فهرست این مقاله

آینه کاری ستون

اجرای انواع آینه کاری ستون در صنایع شیشه و آینه کولیوند                             0912823524202188621912

 

آینه کاری ستون

 

آینه کاری ستون

در ساختمان هایی که که متراژ بالای 70 متر را دارند معمولا یک یا چند ستون در مکان های مخنلف فضای داخلی قرار گرفته است که در گذشته بیشتر از قاب عکس برای تزئین ستون های منازل استفاده می شد اما با رویکار آمدن آینه های مدرن رنگی شاهد انواع آینه کاری روی ستون ها هستیم .

آینه کاری ستون دارای بخش های مخنلفی است که متداول ترین آن ها آینه کاری روی ستون پذیرایی و آینه کاری روی ستون سالن های زیبایی و تجاریست و معمولا آینه کاری روی چهار طرف ستون اجرا خواهد شد البته در تالارها هم معمولا روی ستون ها آینه کاری خواهد شد به طوری که با توجه ارتفاع و عرض ستون نوع آینه کاری تعیین می گردد به عنوان مثال برای یک ستون 50 * 200 سانتی متر یادر از آینه کاری ستون لوزی یا نامتقارن استفاده کرد .

جهت اجرای آینه کاری ستون با توجه به اینکه معمولا ستون ساختمان ها عرض کمی داشته اما ارتفاع آن بیش از 2 متر است باید از روش های آینه کاری استفاده کرد که طرح آینه موجب  عریض دیده شدن ستون شود .

 

اجرای آینه کاری ستون در صنایع شیشه و آینه کولیوند 

برای اینکار ابتدا تیم فنی صنایع شیشه و آینه کولیوند جهت اندازه گیری دقیق و همچنین تعیین نوع آینه کاری با توجه به طراحی دکوراسیون داخلی به منزل یا محیط کاری شما مشتریان گرامی می آید ، پس از اندازه گیری دقیق پروزه به همراه شما نوع آینه کاری ستون و رنگی که برای آینه ها در نظر گرفته خواهد شد مشخص می شود .

انتخاب نوع آینه کاری کاملا به ابعاد ستون و همچنین طرح آن بستگی خواهد شد به طور مثال برای ستونی که عرض 1متر و ارتفاع 2 متر را داراست بهتر است که از آینه کاری نامتقارن و یا طرح شکسته استفاده شود اما برای ستون هایی که عرض کمتر از 1 متر را دارند گزینه مناسب آینه کاری ستون به صورت لوزی خواهد بود چرا که این نوع آینه کاری موجب پهن تر دیده شدن ستون می شود .

بنابراین انتخاب اینکه چه نوع آینه کاری ستون و جه نوع رنگ آینه ای انتخاب شود باید با بررسی دقیق طراحی دکوراسیون داخلی انجام پذیرد چرا که در غیر این صورت به طور حتم در انتهای پروژه آینه کاری اجرا شده موجب بهبود طراحی دکوراسیون داخلی نخواهد شد بحثی که بسیاری از مشتریان گرامی با کارشناسان ما به کرات در میان گذاشته اند .

در نهایت برای نصب آینه کاری ستون باید به وسیله تراز لیزری خط کشی های نراز شده روی دیوار انجام شود سپس از یک طرف ستون شروع به چسباندن آینه ها روی دیوار خواهیم کرد برای اینکار به چسب های مخصوص آینه و چسب های دو طرف نیاز داریم علت استفاده از چسب های دو طرفه خشک نشدن چسب آینه به صورت فوریست لذا از چسب های دو طرفه برای نگه داشتن آینه تا زمان خشک شدن چسب آینه استفاده می شود .

لازم به ذکر است که اگر حتی 1 میل فاصله بین آینه ایجاد شود در انتهای کار آینه کاری ستون بسیار زشت و به اصطلاح imperfect خواهد شد لذا هنگام کنار هم قرار دادن آینه ها باید دقت لازم انجام بپذیرد .

 

رنگ آینه کاری ستون 

برای انتخاب رنگ آینه ها باید دو معیار مهم و اساسی در نظر گرفته شود اول اینکه دیوار های اطراف ستون مورد نظر چه رنگیست و معیار دوم آینه کاری ستون اینکه رنگ قالب بر طراحی دکوراسیون داخلی تلفیق چه رنگ هایی خواهد بود به طور مثال اگر رنگ دیوارها کرم باشد گزینه مناسب آینه مسی و آینه برنز است اما اگر دیوارهای مجاور ستون سفید رنگ شده باشد گزینه مناسب آینه نقره ای و آینه دودی خواهد بود .

 

آینه کاری ستون پذیرایی خانه

متداول ترین نوع آینه کاری روی ستون هر ساختمانی که با توجه به ابعاد ستون نوع آینه کاری هم انتخاب می شود به عنوان مثال برای ستون های با عرض زیاد بهتر است که از روش آینه کاری مستطیلی استفاده شود .

 

انواع آینه هایی مه می توان در آینه کاری ستون بکار برد

 • آینه آنتیک
 • آینه طلایی
 • آینه مسی
 • آینه برنز
 • آینه دودی
 • آینه ونیزی
 • آینه سه بعدی
 • آینه با نورپردازی مخفی

 

انواع آینه کاری ستون 

 • آینه کاری لوزی لوزی
 • آینه کاری طرح شکسته
 • آینه کاری نامتقارن
 • آینه کاری مربعی
 • آینه کاری مستطیلی
 • آینه کاری با نورپردازی

 

آینه کاری ستون به روش نامتفارن

برای ستون هایی که دارای عرض بیش از 70 سانتی متر و ارتفاع بیش از 150 سانتی متر هستند آینه کاری به روش نامتقارن بهترین نوع آینه کاری محسوب می شود زیرا موجب بزرگتر جلوه دادن فضای داخلی خواهد شد .

 

آینه کاری ستون به روش سه بعدی

ساختار آینه های سه بعدی به گونه ای است که یک آینه نقره ای با ابعاد استداندارد در نظر گرفته شده و تعدادی آینه آنتیک یا طول آینه اصلی و عرض آینه 10 سانتی متر به صرت مورب به آینه اصلی چسبیده می شود .

آینه کاری ستون به روش آنتیک

در این روش با استفاده از آینه های آنتیک یا پتینه کاری شده با تایل های مربعی و مستطیلی شکل آینه کاری روی ستون اجرا می شود ، این نوع آینه ها با نام آینه کثیف نیز شناخته شده است .

 

آینه کاری ستون با نورپردازی مخفی

جدیدترین روش آینه کاری روی ستون که علاوه بر نصب تایل های آینه از LED های رنگی برای اجرای نورپردازی مخفی نیز استفاده می شود ، لازم به ذکر است که رنگ آینه باید با رنگ LED تطابق داشته باشد .

 

آینه کاری ستون آرایشگاه 

برای سالن های زیبایی و آرایشگاه های مدرن نوعی از آینه های دکوراتیو استفاده شده که معمولا دارای دو جنبه ی دکوراتیو  و کاربردی است ، این نوع آینه ها اغلب دارای کیفیت سوپر کلیر می باشد .

 

آینه کاری ستون دو طرفه 

در سالن های کوچک به منظور استفاده بهینه از فضای داخلی بهتر است که از آینه های دو طرفه مدرن بکار برد این نوع آینه ها اغلب دارای قاب های استیل و هایگلاس رنگی می باشد ، در پروژه هایی که با کمبود فضای داخلی مواجه هستید بهتر است که از آینه های دو طرفه بکار برد چرا که در این صورت هیچ گونه فضایی اشغال نخواهد شد .

 

آینه کاری ستون بی نهایت 

طرح خاص دیگری از آینه کاری که با نام آینه بی نهایت شناخته شده است ساختار این نوع آینه ها به گونه ای است گه یک عمق نورپردازی با طیف وسیع رنگی داخل آینه مشاهده خواهد شد .

 

آینه کاری ستون متحرک 

با تولید آینه های متحرک مدرن دیگر جای هیچ گونه نگرانی برای جابجایی آینه ها نیست بدین شکل براحتی می توانید آینه ها از از یک نقطه به نقطه ی دیگر تنها با کمی هول دادن جابجا نمایید ، آینه های متحرک فقط در پروزه های لاکچری و مدرن استفاده شده به همین دلیل نیز مورد توجه طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

 

 

آینه کاری ستون

آینه کاری ستون

آینه کاری ستون

آینه کاری ستون

 

برای سفارش آینه کاری ستون به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید از روش های زیر اقدام نمایید 

برای اطلاع از قیمت آینه کاری ستون و سفارش آن به صنایع شیشه و آینه کولیوند می توانید با شماره های 021886219120912823524209214195178 تماس حاصل نمایید و یا از طریق مراجعه به دفتر صنایع شیشه و آینه کولیوند به صورت حضوری اجرای آینه کاری ستون را به تیم فنی ما بسپارید .

شایان ذکر است خدمات نصب آینه کاری ستون در صنایع شیشه و آینه کولیوند توسط افراد خبره و با تحربه انجام می شود و چنانچه مشکلی پس را نصب به وجود آید تیم پشتیبانی صنایع شیشه کولیوند اقدام به رفع نقص خواهد کرد .

 

آینه کاری ستون

آینه کاری ستون

آینه کاری ستون

آینه کاری روی دیوار

آینه کاری ستون

آینه کاری ستون

آینه کاری ستون

آینه کاری ستون

آینه کاری ستون

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آینه کاری ستون در سراسر دنیا به وب سایت زیر مراجعه نمایید :

www.pinterest.com

تیم تحریریه کولیوند