد .

 

آینه نوری با قاب

در صنایع شیشه و آینه کولیوند قاب های پی وی سی ، چوبی و استیل رنگی در طرح های مختلفی تولید می شود که می توان از آن ها به عنوان فریم آینه های با نورپردازی مخفی نیز استفاده کرد با توجه به اینکه آینه نوری یکی از مدرن ترین و محبوب ترین طرح های آینه دکوراتیو محسوب می شود و از ارزش بالایی برخوردار می باشد بهتر است که از قاب های تمام چوبی و استیل به عنوان فریم دور آینه استفاده شود .

 

آینه نوری ریموت دار

طرح دیگری از آینه های نورپردازی شده که با استفاده از ریموت نورپردازی مخفی پشت آینه روشن و خاموش می شود حتی می توان رنگ نورپردازی و افکت های نمایش نور را توسط ریموت تغییر داد این نوع آینه ها اغلب در سرویس بهداشتی کاربرد دارد ، به طور مثال با فشردن دکمه ی fade روی ریموت آینه نوری در واقع رنگ های مختلف led به صورت اسلایدشو نمایش داده می شوند .

 

آینه نوری آنتیک

خاص ترین نوع آینه های نوری که از آینه های آنتیک یا پتینه کاری شده جهت تولید آینه نور مخفی استفاده می شود ، این نوع آینه ها با تراکم پتینه کاری مختلفی و در رنگ های طلایی ، نقره ای ، برنز و دودی تولید شده است لازم به ذکر است آینه نوری آنتیک صرفا یک آینه دکوراتیو یا تزیینی محسوب می شود که اغلب در سالن های پذیرایی جهت تزیین فضای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد .

 

آینه نوری آویز

در سالن های آزایشی معمولا از آینه های نورپردازی شده ی آویز استفاده می شود برای نصب این نوع آینه ها از زنجیرهای فلزی رنگی بکار می رود به طوری که زنجیر داخل قلاب قرار خواهد گرفت ، آینه نوری آویز در اغلب موارد به صورت دو طرفه ( هر دو طرف آینه نورپردازی خواهد بود ) می باشد و از هر زاویه ای آینه از نمای بسیار زیبایی برخوردار است .

 

آینه نوری ابزار خورده

یکی دیگر از آینه های نورپردازی شده ی مدرن که حاشیه دور آینه با استفاده از دستگاه تراش بابلونی ابزار پخ زده می شود ، فاصله لبه آینه تا ابزار پخ را می توان روی 1.5 ، 2 و 3 سانتی متر تنظیم کرد توجه داشته باشید در صورتی که حاشیه دور آینه نوری ساده و لمسی با استفاده از پودر سیلیس و با پهنای مشخصی سندبلاست شود دیگر نیازی به ابزار پخ ( تراش ) چهار طرف آینه نیست .

لازم به ذکر است برای تولید آینه نوری ابزار خورده گرد و بیضی باید از دستگاه فرم زن استفاده کرد این دستگاه برخلاف دستگاه تراش به صورت مکانیکی ( دستی ) کار می کند به همین دلیل نیز قیمت آینه ابزار خورده گرد بسیار بیشتر از آینه ابزار خورده چهار گوش است .

 

آینه نوری باکس دار

در برخی از طرح ها نیز یک باکس چوبی رنگی پشت آینه های نوری چسبیده می شود ، این نوع آینه ها اغلب در سالن های زیبایی اجرا شده و تاثیر بسیار زیادی در طراحی دکوراسیون داخلی دارد فرآیند تولید آینه نوری باکس دار به گونه ای است که ابتدا باکس چوبی تولید شده سپس آینه بک لایت با استفاده از چسب های مخصوص آینه روی باکس چسبیده خواهد شد .

 

آینه نوری ساعت دار

یکی دیگر از طرح های آینه نور مخفی هوشمند که ساعت و دمای فضای داخلی به صورت دیجیتالی روی آینه نمایش داده می شود ، این نوع آینه ها اغلب در سرویس بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد در طرح های جدید ساعت به صورت دیجیتالی روی آینه نمایش داده شده و پس زمینه ای پشت اعداد قرار نخواهد داشت این نوع آینه ها با نام آینه ساعت دار نیز شناخته شده است .

 

آینه نوری – صفحه نمایش

پر امکانات ترین طرح آینه های نوری که یک صفحه نمایش با ابعاد کوچک و اسپیکر روی آینه قرار دارد که از طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل می شود و با استفاده از آن می توان ویدئو و موزیک مورد علاقه ی خود را پخش کنید ضمنا آینه نوری صفحه نمایش دار به صورت لمسی است و هیچ گونه دکمه ای روی آن جهت تغییر آیتم ها قرار ندارد .

آینه نوری با صفحه نمایش جدیدترین طرح آینه های بک لایت محسوب می شود که در کشورهایی نظیر آلمان و ایتالیا نیز به کرات مورد استفاده قرار می گیرد ، این نوع آینه ها از قیمت بالایی نیز برخوردار است .

 

آینه نوری حسگری

طرح خاصی از آینه های مدرن بک لایت که با حرکت دست از قسمت تعیین شده روی آینه نورپردازی مخفی روشن شده و خاموش می شود ، فرآیند تولید آینه حسگری بسیار زمانبر و پیچیده است لازم به ذکر است آینه نوری حسگری در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

آینه نوری ضد بخار 

در طرح های جدید آینه نور مخفی با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه بخار آینه پس از لحظاتی محو می شود ، آینه ضد بخار اغلب در حمام و سونا بکار برده خواهد شد در این صورت براحتی می توان هنگام ایجاد بخار در فضای داخلی از آینه استفاده کرد توجه داشته باشید که عملکرد آینه نوری ضد بخار به گونه ای است که با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه پس از 1 دقیقه بخار روی آن محو خواهد شد .

آینه نوری ضد بحار در اغلب مجله های طراحی دکوراسیون داخلی دنیا مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح آینه بک لایت معرفی شده است ، ضمنا قیمت آینه نوری ضد بخار تقریبا دو برابر آینه های نوری ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع آینه ها فقط در ساختمان های لوکس استفاده می کنند .

 

آینه نوری با بند چرمی

طرح کلاسیکی از آینه های بک لایت که آینه دارای قاب فلزی بوده و با استفاده از بندهای چرمی روی دیوار نصب می شود ، این نوع آینه ها برای اولین بار در کشور ایتالیا تولید شده و خیلی زود مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفت فرآیند تولید آینه نوری با بند چرمی به گونه ای است که ابتدا آینه با قطر مورد نظر برش داده شده سپس قاب فلزی با توجه به ابعاد آینه تولید می شود در نهایت هم بند چرمی دو طرف آینه قرار خواهد گرفت .

 

آینه نوری اکریلیک

در این طرح از آینه های نوری با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی آینه ایجاد می شود ، این نوع آینه ها در واقع یک اثر هنری به شمار می رود به همین دلیل مورد توجه علاقه مندان به هنر قرار گرفته است ضمنا آینه نوری اکریلیک در کشورهایی نظیر آلمان ، ایتالیا ، هلند و ژاپن به کرات مورد استفاده قرار می گیرد و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

آینه نوری نامتقارن

طرح دیگری از آینه های نوری که در اشکال هندسی خاص و نامقارن تولید می شود به طور مثال در طرح های جدید آینه بک لایت به صورت تخم مرغی برش داده می شود ، این نوع آینه ها در طراحی دکوراسیون مدرن از جایگاه ویژه ای برخوردار است .

 

آینه نوری اکلیلی 

طرح جدید دیگری از آینه های نوری که رنگ به صورت اکلیلی روی آینه ایجاد می شود ، این نوع آینه ها با نام آینه لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت به طور مثال در ساختمانی که فضای داخلی آن با رنگ سفید تزیین شده است باید از آینه نوری مشکی اکلیلی استفاده کرد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

آینه نوری اکلیلی مدرن و لوکس در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن و کره جنوبی – شمالی به کرات استفاده می شود و از محبوبیت بسیار زیادی در بین عموم مردم برخوردار می باشد ، آینه نوری اکلیلی محبوب ترین طرح آینه های نوری محسوب می شود که طراحان دکوراسیون داخلی کلاسیک از آن ها جهت تزیین فضای داخلی و ارتقای سطح طراحی استفاده می شود .

 

آینه نوری زوم دار 

در این طرح از آینه های نوری مدرن یک قسمت زوم روی آینه قرار گرفته است که موجب بزرگنمایی تصویر خواهد شد این نوع آینه ها اغلب به عنوان آینه آرایشی و میکاپ مورد استفاده قرار می گیرد و در ابعاد مختلفی تولید می شود قسمت زوم آینه نوری تقریبا با قطر 20 سانتی متر روی آینه ایجاد می شود به همین دلیل براحتی می توانید نسبت به آرایش صورت خود اقدام نمایید .

آینه نوری زوم دار در کشورهای آسایی به ویژه در ایران به کرات مورد استفاده قرار می گیرد چرا که متوسط میران آرایش در ایران تقریبا 3 برابر آینه های نور مخفی ساده است ، این نوع آینه ها در ابعاد مختلفی تولید می ئشود به طور مثال در چین از آینه نوری زوم دار به عنوان آینه تزیین آرایشی استفاده می شود بدین شکل علاوه بر ایجاد نمای زیبا و لوکس از نظر کاربردی نیز موثر واقع خواهد شد .

 

آینه نوری با قاب استیل 

در این طرح از آینه های نوری یک قاب استیل طلایی یا نقره ای به عنوان فریم دور آینه قرار می گیرد به طور مثال برای دیوارهای مشکی و طوسی رنگ باید از قاب های طلایی و مسی مدرن بکار برد .

 

آینه نوری آرایشگاه 

برای سالن های زیبایی و آرایشگاه ها نوعی از آینه های نوری قدی استفاده شده که لوگوی مجموعه روی آینه حکاکی خواهد شد ، بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

آینه نوری دو طرفه 

در سالن های زیبای و آرایشگاه ها نوعی از آینه های نور مخفی دو طرفه اجرا می شود که از هر دو طرف آینه می توان استفاده کرد ، این نوع آینه ها اغلب دارای قاب هاب استیل و هایگلاس رنگی می باشد ، آینه های دو طرفه در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

آینه نوری بی نهایت 

طرح خاص دیگری از آینه های نوری که با نام آینه بی نهایت شناخته شده است ساختار این نوع آینه ها به گونه ای است که یک عمق نورپردازی با طیف وسیع رنگی داخل آینه قابل مشاهده می باشد ، آینه های بی نهایت فقط در پروزه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

آینه نوری متحرک 

با تولید آینه های نوری متحرک دیگر جای هیچ گونه نگرانی برای جابجایی آینه ها نیست بدین شکل براحتی می توانید آینه ها را تنها با کمی هول دادن از یک نقطه به نقطه ی دیگرمنتقل نمایید ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از آینه های متحرک بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

آینه نوری - اینستاگرام

 

آینه نوری - واتساپ

 

 

جهت سفارش آینه نوری به صنایع شیشه و آینه کولیوند از طریق زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت آینه نوری و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری آینه نوری مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید آینه نوری در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از آینه های با درجه کیفیت +A صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نورمخفی

آینه نوری

آینه مدرن

آینه نور مخفی

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه لمسی

آینه نور مخفی

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نور مخفی

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری-

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

آینه نوری

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آینه نوری در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند