فهرست این مقاله

آینه های نوری

تولید انواع آینه های نوری در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                           0912823524202188621912

 

آینه های نوری

 

آینه های نوری

طراحی دکوراسیون داخلی امروزه دارای تغییرات بسیار زیادی شده است به طوری که در اغلب پروژه ها از شیشه و آینه در قسمت های مختلفی ار ساختمان استفاده می شود ، یکی از جدیدترین محصولاتی که طراحان دکوراسیون از آن برای تزیین فضای داخلی به کرات استفاده می کنند آینه های نوری است که در این مقاله به بررسی ویژگی های آن می پردازیم .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی آینه های نوری در ایران فعالیت خود را از سال 1385 آغاز کرد که به یاری خدا تاکنون بیش از 1000 طرح مختلف آینه های دکوراتیو از جمله آینه های نوری را تولید کرده است برای مشاهده آن ها می توانید به قسمت نمونه کارها در وب سایت و صفحه اینستاگرامی koolivancom@ مراجعه نمایید .

برای تولید آینه نوری ابتدا ابتدا آینه در اشکال و ابعاد مورد نظر توسط دستگاه CNC برش داده شده سپس لبه ی آینه توسط دستگاه لول و تراش ابزار زده می شود در مرحله ی بعدی با استفاده از دستگاه سندبلاست حاشیه دور آینه با پهنای 4 الی 5 سانتی متر سندبلاست می شود در نهایت هم با بکار بردن ورق های PVC و LED های رنگی پشت آینه نورپردازی می شود .

 

آینه های نوری – کریستال 

به طور کلی آینه های شفاف به سه دسته ی فلوت ، سوپر کلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین آینه سوپر کلیر و کریستال از شفافیت بالایی برخوردار است و بهترین انتخاب جهت تولید آینه نوری محسوب می شود این نوع آینه ها در ضخامت های 4 میل و 6 میل وجود دارد .

 

آینه های نوری – رنگی

با توجه به تولید آینه های رنگی طلایی ، دودی ، برنز ، شامپاینی ، آبی و بنفش می توان بهتر است که از آینه های رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی ساختمان استفاده کرد به طور مثال در ساختمانی که رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی در نظر گرفته شده است باید از آینه نوری شفاف یا دودی استفاده کرد .

 

آینه های نوری – سه بعدی

برای تولید آینه های سه بعدی ابتدا آینه اصلی در ابعاد مورد نظر برش داده می شود سپس تعدادی آینه ابزار خورده با طول آینه اصلی و عرض 10 سانتی متر به صورت مورب به آینه اصلی چسبیده می شود به طوری که آینه تصاویر را به صورت سه بعدی نمایش می دهد .

 

آینه های نوری – لمسی

طرح جدیدی از آینه های نورپردازی شده که با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه نورپردازی مخفی روشن شده سپس با لمس مجدد همان قسمت نورپردازی مخفی خاموش می شود ، برای تولید این نوع آینه از مدارهای مخصوص الکترونیکی استفاده شده و علامت پاور توسط دستگاه سندبلاست روی آینه ایجاد خواهد شد .

 

آینه های نوری – ریموت دار

یکی دیگر از طرح های آینه نوری که با استفاده از ریموت نورپردازی مخفی روشن و خاموش می شود حتی می توان رنگ نورپردازی و افکت های نمایش نور را توسط ریموت تغییر داد ، این نوع آینه ها به عنوان آینه تزینی مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال با فشردن کلید FADE روی ریموت آینه های نوری ، نورهای مختلف LED  به صورت اسلاید شو نمایش داده می شوند و نمای زیبایی را در سرویس بهداشتی ایجاد خواهد کرد .

 

آینه های نوری – روشویی

بیش از 70 درصد آینه های نوری به عنوان آینه روشویی استفاده می شود زیرا با روشن شدن نورپردازی مخفی این نوع آینه ها دیگر نیازی به استفاده از چراغ های داخل سرویس بهداشتی نیست .

 

آینه های نوری – حسگری

در این طرح با حرکت دست از قسمت تعیین شده روی آینه نورپردازی مخفی روشن و خاموش می شود ، فرآیند تولید آینه های حسگری بسیار زمانبر و پیچیده است به همین دلیل از قیمت بالایی برخوردار می باشد لازم به ذکر است آینه های نوری حسگر حرکتی در کشورهای اروپایی مانند آلمان و ایتالیا نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی سایر کشورها قرار گرفته است .

 

آینه های نوری – اکریلیک 

طرح دیگری از آینه های بک لایت که با استفاده از رنگ های اکریلیک و قلم نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی آینه ایجاد می شود ، این نوع آینه ها در واقع یک اثر هنری مدرن به شمار می رود .

 

آینه های نوری – صفحه نمایش دار 

جدیدترین طرح آینه نوری که یک صفحه نمایش جلوی آینه و یک اسیپکر پشت آینه قرار گرفته است به طوری که از طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل می شود بدین شکل می توانید ویدئو و موزیک مورد علاقه ی خود را پخش نمایید .

آینه های نوری صفحه نمایش دار در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرح آینه نوری معرفی شده است قیمت آینه های نوری صفحه نمایش دار تقریبا دو برابر آینه نوری ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع آینه ها در پروزه های خاصی استفاده می شود .

 

آینه های نوری – پایه دار 

در این طرح از آینه نوری یک پایه فلزی یا چوبی پشت آینه قرار می گیرد به طوری آینه را می توان در وسط سالن نیز قرار داد ، این نوع آینه ها اغلب در سالن های زیبایی و مزون ها استفاده می شود .

 

آینه های نوری – با قاب استیل 

طرح دیگری از آینه نوری جدید که یک قاب استیل طلایی یا نقره ای به عنوان فریم دور آینه قرار می گیرد به طور مثال برای دیوارهای مشکی و طوسی باید از قاب های طلایی و مسی مدرن بکار برد .

 

آینه های نوری – کودک

برای اتاق های کودکان نوعی از آینه های بک لایت طراحی شده است که شخصیت های برجسته ی انیمیشنی مانند بتمن ، سوباسا و پینیکیو روی آینه حکاکی می شود بدین شکل کودکان براحتی سرگرم خواهند شد .

 

آینه های نوری – آرایشگاه 

در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها نوعی از آینه نوری قدی اجرا شده که لوگوی مجموعه روی آینه حکاکی می شود بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد ، آینه های آرایشگاه در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش آینه تولید می شود به همین دلیل ابعاد آینه ها دقیق می باشد .

 

آینه های نوری – دو طرفه 

در سالن های کوچک به منظور استفاده بهینه از فضای داخلی بهتر است که از آینه های دو طرفه مدرن بکار برد این نوع آینه ها اغلب دارای قاب های استیل و هایگلاس رنگی می باشد ، آینه های دو طرفه فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

آینه های نوری – بی نهایت 

طرح خاص دیگری از آینه نوری که با نام آینه بی نهایت شناخته شده است ساختار این نوع آینه ها به گونه ای است که یک عمق نورپردازی با طیف وسیع رنگی داخل آینه مشاهده خواهد شد ، آینه های بی نهایت در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

آینه های نوری - اینستاگرام

 

آینه های نوری - واتساپ

 

 

از طریق زیر می توان آینه های نوری را به صنایع شیشه و آینه کولیوند سفارش داد

برای اطلاع از قیمت آینه های نوری و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری آینه های نوری مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید آینه های نوری در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از آینه های با درجه کیفیت +A صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم و بدون واسطه با قیمت مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت .

 

آینه های نوری

آینه های نوری

آینه های نوری

آینه های نوری

آینه های نوری

آینه های نوری

آینه های نوری

آینه های نوری

آینه های نوری

آینه های نوری

آینه های نوری

آینه های نوری

آینه های نوری

آینه های نوری

آینه های نوری

آینه های نوری

آینه های نوری

آینه های نوری

آینه های نوری

آینه های نوری

آینه های نوری

آینه های نوری

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آینه های نوری در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

 

 

تیم تحریریه کولیوند