فهرست این مقاله

آینه پتینه کاری

تولید انواع آینه پتینه کاری شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند                          0912823524202188621912

 

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

حدود 10 سال پیش بود که طراحی در کشور ایتالیا با استقبال بسیار زیاد مردم آن کشور مواجه شده بود به ویزه در زمینه ی طراحی های شیشه ای و آینه ای تا اینکه آینه های پتینه کاری شده یا همان آینه آنتیک توسط طراحان دکوراسیون کشور ایتالیا اجرا شد .

ایده ی آینه پتینه کاری  هم از آینه های قدیمی که با گذشت زمان جیوه اندود شده بودند و به عبارتی رگه های سیاهی در آینه به طور نامنظم ایجاد شده بود گرفته شده است ، طراحان دکوراسیون کشور ایتالیا با ایده از آینه های قدیمی و پتینه کاری روی دیوار ای نوع آینه ها را به همراه فعالان صنعت شیشه و آینه تولید کردند .

در واقع آینه پتینه کاری شده تشکیل شده از پتینه کاری روی آینه و نه پشت آن به همین دلیل پس از تولید آینه ساده میتوان این طرح را روی آن پیاده سازی کرد ، آینه های آنتیک در طرح های گوناگونی تولید می شوند که در هر یک از آن ها میزان پتینه کاری و شکل آن متفاوت می باشد .

در کشورهای اروپایی هم امروزه با اجرای آینه کاری روی دیوار اغلب از آینه پتینه کاری شده استفاده می شود به عنوان مثال در کشور ایتالیا از آینه آنتیک نقره ای برای پوشش فضای بین کابینت ها بکار برده می شود .

 

آینه پتینه کاری شده ی سیلور یا نقره ای

محبوبترین نوع آینه ی پتینه کاری شده که پس زمینه ی طرح پتینه کاری به رنگ نقره ای می باشد ، به طور کلی این نوع از آینه های آنتیک برای ساختمان هایی که رنگ سفید و نقره ای در واقع رنگ غالب بر طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می شود مناسب می باشد .

 

آینه پتینه کاری شده ی طلایی یا گلد

نوعی از آینه پتینه کاری شده که رنگ پس زمینه ی طرح پتینه کاری روی آینه به رنگ طلایی می باشد ، این نوع از آینه های آنتیک بیشتر در محیط هایی که رنگ قهوه ای ، کرم و طلایی رنگ غالب بر فضای داخلی ساختمان می باشد گزینه ی مناسبی خواهد بود از نظر قیمت هم آینه پتینه کاری شده طلایی دارای بیشترین قیمت در بین آینه های آنتیک است از همین رو برخی افراد که هزینه در اولویت ان ها قرار دارد تمایلی به استفاده از آینه آنتیک طلایی ندارند .

 

آینه پتینه کاری مسی یا شامپاینی

برای ساختمان هایی که فضای داخلی آن رنگ کرم قوه ای به عنوان رنگ اصلی طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب شده باید از آینه پتینه کاری شده شامپانی استفاده کرد بدین شکل به نوعی قواعد طراحی داخلی هم اجرا خواهد شد .

 

آینه کاری روی دیوار با آینه پتینه کاری 

همانطور که در مقاله های دیگر آینه کاری روی دیوار به طور کامل توضیح داده شد به روش های مختلفی می توان دیوار را آینه کاری کرد اما اگر قصد آینه کاری روی دیوار را با آینه های آنتیک دارید مناسب ترین گزینه آینه کاری مستطیلی ( RECTANGLE ) و آینه کاری مربعی (TILE ) است البته از روش های دیگر آینه کاری مانند لوزی و طرح شکسته هم می توان استفاده کرد اما در دو روش اول زیبایی آینه پتینه کاری نمایان خواهد شد .

 

ساخت میز جلو مبلی آینه ای با آینه پتینه کاری شده 

تولید میزهای آینه ای مانند میز تلویزیون آینه ای و میز جلو مبلی آینه ای در کشور ما رواج پیدا کرده و با استقبال بسیار خوبی هم از طرف مردم مواجه شده است از همین صنایع شیشه و آینه کولیوند این نوع میزها را با آینه های مختلفی مانند آینه طلایی ، آینه دودی و آینه پتینه کاری شده اجرا می کند ، برای اینکار ابتدا میز چوبی ساخته شده سپس با توجه به ابعاد میز ، آینه های آنتیک را به صورت مربعی با دستگاه CNC برش می دهیم سپس آینه ها را وارد دستگاه تراش کرده و در انتها هم آینه ها را روی میز چوبی با چسب های مخصوص آینه می چسبانیم .

 

آینه پتینه کاری سه بعدی

برای تولید آینه سه بعدی آنتیک از یک آینه نقره ای با ابعاد بزرگ به عنوان آینه اصلی و چهار عدد آینه پتینه با طول آینه اصلی و عرض 10 ساتی متر استفاده می شود به طوری که آینه های پتینه به صورت مورب به آینه اصلی چسبیده می شوند .

آینه پتینه کاری با نورپردازی مخفی

در طرح های جدید اجرا شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند آینه های سه بعدی پتینه کاری شده با نورپردازی مخفی تولید می شود ، این نوع آینه ها در سرویس بهداشتی های لوکس نصب می شود .

 

آینه پتینه کاری گرد

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه CNC و MASTER انواع آینه های گرد و بیضی تولید می شود البته آینه گرد را گردبرهای دستی نیز می توان برش داد چرا که دارای یک قطر می باشد .

 

آینه پتینه کاری قدی

طراحان دکوراسیون داخلی از آینه های آنتیک برای اجرای آینه قدی تزیینی استفاده می کنند به طوری که معمولا قاب آینه از آینه های پتینه تشکیل شده و قسمت اصلی از آینه نقره ای بکار رفته است .

 

آینه پتینه کاری لمسی

طرح جدیدی از آینه های با نورپردازی مخفی که با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه ، نورپردازی مخفی روشن شده سپس با لمس کردن مجدد همان قسمت نورپردازی مخفی خاموش خواهد شد ، نحوه عملکرد لمسی آینه پتینه کاری شده دقیقا مشابه لمسی گوشی های هوشمند به صورت حرارتی است و با ضربه زدن عمل نخواهد کرد .

 

آینه پتینه کاری ریموت دار

طرح دیگری از آینه های با نورپردازی مخفی که با استفاده از ریموت نورپردازی مخفی پشت آینه روشن و خاموش می شود حتی می توان رنگ نورپردازی و افکت های نمایش نور را توسط ریموت تغییر داد .

 

آینه پتینه کاری حسگری

در این طرح با حرکت دست از قسمت تعیین شده روی آینه نورپردازی مخفی روشن و خاموش می شود ، فرآیند تولید آینه های حسگری بسیار زمانبر و پیچیده است و دارای قیمت بالایی می باشد لازم به ذکر است آینه پتینه کاری حسگر حرکتی در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

آینه پتینه کاری اکریلیک

جدیدترین طرح آینه های پتینه گاری شده که با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی آینه ایجاد می شود ، این نوع آینه ها در واقع یک اثری به شمار می رود .

 

آینه پتینه کاری حکاکی شده 

با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی آینه های پتینه کاری شده حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی این روش طرح مورد نظر روی آینه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد ، آینه پتینه کاری حکاکی شده در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن و کره جنوبی در پروژه های مختلفی کاربرد دارد و افراد را تحت تاثیر نمای منحصربفردی قرار خواهد داد .

 

آینه پتینه کاری صفحه نمایش دار

جدیدترین طرح آینه های پتینه که یک صفحه نمایش جلوی آینه و یک اسپیکر پشت آینه قرار گرفته است به طوری که از طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل می شود بدین شکل براحتی می توانید ویدئو و موزیک مورد علاقه ی خود را پخش نمایید ، آینه پتینه کاری صفحه نمایش دار در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود .

 

آینه پتینه کاری با قاب استیل 

در این طرح از آینه کاری روی دیوار یک قاب استیل طلایی یا نقره ای به عنوان فریم دور آینه قرار می گیرد به طور مثال برای دیوارهای مشکی و طوسی رنگ باید از قاب های طلایی و مسی مدرن بکار می رود ، آینه های قاب استیل در صنایع کولیوند با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های هوشمند برش اینه تولید می شود به همین دلیل ابعاد آینه ها دقیق می باشد .

 

آینه پتینه کاری دخترانه 

برای اتاق های دخترانه نوعی از آینه های پتینه کاری شده طراحی شده است که شخصیت های برجسته ی سینمایی و هنری روی آینه حکاکی می شود این نوع آینه ها در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد ، آینه های دخترانه در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهد گرفت .

 

آینه پتینه کاری دو طرفه 

در سالن های کوچک بهتر است که از آینه های پتینه دو طرفه استفاده شود بدین شکل از هر دو طرف آینه می توان بکار برد ، این نوع آینه ها اغلب دارای قاب های استیل و هایگلاس رنگی می باشد ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از آینه های دو طرفه بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

آینه پتینه کاری آرایشگاه 

در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها نوعی از آینه های پتینه کاری اجرا شده که اغلب به صورت قدی بوده و لوگوی مجموعه روی آینه حکاکی می شود ، بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد ، آینه های آرایشگاه آنتیک فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده می شود به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی حرفه ای قرار گرفته است .

 

آینه پتینه کاری - اینستاگرام

 

آینه پتینه کاری - واتساپ

 

 

جهت سفارش آینه پتینه کاری شده به صنایع شیشه و آینه کولیوند از روش زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت آینه پتینه کاری شده و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند آینه پتینه کاری شده مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است صنایع شیشه و آینه کولیوند با تشکیل تیم فنی مجرب انواع آینه کاری روی دیوار را با آینه پتینه کاری شده اجرا می کند و چنانچه پس از نصب مشکلی به وجود آید تیم پشتیبانی اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

آینه پتینه کاری

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آینه پتینه کاری در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

 

تیم تحریریه کولیوند