فهرست این مقاله

آینه چراغ دار

تولید انواع آینه چراغ دار در صنایع شیشه و آینه کولیوند                                   0912823524202188621912

 

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

به طور کلی استفاده از آینه های دکوراتیو در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار حائز اهمیت است به گونه ای که امروزه در کشورهای صاحب سبک در طراحی دکوراسیون داخلی مانند ایتالیا از آینه های با طرح های مختلف برای تزیین قسمت های مختلف ساختما استفاده می شود ، آینه چراغ دار یکی از جدیدترین انواع آینه های تزیینی محسوب می شود که خیلی زود مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفت .

صنایع شیشه و آینه کولیوند به عنوان اولین نمایندگی رسمی آینه چراغ دار در ایران فعالیت خود را از سال 1389 آغاز کرد و به یاری خدا تا کنون بیش از 150 طرح مختلف آینه های با نورپردازی را تولید کرده است ، با تکراری شدن آینه های نقره ای ساده بسیاری از افراد تمایل بسیار زیادی به استفاده از آینه های چراغ دار در طراحی دکوراسیون داخلی نشان دادند .

تولید آینه چراغ دار با استفاده از آینه های مختلفی صورت می گیرد به عنوان مثال در برخی پروژه ها از آینه های رنگی به عنوان آینه پس زمینه استفاده شده و در برخی دیگر از آینه های پتینه کاری شده بکار برده می شود ، در ادامه به به بررسی جزئیات این نوع آینه های می پردازیم .

 

فرآیند تولید آینه چراغ دار

به طور کلی آینه های چراغ دار به دو روش مخفی و لامپی تولید می شود در حالت اول از LED های متری در پشت آینه استفاده شده و در واقع یک نورپردازی مخفی شکل می گیرد اما در حالت دوم از لامپ های با ظاهر قدیمی برای تزیین دور آینه استفاده خواهد شد .

برای تولید آینه چراغ دار با نورپردازی مخفی ابتدا آینه پس زمینه در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس با استفاده از ورق های PVC و LED های متری پشت آینه نورپردازی می شود اما برای تولید آینه چراغ دار لامپی دور آینه به اندازه ی هر یک از لامپ ها سوراخ خواهد شد و در واقع لامپ در داخل سوراخ های تعبیه شده قرار می گیرد .

 

آینه چراغ دار کریستال

به طور آینه ها از نظر شفافیت به سه دسته فلوت ، سوپرکلیر و کریستال تقسیم می شود که در این بین آینه کریستال دارای بیشترین میزان شفافیت است ، این نوع آینه ها در ضخامت های 4 میل و 6 میل وجود دارد .

 

آینه چراغ دار سرویس بهداشتی 

استفاده از آینه های دکوراتیو در سرویس بهداشتی از مهم ترین بخش های طراحی یک سرویس بهداشتی محسوب می شود ، آینه سرویس بهداشتی یک آینه کاربردی تزیینی محسوب می شود از همین رو بهتر است که از آینه های نقره ای برای تولید آینه های چراغ دار استفاده شود .

 

آینه چراغ دار رنگی

در صورت استفاده از آینه های رنگی می توان یک آینه چراغ دار مطابق با طراحی دکوراسیون داخلی تولید کرد ، تطابق رنگ های بکار رفته در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مهم است لذا با تولید آینه رنگی مطابق با رنگ های بکار رفته در فضای داخلی ساختمان می توان تاثیر زیادی را اجرای یک طراحی مدرن گذاشت .

 

آینه چراغ دار آنتیک 

یکی از جذابترین انواع آینه های چراغ دار که درکشورهای اروپایی به کرات تولید می شود آینه  آنتیک چراغ دار است ، برای تولید این نوع آینه ها ابتدا یک آینه آنتیک در ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس با استفاده از لامپ ها دور آینه تزیین خواهد شد توجه داشته باشید که رنگ نور لامپ مطابق با رنگ آینه آنتیک انتخاب شود .

 

آینه چراغ دار گرد 

بیش از 60 درصد آینه های چراغ دار به صورت گرد تولید می شوند در واقع با تولید آینه گرد چراغ دار نمای سنتی آینه بسیار بیشتر جلوه خواهد کرد البته سوراخ کردن آینه های گرد بسیار زمانبر است به هیمن دلیل هم قیمت این نوع آینه ها بیشتر از آینه های مستطیلی و مربعی می باشد .

 

آینه چراغ دار سندبلاست 

جدیدترین نوع آینه های چراغ دار که در واقع ترکیبی از آینه های با نورپردازی مخفی و آینه های چراغ دار محسوب می شود ، تولید این نوع آینه ها به گونه ای سات که ابتدا آینه در ابعاد موردنظر برش داده شده سپس حاشیه دور آینه سندبلاست شده که در واقع نوررپردازی مخفی از ان قسمت نمایان خواهد شد سپس لامپ ها روی آینه تعبیه می شود .

 

آینه چراغ دار طرح دار

در صنایع شیشه و آینه کولیوند با بهره گیری از دستگاه CNC و MASTER آینه های چراغ دار در اشکال مختلف هندسی تولید می شود توجه داشته باشید که طرح مورد نظر از طریق پورت های ورودی به دستگاه داده خواهد شد .

 

آینه چراغ دار لمسی

ساختار آینه های لمسی به گونه ای است که با لمس کردن قسمت تعیین شده روی آینه ( علامت پاور ) چراغ های دور آینه روشن شده و با لمس کردن همان قسمت لامپ ها خاموش خواهد شد ، نحوه ی عملکرد لمسی آینه چراغ دار دقیقا مشابه لمسی گوشی های هوشمند به صورت حرارتی است و با ضربه زدن عمل نخواهد کرد .

 

آینه چراغ دار سه بعدی

طرح جدیدی از آینه های نوری که با استفاده از ورق های PVC و آینه های ابزار خورده تولید می شود به طوری که تعدادی آینه ابزار خورده به با پهنای 10 سانتی متر به صورت مورب به آینه اصلی چسبیده شده و نمای سه بعدی ایجاد می شود .

 

آینه چراغ دار ریموت دار

طرح دیگری از آینه های چراغ دار با ابعاد گوناگون که با استفاده از ریموت نورپردازی روشن و خاموش می شود حتی می توان رنگ نورپردازی و افکت های مختلف نمایش نور را توسط ریموت تغییر داد ، به طور مثال با فشردن دکمه ی FADE روی ریموت نورهای مختلف LED آینه چراغ دار به صورت اسلایدشو نمایش داده می شود .

 

آینه چراغ دار ابزار خورده

در این طرح لبه ی آینه های چراغ دار مدرن با استفاده از دستگاه بابلونی ایتالیا ابزار تراش ( پخ ) زده می شود به طوری که فاصله لبه آینه تا ابزار پخ را می توان روی 1.5 ، 2 و 3 سانتی متر تنظیم کرد ، در مواردی که قسمت حکاکی در مرکز آینه چراغ دار ایجاد می شود لبه آینه ابزار پخ زده خواهد شد چرا که در غیر این صورت سادگی بیش از حدی روی آینه مشاهده خواهد شد .

 

آینه چراغ دار حسگری

جدیدترین طرح آینه های چارغ دار که با حرکت دست از قسمت تعیین شده روی آینه چراغ ها روشن و خاموش می شود ، فرآیند تولید آینه حسگری بسیار زمانبر و پیچیده است و از قیمت بالایی برخوردار می باشد لازم به ذکر است آینه چراغ دار حسگری در کشورهای اروپایی نبر به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

آینه چراغ دار رومیزی

در این طرح یک پایه چوبی نیز زیر آینه های چراغ دار قرار داشته که به واسطه ی آن می توان آینه را روی میز گذاشت ، آینه رومیزی چراغ دار اغلب در اتاق خواب ها روی میزهای آرایشی نصب خواهد شد برای تولید آینه چراغ دار رومیزی معمولا از فریم های های گلس رنگی استفاده می شود اما در حالت قدی معمولا این نوع آینه ها به صورت تمام آینه ای اجرا خواهد شد .

 

آینه چراغ دار فریم لس 

به طور کلی آینه های چراغ دار مدرن به دو صورت با فریم و فریم لس تولید می شود که در حالت دوم چراغ ها روی آینه قرار دارند این نوع آینه ها اغلب در مزون های لباس فروشی استفاده خواهد شد ضمنا مزیت دیگر آینه چراغ دار فریم لس استفاده بهینه از تمام سطح آینه است چرا که این نوع آینه ها فاقد قاب های های گلاس و چوبیست در واقع قاب هم از جنس آینه می باشد .

 

آینه چراغ دار اکریلیک 

در این طرح از آینه های چراغ دار با استفاده از رنگ اکریلیک و قلم های نقاشی حروف الفبا در قالب خاصی روی آینه ایجاد می شود ، این نوع آینه ها در واقع یک اثر هنری مدرن و منحصربفرد به شمار می رود لازم به ذکر است آینه چراغ دار اکریلیک در کشورهای اروپایی نیز به کرات استفاده می شود و مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

آینه چراغ دار تایمر دار

طرح دیگری از آینه های چراغ دار مدرن که ساعت و دمای داخلی محیط مورد نظر به صورت دیجیتالی روی آینه نمایش داده می شود ، قسمتی از آینه که اعداد روی آینه وجود دارد اسیدکاری خواهد شد ، آینه چراغ دار تایمردار هوشمند در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می شود و طراحان دکوراسیون داخلی از آن جهت تزیین فضای داخلی و خارجی و همچنین ارتقای سطح طراحی ساختمان های مسکونی و اداری بکار می برند .

 

آینه چراغ دار حکاکی شده 

در این طرح با استفاده از دستگاه هوشمند مستر طرح های مختلفی روی آینه های چراغ دار حکاکی یا اینگریوینگ می شود به عبارتی در این روش طرح مورد نظر روی آینه تراشیده ( کنده کاری ) خواهد شد به طور مثال می توان لوگوی مجموعه را روی آینه چراغ دار حکاکی کرد بدین شکل علاوه بر ایجاد نمای زیبا در فضای داخلی به برنزدینگ مجموعه نیز کمک شایانی خواهد شد .

 

آینه چراغ دار صفحه نمایش دار 

جدیدترین طرح آینه های چراغ دار که یک صفحه نمایش جلوی آینه و یک اسپیکر پشت آینه قرار گرفته است به طوری که از طریق وای فای به گوشی های هوشمند متصل است بدین شکل می توان ویدئو و موزیک مورد علاقه ی خود را پخش نمایید ، آینه چراغ دار صفحه نمایش دار در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله the best design به عنوان برترین نوع آینه گریم شناخته شده است .

قیمت آینه چراغ دار صفحه نمایش دار تقریبا دو برابر آینه های چراغ دار ساده است به همین دلیل طراحان دکوراسیون داخلی از این نوع آینه ها فقط در پروژه های ساختمانی لوکس استفاده می کنند ضمنا آینه چراغ دار صفحه نمایش دار در اغلب مجله های معتبر طراحی دکوراسیون داخلی مانند مجله THE BEST DESIGN که هر ساله در کشور ایتالیا چاپ می شود به عنوان برترین طرخ آینه لامپی معرفی شده است .

 

آینه چراغ دار اکلیلی

طرح دیگری از آینه های چراغ دار رنگی که رنگ به صورت اکلیلی روی آینه ایجاد می شود ، این نوع آینه ها با نام آینه لامپی لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال برای تولید یک آینه چراغ دار با فریم چوبی سفید بهتر است که از آینه های دودی استفاده کرد در این صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

آینه چراغ دار اکلیلی در ساختمان های مسکونی و تجاری با طراحی داخلی مدرن و جدید استفاده می شود به همین دلیل بیش از 70 درصد سفارشات مربوط به آینه های چراغ دار لامپی به این طرح خاص تعلق دارد .

 

آینه چراغ دار بی نهایت 

در این طرح از آینه های چراغ دار یک نمای بی نهایت و سه بعدی از نور مخغی داخل آینه مشاهده می شود ، برای تولید این نوع آینه ها از شیشه های رفلکس رنگی و قاب فلزی استفاده خواهد شد البته توجه داشته باشید که آینه چراغ دار بی نهایت بیشتر جنبه ی تزیین داشته و برای پروژه هایی که کاربرد آینه در اولویت قرار دارد گزینه ی مناسبی نخواهد بود .

به طور مثال در چین از آینه چراغ دار بی نهایت به عنوان آینه های مزونی و آینه سالن زیبایی استفاده می شود بدین صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد شده و افراد تحت تاثیر قرار خواهند گرفت .

 

آینه چراغ دار زوم دار 

طرح دیگری از آینه های چراغ دار مدرن که یک قسمت زوم روی آینه ایجاد می شود ، این نوع آینه ها اغلب به عنوان آینه چراغ دار و میکاپ شناخته شده است که در ابعاد مختلفی نیز تولید خواهد شد ، بزرگنمایی آینه چراغ دار زوم دار تقریبا 5 برابر آینه های چراغ دار ساده است به همین دلیل برای میکاپ و آرایش افراد از این نوع آینه ها به کرات استفاده می شود .

قیمت زوم آینه چراغ دار معمولا با قطر 20 سانتی متر روی آینه ایجاد می شود این نوع آینه ها اغلب به عنوان آینه آرایشی و آینه میکاپ مورد استفاده قرار می گیرد و در ابعاد مختلفی نیز قابل تولید است ، آینه چراغ دار زوم دار در کشورهای آسیای شرقی به ویژه در چین ، ژاپن و کره جنوبی به کرات استفاده می شود و از محبوبیت بسیار زیادی در بین عموم این کشورها برخوردار می باشد .

 

آینه چراغ دار پایه دار

در این طرح یک پایه چوبی یا فلزی پشت آینه قرار می گیرد به طوری که آینه را می توان حتی وسط سالن نیز قرار داد ، این نوع آینه ها اغلب در سالن های زیبایی استفاده می شود و نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد کرد ، به طور مثال برای سالن زیبایی با متراژ بالا باید از آینه چراغ دار پایه دار با ارتفاع 200 سانتی متر و عرض 90 سانتی متر استفاده می شود بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

آینه چراغ دار پایه دار جذاب ترین طرح آینه های چراغ دار جدید و مدرن به شمار می رود این نوع آینه ها در پروژه های لاکچری و خاص استفاده خواهد شد و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

آینه چراغ دار ضد آب 

لازم به ذکمر است تمامی آینه های چراغ دار تولید شده در صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت ضد آب یا waterproof می باشد ، این نوع آینه ها را می توان براحتی با استفاده از شوینده های شیشه پاک کرد .

 

آینه چراغ دار با قاب استیل 

در این طرح یک قاب استیل طلایی یا نقره ای به عنوان فریم دور آینه قرار می گیرد به طور مثال برای یک دیوار مشکی باید از آینه های چراغ دار با قاب طلایی استفاده کرد بدین صورت نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد .

 

آینه چراغ دار دخترانه

برای اتاق های دخترانه نوعی از آینه های چراغ دار تولید شده است که شخصیت های سینمایی و انیمیشنی روی آینه حکاکی شده و از فریم های صورتی و سفید به عنوان قاب دور آینه استفاده می شود .

 

آینه چراغ دار کودک 

برای اتاق های کودک معمولا شخصیت های انیمیشنی برجسته روی آینه با ابعاد مختلفی حکاکی می شود به طور مثال در جدیدترین طرح آن شخصیت هایی چون باب اسفنجی و بتمن روی آینه طراحی شده است .

 

آینه چراغ دار مزون 

بدون تردید آینه های مزون از مهم ترین ابزار در هر مزونی محسوب می شود که در طرح های جدید از ترکیب آینه بک لایت و آینه چراغ دار به عنوان آینه مزونی استفاده می شود این نوع آینه ها با نام آینه های چراغ دار دو حالته نیز شناخته شده است .

 

آینه چراغ دار لاکچری 

طرح جدید دیگری از آینه های چراغ دار که از ترکیب آینه های چراغ دار و قاب های استیل تشکیل شده است ، این نوع آینه ها ابنام آینه لاکچری شناخته شده است و در پروژه های خاصی استفاده می شود .

 

آینه چراغ دار شامپاینی

به طور کلی آینه های چراغ دار قهوه ای به دو دسته ی آینه های شامپاینی و آینه های برنز تقسیم می شود که در این بین آینه شامپاینی به صورت قهوه ای کم رنگ است و در پروژه های خاصی مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

 

آینه چراغ دار دو طرفه 

در سالن های زیبایی و مزون های بزرگ نوعی از آینه های چراغ دار جدید و مدرن بکار می رود که از هر دو طرف آینه می توان استفاده کرد این نوع آینه ها اغلب دارای فریم های فلزی رنگی و استیل می باشد ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از آینه چراغ دار دو طرفه بکار برد بدین شکل هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد و از فضای موجود به طور بهینه بکار برده خواهد شد .

 

آینه چراغ دار بیضی

برای تولید آینه های بیضی شکل از دستگاه CNC و MASTER استفاده می شود ، آینه های بیضی دارای اختلاف مشهودی بین عرض و ارتفاع است چرا که در غیر این صورت شکل هندسی بییضی ایجاد خواهد شد .

 

آینه چراغ دار اتاق پرو

برای اتاق پرو مزون ها نوعی از آینه های چراغ دار طراحی شده است که اغلب دارای لوگو بوده و به صورت قدی می باشد ، این نوع آینه ها معمولا با نورپردازی مخفی مهتابی صورت می گیرد .

 

آینه چراغ دار آرایشگاه 

در سالن های زیبایی و آرایشگاه ها نوعی از آینه های چراغ دار اجرا شده که به صورت قدی بوده و معمولا به صورت دو طرفه می باشد بدین شکل نمای زیبایی در فضای داخلی ایجاد خواهد شد ، آینه های آرایشگاه در مجله ی THE BEST DESIGN به عنوان برترین طرح آینه معرفی شده است از همین رو طراحان از ان به کرات استفاده می کنند .

 

آینه چراغ دار بلوتوث دار 

جدیدترین طرح آینه های چراغ دار که یک صفحه نمایش جلوی آینه و یک اسپیکر پشت آینه قرار گرفته است به طوری که از طریق بلوتوث به گوشی های هوشمند متصل می شود بدین شکل براحتی می توانید ویدئو وموزیک مورد علاقه ی خود را پخش نمایید .

 

آینه چراغ دار بی نهایت

طرح خاص دیگری از آینه های چراغ دار که با نام آینه بی نهایت شناخته شده است ساختار این نوع آینه ها به گونه ای است که یک عمق نورپردازی با طیف وسیع رنگی داخل آن مشاهده خواهد شد ، آینه های بی نهایت در کشورهای اروپایی آلمان ، ایتالیا ، هلند و فرانسه به کرات استفاده شده و افراد تحت تاثیر زیبایی آن قرار خواهند گرفت .

 

آینه چراغ دار متحرک 

با تولید آینه های چراغ دار متحرک دیگر جای هیچ گونه نگرانی برای جبجایی آینه ها نیست بدین شکل براحتی می توانید آینه ها را تنها با کمی هول دادن از یک نقطه به نقطه ی دیگر منتقل نمایید ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از آینه های متحرک بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

آینه چراغ دار قاب چوبی 

به طور کلی آینه های با قاب چوبی به سه دسته ی قاب ام دی اف ف پی وی سی و قاب چوبی تقسیم می شود که در این بین قاب چوبی بسیار جذاب تر به نظر می رسد ، آینه های قاب چوبی فقط در پروژه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

آینه چراغ دار - اینستاگرام

 

آینه چراغ دار - واتساپ

 

کانال های ارتباطی با کارشناسان صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت سفارش آینه چراغ دار

برای اطلاع از قیمت آینه چراغ دار و سفارش آن می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری آینه چراغ دار مورد نظر خود را سفارش دهید .

شایان ذکر است تولید آینه چراغ دار در صنایع شیشه و آینه کولیوند با استفاده از آینه های سوپر کلیر و با درجه کیفیت +A صورت می گیرد ضمنا به دلیل فروش مستقیم با قیمت بسیار مناسبی در اختیار خریداران محترم قرار می گیرد .

 

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار دو طرفه

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه تاچ

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

آینه چراغ دار

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آینه چراغ دار در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند